PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : شکست رکورد سرعت اینترنت جهان.512 گیگابیت بر ثانیه!

delta
March 11th, 2012, 22:26
مثل اینکه رقابت بر سر ارائه خطوط پر سرعت اینترنت تبدیل به عطش سیری ناپذیری برای شرکت های مختلف شده است و به طور کلی معنای اینترنت پر سرعت به شکلی که ما می شناسیم، در حال رنگ باختن است. پس از ارائه خطوط یک گیگابیتی به کاربران خانگی در آمریکا توسط شرکت EBP و همچنین آزمون انجام گرفته در انستیتو تکنولوژی کالیفرنیا و ثبت رکورد ۱۸۶ گیگابایت بر ثانیه ای برای اینترنت، حالا نوبت به شرکت آلمانی دویچه تلکام رسیده که با پروژه OSIRIS رکورد جدیدی در سرعت انتقال اطلاعات را بر جای بگذارد.

http://www.bestnetcraft.com/speed-meter.jpg

تیم تحقیقاتی این شرکت موفق شده که با انتقال اطلاعات در فیبرنوری میان برلین و هانوفر، سرعت 512 گیگابیت بر ثانیه را به نام خودشان ثبت کنند. باید توجه داشت که برای این آزمایش تنها از یک کانال طول موج فیبر نوری مورد نظر استفاده شده است! و با توجه به تعدد کانال های هر فیبر نوری، خروجی مجموع یک فیبر می تواند عدد سرسام آوری باشد.

نکته جالب ماجرا، انجام آزمایش در شرایط نزدیک به دنیای واقعی (خارج از محیط آزمایشگاهی کنترل شده) و در فاصله ۷۳۴ کیلومتری رفت و برگشت برلین-هانوفر-برلین است. به گمانم حتی نمی توانید تصور کنید که چنین سرعتی چه کاربردی خواهد داشت! کل آرشیو موسیقی شما چقدر حجم دارد؟

اما به نظر می رسد که هنوز زمان زیادی لازم است تا این تکنولوژی به کمک اپراتورها و خدمات دهندگان آمده و تقاضای روز افزون کاربران شان به پهنای باند را پاسخگو باشد. البته خبر خوب این است که برای دست یابی به این نسل جدید تکنولوژی و سرعت اینترنت، لازم نیست تغییر خاصی در خطوط فیبر نوری ایجاد شود و تنها احتیاج به ابزارهای جدید و ویژه ای در ترمینال های کاری خواهیم داشت.

فکر می کنید چنین فناوری چند سال نوری تا تجاری شدن و راه یابی به خانه کاربران فاصله داشته باشد؟!

navid2zp
March 11th, 2012, 22:50
فکر می کنید چنین فناوری چند سال نوری تا تجاری شدن و راه یابی به خانه کاربران فاصله داشته باشد؟!
برای ما بیشتر از سال نوری
بگید یه واحد جدید بسازن که بشه بیانش کرد:d

ParsWebIT
March 11th, 2012, 22:54
ما اینجا به روز 200 کیلوبایت داریم رو adsl 2MB

agarb98
March 11th, 2012, 23:08
دیگه عمر ما به این ها نمیکشه تو ایران البته من وقتی هم که کانادا هستم سرعت زیادی وجود ندارد فکر نکنید فقط ایران کمبود داره .

نهایت سرعتی که من تو کانادا استفاده میکردم 8 مگ بود برای خانگی در ضمن فقط هزینه هاش نسبت به ایران کمتره .

ولی تو ایران علاوه بر هزینه ها یک نت 1 مگ رو بین 8 تا 10 نفر به اشتراک میگذارند .

payam_shzbax
March 11th, 2012, 23:18
اصلا نگران نباشید!
تا 1 ماه دیگه سرعت ایران از اینا هم رد می کنه!:113:8-|
من یک سری خودم با DVB با سرعت 2 مگ دانلود کردم تا یه هفته گیج بودم :x:)):))
512 نه شما بگو 1 مگ دانلود هم نمیاد این طرفا:71:

mhy
March 11th, 2012, 23:21
اونجا هم ره به ره قطعه؟
یا مثلا به اسم 1 مگ 128 میدن؟
یا مثلا علیرغم ابلاغ دولت مبنی بر آزادسازی حجمها، همچنان محدودیت حجمی وجود داره؟

اینهاست که مدیریت برتر اینجا رو میرسونه که با همه ی مشکلاتی که وجود داره، مخلصشونم هستیم !!!

ata.m
March 11th, 2012, 23:22
دیگه عمر ما به این ها نمیکشه تو ایران البته من وقتی هم که کانادا هستم سرعت زیادی وجود ندارد فکر نکنید فقط ایران کمبود داره .

نهایت سرعتی که من تو کانادا استفاده میکردم 8 مگ بود برای خانگی در ضمن فقط هزینه هاش نسبت به ایران کمتره .

ولی تو ایران علاوه بر هزینه ها یک نت 1 مگ رو بین 8 تا 10 نفر به اشتراک میگذارند .
تو ایران برای اینترنت 128 به بالا باید هزار جور مدرک جور کنی. یه روز با کارت دانشجویی میدن فردا نمیدن اون موقع شما میگید ایران کمبود نداره؟

allbert
March 12th, 2012, 00:16
512 گیگابیت احتمالا 20 سال دیگه تو این فروم خبرشو میشنویم #:-s8-|i-)

rezahd
March 12th, 2012, 00:16
به عمر ما نمیرسه

elyas.as
March 12th, 2012, 00:45
اصلا نگران نباشيد...

اونا مسابقه ميدن واسه پيشرفت و افزايش سرعت
حالا اينو ببين
ما هم مسابقه ميديم واسه كاهش و البته قطعي مكرر
خداييش كجا مثل ايران اينترنت به اين باحالي داره؟!
#-o

mehrshad.ho
March 12th, 2012, 00:57
به عمر ما نمیرسه

100 % تایید

DeltaGostar
March 12th, 2012, 01:14
هر کر (‌کور )CORE ‌فیبرنوری میتواند 10GB/S حمل کند یعنی 10000 mb/s مگابیت در ثانیه ) ( با مگابایت اشتباه نگرید ‌ هر دستگاه نیاز به دو کر ارسال و دریافت يا به اصطلاح tx / rx داریم) که تقریبا 10 سالی است از این تکولوژی در حال استفاده جهانی است هم اکنون فاصله بین شهر شارجه امارات تا مسکو روسیه چقدر است ؟‌ حمل اینترنت جهانی از این شهر تا فلب آسیای میانه یا همان کشور های شوروی به اندازه سرعت نور یک ثابت جهانی و دقیقاً برابر با ۲۹۹،۷۹۲،۴۵۸ متر بر ثانیه

میباشد که البته با افت نور هم مواجه است که این لاست را با دستگاه های تقویت کننده در هر تقریبا صد کیلوتر در شهر های ایران برای هدایت این امر میسر ساخته است

iranian-portal
March 12th, 2012, 02:12
جریان این شده که ما هنوز اندر خم یک کوچه ایم i-)
اینترنت ایران که هنوز بحثی در مورد سرعتش نیست به نظرم
من یک روز سرعتم 60 میشه یک روز 2کیلوبایت در ثانیه
من فکر کنم اول از همه باید به فکر ثبات سرعت و قطع نشدن باشیم
بعد که تازه سرعت به یک حد ثابتی رسید که بشه ادعا کرد آقا ما مثلا داریم 60کیلوبایت در ثانیه دانلود می کنیم تازه میشه در مورد افزایش سرعت حرف زد!!!!!!!!!!!!

plastic
March 12th, 2012, 03:20
اگه بخواید به شما هم میرسه.
خارج کسی به مردم هدیه نمیده مردم میخوان میسازن
ما وقتی پس گردنی هم بخوریم راضی هستیم چه برسه به نت 512 گیگابیت:-s

iranmizban
March 12th, 2012, 03:34
درست میشه ، نگرانی نداره :d

انشالله وب هاستینگ تاک تا 500 سال دیگه پابرجا باشه تا نوادگان ما این تاپیک رو ادامه بدن و شاهد تحقق این سرعت باشن :d
بلند بگو آمین . انشالله امشب خواب اینترنت با سرعت 10 گیگابیت رو میبینی ! غفلت کنی ، با کشتی میرن رو سیم مخابرات و اینترنت قطع میشه ;)

از شوخی که بگذریم ، امیدی به این اوضاع نیست و بعید میدونم تا 10 سال آینده اینترنت به وضع مطلوبی برسه . سیاستهای دولت کمی با این موضوع مقایرت داره و دستگاه نظارتی بر این قضیه نیست .
وقتی مدیر زیر ساخت مخابرات خودشون رو کنار میکشن و این مشکلات رو از وظایف بخش های دیگه میدونن ، نمیشه انتظار دیگه ای داشت !

ما که امیدواریم .

iranian-portal
March 12th, 2012, 19:35
وقتی مدیر زیر ساخت مخابرات خودشون رو کنار میکشن و این مشکلات رو از وظایف بخش های دیگه میدونن ، نمیشه انتظار دیگه ای داشت !

ما که امیدواریم .

دوست عزیز مشکل مدیر زیر ساخت نیست مشکل دقیقا منو شما هستیم
امثال من و شما نشستیم اینجا تا این مسئول اون مسئول بره پیگیری کنه
بیاد یک خبری حرفی چیزی بزنه
اما به قول :

کسی به مردم هدیه نمیده مردم میخوان میسازن

DeltaGostar
March 12th, 2012, 19:48
درست میشه ، نگرانی نداره :d

انشالله وب هاستینگ تاک تا 500 سال دیگه پابرجا باشه تا نوادگان ما این تاپیک رو ادامه بدن و شاهد تحقق این سرعت باشن :d
بلند بگو آمین . انشالله امشب خواب اینترنت با سرعت 10 گیگابیت رو میبینی ! غفلت کنی ، با کشتی میرن رو سیم مخابرات و اینترنت قطع میشه ;)

از شوخی که بگذریم ، امیدی به این اوضاع نیست و بعید میدونم تا 10 سال آینده اینترنت به وضع مطلوبی برسه . سیاستهای دولت کمی با این موضوع مقایرت داره و دستگاه نظارتی بر این قضیه نیست .

ما که امیدواریم .

اگر اقای فیضی مدیر عامل شرکت مخابرات ایران
و اقای مهندس« محمود خسروی»مدیر عامل شرکت ارتباطات زیرساخت بفهمند که شما این دو تا سازمان کارد و پنیر رو با هم ادغام کردید خودشون رو زنده زنده میسوزنند

درگیری های و اختلافاتی که سر جدا شدن ارتباطات راه دور به شرکت زیر ساخت و الباقی ارتباطات به مخابرات واگذار شد از سال 83 و جدا شدن و اختصاصی ساختمان ها و ملک ها و تجهیزات آنان از یکدیگر باعث بروز درگیری و مشکلاتی شده است که در واقع قابل گفتگو نیست اما بهتر است از شفاف سازی بیشتر اگاهی یابید
هزینه واگذاری STM1 اینترنت که شرکت زیر ساخت به مخابرات در ماه کرایه میگرید برابر است با 35 میلیون تومان - این میزان در سال جدید افزایش یافته است و هزینه آن از هر لحاظ بسیار مناسب است در واقع این میزان ترافیک را شرکت زیر ساخت از جنوب کشور ساپورت میکنید تا تحویل مشتری خود که مخابرات و الباقی شرکت ها است شود
حال مثلا در یک ناحیه مثل سیستان وبلوچستان و خراسان جنوبی و رضوی و شمالی و سمنان و شاهرد این میزان به اندازه 100MB/S میباشد که توجه دارید هر STM1 شامل 2X62mb میباشد
حال حساب کنید در این ناحیه گفته شده که معروف است به ناحیه 9 ارتباط دیتا چه میزان و چه نرخی را شرکت زیر ساخت از مخابرات پول نقد در سر ماه وصول میکند؟