PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشكل: پورت 80 مشغول است! xampp قادر به اجراي Apache نيست! Windows 2003 VPS

aha903
March 7th, 2012, 10:07
سلام

من در سرور ويندوز 2003 سرورم كه جديداً گرفتم به مشكلاتي برخورد كردم:

اولين مشكل من اينه كه پورت 80 مشغول هست و xampp و easyphp قادر به اجراي آپاچي نيستند.
پيغامي كه xampp ميده فقط ميگه كه port 80 busy!
MySQL هم بدون هيچ مشكلي اجرا ميشه!

تالارهاي خارجي رو كه جستجو كردم اكثراً اين مشكل رو تداخل با skype ميدونستند در صورتي كه من با اين مشكل دقيقاً بعد از تحويل گرفتن سرور برخورد كردم و هيچ برنامه اي روش نصب نبوده!
در پروسس هاي ويندوز هم پروسس مشكوكي نبود. services هم كه يك بررسي كلي كردم سرويس مشكوكي نبود كه پورت رو اشغال كرده باشه!

از دستور netstat -naob هم كه بررسي كردم پورت 80 رو در نتيجه هاي داده شده اصلاً نديدم! (البته فعلاً تخصصي درباره ي اين كار ندارم)

دومين مورد اينه كه من دوتا سرور از يك شركت با دو آي/پي نزديك به هم دارم. نكته ي جالب اينه كه من از طريق سرور ويندوزم نميتونم به سرور دومم كه لينوكس هست و كلوكسو روش دارم وصل بشم!
اين سرور لينوكسم هميشه روشن هست و به هيچ وجه مشكلي نداره و سرعت و كاركردش هم عالي هست!

سومين مورد اينه كه من وقتي ميخوام از طريق p-rox-i-fier به cc-p-r-o-xy وصل بشم زماني كه User Authentication در cc-p-r-o-xy يوزر و پسورد فعال هست با چنين اروري برخورد ميكنم كه ميگه دسترسي به w/ww.google.com:80 از طريق سرور انجام نشد. با w/ww.google.com:8080 و ... هم كانكت نشد. و جالب اينه كه بدون يوزر و پسورد به راحتي كانكت ميشم.

من با اين مشكلات كه فكر ميكنم همه به هم مربوط هستند براي اولين بار برخورد كردم.

لطفاً‌ راهنمايي كنيد
با تشكر

amirizadi
March 7th, 2012, 10:10
در مورد مشغول بودن پورت 80 شاید iis داره از پورت 80 استفاده میکنه

مورد دوم شاید تنظیمات دی ان اس وی پی اس ویندوزی شما درست نیست که باعث بروز این مشکل شده

مورد اخر احتمالا مشکلی در تنظیمات آن وجود دارد

aha903
March 7th, 2012, 10:21
در مورد مشغول بودن پورت 80 شاید iis داره از پورت 80 استفاده میکنه

مورد دوم شاید تنظیمات دی ان اس وی پی اس ویندوزی شما درست نیست که باعث بروز این مشکل شده

مورد اخر احتمالا مشکلی در تنظیمات آن وجود دارد

ممنون از پاسخ سريع شما.

نكته: Iis اصلا نصب نيست.

اون موارد ديگه رو بايد دقيقتر بررسي كنم.

overv
March 7th, 2012, 10:48
دقیقا" میدونم مشکلت چیه

aha903
March 7th, 2012, 10:55
دقیقا" میدونم مشکلت چیه

:-o

خب...

overv
March 7th, 2012, 10:57
ببین کله سئالات واسه خودشون جریان خودشونو دارن با آیدیم تماس بگیر تا شخصا کارتو انجام بدم

joojoo_khalaf

HADNEZ-ICT
March 7th, 2012, 11:30
دقیقا" میدونم مشکلت چیه
دوست عزیز این چه مدل جواب دادن هستش !
امید وارم شما هم به 100 برسی .

aspmaker
March 7th, 2012, 17:17
آقا منم این مشکل رو با XAMPP, EASYPHP, WAMP و... داشتم. توی انجمن هم کلی گشتم یه چندتا تاپیک پیدا کردم(همون که می گفت فایل hhtpd.conf رو دستکاری کن و یا apache رو install و Uninstall کن و ...) اما بازم این مشکل حل نشد!:102: خارجی هارو هم که دیدم به قول این دوستمون میگفتن اشکال از Skype هست و ... چیزی پیدا نکردم که مشابه مشکل من باشه.
در آخر هم بیخیال شدم با iis کار می کنم.8-|

overv
March 7th, 2012, 21:40
بنده زیرش اضافه کردم که میتونید با یاهو من تماس بگیرید و مشکلاتتون رو حل کنم اگه توجه کنید مشکل شماره 3 دوستمون مربوط به C.C.p.r.o.x.i هست که تو انجمن خلاف قوانین هستش

b_pcmaster
March 7th, 2012, 21:51
برای مشکل اول آپاچی رو به صورت service در بیار و ریستارت کن مشکل حل میشه.یا اگر نه که من یادمه با یه تنظیم registery که در سایت خارجی پیدا کردم درستش کردم.
مشکل دوم آیا آی پی شما در سرور دوم بلاک نشده در تنظمیات httpd.conf این خط رو اضافه کنید
allow,deny
alow from ipshoma
و ذخیره و ریستارت آپاچی
در مورد سوم با این نرم افزار کار کردم اما کانفیگشو کامل نکردم برای خودم باید پیش بیاد تا دنبالش رو بگیرم.

DVBBaz
March 7th, 2012, 21:58
ببین دوست من ، با نصب iis و غیر فعال کردن اون می تونی پورت 80 رو ازاد کنی ...
من این مورد رو تست کردم و شک ندارم جواب می ده داداش ...

aspmaker
March 7th, 2012, 22:27
ببین دوست من ، با نصب iis و غیر فعال کردن اون می تونی پورت 80 رو ازاد کنی ...
من این مورد رو تست کردم و شک ندارم جواب می ده داداش ...

برادر من این کارو کردم چندین بار، توی Process ها هم چک کردم حتی با برنامه xampp-portcheck.exe هم پورتها رو چک کردم که آزاد باشن. توی برنامه و چک کردن، پورتهای Apache آزاده اما وقتی می خوای سرویس رو run کنی میگه پورت 80 مشغوله!!

سایر دوستان که این مشکل رو حل کردن اگه من رو راهنمایی کنن ممنون میشم.

allbert
March 7th, 2012, 23:01
با این دستور lsof -i:80 ببینید چه برنامه ای از پورت 80 استفاده میکنه بعد ببندینش

aspmaker
March 7th, 2012, 23:23
با دستور netstat -aon چک کردم اما پورت 80 چیزی لیسن نیست. iis هم اول نصب بود اما بعد برداشتمش.

b_pcmaster
March 8th, 2012, 00:15
با دستور netstat -aon چک کردم اما پورت 80 چیزی لیسن نیست. iis هم اول نصب بود اما بعد برداشتمش.

نه بابا ربطی به این چیزا نداره یه بار مشکل شما رو داشتم یادم تنظیمات http رو باید از توی registery یه چیزیشو تغییر میدادیم اما مننبعشو حیف فراموش کردم

aspmaker
March 8th, 2012, 00:31
والا فعلاً که باهاش درگیرم!

mehran2010
March 8th, 2012, 23:07
سلام
من دقیقا همین مشکل دارم این همه حرفه ای توی این سایت هست لطفا کمک کنید کارمون گیره!

b_pcmaster
March 8th, 2012, 23:11
سلام
من دقیقا همین مشکل دارم این همه حرفه ای توی این سایت هست لطفا کمک کنید کارمون گیره!
بهترین منبع برای حل مشکلتون سایت های خارجی هست و گوگل دوست شماست ولی خواستید بنده براتون حل میکنم این مشکل رو با بنده در یاهو در تماس باشید

mehran2010
March 8th, 2012, 23:47
نه بابا ربطی به این چیزا نداره یه بار مشکل شما رو داشتم یادم تنظیمات http رو باید از توی registery یه چیزیشو تغییر میدادیم اما مننبعشو حیف فراموش کردم

شما اگر یادت رفت پس چرا به یاهو پیام بدیم؟
عزیز اگه چیزی میدونی همینجا بگو

b_pcmaster
March 9th, 2012, 00:10
شما اگر یادت رفت پس چرا به یاهو پیام بدیم؟
عزیز اگه چیزی میدونی همینجا بگو

مطمئن باش اگر یادم میومد میگفتم اصلا در بخشش دانش خسیس نیستم ولی خوب شما اگر اطلاعات vps رو بدین من میتونم برم توی vps و این دقیقا مثل این میمونه که من میخوام مشکل خودم رو حل کنم چون مشکل شما مشکل خودم هم هست.همونجور که روی وال من میبینید من مشکل خیلی ها رو حل کردم ولی خوب برای مشکل شما باید برم توی vps و اون وقت شروع کنم به جستجو ی دوباره.;)

irfreemind
March 31st, 2012, 19:44
دوست عریرم براحتی و با چند تا کلیک میتونی پورت 80 را باز کنی. به احتما 99% پورت 80 شما از طریق sql reporting service مشغوله. این سرویس را stop کن و تمومه .

Optimus
March 31st, 2012, 20:16
در بعضی موارد و نسخه های xampp یک سری نرم افزارهای پیش فرض نیز باید روی سرور باشد
مثلادر نسخه های جدید باید ابنداmicrosoft visual c++ 2008 redistrubuted نصب باشه ، سپس xampp را نصب کنید

DVB_SS2
June 17th, 2012, 23:09
مشکل حل شد !

دلیل عدم اجرای آپاچی در ویندوزهای نصب شده بر روی vps عدم وجود Visual C++ بر روی ویندوز است چون httpd.exe که سرویس اجرا کننده آپچی است نیاز به کتابخانه Visua c ++ دارد پس شما میتوانید با نصب این نسخه که در زیر لینک شده به راحتی آپاچی را اجرا کنید.
نکته کلید : حتما از همین نسخه استفاده کنید چون با نسخه های دیگر تست کردم و جواب نگرفتم.

Microsoft Visual C++ 2008 Redistributable Package (x86) (http://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=29)
موفق باشید

namad
September 28th, 2012, 11:47
سلام دوست عزیز راه حل اینه که iis رو نصب کن دوباره unistall کن پورتت آزاد میشه
موفق باشی

namad
September 28th, 2012, 11:53
راستی اگه جواب نگرفتی می تونی iisنصب کنی بعد xampp نصب دوباره iis رو unistall کن

hemaseh
October 2nd, 2012, 20:37
بهترین راه حل همین راهی هست که دوستمون DVB_SS2 گفتن .
البته اینم یادآوری کنم که این راه حل در صورتی جوابگو هست که تازه سیستم عامل تون رو نصب کردید و مطمئن هستید که سرویس IIS رو RUN نکردید . در ضمن با بعضی از WEBServer ها کار میکنه و در بعضی مشکل داره . مثلا خودم وقتی ZendServer رو نصب کردم همه چیز خوب کار کرد ولی وقتی پاکش کردم و Ampps رو نصب کردم مشکل RUN نشدن Apache رو داشتم که با نصب Microsoft Visual C++ مشکل یرطرف شد .
بازم از دوستمون ممنونم .

n4ser
March 8th, 2013, 18:23
من مشکلم حل شد حالا ومپ اجرا میشه اما سبز نمیشه انلاین نمیشه جیکار کنم؟

korosh-eghbali
March 8th, 2013, 19:50
بعد از باز کرد برنامه خود برنامه پیغام میده که چی دقیقا این پورت رو اشغال کرده
همچنین به پورت 443 هم احتیاج داره این برنامه

bestirani2
March 8th, 2013, 19:53
عزیز پورت رو یک چیز دیگه اشغال کرده
پورت رو عوض کن تا درست کار کنه
مثلاْ بگذار ۹۰

n4ser
March 9th, 2013, 10:13
دوستان ومپ زیاد جالب نیس با نصب xamp مشکلم حل شد با پورت 443 و 80 کار میکنه و خوده این میگه کجا پورت اشغاله که مشکلم حل شد :114: