PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ایجاد محدودیت ترافیک esxi 5

b_pcmaster
March 9th, 2012, 03:25
برای 4.1 یه تاپیک پایین من ذکر شد برای 5 چی؟؟اونم شدنی نیست؟؟اون آموزشی که جناب taghi.karimi گذاشتن باید از توی vps ها مانیتور کرد؟؟از خود vsphere شدنی نیست؟ممنون میشم دوستان راهنمایی کنند

m_dg_farari
March 12th, 2012, 01:24
سلام.
به طور کلی امکان این که مثلا بعد از اینکه وی پی اس n گیگابایت پهنای باند مصرف کرد ، ساسپند بشه ، نیست.
اما کلا در مورد پورت:
شما میتونید در بخش configuration و در قسمت Network در شاخه ی Hardware بر روی کارت شبکه محدودیت اعمال کنید. پیشنهاد میکنم یک Interface مجزا برای این کار ایجاد کنید و در قسمت Traffic Shaping محدودیت اعمال کنید. بعد هر وی پی اس که میخواین پورتش محدود باشه ، به جای کارت شبکه ی اصلی (که احتمالا اسمش هم VM Network هست) این کارت شبکه رو بهش اختصاص بدید.
اما در مورد مانیتور کردن و اینکه هر وی پی اس چقدر مصرف داره.
شما میتونید از نرم افزارهایی که مانیتور پهنای باند رو از طریق SNMP انجام میدن استفاده کنید. به عنوان مثال نرم افزار PRTG .
این نرم افزار به شما این امکان رو میده که پهنای باند مصرفی هر وی پی اس رو (و همچنین هر یک از اینترفیس ها و کارت شبکه های متصل به یک وی پی اس رو) مانیتور کنید. و اونجا یک سیستم Alarm هم داره که میتونید تنظیم کنید که در صورتی که این وی پی اس در یک ماه (یا هفته یا سال یا ...) n گیگابایت پهنای باند مصرف کرر ، به شما ایمیل ارسال ارسال کنه و شما هم میتونید به صورت دستی ساسپند کنید سرور رو.

taghi.karimi
March 12th, 2012, 10:55
آموزش تصویری راه اندازی PRTG

http://www.paessler.com/support/video_tutorials

Iran Web Host
March 12th, 2012, 22:41
سلام

من قبلا این مشکل رو داشتم
میتونید یک میکروتیک روتر کنید و از طریق Queue آی پی دلخواه رو مانیتورینگ و اعمال محدودیت پهنای باند کنید

موفق باشید

arman_gts
March 13th, 2012, 00:04
سلام

من قبلا این مشکل رو داشتم
میتونید یک میکروتیک روتر کنید و از طریق Queue آی پی دلخواه رو مانیتورینگ و اعمال محدودیت پهنای باند کنید

موفق باشید
میشه راجع به این روش یکم توضیح بدید به چه صورت هست ؟

Iran Web Host
March 13th, 2012, 00:16
میشه راجع به این روش یکم توضیح بدید به چه صورت هست ؟

درواقع یک میکروتیک نصب میشه
و ازش به عنوان روتر یا گیت وی استفاده میکنیم
از این به بعد گیت وی همه وی پی اس ها میشه آی پی این روتر

در این حالت کل ترافیک از روتر عبور میکنه و با میکروتیک هم میشه محدودیت bw و هم پورت روی vps ها اعمال کرد

arman_gts
March 13th, 2012, 00:33
درواقع یک میکروتیک نصب میشه
و ازش به عنوان روتر یا گیت وی استفاده میکنیم
از این به بعد گیت وی همه وی پی اس ها میشه آی پی این روتر

در این حالت کل ترافیک از روتر عبور میکنه و با میکروتیک هم میشه محدودیت bw و هم پورت روی vps ها اعمال کرد
میشه ازین طریق پورتهارو هم بست ؟

Iran Web Host
March 13th, 2012, 12:24
میشه ازین طریق پورتهارو هم بست ؟

بله کمترین کاری که میشه کرد بستن پورت ها و مانیتورینگشون هست

javadk
March 14th, 2012, 00:27
سلام
دوست عزیز اگر امکان داره یه آموزش مختصر هم همینجا بزارید ممنون میشم

Iran Web Host
March 14th, 2012, 00:36
سلام
مراحل کار رو که گفتم به چه شکل هست
فقط کافیه در VPS ها Gateway رو آی پی میکروتیک بدید
البته فکر میکنم بستگی به معماری شبکه هم داشته باشه

tsotoodeh
April 20th, 2012, 00:28
اگر می تونید هزینه کنید از نرم افزار charge back vmware استفاده کنید.