PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : هاست یا سرور مجازی یا سرور ؟

mosi2007
March 12th, 2012, 17:14
سلام
من یه سایتی خودم طراحی کردم که برای اشتراک گذاری ویدیو بهتر بگم کلیپ های کوتاه است نه فیلمو سریال

مثل یوتیوب یا اپارات
1=منتها نمیدونم که برای این سایت باید سرور بگیرم یا هاست سرور مجاز ی بگیرم یا واقعی؟

2=چند گیگ فضا احتیاج دارم چقدر پهنای باند؟
3=میخوام اجازه دانلود هم به کاربران بدم که کلیپهایی که کاربران اپلود کردند بقیه بتونند دانلود کنن هاست یا سروری که میگیرم باید قابلیت یا چیزی داشته باشد برای این کار(دانلود) یا سرور های معمولی یا هاست معمولی اجازه این کارو میدن؟
4=بعد اینکه باید هاسته وارز یا سرور وارز بگیرم بخاطر حقوق کپی رایت که بعدا کسی ازم شکایت نکنه ؟

taksami4
March 12th, 2012, 17:34
سلام
من یه سایتی خودم طراحی کردم که برای اشتراک گذاری ویدیو بهتر بگم کلیپ های کوتاه است نه فیلمو سریال

مثل یوتیوب یا اپارات
1=منتها نمیدونم که برای این سایت باید سرور بگیرم یا هاست سرور مجاز ی بگیرم یا واقعی؟

2=چند گیگ فضا احتیاج دارم چقدر پهنای باند؟
3=میخوام اجازه دانلود هم به کاربران بدم که کلیپهایی که کاربران اپلود کردند بقیه بتونند دانلود کنن هاست یا سروری که میگیرم باید قابلیت یا چیزی داشته باشد برای این کار(دانلود) یا سرور های معمولی یا هاست معمولی اجازه این کارو میدن؟
4=بعد اینکه باید هاسته وارز یا سرور وارز بگیرم بخاطر حقوق کپی رایت که بعدا کسی ازم شکایت نکنه ؟

سلام
فکر می کنم برای شروع هاست اشتراکی هم کار شما رو راه میندازه!
یک تا پنج گیگ فضا با پهنای کمتر از 80 گیگ هم فکر می کنم مناسب باشه!
برای دانلود هم روی هر سه نوع مشکلی نخواهید داشت!
و همینطور بعید میدونم مشکلی از نظر کپی رایت براتون پیش بیاد! تقریبا احتمالش صفر هست!
حالا ببینیم تا دوستان دیگه چی میگن

mosi2007
March 12th, 2012, 23:36
لطفا قیمتها را بگید که دستم بیاد
بعد 5 گیگ برای اون حجم اپلود ویدیو کافیه؟!

taksami4
March 12th, 2012, 23:40
لطفا قیمتها را بگید که دستم بیاد
بعد 5 گیگ برای اون حجم اپلود ویدیو کافیه؟!

قیمت ها در هاستینگ های مختلف ، متفاوت هستند. ولی اکثرا بالای 25 هزار تومان در ماه.
مقدار فضای 5 گیگابایت هم تنها به جهت شروع فعالیت عرض کردم.میتونید تا ده گیگابایت هم تهیه کنید و بعدا در مواقع مورد نیاز ارتقا بدید.
دوستان صاحب نظر اگر موردی رو بنده در نظر نگرفتم به دوستمون اشاره کنید تا با مشکل مواجه نشن.
* ضمنا دوست عزیز، توجه داشته باشید که هاست های اشتراکی دارای یک سری محدودیت هایی هستند از جمله امکان آپلود فایل با حجم محدود ( معمولا 8 مگابایت )
ممنون

salar74_a
March 12th, 2012, 23:42
Vps

sebastian
March 12th, 2012, 23:49
سلام
فکر می کنم برای شروع هاست اشتراکی هم کار شما رو راه میندازه!
یک تا پنج گیگ فضا با پهنای کمتر از 80 گیگ هم فکر می کنم مناسب باشه!
برای دانلود هم روی هر سه نوع مشکلی نخواهید داشت!
و همینطور بعید میدونم مشکلی از نظر کپی رایت براتون پیش بیاد! تقریبا احتمالش صفر هست!
حالا ببینیم تا دوستان دیگه چی میگن

شما که از قول خودت میگی هاست
ایشون کارشون اشتراک ویدیو هستش
کدو هاستینگی میزاره انقدر usage سی پی یو و رم داشته باشه. مطمئنا هاست حرفه ای هم بخوان بگیرن قیمتش تقریبا هم قیمت یه سرور مجازی با امکانات متوسط در میاد
پس هاست که اصلا به کار ایشون نمیاد

aminhacker
March 13th, 2012, 00:07
شروع کارت حتما vps بگیر بعد اگه کارت گرفت میتونی پلن پلن vps خودتو ارتقا بدی اگه خیلیم گرفت میری سراغ سرور به همین سادگی
در حقیقت هزینه سرور مجازی اونقدری نیست که شما بخای زیاد بررسی کنی

arman_gts
March 13th, 2012, 00:16
درسته کار سنگین با سی پی یو دارید و هیچ هاستینگی اجازه استفاده از منابع بیش از اندازه تعیین شدش رو نمی ده ،
با هاست دی ال هم می تونید صحبت کنید

---
March 13th, 2012, 00:35
برای زدن وبسایت ویدیو استریمینگ باید به چند نکته یا \ارامتر توجه کنید .
1. سرعت پردازنده
2.سرعت خواندن و نوشتن برروی هارددیسک (رید 0پیشنهاد می شود)
3.پورت مناسب برای سرور
4.نصب نرم افزارهای مورد نیاز
و ...
بهتر هست برای شروع یک سرور مجازی مدیریت شده (مدیریت شده) تهیه کنید .
هاست اشتراکی رو پیشنهاد نمی کنم چون حداقل در بیشتر میزبانان وب 3 مورد از موارد بالا وجود ندارد . \ردازنده های نسبتا ضعیف . استفاده از هارد دیسک های نامرغوب و ...

ms313
March 13th, 2012, 01:13
ببخشید دوست عزیز اگه دانش سرور مجازی و کانفیگ رو داری سرور مجازی یا اختصاصی بگیر و روش پنل نصب کن در غیر اینصورت هاست اشتراکی بگیر که خیلی راحت باشی.

mosi2007
March 13th, 2012, 02:36
vps همون سرور مجازیه؟
بعد چه دانشی لازمه برای کار با سرور مجازی و کانفیگ چیست ؟
دوستان لطف کنید بفرمایید بگید که به چه نوع سرور مجازی نیازمندم از قبیل اندازه هاردش و رم و غیره که خودم تو این خط نیستم که بدونم که انشالله بعدا به مشکل نخورم البته با ذکر قیمت

ms313
March 13th, 2012, 02:49
vps همون سرور مجازیه؟
بعد چه دانشی لازمه برای کار با سرور مجازی و کانفیگ چیست ؟
دوستان لطف کنید بفرمایید بگید که به چه نوع سرور مجازی نیازمندم از قبیل اندازه هاردش و رم و غیره که خودم تو این خط نیستم که بدونم که انشالله بعدا به مشکل نخورم البته با ذکر قیمت
دوست عزیز بستگی به بزرگی و کوچکی سایت داره و تبلیغاتتون (کخ هر روز حدود چقدر آپلود میشه یا دانلود میشه )
یکی میاد آپلود سنتر می زنه یه ساله 5 گیگ پر نمیشه یکی میاد آپلود سنتر میزنه تو چند تا انجمن ها تبلیغ میده پر میشه. بستگی فضا به اندازه مورد نیازتون هستش.
دانش تخصصی هم اینکه باید بلد باشین سرور رو کانفیگ (نصب وب سرورو برنامه های مرتبط...) و نرم افزار هاشو نصب کنید.
وی پی اس هم همون سرور مجازیه .
تو قیمت ها هم همه به یه قیمت میدن :D
===================================
Ram 384
hdd: 30 gig
bw :ult
pric:20 t mon
===================================
اگه اطلاعات ندارید و کار نکردید روی سرور مجازی نظر شخصی من استفاده هاست واز هستش که می تونید از یه شرکت معتبر دریافت کنید.

azizi_php
March 13th, 2012, 08:13
سلام
من در سایت miyanali.com آپلود ویدئو را راه اندازی کردم که سرور اختصاصی دارد.
توجه کنید که در سرور اشتراکی به هیچ وجه نمی توانید چنین کار انجام دهید چون باید نرم افزار های متعددی روی سرور نصب کنید که نه تنها صاحب سرور این کار را برای شما انجام نخواهد داد بلکه دانش آن را هم ندارد (چون به کارش مربوط نیست)
راه اندازی اشتراک ویدئو واقعا سخت تر از چیزی است که فکر می کنید. البته من تمام نرم افزار ها را خودم نوشتم و نصب نکرده ام البته شاید نرم افزاری باشد که کار ها را ساده تر کند.
اول باید کاری کنید که upload ها progress bar داشته باشند. php apc این اجازه را می دهد.
بعد باید ffmpeg نصب کنید تا ویدئو ها را به flv تبدیل کنید.
سپس باید flvtool نصب کنید تا امکان video seek بوجود آید.
سپس باید mod_flvx روی آپاچی نصب کنید که امکان درخواست از نقطه خاصی از فایل را می دهد/
بعد از آن باید یک نرم افزار تحت فلش بنویسید که ویدئو را بخواند که من در swishmax نوشتم

در مورد سرور باید عرض کنم که چون بازدید ندارید می توانید از vps شروع کنید. در خرید سرور عجله نکنید اول یک vmware روی کامپیوتر خودتان نصب کنید و لینوکس را راه اندازی کنید ببینید از عهده کار بر می آیید سپس اقدام به خرید کنید.
اگر دانش کافی داشته باشید نیازی به نصب کنترل پنل ندارید من هم نصب نکرده ام.

mosi2007
March 13th, 2012, 12:01
اول باید کاری کنید که upload ها progress bar داشته باشند. php apc این اجازه را می دهد.

سلام و خیییییییلی ممنون از راهنمای هاتون

این php apc چی است یک قابلیتی است که در vps است یا یه چیزه دیگه ای ؟

بعد باید ffmpeg نصب کنید تا ویدئو ها را به flv تبدیل کنید.

من تو لوکال ffmpeg.exe رو نصب کردم و باهاش کار کردم البته این از نوع exe است ایا منظوره شما همین است ؟

بعد از آن باید یک نرم افزار تحت فلش بنویسید که ویدئو را بخواند که من در swishmax نوشتم

من از js player استفاده کردم ایا این خوبه یا نه چون من از این swishmax چیزی نمیدونم؟

در مورد سرور باید عرض کنم که چون بازدید ندارید می توانید از vps شروع کنید. در خرید سرور عجله نکنید اول یک vmware روی کامپیوتر خودتان نصب کنید و لینوکس را راه اندازی کنید ببینید از عهده کار بر می آیید سپس اقدام به خرید کنید.
اگر دانش کافی داشته باشید نیازی به نصب کنترل پنل ندارید من هم نصب نکرده ام.

همه برنامه هایی روی یک لینوکسی که گفتین تو کامپیوتر خودتون نصب کنید قابل نصب است (ffmpeg و mod_flvx و flvtool)
و برنامه هایی که من گفتم چی روی لینوکس نصب میشه یا نه؟(js player و ffmpeg.exe)

azizi_php
March 13th, 2012, 12:18
js player که client side است. که آماده هست. یعنی دیگه نیازی به برنامه نویسی تحت فلش ندارد.

ffmpeg.exe هم مال ویندوزه
کارتون زیاده اول شما بشینید روی progress bar تمرکز کنید خودش خیلی سخته. باید javascript هم بلد باشید.
هقت خان رستم هست باید خیلی کار کنید

نمی خواهم بگم بیخیال شید ولی اگر برنامه نویس نیستید اول از کارای کوچیکتر شروع کنید.

mosi2007
March 13th, 2012, 19:53
js player که client side است. که آماده هست. یعنی دیگه نیازی به برنامه نویسی تحت فلش ندارد.

ffmpeg.exe هم مال ویندوزه
کارتون زیاده اول شما بشینید روی progress bar تمرکز کنید خودش خیلی سخته. باید javascript هم بلد باشید.
هقت خان رستم هست باید خیلی کار کنید

نمی خواهم بگم بیخیال شید ولی اگر برنامه نویس نیستید اول از کارای کوچیکتر شروع کنید.
سلام دوست عزیز و مرسی که جوابامو میدی
ببخشید من منظورم jw player بود نه jsplayer
بعد
یعنی چی که

cient side یعنی تو سرور جواب نمیده خیلی از سایت ها از همین استفاده میکنن؟
بعد
ffmeg که برای لینوکس است را برام لینک میدین؟
در اخر هم progress bar چیه؟
من همه برنامه نویسی php شو انجام دادم و روی لوکال تمومه و جواب میده

azizi_php
March 13th, 2012, 20:00
client side یعنی اینکه چیزی روی سرور نصب نمی کنید یک فایل swf ساده هست که آپلود می کنید روی سرور.
ffmpeg هم در گوگل جستجو کنید "yum install ffmpeg" بعد نتایج را ببینید.
ولی قدم به قدم کار کنید اول فقط تمرکز کنید روی upload progress bar و با بقیه کاری نداشته باشید.
همینو اگر در یک هفته راه اندازی کنید خارق العادست.
بعد بهم پیام بدید بقیشو می گم. اصلا عجله نداشته باشید چون کار راحتی نیست

mosi2007
March 15th, 2012, 15:49
ببخشید جناب اقای azizi_php (http://www.webhostingtalk.ir/member/31884/) من تو یه چیزموندم که خیلی برام مهمه و اونم اینه که چطوری مدت زمان یه فیلمو با ffmpeg در بیارم و روی عکس چاپ کنم
البته من میتونم که عکس از فیلم بگیرم ولی تو این کار موندم که چطوری مدت زمان فیلمو روی عکسی که از فیلم میگیرم چاپ کنم ممنون میشم کمکم کنید

amin7x
March 15th, 2012, 16:02
سلام دوست عزیز

برای شروع کار vps وپیشنهاد میشه بعد یه vds بگیرید و بعد سرور اختصاصی.

سعی کنید سرورهای مجازی که تهیه میکنید از پورت بالا و پهنای باند نامحدود برخوردار باشند.

فکر کنم واسه شروع یه 20 گیگی نیاز داشته باشید ، بعد ارتقا دهید.

سرور وارز باشه خیلی بهتره

cpu هم مهمه.

azizi_php
March 15th, 2012, 16:09
در اصل مدت زمان روی فیلم اصلی نوشته نمیشه بلکه روی فلش نوشته میشه.
البته میشه روی فیلم اصلی هم اینکارو کرد که البته سخته و منم هنوز این کار را نکردم. بهش می گن watermark

ealireza
March 15th, 2012, 16:31
ببخشید جناب اقای azizi_php (http://www.webhostingtalk.ir/member/31884/) من تو یه چیزموندم که خیلی برام مهمه و اونم اینه که چطوری مدت زمان یه فیلمو با ffmpeg در بیارم و روی عکس چاپ کنم
البته من میتونم که عکس از فیلم بگیرم ولی تو این کار موندم که چطوری مدت زمان فیلمو روی عکسی که از فیلم میگیرم چاپ کنم ممنون میشم کمکم کنید

میتونی از DLL ها استفاده کنی
البته تو دات نت

مثل KMPLAYER میتوتی از Marshaling استفاده کنی

فقط هاست فول تراست نیاز داری که با تهیه VPS این مورد حله
موفق باشید

azizi_php
March 15th, 2012, 16:45
میتونی از DLL ها استفاده کنی
البته تو دات نت

مثل KMPLAYER میتوتی از Marshaling استفاده کنی

فقط هاست فول تراست نیاز داری که با تهیه VPS این مورد حله
موفق باشید
فکر می کنم ضمینه کاریشون لینوکس است.

ealireza
March 15th, 2012, 16:47
فکر می کنم ضمینه کاریشون لینوکس است.
پست های صفحه 2 رو نخونده بودم.
درسته لینوکس کارن

در هر صورت موفق باشن

emobin
March 15th, 2012, 17:28
با سلام
به خاطر اینکه کاربران می خواهند کلیپ ها را اپلود کنند و از آنجایی که معمولا نسبت به فیلم و سریال دارای حجم کم تری هستند من برای شما هاست را پیشنهاد می کنم . شما می توانید از یک هاست کم حجم تر برای سایت خود استفاده کنید و با تهیه ی یک هاست دانلود برای دانلود و اپلود کار خود را شروع کنید. با توجه به اینکه شما می توانید در صورت کم آوردن حجم میزان هاست خود را افزایش دهید. ضمن اینکه هزینه ی هاست به مراتب از سرور ها کم تر است و به هیچ وجه برای شروه سرور پیشنهاد نمی شود. شما می توانید بعد ها با توجه به پیشرفت سایتتان و میزان در آمدی که از آن کسب می کنید برای تهیه ی یک سرور مناسب اقدام نمایید.

---------- Post added at 04:28 PM ---------- Previous post was at 04:22 PM ----------

اضافه کنم بنده به شدت با نظر دیگر دوستان مخالفم....
به علت بالا بودن هزینه های سرور ... شروع کار با سرور ممکن است نتایج و بازخورد خوبی برای شما نداشته باشد... اگر اولین بار است که می خواهید چنین کاری را انجام دهید و تجربه ای در این زمینه ندارید به هیچ وجه استفاده از سرور را پیشنهاد نمی کنم.. باز هم با توجه به اینکه سایت شما یک سایت ارائه کلیپ آن هم در حجم های پایین است.

mosi2007
March 15th, 2012, 17:29
در اصل مدت زمان روی فیلم اصلی نوشته نمیشه بلکه روی فلش نوشته میشه. البته میشه روی فیلم اصلی هم اینکارو کرد که البته سخته و منم هنوز این کار را نکردم. بهش می گن watermark نه منظورم این نبود که روی فیلم زمان رو چاپ کنم میخوام مثله سایت آپارات - سرویس اشتراک ویدیو (http://www.aparat.com/) زمان روی عکس چاپ بشه روی عکس البته من عکسو از فیلم گرفتم باffmpeg ولی میخوام که زمان هم پایین عکس چاپ بشه مشکل حل شد دوست عزیز با gd حلش کردم ممنون بازم برای سوال های جدید تر میام

alireza9549
March 18th, 2012, 00:52
شروع هاست دانلود
بعد سرور مجازی .
در اخر سرور اختصاصی

guerillamethod
March 20th, 2012, 16:33
شما اگه بخواهید حرفه ای کار کنید،
پیشنهاد من سرور اختصاصی هست البته با هارد ssd

Sir.DarKNesS
March 20th, 2012, 16:41
به شخصه میخواستم اینکارو کنم وی پی اس میگرقتم :d