PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : دو شیوه جدید کلاهبرداری اینترنتی

shazo
February 28th, 2012, 23:40
بانک ملی ایران در اطلاعیه‌ای نسبت به دو شیوه جدید کلاهبرداری هشدار داد.

به گزارش مهر در یکی از این شیوه ها اخیراً وب سایتی با نام دامنه www.irancellvitrin.com اقدام به ارسال پیامک از شماره 20008024 به شماره تلفن های اپراتورهای همراه اول و ایرانسل نموده و با اعلام برنده شدن جوایز ویترین ایرانسل، افراد مذکور را جهت دریافت جایزه به سمت سایت فوق الذکر هدایت می ساخت.

بر اساس این گزارش، در این شیوه ، صفحات ویترین ایرانسل و ارسال مرسوله های پستی سایت شرکت پست ، کپی و در صفحه دیگری ، صفحه پرداخت اینترنتی بانک ملی ایران شبیه سازی شده و از این طریق ، اطلاعات کارت های شتابی متقاضیان دریافت جایزه ویترین ایرانسل دریافت و ذخیره شده و حساب آنها مورد سوء استفاده قرار می گرفت.

تراکنش های مالی به جهت موارد امنیتی از طریق پروتکل https انجام می شود، بدین صورت که ابتدای آدرس اینترنتی به جای http ، https قرار دارد و در صفحه مورد استفاده نباید هیچ گونه پیام خطا ، هشدار و خطر در مورد گواهینامه دیجیتالی وجود داشته باشد.

بانک ملی ایران در حال پیگیری موضوع مذکور از طریق مراجع ذیربط است. در دومین شیوه نیز افراد شیاد و کلاهبردار با تلفن همراه هموطنان تماس گرفته و ضمن معرفی کذب خود از دفتر مسئولان کشوری و اعلام اینکه مبالغی تحت عنوان هدیه به شما اختصاص داده شده است، از هموطنان می خواهند برای واریز مبلغ هدیه به خودپرداز مراجعه کرده،‌ رمز دوم کارت خود را با شماره تلفن همراهشان یکسان و شماره کارت و کد cvv2 را نیز به آنها اعلام کنند تا وجه به حساب آنها واریز شود و سپس با استفاده از اطلاعات به دست آمده، بلافاصله عملیات برداشت از حساب هموطنان صورت می گیر

Mr_Parham
February 29th, 2012, 01:48
این به دست یکی از دوستان من رسیده بود و اگر من بهش نگفته بودم پول رو داده بود :d

vahidmom
February 29th, 2012, 09:47
من چندین ایمیل در این باره تو ایمیل شخصیم دیده بودم که صفحه فیشینگ بانک تجارت بود اما خوب جایی ندیدیم که بتونیم گزارش بدیم
در مورد پروتوکل ssl هم اینا حرف میزنن خوب هر کسی میتونه یه اس اس ال برا سایتش بگیره
مهم اینه که مشتری ادرس ها رو خوب بدونه
یادمه بانک ملت قدیما شیوه جالبی داشت
وقنی مشخصات کارت رو میدادی تو همون صفحه خرید بهت باقیمونده حساب رو میداد
که البته این رو حذف کردند
این مورد خیلی خوب بود چون دیگه کسی نمیتونست کلاهبرداری کنه
ضعف از سیستم های بانکی خودمونه

mehdifx
February 29th, 2012, 11:29
من چندین ایمیل در این باره تو ایمیل شخصیم دیده بودم که صفحه فیشینگ بانک تجارت بود اما خوب جایی ندیدیم که بتونیم گزارش بدیم
در مورد پروتوکل ssl هم اینا حرف میزنن خوب هر کسی میتونه یه اس اس ال برا سایتش بگیره
مهم اینه که مشتری ادرس ها رو خوب بدونه
یادمه بانک ملت قدیما شیوه جالبی داشت
وقنی مشخصات کارت رو میدادی تو همون صفحه خرید بهت باقیمونده حساب رو میداد
که البته این رو حذف کردند
این مورد خیلی خوب بود چون دیگه کسی نمیتونست کلاهبرداری کنه
ضعف از سیستم های بانکی خودمونه

منم همین نظر آخر را دارم.
ضعف از سیستمهای بانکی خودمونه...

samansystems
February 29th, 2012, 11:37
زرين پال برای امنيت تراکنش ها و جلوگيری از اين سوء استفاده ها مياد و باعث ميشه خيلی از مشتری ها به زرين پال بيشتر از درگاه های بانکی اعتماد کنند حتی!

Mohammad_reza
February 29th, 2012, 13:55
میگم کسی که گول آخرین مورد رو بخوره ، واقعاً باید براش متأستف بود ... :|

samansystems
February 29th, 2012, 14:27
منظورتون کدوم مورد هستش آقای محمد رضا ؟

Mohammad_reza
February 29th, 2012, 17:22
منظورتون کدوم مورد هستش آقای محمد رضا ؟

اینکه طرف با دستای خودش رمز دوم و سایر اطلاعات کارت رو تقدیم کنه ... :-b

samansystems
February 29th, 2012, 17:58
خيلی ها سنی ازشون گذشته و اطلاعات زيادی ندارن. به سادگی اين اطلاعات رو ثبت ميکنند.

vahidmom
February 29th, 2012, 18:15
خيلی ها سنی ازشون گذشته و اطلاعات زيادی ندارن. به سادگی اين اطلاعات رو ثبت ميکنند.

با حرفتون کاملا موافقم
پس وقتی مردم براشون سخت میشه باید سیستم ها یه کم تغییر کنند

Mohammad_reza
February 29th, 2012, 18:19
با حرفتون کاملا موافقم
پس وقتی مردم براشون سخت میشه باید سیستم ها یه کم تغییر کنند

پس اجزه بدید نظراتمون رو اعلام کنیم :)

من سیستمی که الان وبمانی استفاده می کنه رو میپسندم ، یعنی ارسال کد تأیید به موبایل مشتری (البته درکنار همین سیستمی که هست) اینطوری خیلی امنیتش بهتر میشه

javadk
February 29th, 2012, 19:31
وب مانی امنیتش خیلی بالاست.البته کارمزد 0.8 % هم نباید فراموشت بشه