PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : فیس بوک درآمدش از کجایه؟

AriyaDownload
March 5th, 2012, 15:49
سلام دوستان
چند وقتی هست یک سوالی برام پیش اومده
سایت هایی مثل فیس بوک، تویتر، یوتوب و غیره اینا درآمدشون از کجا هست؟
یعنی به چه شیوه ای اینا درآمدزایی می کنن؟
چون تویه سایتشون من تبلیغاتی ندیدم؟ (تبلیغاتی بنری، لینکی یا غیره)

از دوستان کسی هست که کاملا بتونه روش های درامدزایی این سایت ها رو توضیح بده؟
با سپاس

shazo
March 5th, 2012, 15:52
آريا جان چند جا اين سوال رو مطرح كردي ؟

Hostpolis
March 5th, 2012, 15:56
درآمد فیس بوک از Target Marketing هست.

تبلیغات بنا به مشخصات فردی و علایق (wall) شما نمایش داده میشند.

می تونید به اسناد شرکتی فیس بوک که به صورت عمومی منتشر میشند مراجعه کنید:

http://www.insidefacebook.com/wp-content/uploads/2010/03/facebook-2009-revenues3.png

ilmavps
March 5th, 2012, 16:04
البته یک سری درامد دیگه هم داره مثلا درامد استفاده از application ها مثل بازی ها

kia_hajix
March 5th, 2012, 16:13
اول که اسپانسر بعدش همونجوری که دوستمون گفت از اپلیکیشن ها و به خصوص بازی ها که برای پیشرفت باید پول بدی توی اون بازی ها من یجا شنیدم که سایتی مثل یوتیوب ویدیو با کیفیت بالا رو به شبکه های تلویزیونی میفروشه

AriyaDownload
March 5th, 2012, 16:30
درآمد فیس بوک از Target Marketing هست.

تبلیغات بنا به مشخصات فردی و علایق (wall) شما نمایش داده میشند.

می تونید به اسناد شرکتی فیس بوک که به صورت عمومی منتشر میشند مراجعه کنید:

http://www.insidefacebook.com/wp-content/uploads/2010/03/facebook-2009-revenues3.png

پس چرا من تویه wall یا تویه صفحه خودم یا صفحاتی که می رم تبلیغاتی رو نمی بینم؟
ممنون می شم یک عکس قرار بدید ببینم این تبلیغاتش کجا هست؟

و اینکه آیا راه دیگه ای هم غیر از این درامد داره؟
با سپاس

البته یک سری درامد دیگه هم داره مثلا درامد استفاده از application ها مثل بازی ها

می شه در این مورد توضیح بدید
ممنون می شم

---------- Post added at 04:30 PM ---------- Previous post was at 04:24 PM ----------

آريا جان چند جا اين سوال رو مطرح كردي ؟
تویه انجمن پی تی هم مطرح کردم :d

shivahost
March 5th, 2012, 16:30
پس چرا من تویه wall یا تویه صفحه خودم یا صفحاتی که می رم تبلیغاتی رو نمی بینم؟
ممنون می شم یک عکس قرار بدید ببینم این تبلیغاتش کجا هست؟

و اینکه آیا راه دیگه ای هم غیر از این درامد داره؟
با سپاس

می شه در این مورد توضیح بدید
ممنون می شم

ببینید حتما مثلا دیده اید که در صفحه اصلی شما به شما پیشنهاد می شود صفحه اتومبیل شورولت را لایک کنید! فکر می کنید این برای شما مجانی آمده است؟ شما می توانید هر پیج فیسبوک را با پول دادن در صفحات دیگران تبلیغ نمایید.

البته احتمال چون شما ایرانی ثبت نام کرده اید تعداد بسیار کمتری از اینگونه تبلیغات را مشاهده می کنید.

در مورد تبلیغات در بازیها و .... هم بسیار مشخص است. هم فیسبوک درآمد خوبی از آن دارد و هم سازنده آن بازی که البته بازهم این بخش آن برای ما ایرانی ها تحریم است و نمی توانیم برای فیسبوک اپلیکیشن بنویسیم. درآمدش هم بدین صورته که مثلا در یک بازی برای زودتر تکمیل شدن عملیات ساخت خانه باید پول بدهید وگرنه بایستی 3 روز صبر کنید.

FILMHOO
March 5th, 2012, 17:07
بیشترین درآمد فیسبوک از طریق کمکها یا بهتره بگیم جوایز دولتی تامین میشه به منظور القای سیاستهای دولت آمریکا و هدایت هر چه بهتر افکار عمومی ...

kitiran
March 5th, 2012, 17:29
بیشترین درآمد فیسبوک از طریق کمکها یا بهتره بگیم جوایز دولتی تامین میشه به منظور القای سیاستهای دولت آمریکا و هدایت هر چه بهتر افکار عمومی ...
منبع ؟

shivahost
March 5th, 2012, 17:30
منبع ؟

احتمالا فارس نیوز! یا صدا و سیما! و شاید کیهان! :39:

FILMHOO
March 5th, 2012, 17:38
منبع رو میخای چیکار اینو یه بچه دبستانی هم تشخیص میده ... گربه محض رضای خدا که موش نمیگیره ...

پ نه پ فیسبوک رو زدن جهت رفاه حال بشریت و ارتباط هر چه بهتر با دوستان و شرکت سازنده و آزادانه در مباحث روز از جمله مباحث سیاسی

منبع هم میخای راستگو ترین و بیطرف ترین بنگاههای سخن پراکنی رادیو فردا یا بی بی سی رو بخون اونایی که اشاره کردی (فارس - کیهان و ... ) دروغ میگن و بر ضد منافع ملی همیشه خبر مینویسن !

داودی
March 5th, 2012, 17:39

جاسوسی و ... !
باز بگید !

ilmavps
March 5th, 2012, 20:21
بزرگترین شبکه ی اجتماعی جهان نیازی به درامد نداره اگر خوب فکر کنیم پول خودش به سراغ این شبکه میره

شرکت های بزرگی که حاظر هستند برای تبلیغات در این شبکه ی ارتباطی میلیون ها دلار پول بدند اگر کمیفکر کنیم میبینیم که این حرف دوستان هم درست خیلی وقت ها سیاست خیلی از کشورها خط دهی میشه

باالخره خودش یه نوع درامد سازی هست

allbert
March 5th, 2012, 20:23
بخشی از درامد حاصل از فروش اطلاعات مردوم به ارگان های اطلاعاتی حکومت های مختلف

این دیتابیسش خیلی قوی هست تو این موضوع

ilmavps
March 5th, 2012, 20:32
بله این کاری هست که اکثر سرویس دهنده های اینترنت انجام میدند

فکر میکنید یاهو ما را خیلی دوست داره تمام history ها را نگه میداره

اصلا یک مثال ساده از مملکت خودمون شما نمیدونم امتحان کردید یا نه من تا حالا 2 بار دانشگاه عوض کردم هر سری شماره شخصی خودما دادم بعد از یک هفته میبینم روزی 3 تا پیام تبلیفاتی برام میاد خوب مشخصه شماره ی من فروخته شده به شرکت های تبلیغاتی حالا فیس بوک این همه ایمیل در اختیار داره ببینید چه میکنه

البته باید بهشون حق داد

OmidX
March 5th, 2012, 20:35
فیسبوک هم درآمد های نهان داره . . . نمیشه منکر شد . . . : d

اما درآمد اصلیش از Target Marketing ه . . . ;;)

b_pcmaster
March 6th, 2012, 17:23
فیس بوک هزاران راه داره برای کسب در آمد تبلیغات applocatopn ها که برای معروفیت باید پول بدن پیج ها.
اسپانسر ها و راه های بیشمار زیاد دیگه ای که وقتی شما یه دیتا بیس متشکل از 700 میلیون انسان داشته باشین اگر هر کدوم از این 700 میلیون هزار تومن به شما بدن مبلغ رو حساب کنید همه چیز به میزان کاربرایی که دارین بستگی داره.

mhy
March 6th, 2012, 18:08
جاسوسی و ... !
باز بگید !

جان من یعنی اونهایی که میخوان جاسوسی کنن، لنگ فیسبوک موندن؟!!!...

faratools
March 6th, 2012, 18:28
توییتر که از پروموت کردن افراد در suggested ها و همچنین ، توییت های تبلیغاتی درامد داره.

داودی
March 6th, 2012, 19:25
جان من یعنی اونهایی که میخوان جاسوسی کنن، لنگ فیسبوک موندن؟!!!...

بنده تیکه انداختم بهشون

alef1
March 6th, 2012, 21:52
بخشی از درامد حاصل از فروش اطلاعات مردوم به ارگان های اطلاعاتی حکومت های مختلف

این دیتابیسش خیلی قوی هست تو این موضوع

سلام
بله فیس بوک به همین ترتیب عمل می کنه
به قول جولین اسانژ بنیان گذار سایت ویکی لیکس "فیس بوک مخوف ترین ماشین جاسوسی قرن است"

mhy
March 6th, 2012, 22:18
بنده تیکه انداختم بهشون
مخلص شما هم هستیم، اما فیس بوک شاید فعالیتهایی (در کشورهایی غیر از کشور ما) داشته باشه که ماها بی خبریم، مثلا بنگاههای اقتصادی و ...

ilmavps
March 7th, 2012, 00:05
نمیدونم چقدر با من موافق هستید ولی واقعا یک جنگ که کارهای خیلی کثیفی هم برای پیروزی انجام میشه

مثلا گوگل برای اینکه هنوز روی پا بمونه و رقیبی نداشته باشه میدونید چند صد هزار شرکت که ایده های نو میدادند را خرده فیس بوک هم به همین صورت هست

کارهایی میکنند که فیس بوک فیس بوک بماند

صد درصد فعالیت های اقتصادی دیگری هم دارند اخه این همه پولا که نمیتونند بزارند تو جیبشون روی کارهای دیگه سرمایه گذاری میکنند

b_pcmaster
March 7th, 2012, 00:22
نمیدونم چقدر با من موافق هستید ولی واقعا یک جنگ که کارهای خیلی کثیفی هم برای پیروزی انجام میشه

مثلا گوگل برای اینکه هنوز روی پا بمونه و رقیبی نداشته باشه میدونید چند صد هزار شرکت که ایده های نو میدادند را خرده فیس بوک هم به همین صورت هست

کارهایی میکنند که فیس بوک فیس بوک بماند

صد درصد فعالیت های اقتصادی دیگری هم دارند اخه این همه پولا که نمیتونند بزارند تو جیبشون روی کارهای دیگه سرمایه گذاری میکنند

صد در صد همینه ولی گویا میخواستن فیس بوک رو به قیمت 100 میلیارد دلار بفروشن درسته؟؟

ilmavps
March 7th, 2012, 00:38
بله منم شنیدم که سهامش قرار وارد بورس بشه

Ramin
March 7th, 2012, 01:14
طبق گزارش های معتبر منابع خبر غربی ظاهرا فیس بوک حجم زیادی منابع مالی از سران و قدرت های برخی کشور ها دریافت می کند . دلیل به بنده مربروط نیست و در این زمینه هم وظیفه ی جوابگویی به دوستانی که در یک تاپیک کمین می کنند یک نفر پست ارسال کند و شروع کنند .... ندارم.در کل این خبری هست که در تائید شده اگر خیلی کنکاو هستید و زبان انگلیسی خوبی دارید در گوگل سرچ کنید مطمئنا منابع انگلیسی زیادی در این زمینه وجود دارد . :53:

داودی
March 7th, 2012, 08:43
طبق گزارش های معتبر منابع خبر غربی ظاهرا فیس بوک حجم زیادی منابع مالی از سران و قدرت های برخی کشور ها دریافت می کند . دلیل به بنده مربروط نیست و در این زمینه هم وظیفه ی جوابگویی به دوستانی که در یک تاپیک کمین می کنند یک نفر پست ارسال کند و شروع کنند .... ندارم.در کل این خبری هست که در تائید شده اگر خیلی کنکاو هستید و زبان انگلیسی خوبی دارید در گوگل سرچ کنید مطمئنا منابع انگلیسی زیادی در این زمینه وجود دارد . :53:

متاسفانه ما زبان انگلیسی خوبی نداریم
شما منابع انگلیسی زیاد رو بزارید

AriyaDownload
March 7th, 2012, 10:23

دوست عزیز تو اینکه فیس بوک داره اطلاعات کاربران رو می فروشه شکی نیست
من می خوام بدونم غیر از این دو سه مورد که دوستان فرمودن راه دیگه ای هم داره؟
چون ظاهران تویه ایران تمام سایت ها فقط پشتوانه شون تبلیغات بنری یا فروختن چهارتا کالا بوده
خوب اینطوری که نمی شه از نت پول دراورد
چه کاریه که سایت بزنی از اول می روی یک فروشگاه می زنی دیگه و به جای اینکه اون همه پول رو برای سایت خرج کنی می ری برای فروشگاه تبلیغ می دی
امیدوارم متوجه منظورم من شده باشید
از دوستان کسی دیگه اگه اطلاعات داره لطفا دراختیار بذاره و یا منابع خارجی؟
راستی در این زمینه هیچ کتاب فارسی وجود نداره؟
با سپاس

پ.ن: دوستان لطفا بحث رو منحرف نکنید

Ramin
March 7th, 2012, 10:53

متاسفم با این لحن صحبت می کنم ، شما از آن دسته ایرانی هایی هستید که فقط برای اعتقادات بدون پایه و اساس خودتون ارزش قائل هستید . یک دسته آدم ها ذاتشان به این شکل هست که فقط ذهنیت خودشون را قبول دارند . حالا شما فرض کن این آدم عنوان میکند : الان شب هست ، بنده خودم را اینجا ..... کنم که این ادم را متوجه کنم الان خورشید وسط آسمون تشریف داره باز هم سودی نداره ! این مساله را تجربه کردم !

فرمودید زبان انگلیسی بلد نیستید . خوب سرچ نکنید! اجباری نیست ! بعدا که انگلیسی یاد گرفتید سرچ کنید ! بنده هم نظر شخصی خودم را با توجه به اطلاعاتی که داشتم ( درست یا غلط ) در تاپیک گفتم و پیش بینی می کردم بعضی ها در کمین تاپیک هستند ! ( طبق عادت دیرینه ما ایرانی ها که همیشه دوست داریم دیگران را متوجه کنیم :"حرف ما درست هست" ) در ثانی وظیفه بنده نیست برای شما سرچ کنم !! شما صاحب اختیار هستید نظر بنده را قبول کنید و یا نکنید !!! بنده برای نظر شما احترام قائل هستم !

موفق باشید:53:

shivahost
March 7th, 2012, 12:52
ببینید فروش اطلاعات کاربران در فیسبوک صورت میگیره! اما این فروش آن فروشی نیست که شما فکر می کنید.

مثلا همین شرکت مخابرات ایران هم اطلاعات مردم را می فروشد! بله می فروشد! وقتی شما به یک سرویس ارسال پیامک درخواست ارسال sms به پزشکان را می دهید فکر می کنید بانک این شماره ها از کجا میاد؟ وقتی سفارش ارسال sms به شماره های شهر کرج را می دهید فکر میکنید این شماره ها از کجا میاد؟ البته شرکت مخابرات خدمات ارسال را انجام می دهد و هیچ شماره تلفنی به شما نمی دهد! اگر بدهد که دیگر نمی تواند کاسبی کند. پس بانک اطلاعاتی را به شما نمی دهد تا سود خود را محفوظ بدارد و ضمنا حریم شخصی افراد را هم تا حدی حفظ کند و در ضمن تبلیغات مورد نظر شما را به صورت هدف دار به پزشکان ارسال می کند. این نوعی فروش اطلاعات است.

بله، فیسبوک هم از این نوع فروش اطلاعات استفاده میکند. نه اینکه بیاد بگه آقای علیرضا .... متولد .... با شماره موبایل .... این پست را زده! نه اگر یکبار اینکار را مخصوصا در اروپا و آمریکا بکند به یکباره 800 میلیون عضو آن به 1000 نفر میرسد! نگید مخفیانه اینکار رو می نه! چون اگر بگید پس شما از کجا فهمیده اید؟ شما از همه اعضای فیسبوک زرنگ تر هستید و فقط شما فهمیده اید که اطلاعاتتان در فیسبوک فروش میره!؟

بله در سایت خاصی مثل "بالاترین" به راحتی ip نویسنده به دولت جمهوری اسلامی فروخته می شود و البته با مبلغ بسیار بالا و می بینید که فردا از اطلاعات میرن دنبال طرف! چیزی که خودم مستقیما در جریانش بودم. البته به دلیل استفاده از ابزارهایی عبور از ف ی ل ت ر و همچنین اطلاعات دروغین افراد، اعضای آن خیالشان کمی راحت است و باز هم به فعالیت ادامه می دهند.

همچنین است سایت " کلوب " ایران که در جریان کامل زیر نظر بودن آن هستم. چرا که یک روز یکی از دوستان دورم که عضو یک ارگانی است نزد من آمد و گفت به همسر بگو از این فعالیت ها در کلوب نکنه! ( این شخص اصلا نمی دانست همسر من کی هست البته به خیال من ) وقتی هم رفتم خانه دیدم خودشون لطف کردند و پست ها و والپیپر همسر من را تغییر داده اند.

خلاصه اینه بله فیسبوک اطلاعات رو می فروشه! اما نه آنطور که دیگه بهش احتیاجی نداشته باشند. فروش اطلاعات یعنی همین تبلیغات هدفدار و البته در شرایطی که قوانین کشورش هست ( مثل کشور ما ) اگر حکم قضایی در خواست اطلاعاتی از فیسبوک بکنه حتما و بدون دریافت وجه بایستی در اختیار نهاد مربوطه بگذاره!

SEOmoz
March 7th, 2012, 13:45
فروش اطلاعات توسط فیسبوک گوگل و توییتر انجام میشه اما همون طور که گفتند شما منظور را بد گرفتید
فیسبوک اطلاعات کابراشو در حدی که Privacy اونها مورد حمله قرار نگیره و یا خطری برای اونها نداشته باشه در اختیار شرکت های امارگیر قرار میده نمونه ی کاملا خوبش توییتر هست که سایت های مختلفی برای ایجاد شدن شما در این سایت ها عضو میشید اطلاعات توییتر شیر میشه و میتونید ببینید Follower های شما از کجا هستند و موارد مشابه
اون فروش اطلاعاتی که مد نظر شما هست من توی ایران بیشتر دیدم هزاران سایت هستند که مطالبی میزارند که اگر ما بزاریم 2 روزه رو هواییم ولی هیچی نمیشه چون اطلاعات کاربران در اختیار قرار میگیره

ilmavps
March 7th, 2012, 13:45
یه مسئله ای هست فیس بوک چه خوب چه بد

چه راست باشه اطلاعات میفروشه چه دوغ

اول و اخر پروژه ی پول ساز و موفقی بوده اا ما چکار کردیم کلوپ راه انداختیم کاملا شکست خورده الان 2 تا سایت دیگه را افتاده که مثل فیس بوک کاملا کپی پیست:دی

اونهایی که فیس بوک را راه انداختند دنبال پول بودند ولی ما وقتی میبینیم انقدر موفقه سعی نمیکنیم مثل اونها باشیم و ایده ی نو بدیم کپی میکنیم زشت به خدا

و اینکه بله هیچ کس از پول بدش نمیاد وقتی که بحث سر میلیون ها دلار پول باشه اطلاعات کاربرا که هیچ خود ایده هم فروخته میشه:دی

farzin
March 7th, 2012, 14:04
درامدش از طریق برنامه ها و بازی ها
و تبلیغاتی که نمایش داده می شه
و اینها از سراسر دنیا پرداخت می شه
و در امد انها بیش از ان چیزی ست که حتی می تونی فکرشو کنی

AriyaDownload
March 7th, 2012, 16:33
اول و اخر پروژه ی پول ساز و موفقی بوده اا ما چکار کردیم کلوپ راه انداختیم کاملا شکست خورده الان 2 تا سایت دیگه را افتاده که مثل فیس بوک کاملا کپی پیست:دی
و اینکه بله هیچ کس از پول بدش نمیاد وقتی که بحث سر میلیون ها دلار پول باشه اطلاعات کاربرا که هیچ خود ایده هم فروخته میشه:دی

ببخشید الان مگه کلوب شکست خورده؟
الان کلوب درآمدزاییش از رویه بنرها و اون واحد پولش هست که به نظر من برای چنین پروژه ای نمی صرفه این همه هزینه بشه که در نهایت همون راه درآمدی رو داشته باشه که یک وبسایت معمولی داره
به نظر من این پروژه ها باید یک نوع درآمدزایی فراتر از این موارد داشته باشند که متاسفانه هیچ جا به طور علمی و دقیق این موارد بیان نشده
ما هم تصمیم داریم یک پروژه ای رو از اردیبهشت 91 استارت بزنیم که تا تیر 91 کاملا سایت راه اندازی شده باشه بدون هیچ مشکلی به امید خدا
قراره برای پروژه هزینه بشه و نمی خواییم هزینه هایی که می کنیم به باد هوا بره (ایده اختصاصی هست چیزی شبیه شبکه احتماعی هست ولی با موضوعی متفاوت که اونو از مفهموم شبکه اجتماعی بودن دور می کنه :d)
هدف من از ایجاد تاپیک هم همین بود ولی الان می بینم هر چی جلوتر می ریم بحث درآمد زایی داره پچیده تر میشه
لطفا همه دوستان که در این زمینه اطلاعات دارن شرکت کنن
با سپاس

---------- Post added at 04:33 PM ---------- Previous post was at 04:26 PM ----------

تا الان یک نتیجه گیری کوتاه می کنم:
درامد فیس بوک و سایت هایی از این قبیل از طریق موارد زیر هست:
1- تبلیغات در صفحات و wall ها
2- همکاری با شرکت ها برای بازاریابی یا تست یک محصول
3- از طریق بازی ها و اپلیکیشن ها
4- قراردادن اطلاعات کاربران و همکاری با دولت ها و قدرت های سیاسی
5- ؟

تا الان من چهارمورد روش درامد زایی فیس بوک رو از این بحث ها و همکازی دوستان پیدا کردم
ولی آیا به نظرتون با این چهار مورد می تونه سایتی درآمد میلیاردی داشته باشه؟
یعنی سایتی مثل فیس بوک یا از این موارد از همین چهار مورد این مقدار درآمد رو دارن؟
یا راههای دیگه ای هم دارن؟

shivahost
March 7th, 2012, 16:47
ببینید وقتی شما سایتی با اندازه کلوب، فیسبوک، توئیتر و .... و موفق بتونید راه اندازی کنید پول خودش میاد سراغتون! شما سایت رو راه بندازید و سعی در گسترش و پیدا کردن کاربر بکنید. حتی ممکنه فقط یک اسپانسر مثل uhlsport پیدا کنید و زندگیتون رو ببندید.

شما سایت را بر اساس کیفیت محتوی پربازدید کنید پول به سراغ شما میاد.

شبکه های اجتماعی زیادی مثل yahoo360 و urkut آمدمد و فیسبوک نشدند! می دنید دلیل موفقیت فیسبوک چی بود!؟ مهمترینش این بود که به هر شرکت و سایت اینترنتی گفت بیا یک صفح فیسبوک داشته باش! مثلا به شورولت ، سونی و شبکه های تلویزیونی ... دیگر حتی پول داد تا صفحه فیسبوک داشته باشند و خودش را جا انداخت.

شما باید اول سایت خودت را جا بندازی! مثل varzesh3.com یا istgah.com باید حسابی جا بیفتی! حتی مثل همین wht

ilmavps
March 7th, 2012, 17:48
ببخشید الان مگه کلوب شکست خورده؟
الان کلوب درآمدزاییش از رویه بنرها و اون واحد پولش هست که به نظر من برای چنین پروژه ای نمی صرفه این همه هزینه بشه که در نهایت همون راه درآمدی رو داشته باشه که یک وبسایت معمولی داره
به نظر من این پروژه ها باید یک نوع درآمدزایی فراتر از این موارد داشته باشند که متاسفانه هیچ جا به طور علمی و دقیق این موارد بیان نشده
ما هم تصمیم داریم یک پروژه ای رو از اردیبهشت 91 استارت بزنیم که تا تیر 91 کاملا سایت راه اندازی شده باشه بدون هیچ مشکلی به امید خدا
قراره برای پروژه هزینه بشه و نمی خواییم هزینه هایی که می کنیم به باد هوا بره (ایده اختصاصی هست چیزی شبیه شبکه احتماعی هست ولی با موضوعی متفاوت که اونو از مفهموم شبکه اجتماعی بودن دور می کنه :d)
هدف من از ایجاد تاپیک هم همین بود ولی الان می بینم هر چی جلوتر می ریم بحث درآمد زایی داره پچیده تر میشه
لطفا همه دوستان که در این زمینه اطلاعات دارن شرکت کنن
با سپاس

---------- Post added at 04:33 PM ---------- Previous post was at 04:26 PM ----------

تا الان یک نتیجه گیری کوتاه می کنم:
درامد فیس بوک و سایت هایی از این قبیل از طریق موارد زیر هست:
1- تبلیغات در صفحات و wall ها
2- همکاری با شرکت ها برای بازاریابی یا تست یک محصول
3- از طریق بازی ها و اپلیکیشن ها
4- قراردادن اطلاعات کاربران و همکاری با دولت ها و قدرت های سیاسی
5- ؟

تا الان من چهارمورد روش درامد زایی فیس بوک رو از این بحث ها و همکازی دوستان پیدا کردم
ولی آیا به نظرتون با این چهار مورد می تونه سایتی درآمد میلیاردی داشته باشه؟
یعنی سایتی مثل فیس بوک یا از این موارد از همین چهار مورد این مقدار درآمد رو دارن؟
یا راههای دیگه ای هم دارن؟

بله عزیز از نظر من شکست خورده قبول دارید که کپی برداری هست

ولی درامد زاییش خیلی کمتر از اون حدی هست که اش انتظار میره و اینک ما باید دنبال ساخت سایتی باشیم که به نوعی جهانی باشه

AriyaDownload
March 7th, 2012, 18:04
بله عزیز از نظر من شکست خورده قبول دارید که کپی برداری هست

ولی درامد زاییش خیلی کمتر از اون حدی هست که اش انتظار میره و اینک ما باید دنبال ساخت سایتی باشیم که به نوعی جهانی باشه

عذرخواهی می کنم
من این حرف رو در مورد کپی برداری قبول ندارم
درسته از اون ایده گرفته شده ولی با فیس بوک تفاوت هایی داره
در مورد درامدزاییش هم اگه فقط از راه بنر و اون واحد پولش باشه اصلا به صرفه نیست
البته بستگی هم داره درآمدش چقدر باشه؟

دوستان اطلاعات دیگه ای در زمینه فیس بوک ندارن؟ یا یک منبع انگلیسی؟ یا کتاب فارسی در این زمینه؟

Optimus
March 7th, 2012, 18:07
فیس بوک سرمایه گذار هم زیاد داره که اگر فیلم The social Network را دیده باشید،توضیحات جالبی داده

SEOmoz
March 7th, 2012, 19:01
این نوع سرویس ها در ایران جواب نمیده
هزینه ی اشتباه هست و نمیتونید به اون چیزی که میحواید برسید
مگر این که خودتونو بچسبونید به یک جایی اون بالا

داودی
March 7th, 2012, 19:59
متاسفم با این لحن صحبت می کنم ، شما از آن دسته ایرانی هایی هستید که فقط برای اعتقادات بدون پایه و اساس خودتون ارزش قائل هستید . یک دسته آدم ها ذاتشان به این شکل هست که فقط ذهنیت خودشون را قبول دارند . حالا شما فرض کن این آدم عنوان میکند : الان شب هست ، بنده خودم را اینجا ..... کنم که این ادم را متوجه کنم الان خورشید وسط آسمون تشریف داره باز هم سودی نداره ! این مساله را تجربه کردم !

فرمودید زبان انگلیسی بلد نیستید . خوب سرچ نکنید! اجباری نیست ! بعدا که انگلیسی یاد گرفتید سرچ کنید ! بنده هم نظر شخصی خودم را با توجه به اطلاعاتی که داشتم ( درست یا غلط ) در تاپیک گفتم و پیش بینی می کردم بعضی ها در کمین تاپیک هستند ! ( طبق عادت دیرینه ما ایرانی ها که همیشه دوست داریم دیگران را متوجه کنیم :"حرف ما درست هست" ) در ثانی وظیفه بنده نیست برای شما سرچ کنم !! شما صاحب اختیار هستید نظر بنده را قبول کنید و یا نکنید !!! بنده برای نظر شما احترام قائل هستم !

موفق باشید:53:
یه مرگ بر آمریکا کم داشت !
شما وقتی حرفی می زنید مدرک باید ارائه بدید ، بنده راههای درآمدش رو دیدم و می دونم مدرک هم دارم !
شما می گید جاسوسی ، خوب مدرک بزارید !
بعدش تمام این حرف های شما هزاران بار مردم از تلویزیون و رادیو .... شنیدن ، چرا باید حرف شما رو باور کنند ؟
دلشون می خواد ! امثال شما هستن که برای مردم تصمیم گیری می کنند ، بنده هم 24 سال سن دارم و سایتی هم دارم که درآمدش در حدی هست که 1.400 فقط پول اس اس ال بدم براش ! که فقط برای اینکه نوار آدرس سبز باشه ! می بینید در حدی هست که اس اس ال ، 30 هزار تومانی نخرم !
شما سواد اینترنت و درآمد زایی ندارید حق ندارید به یه سات عظیم که در آمد زایی داره توهین کنید !
شما هنوز مقررات فروش اطلاعات آماری رو نمی دونید ، در واقع اصلا نمی تونید تشخیص بدید !

Ramin
March 7th, 2012, 20:20
یه مرگ بر آمریکا کم داشت !

دوست عزیز چرا شبیه پیرمرد هایی که در پارک جمع می شوند وقتی کم آورید بحث را به سیاست ربط می دهید؟؟؟ :76:

شما وقتی حرفی می زنید مدرک باید ارائه بدید ، بنده راههای درآمدش رو دیدم و می دونم مدرک هم دارم !

عرض کردم بنده هیچ وظیفه ای ندارم برای شما مدرک قرار دهم . خواستید قبول نکنید ، نخواستید قبول نکنید برای بنده مهم نیست !:)

شما می گید جاسوسی ، خوب مدرک بزارید !

بنده اگر از لفظ جاسوسی استفاده کرده ام بفرمائید ؟؟ به یاد ندارم !

بعدش تمام این حرف های شما هزاران بار مردم از تلویزیون و رادیو .... شنیدن ، چرا باید حرف شما رو باور کنند ؟

یک بار دیگه تکرار می کنم " اصراری نیست شما باور کنید " هر کس اعتقادات خودش را دارد !( البته نظر همه برای بنده قابل احترام است )

دلشون می خواد ! امثال شما هستن که برای مردم تصمیم گیری می کنند ،

آبنبات چوبی بدم خدمتتون؟؟ هر کس برای خودش صاحب اختیار است نه بنده و نه هیچ کس دیگه تصمیم گیرنده نیست !

بنده هم 24 سال سن دارم و سایتی هم دارم که درآمدش در حدی هست که 1.400 فقط پول اس اس ال بدم براش ! که فقط برای اینکه نوار آدرس سبز باشه ! می بینید در حدی هست که اس اس ال ، 30 هزار تومانی نخرم !

دوست 24 ساله عزیز اگر منظور شما 140 هزار تومان است در منطقه ما این عدد چهار صفر دارد ! افتخار شما این هست که 140.000 تومان ssl خریداری کردید؟؟ و مدیر یک سایت هستید؟ اگر مدیر عال یک شرکت با 50 کارمند فعال حاضر در محل بودید احتمالا الان .......

شما سواد اینترنت و درآمد زایی ندارید

سواد و شعور و تربیت شما برای ما باعث افتخار است !:):54:

حق ندارید به یه سات عظیم که در آمد زایی داره توهین کنید !

بنده به دلیل ارسال نظرم در مورد اموال وراثتی شما عذر خواهی می کنم !:54:

شما هنوز مقررات فروش اطلاعات آماری رو نمی دونید ، در واقع اصلا نمی تونید تشخیص بدید !

"""مقررات فروش اطلاعات آماری""" این عبارت ارتباطی با پست بنده و شما داشت؟؟ اصلا ارتباطی با این تاپیک داشت؟؟؟ شما تشخصی دادید کفایت می کند !

بنده یک بار دیگه پست قبلی خودم را تکرار می کنم چون مطمئن هستم در مورد شما کاملا صادق است :

موفق باشید

جناب 24 ساله عزیز و مدیر محترم سایت SSL دار به مبلغ 140.000 تومان یک بار دیگه از شعور و نزاکت , تربیت شما که واقعا در حد یک جوان برومند 24 ساله است تشکر دارم . :)در پایان عرض کنم خدمتتون که این مورد تنها نظر بنده نبود ، اگر تاپیک را مطالعه می کردید تقریبا تمام افرادی که در تاپیک پست ارسال کردند تائید کردند که یکی از راه های کسب درآمد فیس بوک ( اموال سلطنتی شما ) فروش اطلاعات می باشد . :)جمله ای که در بالا با رنگ قرمز مشخص کردم یا بک بار دیگر بخوانید :

طبق عادت دیرینه ما ایرانی ها که همیشه دوست داریم دیگران را متوجه کنیم :"حرف ما درست هست

بنده مطمئنا به پست بعدی شما پاسخی نخواهم داد . هر لحن و هر چیزی که علاقه داشتید بفرمائید !! اینجا محیط عمومی است در حد شعور بنده نیست با این لحن با شما بحث کنم !:)

از حضور سایر دوستان به دلیل لحن شاید نامناسب عذر خواهی می کنم ..
موفق باشید:54:

داودی
March 7th, 2012, 20:59
دوست 24 ساله عزیز اگر منظور شما 140 هزار تومان است در منطقه ما این عدد چهار صفر دارد ! افتخار شما این هست که 140.000 تومان ssl خریداری کردید؟؟ و مدیر یک سایت هستید؟ اگر مدیر عال یک شرکت با 50 کارمند فعال حاضر در محل بودید احتمالا الان .......

شب خوش !
1.400

AriyaDownload
March 10th, 2012, 13:39
دوستان مقاله یا کتابی در زمینه بازاریابی اینترنت و یا راه های درامدزایی از طریق اینترنت سراغ ندارن؟؟؟
من زیاد تویه نت گشتم ولی چیزه حالبی پیدا نکردم از دوستان اگی کسی مطلبی یا مقالبه ای رو خونده و جالب بوده ممنون می شم معرفی کنه
با سپاس
:53: