PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سوال فتوشاپی

UserWht
March 12th, 2012, 19:51
سلام

می خوام تو فتوشاپ یه کارتی طراحی کنم و یه جاهایی رو برای پر کردن خالی بزارم مثلاً قرار دادن عکس و پر کردن نام و نام خانوادگی و ... اما کاربری که می خواد این کارها رو انجام بده بسیار ناشیه چطوری می تونم یه کاری کنم نظم نوشته ها بهم نخوره ووقتی عکس رو میندازه داخل کادر خودش اتوماتیک کوچیک بشه و از این کارها ؟ مثلاً میشه خط کشی کرد ؟ یا با اسلایس کارایی کرد ؟

nima17701
March 12th, 2012, 20:05
دوست گرامی
دقیق متوجه منظورتون نشدم منتها برای قرار دادن خط کش دور کارتان کلید های Ctrl+R را بزنید .
دور کارتان یک خط کش می آید که میتوانید به طور منظم اشکال را بچینید .
موفق باشید

shivahost
March 12th, 2012, 20:18
شما فایل psd که می خوای به کاربر ناشی بدی را یک لایه کن! flatten image ! که دیگه مشکلی از نظر فونت ها و جابجایی و بهم ریختگی نداشته باشه و کاربر ناشی فقط لایه عکس و نوشته خودش رو وارد کنه و تنظیم کنه.

persianboy
March 12th, 2012, 20:56
سلام
منم دقیق متوجه منظورتون نشدم ولی به هر حال فکر کنم میتونید از Guide استفاده کنید. View >>> New Guide

emobin
March 12th, 2012, 21:50
به نظر من شما طراحی کنید .. بعد به اون کاربر ناشی خودتون یه 5 دقیقه آموزش بدید که بتونه با اون چیزی که طراحی شده کار کنه
لطفا ماهی رو بهش ندید .. ماهی گرفتن بهش یاد بدید...:39:

sebastian
March 12th, 2012, 23:07
سلام

می خوام تو فتوشاپ یه کارتی طراحی کنم و یه جاهایی رو برای پر کردن خالی بزارم مثلاً قرار دادن عکس و پر کردن نام و نام خانوادگی و ... اما کاربری که می خواد این کارها رو انجام بده بسیار ناشیه چطوری می تونم یه کاری کنم نظم نوشته ها بهم نخوره ووقتی عکس رو میندازه داخل کادر خودش اتوماتیک کوچیک بشه و از این کارها ؟ مثلاً میشه خط کشی کرد ؟ یا با اسلایس کارایی کرد ؟
دوست عزیز تاپیک میدی یا توضیح واضح بده یا بیا جواب اینا رو بده
خودتون فهمدید چی گفتید؟

UserWht
March 13th, 2012, 00:25
سوال که واضحه کاملاً

فرض کنید یک کارت ویزیت طراحی کردید و نوشتید نام و نام خواندگی : ...... و یک کادر برای عکس 3 در 4 قرار دادید و می خواهید کاربر وقتی جلوی نام و نام خانوادگی رو پر می کنه نوشته نام و نام خانوادگی اینور اونور نشه ، و وقتی عکس رو در داخل کادر میزاره اتوماتیک سایزش بشه 3 در 4

sebastian
March 13th, 2012, 18:04
سوال که واضحه کاملاً

فرض کنید یک کارت ویزیت طراحی کردید و نوشتید نام و نام خواندگی : ...... و یک کادر برای عکس 3 در 4 قرار دادید و می خواهید کاربر وقتی جلوی نام و نام خانوادگی رو پر می کنه نوشته نام و نام خانوادگی اینور اونور نشه ، و وقتی عکس رو در داخل کادر میزاره اتوماتیک سایزش بشه 3 در 4
میتونی Layer هایی که فیلد های کارت ویزیت رو متشکل میشن رو از (سمت راست پایین) قفل کنیشون برای اون 3 در 4 هم میتونید یه layer برای قسمت عکس بسازید که به اندازه ی 3 در 4 سانتی متر Transparent باشه و باقی قسمتش مطابق با زمینه ی همون کارت ویزیت میتونید کاملش کنید که کاربر با قرار دادن عکسش در یک lyaer پایین تر از layer شما اگه عکس کاربر کمی بزرگتر از فیلد عکسی شما باشه اون رو هماهنگ میکنه
اگه توضیح کافی نبود بگید تا یه نمونه براتون اینجا بزارم

abolfazlgoodarzi
March 13th, 2012, 18:27
برای به هم نخوردن عکس می تونید یک shape بکشید بعد هر عکسی خواستید قرار بدید اونو بالای این shape (منظورم توی لیست لایه هاست) بیارید بعد کلیک راست و گزینه create layer clip mask (اگه اشتباه نکنم! چون خیلی وقته فتوشاپ ندارم) رو انتخاب کنید خودش سایز عکس و بیرون زدگی ها رو اصلاح میکنه.

sebastian
March 13th, 2012, 18:30
برای به هم نخوردن عکس می تونید یک shape بکشید بعد هر عکسی خواستید قرار بدید اونو بالای این shape (منظورم توی لیست لایه هاست) بیارید بعد کلیک راست و گزینه create layer clip mask (اگه اشتباه نکنم! چون خیلی وقته فتوشاپ ندارم) رو انتخاب کنید خودش سایز عکس و بیرون زدگی ها رو اصلاح میکنه.
خوب شما که میگی ایشون از shape استفاده کنند گیریم عکس طرف کوچکتر از اندازه ی اون shape بود که کلا عکس رو بهم میریزه و فضای خالی تکرار عکس نمایش داده میشه

UserWht
March 14th, 2012, 01:22
میتونی Layer هایی که فیلد های کارت ویزیت رو متشکل میشن رو از (سمت راست پایین) قفل کنیشون برای اون 3 در 4 هم میتونید یه layer برای قسمت عکس بسازید که به اندازه ی 3 در 4 سانتی متر Transparent باشه و باقی قسمتش مطابق با زمینه ی همون کارت ویزیت میتونید کاملش کنید که کاربر با قرار دادن عکسش در یک lyaer پایین تر از layer شما اگه عکس کاربر کمی بزرگتر از فیلد عکسی شما باشه اون رو هماهنگ میکنه
اگه توضیح کافی نبود بگید تا یه نمونه براتون اینجا بزارم

ممنون میشم با ذکر نمونه راهنمایی کنید .

sebastian
March 14th, 2012, 17:09
ممنون میشم با ذکر نمونه راهنمایی کنید .
قسمت هایی رو گفته بودید رو مثل این فایل لایه ها رو قفل کنید و برای هماهنگ سازی اندازه ی عکس کاربر با کارت ویزیت هم لایه ای رو که من ایجاد کردم به نام Filter-images باعث میشه که عکس در اندازه ی مناسب نمایش داده بشه
این هم لینک دانلود فایل PSD
example.zip (http://www.mediafire.com/?c9ce9ib99rbxgbp)

UserWht
March 15th, 2012, 14:14
ممنون ولی عکس بازم همانطوری نشد که من میخواستم خودم پیدا کردم ممنون .

sebastian
March 15th, 2012, 17:25
ممنون ولی عکس بازم همانطوری نشد که من میخواستم خودم پیدا کردم ممنون .
من در هر صورت یه مثال زدم که واضح تر بفهمید من چی میگم و الا طراحی کامل با گرافیک بهتر رو اگه بخواید پ.خ بدید انجام بدم براتون