PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : بهترين نسخه لينوكس براي كاينت و سرور

sniper000man
March 10th, 2012, 13:52
با سلام خدمت دوستانو اساتيد محترم
دوستان عزيز با توجه به تونعي كه در سيستم عامل لينوكس هست به نظر شما كدوم نسخه براي كاين و كدوم نسخه براي سرور بهتره استفاده شه و اگر امكان داره دلايلاتونم ذكر بفرماييد من با خيلي از اساتيد و دوستان محترم مشورت كردم اما به نتيجه اي نرسيدم هر كدوم نسخه اي پيشنهاد دادن از همين رو اين تايپيكو زدم با تشكر منتظر راهنمايي هاي ارزندتون هستيم

amirlord
March 10th, 2012, 14:04
کاین ؟؟؟؟؟؟؟
فکر میکنم منظورشون کلاینت هست !

برای سرور میتونید از CentOS استفاده کنید ! چون خیلی از نرم افزار های مورد استفاده برای سرور ها با CentOS استیبل هستند .
برای کلاینت Debian سبک تر و بیشتر بدرد کلاینت میخوره . Mint و Ubuntu که هردو Debian می باشند بیشتر مورد توجه کلاینت ها قرار گرفته !
برنامه های کاربردی فراوانی برای آن وجود دارد و با نصب بسته ی Wine میتونید برنامه های ویندوز exe و dll و ... نیز run کنید !

softsky
March 10th, 2012, 15:49
فقط سنتوس

البته برای کلاینت ابوتو هم جالبه منتها سنتوس چیز دیگری هست

اگر به محیط گرافیکی علاقه داری ابونتو بهتر جوابگو هست

hpnn.wm
March 10th, 2012, 16:42
برای سرور خیلی بهتره که بدوننید 95 دصد سرور های لینوکسی از centos استفاده می کنند چون کارایی بیشتر و انعطاف پذیری قابل توجهی داره
اما من شخصا برای کلاینت ابونتو رو ترجیح می دم چون راحت و رابط گرافیکی نسبتا قوی داره

amirizadi
March 10th, 2012, 16:46
سرور centos
دسکتاپ ubuntu

---
March 10th, 2012, 18:59
برای سرور Redhat که نسخه رایگانش Cent هست . اما هستند سیستم عامل هایی که میتونن توی این لیست باشن : Open Suse / Mandriva / Ubuntu-Server
برای دسکتاپ : Ubuntu / Gentoo / Debian / Mint / Open Suse

j4b3r
March 10th, 2012, 18:59
سلام
بهسته به نوع علاقه شخصی شما هم داره
برای کلاینت اگر نیاز به یه سیستم عامل با راحتی کامل دارید ubuntu یا لینوکس مینت گزینه های خوبی هستند
اگر توانایی لینوکس شما در سطح بالاتری قرتر داره لینوکس فدورا واقعا عالیه یا arch linuxd یا debian
برای سرور عموما از centos استفاده میشه
ولی سرورهای لینوکس اوبونتو هم به خاطر سرعت خوبی که دارند پیشنهاد میشه
لگر قصد دارید استفاده واقعا تجاری داشته باشید می تونید حتما اوبنتو رو نصب کنید و landscape رو امتحان کنید
فکر کنم 45 روز رایگان هست
https://landscape.canonical.com/
یا می تونید از redhat enterprise استفاده کنید .

Mehdi_Enter
March 10th, 2012, 19:47
از CentOS استفاده کنید

shazo
March 10th, 2012, 20:54
محبوب ترين cento

m_dg_farari
March 10th, 2012, 22:31
تعیین سیستم عامل مورد نظر با این اطلاعات خیلی سخت هست!
یکی هست میخواد روی سرورش سی پنل نصب کنه. مسلما سنت او اس بهش بهتر جواب میده! یکی هست میخواد با محیط کرافیکیش کار کنه. مسلما کوبونتو جواب میده بهش. یکی هست میخواد نرم افزار IBSng نصب کنه و کار کنه. مسلما Debian بهتر بهش جواب میده!
هر سیستم عامل بسته به نوع استفاده ای که میخواین ازش بکنید میتونه بهترین یا بدترین باشه!

sniper000man
March 12th, 2012, 14:29
با تشکر از همه دوستان ÷س ه این نتیجه رسیدیم که سنتوس برای سرور بهتره اما
برای کاینت موندم هرکدوم یکی ÷یشنهاد میکنید اگه لطف کنید لینک دانلود
مستقیم از سایت سنتوس و رد هات رو بذارید ممنون میشم ضمنان سنتوس میرم سایتش نمیدونم چطور باید دانلود کنم و یک نکته دیگه چطور میشه روی ÷ی سی هم ویندوز داشت هم لینوکس مثل اینکه رو ÷ی سیت دوتا وندوز نصب باشه با تشکر

softsky
March 12th, 2012, 18:43
سلام
شما باید از vmware workstation استفاده کنی تا بتونی هر سیستم عاملی می خوای روی ویندوزت همزمان داشته باشی

سنتوس را هم از سافت گذر بخری به صرفه تره تا دانلود کنی

takmaisam
March 12th, 2012, 19:03
CentOSفقط

sniper000man
March 18th, 2012, 14:32
سلام
شما باید از vmware workstation استفاده کنی تا بتونی هر سیستم عاملی می خوای روی ویندوزت همزمان داشته باشی

سنتوس را هم از سافت گذر بخری به صرفه تره تا دانلود کنی

دوست عزیز میخوام همراه وین نصب بشه نه سیستم مجازی بسازم

alieblice
March 28th, 2012, 21:31
شما لینوکس که نصب بکنین خودش ویندوز رو میشناسه و جزو سیستم ها برایه بوت میاره .
اگر فقط برایه کار سرور می خاین منم vmware رو پیشنهاد میکنم چوئن ممکنه هی بخاین از نو نصب کنین .
اگر برایه کار غیر سرور میخاین من ubuntu رو ئیشنهاد میدم ولی در کل سلیقه ای و با توجه به احتیاجات خودتونه .
اکثر توضیع ها از طریق لاگ شهر ها در دست رس هستش و میتونین ازشون بگیرین فقط لازمه چک کنین ببینین شهرتون لاگ داره یا نه .