PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سرور مجازی یا اختصاصی برای شیرترانیکس!

mojtaba127
March 2nd, 2012, 20:37
سلام به دوستان عزیز
بنده به یه سرور قوی برای شیرترانیکس نیاز دارم
ما روی هاست های مخصوص سایت های پربازدید چندین بار هاست شدیم
گاها این هاست ها جوابگوی نیاز ما نبودن و طبعا هرچه بیشتر به سمت بازدید و تعداد کاربران بیشتر میرفتیم مشکلات بیشتر میشدن
طبق توصیه دوستان به سرور نیاز داریم
برخی ها سرور مجازی رو پیشنهاد میکنن و برخی دیگر سرور اختصاصی
به نظر شما با یه بودجه حداکثر ماهیانه 70 تا 80 تومانی به فکر یه سرور مجازی باشم یا سرور اختصاصی؟
نکته انحرافی: طبعا مهمترین عبارت توی این تاپیک "شیرترانیکس" هستش

پیشاپیش از همه اساتید ممنونم

allbert
March 2nd, 2012, 21:02
اگر یک سرور اختصاصی از هرتزنر تهیه کنید حدودا همین اندازه برای شما هزینه داره اا ماه اول یکی گرون تر میشه

mojtaba127
March 2nd, 2012, 21:08
اگر یک سرور اختصاصی از هرتزنر تهیه کنید حدودا همین اندازه برای شما هزینه داره اا ماه اول یکی گرون تر میشه

با این بودجه سرور اختصاصی مناسبی میشه تهیه کرد؟
یه راهنمایی می کنید در مورد هزینه های سرور اختصاصی
من در مورد سرور مجازی اطلاعاتی که دارم اینه که به هزینه سرور + لایسنس سی پنل (یا دایرکت ادمین) + هزینه های وب سرور یا آنتی ویروس و... نیاز هست
در مورد سرور اختصاصی هزینه های دیگری هم هست؟

RezaFH
March 2nd, 2012, 21:19
سلام

لطفا بفرمایید بازدید تقریبی سایت شما و مصرف پهنای باند ماهانه چقدر هست ؟ و از چه سیستمی استفاده میکنید ؟

allbert
March 2nd, 2012, 21:30
این قیمتی که شما دادید فقط برای سرور اختصاصی هست برای مواردی که شما عرض کردید باید جداگانه هزینه کنید که یه 40-50 تومن هم هزینه اینهایی که گفتید میشه

---------- Post added at 09:30 PM ---------- Previous post was at 09:29 PM ----------

این هم عرض کنم که بعضی از سرور ها هزینه setup داره و در ابتدا یکم باید بیشتر هزینه کنید

mojtaba127
March 2nd, 2012, 21:52
این قیمتی که شما دادید فقط برای سرور اختصاصی هست برای مواردی که شما عرض کردید باید جداگانه هزینه کنید که یه 40-50 تومن هم هزینه اینهایی که گفتید میشه

---------- Post added at 09:30 PM ---------- Previous post was at 09:29 PM ----------

این هم عرض کنم که بعضی از سرور ها هزینه setup داره و در ابتدا یکم باید بیشتر هزینه کنید

ممنون بابت راهنمایی

سلام

لطفا بفرمایید بازدید تقریبی سایت شما و مصرف پهنای باند ماهانه چقدر هست ؟ و از چه سیستمی استفاده میکنید ؟

دوست عزیز بازدید ما روزانه حدود 40 تا 50 هزار نفر هستش
میانگین افراد آنلاین بین 60 تا 90 نفر هستن
مصرف پهنای باند حدود 700 گیگ
سیستم هم که گفتم شیرترانیکس هستش

---------- Post added at 09:52 PM ---------- Previous post was at 09:46 PM ----------

یه سوال دیگه و مهم دارم
با توجه به اینکه سایت من استفاده زیادی از رم و سی پی یو داره و عملا فشار نسبتا بالایی روی هارد اعمال میشه به نظرتون سرور مجازی میتونه انتخاب خوبی باشه؟
منظورم اینه که در سرور مجازی میزان رم و هارد مورد استفاده مشخص هست ولی در مورد سی پی یو در سرور مجازی اطلاعات خاصی ندارم
ضمنا طبق پیشنهاد دوستان به 3 هسته کامل سی پی یو نیاز دارم

iraniserver
March 2nd, 2012, 22:20
با سلام
اگر سرور مجازی میخواهید استفاده کنید ، سعی کنید منابع آن کاملا اختصاصی باشد
و اورسلی انجام نشده باشد

سی پیو هم 4 هسته برای شما پیشنهاد میشه

mojtaba127
March 2nd, 2012, 23:19
با سلام
اگر سرور مجازی میخواهید استفاده کنید ، سعی کنید منابع آن کاملا اختصاصی باشد
و اورسلی انجام نشده باشد

سی پیو هم 4 هسته برای شما پیشنهاد میشه

مجازی ساز هایی که منابع اختصاصی میدن و میشه باهاشون تا 4 هسته سی پی یو ارائه داد رو میشه معرفی کنید؟
و ضمنا چطوری از Oversell نبودن مطمئن بشیم؟

RezaFH
March 3rd, 2012, 00:06
مجازی ساز هایی که منابع اختصاصی میدن و میشه باهاشون تا 4 هسته سی پی یو ارائه داد رو میشه معرفی کنید؟
و ضمنا چطوری از Oversell نبودن مطمئن بشیم؟

مشکل اصلی شما CPU نخواهد بود از نظر من
و بیشتر هارد تحت فشار قرار خواهد داشت

در مورد سوالاتی هم که پرسیدید باید عرض کنم که اکثر فروشندگان از VMware و Xen استفاده میکنند به عنوان مجازی ساز
که هم میشه منابع اختصاصی با آن ارائه کرد و هم اشتراکی!
ضمن اینکه اگر میخواید منابع کاملا اختصاصی باشند، تنها راه شما خرید سرور اختصاصی هست (اون هم با هارد های SAS یا SSD) وگرنه خیلی زود دچار مشکل خواهید شد.

mojtaba127
March 3rd, 2012, 00:26
مشکل اصلی شما CPU نخواهد بود از نظر من
و بیشتر هارد تحت فشار قرار خواهد داشت

در مورد سوالاتی هم که پرسیدید باید عرض کنم که اکثر فروشندگان از VMware و Xen استفاده میکنند به عنوان مجازی ساز
که هم میشه منابع اختصاصی با آن ارائه کرد و هم اشتراکی!
ضمن اینکه اگر میخواید منابع کاملا اختصاصی باشند، تنها راه شما خرید سرور اختصاصی هست (اون هم با هارد های SAS یا SSD) وگرنه خیلی زود دچار مشکل خواهید شد.

یعنی در سرور مجازی راهی برای دسترسی به منابع کاملا اختصاصی به خصوص سی پی یو وجود ندارد؟

RezaFH
March 3rd, 2012, 00:36
یعنی در سرور مجازی راهی برای دسترسی به منابع کاملا اختصاصی به خصوص سی پی یو وجود ندارد؟

راه که هست، اما هزینه خواهد داشت.
برای مثال ما خودمون و بعضی از همکاران، هسته اختصاصی به شما میدهند.
(ما برای پلن های نرمال، 1 هسته و برای پلن های حرفه ای 2 هسته اختصاصی 2.4 گیگاهرتزی ارائه میدیم که بصورت 100% قابل استفاده هست)
اما هارد رو نمیشه بصورت اختصاصی داد (البته شدنش که میشه ولی هزینه خیلی بالا میره)

برای مثال یک هارد اختصاصی 1 ترابایتی ممکنه هزینه ای در حدود 40 تا 70 هزار تومان داشته باشه که به اون هزینه cpu و ram و پهنای باند و آی پی رو هم اضافه کنید، میشه هزینه سرور مجازی که شما نیاز دارید.