PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : اشغال بیش از حد رم

sogoli
March 8th, 2012, 12:30
سلام
یه سرور مجازی تهیه کردم با یک cpu و ram 1 gb و روش centos و directadmin نصب کردم و فقط باهاش یه سایت رو بالا اوردم.
وقتی دستور top در لینوکس زدم متوجه شدم 900 مگ از رم اشغال شده . به نظر شما این مقدار رم مصرف شده با شرایط بالا طبیعیه؟

amirizadi
March 8th, 2012, 12:35
برای چه پروسسی این مقدار استفاده میشه؟

iraniserver
March 8th, 2012, 12:41
سلام
سرور رو ریستارت کنید ببینید اتفاقی میفته یا خیر

ضمنن ، اورسل روی سرور اصلی انجام نشده ؟

ASRESAT
March 8th, 2012, 12:44
سیستمی که برای سایتتون استفاده می کنید چی هست؟

m_dg_farari
March 8th, 2012, 12:49
سلام.
دستور top در اکثر مواقع ، منابع رو درست نشون نمیده.
میتونید از دستور htop استفاده کنید که نیاز به نصب یک نرم افزار داره. از لینک زیر میتونید اموزشش رو ببینید و نصب کنید.
سايت شگردها (http://shegerdha.ir/?mid=49)
این نرم افزار منابع رو دقیق نشون میده به همراه پروسس ها.

sogoli
March 8th, 2012, 14:12
باتشکر از راهنمایی دوستان
حدود 200 مگ برای اپاچی و 230 مگ برای مای اس کیو ال و حدود 80 مگ هم مصرف متفرقه هست با این حال اگر مجموع اینها رو در نظر بگیریم به 900 مگ نمی رسه!
سرور رو هم ریاستارت کردم ولی فرقی نکرد( اتفاقازمان شات دان شدن و بالا اومدن سرور نزدیک به 30 دقیقه طول کشید!)
از جوملا هم استفاده می کنم و فقط یه سایت رو باهاش بالا اوردم که هنوز بادید کننده ایی نداره
نرم افزاری رو هم گفتید نصب کردم و با دستور htop منابعی که مصرف میشه رو اسکرین شات گرفتم و در پیوست ملاحظه می کنید.
حالا نظر دوستان....

4997

m_dg_farari
March 8th, 2012, 14:20
سلام
همونطور که دارید میبینید ، مصرف شما از رم حدود 300 مگابایت هست! (قبل از ریست کردن هم هست... چون هنوز 2 روز نشده از ریست کردنتون :دی) پس عملا مشکل از رم نیست.
سی پی یو یوزیج هم که در حد زیر 2% هستش! پس خیلی عادیه
لود سرور هم عادی هست.
آیا با کندی مواجه هستید؟ در صورتی که کند باشه سرورتون چند علت میتونه داشته باشه:
1- نقص در کانفیگ فایروال (به شدت تاثیر داره!)
2- عدم توانایی هارد در ارائه ی سرعت مناسب. دلیلش هم این هست که مثلا چند تا وی پی اس دیگه روی این سرور هستند که زیاد از هارد استفاده میکنن (مثلا لیچر هستن) و زیاد سرعتی برای هارد باقی نمیمونه که شما بخواید استفاده ی عادی رو داشته باشید.
اگر هم سرورتون کند نیست که نیازی نیست کاری بکنید! چون مصرف منابع عادی هست.
پی نوشت: مصارفی که گفتید ، فکر میکنم کمی با بزرگنمایی بوده که خوب شما دست بالا رو گرفتید! اینطور هم نیست.. و اینقدر استفاده نداره. وقتی استفاده ها بالا میره که پروسس ها روی اون سرور (مثلا MySQL) بالا باشه!
روز خوش

sogoli
March 8th, 2012, 14:39
سلام
همونطور که دارید میبینید ، مصرف شما از رم حدود 300 مگابایت هست! (قبل از ریست کردن هم هست... چون هنوز 2 روز نشده از ریست کردنتون :دی) پس عملا مشکل از رم نیست.
سی پی یو یوزیج هم که در حد زیر 2% هستش! پس خیلی عادیه
لود سرور هم عادی هست.
آیا با کندی مواجه هستید؟ در صورتی که کند باشه سرورتون چند علت میتونه داشته باشه:
1- نقص در کانفیگ فایروال (به شدت تاثیر داره!)
2- عدم توانایی هارد در ارائه ی سرعت مناسب. دلیلش هم این هست که مثلا چند تا وی پی اس دیگه روی این سرور هستند که زیاد از هارد استفاده میکنن (مثلا لیچر هستن) و زیاد سرعتی برای هارد باقی نمیمونه که شما بخواید استفاده ی عادی رو داشته باشید.
اگر هم سرورتون کند نیست که نیازی نیست کاری بکنید! چون مصرف منابع عادی هست.
پی نوشت: مصارفی که گفتید ، فکر میکنم کمی با بزرگنمایی بوده که خوب شما دست بالا رو گرفتید! اینطور هم نیست.. و اینقدر استفاده نداره. وقتی استفاده ها بالا میره که پروسس ها روی اون سرور (مثلا MySQL) بالا باشه!
روز خوش

البته درست اشاره کردید من زمانی که csf رو نصب کردم و کانفیگ خاصی روش انجام ندادم ، به شدت سرعت کند شد که مجبور شدم غیرفعالش کنم
موضوعی که باعث شد که ذهن منو درگیر بکنه اطلاعاتی بود که با دستور top گرفتم:
Mem: 1026108k total, 966408k used, 59700k free, 170648k buffers
که همانطور که می بینید 966 مگ رو رم داره مصرف می کنه که چنین چیزی رو htop نشون نداد!
با این حال ممکنه از کسی که سرور رو تهیه کردم رم منو اشتراکی قرار داده باشه؟یعنی یه بخشی از امصرف رم مربوط به استفاده دیگر vpsها باشه
مرسی

allbert
March 8th, 2012, 17:04
دوست عزیز با دستور رو به رو میتوانید تعداد برنامه های در حال مصرف و میزان مصرف ان را مشاهده نمایید

ps -e -o rss=,args= | sort