PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : بهترین کنترل پنل برای نصب روی سرور ایرانی چیه؟

Vahid
January 3rd, 2009, 18:34
بدون شرح من خودم LxAdmin رو نصب کردم ولی زیاد بلد نیستم باهاش کار کنم:sorcerer:
اگه کنترل پنل خاصی میشناسد بگید پی گیری کنیم :helpsmilie:
من خودم نیاز دارم یعنی میخوام توی ایران نصب کنم یکی و موندم چی کار کنم :innocent:
بهر حال ما که محتاج کمکیم :smartass:

cyrax
January 3rd, 2009, 18:39
من خودم دایرکت ادمین نصب کردم چاره ای نداشتم چون سی پنل تحریمیم
دایرکت ادمین خیلی پیشرفت کرده و بهتر شده و نسبتا قیمت بسیار کمتری نسبت به سی پنل و whm داره

Vahid
January 3rd, 2009, 18:42
من خودم تو پنل مدیریت DA نرفتم چه شکلیه؟
امکاناتش نسبت به lxadmin
یه موضوعی lxadmin مجانیه ولی DA پولیه

Mozafary
January 3rd, 2009, 18:47
interwox
webmin
میتونن گزینه های خوبی باشن.webmin با توجه به آزاد بودنش خیلی خوبه میتونیم develop هم بکنیم.

Vahid
January 3rd, 2009, 18:54
interworx اسپل صحیح
من برای کاره هاستینگ میخوام :(

Vahid
January 3rd, 2009, 19:00
http://www.vhcs.net/new/modules/wfchannel/index.php?pagenum=7
نظرتون در مورد این چیه؟

goldstar
January 3rd, 2009, 19:35
لینک مقایسه کنترل پنل ها بصورت جدولی :
http://en.wikipedia.org/wiki/Comparison_of_web_hosting_control_panels

Vahid
January 4th, 2009, 07:58
به نظر من همون Lxadmin بهترین انتخاب میمونه
نظر شما چیه؟
حق انتخاب فقط یکی

KamranOnline
January 4th, 2009, 19:17
VHCS من 2 سال بیش تو سیستم شون ( bugzilla ) کار می کردم و develop اش متوقف شده فعلا و کار جدیدی نمی کنن. فقط خیلی سبک و راحت هستش و امکانات به درد بخوری هم داره.

LXAdmin یه سیستم جالب و پر محتواست ولی خیلی گنگ هستش و اصلا سرویس های Optimize نشده و باید همه رو دستی تنظیم کرد که Performance خوبی ازش داشت ولی قدرت جاوا اسکریپت و Ajax خیلی خوب نشون داده و منو های جالبی داره.

Plesk قدرت مند ترین کنترل پنل برای کار با VPS ها بودش که قبل از cPanel VPS Optimizer 1 - 2 بهترین کارایی داشت ولی الان قدرت قبل نداره ولی بسیار دقیق با سرویس های Linux کار می کنه از جمله Iptables ها و یه کار حرفه ای انجام می ده در ضمن سیستم های خیلی خوبی هم روش می شه نصب کرد که به درد کار هاستینگ می خوره.

ولی قددت مند ترین همواره cPanel هستش مخصوصا روی VPs Optimize 2 واقعا بهترین Performance رو برای کار هاستینگ می شه گرفت و یه امکان خیلی عالی هم داره که تمام دستوراتش در قسمت /scripts به طور کامل قابل استقاده است. Addons های خیلی خوبی داره و هم چنین API های عالی مخصوص هاستینگ.

پشتیبانی هم حرف نداره تمام مشکلاتت حل می کنه خیلی راحت. امنیت بالا برای کنترل پنل ! با آپ دیت های سریع و دقیق که کاملا روی Release هاش به طور کامل آماده شده !

DedicatedBOX
January 4th, 2009, 21:03
VHCS من 2 سال بیش تو سیستم شون ( bugzilla ) کار می کردم و develop اش متوقف شده فعلا و کار جدیدی نمی کنن. فقط خیلی سبک و راحت هستش و امکانات به درد بخوری هم داره.

LXAdmin یه سیستم جالب و پر محتواست ولی خیلی گنگ هستش و اصلا سرویس های Optimize نشده و باید همه رو دستی تنظیم کرد که Performance خوبی ازش داشت ولی قدرت جاوا اسکریپت و Ajax خیلی خوب نشون داده و منو های جالبی داره.

Plesk قدرت مند ترین کنترل پنل برای کار با VPS ها بودش که قبل از cPanel VPS Optimizer 1 - 2 بهترین کارایی داشت ولی الان قدرت قبل نداره ولی بسیار دقیق با سرویس های Linux کار می کنه از جمله Iptables ها و یه کار حرفه ای انجام می ده در ضمن سیستم های خیلی خوبی هم روش می شه نصب کرد که به درد کار هاستینگ می خوره.

ولی قددت مند ترین همواره cPanel هستش مخصوصا روی VPs Optimize 2 واقعا بهترین Performance رو برای کار هاستینگ می شه گرفت و یه امکان خیلی عالی هم داره که تمام دستوراتش در قسمت /scripts به طور کامل قابل استقاده است. Addons های خیلی خوبی داره و هم چنین API های عالی مخصوص هاستینگ.

پشتیبانی هم حرف نداره تمام مشکلاتت حل می کنه خیلی راحت. امنیت بالا برای کنترل پنل ! با آپ دیت های سریع و دقیق که کاملا روی Release هاش به طور کامل آماده شده !

بهترین کنترل پنل برای نصب روی سرور ایرانی چیه؟ :whistling:

persian.developer
January 4th, 2009, 21:11
بهترین کنترل پنل برای نصب روی سرور ایرانی چیه؟ :whistling:
سلام
ببخشید آقا کامران
من LXAdmin رو پیشنهاد می کنم ولی ایران هنوز خبری ازش نیست!
تا آخر شب حتماً یه موضوع برای معرفی این کنترل پنل باز می کنم!

DedicatedBOX
January 4th, 2009, 21:32
سلام
ببخشید آقا کامران
من LXAdmin رو پیشنهاد می کنم ولی ایران هنوز خبری ازش نیست!
تا آخر شب حتماً یه موضوع برای معرفی این کنترل پنل باز می کنم!
منتظریم ...

Mozafary
January 5th, 2009, 00:21
همچنان webmin :d

Vahid
January 5th, 2009, 08:18
همچنان webmin :d
سلام من دموی این کنترل پنل رو دیدیم مالی نبود:dots:
یعنی مثلا lxadmin رو میبینم بعد اینم میبینم اصلا نمیصرفه اینو نصب کنی:hammer:
برو یه نگاه به lxadmin بنداز بعد بیا بگو ....:shuriken:

Mozafary
January 5th, 2009, 10:10
openpanel.com
gnupanel.org
دومی فقط بدرد دبیان میخوره :D

KamranOnline
January 5th, 2009, 10:12
سلام من دموی این کنترل پنل رو دیدیم مالی نبود:dots:
یعنی مثلا lxadmin رو میبینم بعد اینم میبینم اصلا نمیصرفه اینو نصب کنی:hammer:
برو یه نگاه به lxadmin بنداز بعد بیا بگو ....:shuriken:

خوب اینجوری هم نیست. که صرف داشته باشه یا نه !
وقتی می ری virtualmin نصب می کنی پشت بندش هم webmin نصب می کنی براش !

LXAdmin هم یه سروی مزایایی داره که بقیه ندارن و یه سری کاستی ها ! به نظر من هر کنترل پنل روی یک قسمت مانور داده !

ولی از همه کامل تر cPanel و Plesk هستش.

Nikan
January 9th, 2009, 18:50
سلام

با توجه به شرایط تحریم ایران ( که امکان نصب cPanel ) بر روی سرور با آی پی ایران نیست بهترین کنترل پنل Plesk هست. شرکت parallels یک شرکت آلمانی هست و امکان نماینده شدن و گرفتن تخفیف را برای ایرانی ها ایجاد کرده ( فکر می کنم الان 2 تا از شرکت های ایرانی Gold Partner شدن ).

با تشکر

persian.developer
January 9th, 2009, 20:43
خوب اینجوری هم نیست. که صرف داشته باشه یا نه !
وقتی می ری virtualmin نصب می کنی پشت بندش هم webmin نصب می کنی براش !

LXAdmin هم یه سروی مزایایی داره که بقیه ندارن و یه سری کاستی ها ! به نظر من هر کنترل پنل روی یک قسمت مانور داده !

ولی از همه کامل تر cPanel و Plesk هستش.

درسته که همه کنترل پنل ها کاستی و ضعف دارن ولی بنظر من امکانات در مرحله دوم باید بررسی بشه و اول باید رابط کاربری و راحت بودن کاربر مدنظر باشه plesk شاید امکانات خوبی داشته باشه (تا جایی که من دیدم بیشتر از LXA نبوده!) ولی ضعف plesk در خشک بودنش هست و نمی تونه با کاربر ارتباط خوبی برقرار کنه و این ضعف کوچیکی نیست

persian.developer
January 9th, 2009, 20:47
سلام

با توجه به شرایط تحریم ایران ( که امکان نصب cPanel ) بر روی سرور با آی پی ایران نیست بهترین کنترل پنل Plesk هست. شرکت parallels یک شرکت آلمانی هست و امکان نماینده شدن و گرفتن تخفیف را برای ایرانی ها ایجاد کرده ( فکر می کنم الان 2 تا از شرکت های ایرانی Gold Partner شدن ).

با تشکر

ببخشید که من بی احترامی می کنم ولی SWsoft یک شرکت روسی هست دوست عزیز
بازم شرمنده

Nikan
January 9th, 2009, 21:24
سلام

بله Swsoft یک شرکت روسی بود که فکر می کنم تقریبا از اوایل سال 2008 زیر مجموعه شرکت parallels که یک شرکت آلمانی هست قرار گرفت . parallels طی چند سال قبل Swsoft و H-Sphere و Helm و Ensim و حتی Modernbill را خریداری کرده و با نام خودش می فروشد. حتی اگر شما Plesk نسخه 8.4 به بعد را نصب کرده باشید نام و لگوی parallels در بالای صفحه می آید . به این لینک یک نگاه بندازید :
http://www.parallels.com/products/more/

حتی آدرس سایت www.swsoft.com هم خیلی وقت هست که به سایت parallels.com وصل می شود.

به نظر من parallels شدیدا در راه رقابت با cPanel هست . البته گویا قسمت پشتیبانی آنها هنوز هم روس هستند ولی حق امتیاز برای parallels هست .

با تشکر

Mozafary
January 10th, 2009, 00:25
بله خیلی از کنترل پنلها توسط paralles خریداری شدند و احتمالا توسعه ی برخی از اونها برای همیشه متوقف میشه.در حال حاضر خبری هم از سوی paralles منتشر نشده که کدامیک توسعه داده میشه و کدام متوقف میشه اما صحبتهایی که از برخی کارکنان این شرکت در فروم Helm دیدم تمایل اونها به توسعه Plesk بیشتر از دیگر کنترل پنلهاشون هست

Vahid
January 10th, 2009, 08:44
با تشکر از تمامی دوستان که تجربیات خودشون رو در اختیار بچه ها گذاشتند
از دوستان خواهش میشه در مورد تاپیک صحبت کنند احیانا دوست داشتید یه تاپیک باز کنید بقیه صحبت ها رو ادامه بدید
به هر حال شرمنده

Nikan
January 10th, 2009, 12:46
سلام

ادمین عزیز شرمنده موضوع بحث را عوض کردیم. به نظر من H-Sphere هم خوب بود . نظر سایر دوستان چی هست

با تشکر

pishtazweb
January 10th, 2009, 12:46
در مورد کنترل پلنها من نظرم روی دایرکت ادمین هست و مزیت اصلی دایرکت ادمین را هم سبک بود ان میدانم چون من جدیدا سرور سایت خودم را از سی پنل به دایرکت ادمین عوض کردم و واقعا تفاوت را احساس کردم

Mozafary
January 11th, 2009, 00:24
واسه ویندوز dotnetpanel رو پیشنهاد میدم :D

Nikan
January 11th, 2009, 10:47
لطفا در مورد dotnetpanel بیشتر توضیح دهید . آیا خودتان از آن استفاده کردید ؟

Mozafary
January 12th, 2009, 00:29
سلام
روی ویندوز ensim و helm و HC بر روی سرور.روی dotnetpanel بررسی کردم و تا اخر ماه اتی احتمالا یک سرور میارم روش.شبیه helmهست از نظر ساختار و مهندسی نرم :D توسعه دهنده هاش هم بلاروسی هستن

لطفا در مورد dotnetpanel بیشتر توضیح دهید . آیا خودتان از آن استفاده کردید ؟

Nikan
January 12th, 2009, 00:42
سلام

من که متوجه نشدم اگر بیشتر توضیح دهید ممنون می شوم

با تشکر

Mozafary
January 13th, 2009, 08:20
dotnetpanel یک سیستم شبیه به Helm هست.نسخه ی demo و رایگانش هم در سایتش وجود داره.من هنوز روی سرور باهاش کار نکردم اما بصورت تستی کار کردم.خوب جواب میده

Vahid
January 13th, 2009, 08:40
لینک دموی کنترل پنل
http://www.dotnetpanel.com/dotnetpanel/demo/

Vahid
January 13th, 2009, 08:44
من یه چکیش کردم خیلی خوشحال شدم یه وقت دیدم .asp خورد تو چورتم ماله ویندوزه !!!

Nikan
January 13th, 2009, 10:25
جالب بود . ممنون

Mozafary
January 14th, 2009, 07:05
aspx هست البته.
اره ویندوز هست،چطور مگه تو ایران پنل ویندوزی نیاز نداریم ؟ :d

من یه چکیش کردم خیلی خوشحال شدم یه وقت دیدم .asp خورد تو چورتم ماله ویندوزه !!!

Nikan
January 14th, 2009, 21:05
سلام

البته در ایران بیشتر همکاران علاقه خاصی به HostingController دارند که به نظر من اصلا جالب نیست .

با تشکر

Nikan
January 14th, 2009, 23:03
سلام

من DotNetPanel را بررسی کردم . کسی از دوستان
DotNetPanel VPS Solution
را تا الان تست کرده است ؟ نظرتون در این ارتباط چی هست ؟

با تشکر

Mozafary
January 15th, 2009, 06:42
یکی از بیخودترین کنترل پنل های دنیاست.من ۳سال با هاش کار کردم.به مذخرفی این پنل ندیدم.البته ensim هم توی همون رده ی HC قرار میگیره.

سلام

البته در ایران بیشتر همکاران علاقه خاصی به HostingController دارند که به نظر من اصلا جالب نیست .

با تشکر

Nikan
January 15th, 2009, 10:18
سلام

من هم قبلا که داشتم اصلا از آن خوشم نمی آمد ولی الان گویا در نسخه 7 یک مقدار وضعش بهتر شده.

با تشکر

Vahid
January 17th, 2009, 04:50
کنترل پنل خوب واسه ویندوز چیه؟

Mozafary
January 18th, 2009, 00:20
من از Helm راضی هستن و دارم روی dotnetpanel هم کار میکنم.
از Ensim و Hosting Controller اصلا دل خوشی ندارم.مذخرف،ضد کاربر پسند،بدون امکانات

Vahid
January 18th, 2009, 12:34
مجانییند اینا دیگه؟؟!

Nikan
January 18th, 2009, 13:46
سلام

نه عزیز فقط گویا dotnetpanel آن هم یک پلن خاص رایگان هست مابقی پولی هست .

با تشکر

Vahid
February 4th, 2009, 23:19
از بچه ها کسی مشکلی داره با نصب Lxadmin یا من فقط دارم؟
مثلا roundcube رو نصب نمیکنه و خیلی ماژول های دیگه رو
البته سرور ایران هست

persian.developer
February 4th, 2009, 23:51
از بچه ها کسی مشکلی داره با نصب lxadmin یا من فقط دارم؟
مثلا roundcube رو نصب نمیکنه و خیلی ماژول های دیگه رو
البته سرور ایران هست

نسخه سیستم عامل 64 بیتی هست؟

NET
February 5th, 2009, 00:43
مجانییند اینا دیگه؟؟!
Helm که پولیه و DotNetPanel هم تا جایی که من دیدم پولیه :دی

Nikan
February 5th, 2009, 16:58
سلام

والا منم Lxadmin را روی یکی از سرورها تست کردم اصلا به نظرم جالب نبود .

با تشکر

Vahid
February 7th, 2009, 08:53
نسخه سیستم عامل 64 بیتی هست؟
نه i386 CentOS 5.2
:no:

Vahid
February 7th, 2009, 08:57
سلام

والا منم lxadmin را روی یکی از سرورها تست کردم اصلا به نظرم جالب نبود .

با تشکر
چرا کنترل پنل خوبیه که فقط یکم مشکله نصبش گیر داره

persian.developer
February 7th, 2009, 12:14
نه i386 centos 5.2
:no:
فکر می کنم سرورت مشکلی داشته باشه این دستور رو بزن ببین مشکل چی هست

dmesg

من روی سرور اختصاصی نصب کردم و مشکلی هم نداره

Mozafary
February 8th, 2009, 11:37
مشکل نصب lxadmin چه دخلی به این تاپیک داره؟ :D

Vahid
February 9th, 2009, 08:57
مشکل نصب lxadmin چه دخلی به این تاپیک داره؟ :D
اسپم :sweatdrop::sweatdrop:
اخرش متوجه شدیم که مشکل از فایل هایی هست که میگیره
چون من این کنترل پنل رو روی سرور ایران نصب میکنم mirror های نزدیک کشور رو میگیره و اونم میره از ژاپن اینا میگیره که خیلی از ماژول ها رو نصب نمیکنه:arabia:

mahdik
May 8th, 2009, 17:00
سلام دوستان عزیز فکر کنم تقریبا نظرات به LXAdmin ختم میشه.

آخه منم مجبورم بین پنلهای موجود غیر از CPanel عزیز یکی رو انتخاب کنم
به نظر من اگه از تمام موارد امنیتی و امکاناتی مطرح در باره LXA بگزریم یه چی من رو راضی میکنه که این رو جای CP نصب کنم اینه تقریبا یه نمه شبیه به CP هست و کاربرانی که قبلا با CP کار میکردند کمتر گرخیجه بگیرند.:eek:

ولی هنوز بین DirectAdmin و LXAdmin موندم که کدومارو انتخاب کنم ؟

Vahid
May 8th, 2009, 17:03
ال ایکس ادمین