PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : آیا مشکلی در nic پیش اومده؟

Mohsen
October 15th, 2009, 19:55
من قبلا که دامنه ثبت می کردم زمانی بین 24 تا 48 ساعت طول می‌کشید تا رکوردهای NS بشه. این اواخر این زمان کمتر هم شده بود.
اما روز سه‌شنبه ساعت 10 صبح یه دامنه ثبت کردم و آخرین تغییری که تو این دامنه داده شد که همون پرداختش بود ساعت 3 عصر همون روز انجام شد یعنی رکوردهای NS رو تو فاصله ساعت 10 صبح تا 3 عصر ست کردم. حالا با گذشتن 3 ساعت از 48 ساعت هنوز هیچی کار نمیکنه! با intodns که گزارش می‌گیریم این خطارو میده: Can't get nameservers at parent
که این طوری که تجربه من نشون میده یعنی هنوز مشکل از NIC هست. کسی می‌دونه چه اتفاق افتاده؟ آیا NIC در حال تغییر و تحول هست یا اینکه مثلا قطعی شبکه ای چیزی پیش اومده یا ...؟
به ساپورت خودشون هم ایمیل زدم اما ظاهرا فقط روزهای اداری و در ساعات اداری کار می‌کنند!

AfraServer
October 15th, 2009, 20:40
سلام
به نظرم یه خورده دارن تغییر میدن من امروز یه دامین رو دیر ابرام تایید کردن ایمیل زدم 3 دقیقه بعد جواب داد
info@nic.ir
ظاهر سایت رو امروز هم یکمی تغییر دادن
به نظرم یه خبر هایی هست آ[ه دیر هم تایید میکنن
Ns هم که ظاهرا.......

Mohsen
October 15th, 2009, 21:02
منم به همین ایمیلی که شما گفتین ایمیل زدم اما هنوز جوابی ندادن متاسفانه.

MelatHOST
October 15th, 2009, 21:25
چند تا دامین ما هم 48 ساعته که تایید نشدن

Vahid
October 15th, 2009, 21:38
باید در این Nic رو گل گرفت بخدا !

iranoptic
October 15th, 2009, 21:43
باید در این nic رو گل گرفت بخدا !

دقیقندش!
سرویس دهی مزخرف
برخورد نامناسب با مشتری
وارد نمودن ایرادات اساسی و گیر سه پیچ و بیشتر
اطلاعات تکمیلی متعاقبا ارسال می گرددb-)

Mohsen
October 15th, 2009, 21:46
خیلی جالبه! با این همه فروش یه نفر رو نمی‌زارن اونجا که همیشه باشه! باید حتما روز و ساعت اداری باشه تا کار کنند! آخه پژوهشگاه دانش های بنیادی که دامنه ثبت کنه بهتر از این نمیشه! الان ما باید جواب مشتری رو چی بدیم؟!؟ من با حساب اینکه حداکثر 48 ساعت طول میکشه به مشتری گفتم 5 شنبه عصر درست میشه، اینم حالا هی زنگ میزنه چی شد چی نشد! هر چی هم توضیح بدی زیر بار نمی رن که! فکر می‌کنند پیگیری نمی‌کنی یا پشت گوش می ندازی یا ... .

MelatHOST
October 16th, 2009, 01:21
حالا همین که دامین های ir مثل سایتشون دان نمیشه جای شکر باقیست
@-)
در روز 1000 بار دان میشن یا سرعت سایت nic.ir افت میکنه

Domain
October 16th, 2009, 01:30
اینا فکر کنم پنجشنبه رو بین التعطیلین حساب کردن رفتن صفاسیتی! :-p

WebRang
October 16th, 2009, 01:44
منم به همین ایمیلی که شما گفتین ایمیل زدم اما هنوز جوابی ندادن متاسفانه.
در حالت عادی جواب نمیدن :))
دیگه چه برسه به....:65::65:

HugeServer
October 16th, 2009, 02:03
من یک بار ایمیل زدم
بعد 3-4 روز جواب اومد اونم طرف چیزی بارش نبود!!!:110:

Arashdn
October 16th, 2009, 10:19
هیچ کسی نیست بریم به آیکان اعتراض کنیم؟

Mohsen.b
October 16th, 2009, 11:45
شرم باد بر اونها، برن ببینند دامین های کشورهای دیگه به چه راحتی ثبت میشه. وضع اینترنتمون که معلومه، دامین هم بدتر از اون.

1Mizban
October 16th, 2009, 12:52
سلام
تو روزهای تعطیل کار نمیکنند ، فکر کنم همه چیز هم دستی باشه d

Vahid
October 16th, 2009, 12:58
یه روز جمع کنیم بریم دعوا در Nic !
:D

HugeServer
October 16th, 2009, 13:02
یه روز جمع کنیم بریم دعوا در nic !
:d

شما برید من از اینجا نظرات میکنم :دی
ولی از شوخی گذشته، نیک باید ی فکری به حال خودش بکنه

Vahid
October 16th, 2009, 13:04
کسی مدیری کسی تو این nic رو میشناسه؟؟

MelatHOST
October 16th, 2009, 13:11
فکر میکنم تمام کارمندای نیک زن هستند ، یکی از اعضای فروم فرموده بود
به احتمال زیاد بیشتر وقتشونو به سبزی پاک کردن مشغولن داخل سازمان تحقیقات فیزیک نظری !
جالبتر اینکه که بعضی وقتها بعضی دامینها که مربوط به شرکتها یا اسم شهرهاست میگن باید مدارک رسمی ارائه کنید
بعد که کنسل میکنیم از یک نیک هندل دیگه ثبت میکنیم تایید میشه

Arashdn
October 16th, 2009, 13:12
نظر من چطور بود؟
بریم به آیکان اعتراض کنیم

Vahid
October 16th, 2009, 13:17
نظر من چطور بود؟
بریم به آیکان اعتراض کنیم
جوک نگو اینا که نمی تونند کاری کنند
نمیدونم شایدم کردند
ولی من حاضرم یه روز بیام تهران بریم حرف بزنیم باهاشون
با اینکه میدونم جوابی نمیده

fffaraz
October 16th, 2009, 13:22
یه روز جمع کنیم بریم دعوا در nic !
:d

یه روز جمع کنید برین دم درش ببینید که به اندازی یه پادگان سرباز وایساده !!!

مثنکه صاحبش آقای سیاوش شهشهانی بوده (استاد ریاضی 2 در شریف، و رئیس دانشکده ریاضی اونجا)
ولی الان شنیدم که عوض شده. دقیق نمی دونم.

sadegh
October 16th, 2009, 13:29
نمی دونم این دانش بنیادی چه ربطی به ثبت دامنه داره؟

Vahid
October 16th, 2009, 13:47
نمی دونم این دانش بنیادی چه ربطی به ثبت دامنه داره؟

ربطی نداره مهم ویتامین p هست که امروزه کار سازه

Domain
October 16th, 2009, 14:01
میگن یا اولین باش یا بهترین!
اینا اولین هستن!

Mohsen
October 16th, 2009, 14:38

قبلا یکی از بچه‌ها یه مصاحبه با آقای شهشهانی گذاشته بود، آدرس سایت اصلی‌شون اینه:
http://www.ipm.ac.ir
این طوری که تو این صفحه: http://www.ipm.ac.ir/peoplelist.jsp?t=Administrative نوشته مدیر قسمت شبکه آقایی به اسم کامران شکوفنده هست: http://www.ipm.ac.ir/personalinfo.jsp?PeopleCode=IP0800014
سایت شبکه‌اشون اینه: http://www.iranet.ir
جالبه که خدمات هاست و سرور و اینا هم دارند! البته هیچ جا اسمی از NIC من ندیدم!
فقط تو این صفحه: http://www.iranet.ir/iranethistory.html گفته که سال 94 پسوند IR رو ثبت کردن.
تو سایت خود NIC هم هیچی در مورد مدیریت و اینا ننوشته!
فقط اطلاعات تماس هست: http://www.nic.ir/Contact
این دیگه فوق‌العاده هست!
نوشته ساپورت آنلاین فقط 9تا10 و 14تا15 تو روزهای اداری
پشتیبان تلفنی هم فقط 10-12 روزهای اداری!
یعنی فکر کنم کلا یه نفر هست اونجا! اونم دو سه تا کار دیگه هم انجام میده!

Mohsen
October 16th, 2009, 15:01
یه بنده خدایی پنج شنبه صبح یه هاست به من سفارش داده با یه دامنه دات کام و یه دامنه ‌آی‌آر، دامنه دات کام رو ثبت کردم، بلافاصله تایید شد و عصرش هم dns اکی شد و تقریبا بعد از 5 6 ساعت طرف می‌تونست از سایتش با دامنه دات کام استفاده کنه، اما دامنه ir همچنان منتظر تایید هست! حالا ما تو ایران هستیم و من قبلا چندین دامنه ثبت کردم و مدارک و اینا فرستادم و ... . حالا اگه یکی اولین بارش باشه بخواد ثبت کنه یا خارج از کشور باشه که ... !
برای ثبت به نام مشتری هم تو دات کام خیلی راحت مشخصات مشتری رو وارد می‌کنم میره! اما برای ir باید نمی‌دونم تصویر کارت ملی رو فاکس کرد و ... . آخه خیلی زشت نیست؟ تو ایران دامنه ملی روال ثبتش طولانی تر و پردردسرتر از دامنه‌های بین‌المللی باشه؟!؟
خدایی بیاید یه متنی چیزی بنویسیم حداقل براشون فکس کنیم! آخرش هم بنویسیم «خجالت خجالت»!

Sajad
October 16th, 2009, 16:06
بله كارمنداشون زن هستن.
اولين بار كه تماس گرفتم گفتيم آقا حالا اينا اينقد حاليشونه و ما كه بخوايم بگيم مشكلمون چيه مسخرمون ميكنن. به جان خودم دو ساعت داشتم يادش ميدادم پينگ بگيره :|

وحيد منم پايه هستم...

LoveLife
October 16th, 2009, 16:26
ّبا آرزوی موفقیت و شادی برای همه شما
بالاخره چهره های همتون رو تو دادگاه می بینم 8-} که به علت انقلاب ... در هاستینگ و ...:77::77:

Mohsen.b
October 16th, 2009, 16:27
این ها نیاز دارند که سایتشون یه تکونی بخوره تا حالشون جا بیاد;)

Sajad
October 16th, 2009, 20:49
يه مشكل خيلي مهم پيش اومده :((
روز تعطيل اومدن سر كار :d
جمعه ساعت 18.25 يك دامنه تاييد شد :)
راستي قبلا هم داشتم كه ساعت 21 شب دامنه تاييد يا حذف ميشد. غير ساعت اداري هم هستن حتما :d

IFACO.Net
October 16th, 2009, 21:55
یک کم با انصاف باشید، نیک ایران زیاد هم بد نیست !

Sajad
October 16th, 2009, 22:06
یک کم با انصاف باشید، نیک ایران زیاد هم بد نیست !
خوب شد يادم آوردي ميخواستم به ايشون جوابي بدم

شرم باد بر اونها، برن ببینند دامین های کشورهای دیگه به چه راحتی ثبت میشه. وضع اینترنتمون که معلومه، دامین هم بدتر از اون.
دامينهاي كشور ديگه كجاش خوبه؟
افتخار كنيد با 4 هزار تومن يكساله ايران بهتون دامنه ميده . بعضي كشورهاي خارجي اينقدر قيمت دامنه مليشون زيادي كه حتي به صورت ماهانه هم ميفروشند ! و اون قيمت ماهانه هم باز هم 2.4 برابر يكساله ايران هست !

در ضمن كل دامنه هاي كشور سودان چند روز پيش به مدت 2 ساعت به خاطر مشكلي كه از نيكشون بوده دان شدند.

Mohsen
October 16th, 2009, 22:11
بله!!!
من یه دامنه دیروز ثبت کردم همین چند ساعت پیش ایمیل اومده که اگه برا خودت هست مدارک بفرست!
اما به ایمیلی که زدم برای اینکه dns مشکل داره جواب ندادن. هنوزم ست نشده!
کسی تو این چند روز دامنه ir ثبت نکرده؟ شما مشکل dns ندارین؟
آخه ما باید جواب مردم رو چی بدیم؟!؟ بگیم چند صد ساعت طول میکشه تا دامنه اکی بشه؟!؟
جالبه که به دامنه قبلی گیر داده بودن، به اینم گیر دادن! ظاهرا سیستم گیر دادن‌شون رو هم دارن ارتقاء می‌دن!

Sajad
October 16th, 2009, 22:19
من دو سه روز پيش يه سوال تحقيقاتي از info@nic.ir پرسيدم هنوز جواب ندادن

h_zaman06
October 16th, 2009, 23:17
من امروز 8 صبح یه دامین .. تغییر dns دادم .. ساعت 10 آماده بود ... !!! (احتمالا راست میگه ... امروز اضافه کار وایساده بودند)

goldstar
October 17th, 2009, 01:43
سلام
سجاد جان احتمالا شما این رو هم حساب کردین که کشورهای دیگر به دلار و یورو حقوق میگیرند و من و شما به ریال!
ساپورت نیک خیلی افتضاحه
من حدود 15 روز هست منتظر جوابشون هستم! (سه بار هم ایمیل زدم)

Mohsen
October 17th, 2009, 02:21
خوشبختانه بالاخره مشکل dns حل شد، حالا از کجا بود و چرا خدا می‌دونه!

Mohsen
October 17th, 2009, 11:26
ظاهرا تغییرات موثری تو سیستم‌شون دادند که ارزش چند روز عقب افتادن اکی شدن یه دامنه رو داشت! به جوابی که برای ایمیل من اومده توجه کنید:

Salaam
dar soorati ke domain NS dashte bashad, nahayatan 4 saat bad az sabte domain, NS ha set mishavand.
IRNIC
b
با توجه به اون دوست مون که 8 تایید شده بود و 10 اکی شده بود ظاهرا راست میگن، حالا برای دامنه‌ای که امروز صبح تایید شده صبر میکنم ببینم چقدر دیگه اکی میشه، دوستان دیگه هم تست بفرمایند.

AfraServer
October 17th, 2009, 14:27
اگر قبل از اینکه دومین تایید بشه دی ان اس بدید احتمالا بعد از ثبت دیگه طول نکشه یا خیلی کم
خودم الان این کار رو کردم
تست میکنم ببینم ....

Mohsen
October 17th, 2009, 15:47
اگر قبل از اینکه دومین تایید بشه دی ان اس بدید احتمالا بعد از ثبت دیگه طول نکشه یا خیلی کم
خودم الان این کار رو کردم
تست میکنم ببینم ....

بله درسته ایمیل خودشون هم گفته اگه قبلا ns رو وارد کرده باشید.
من یه دامنه ساعت 10 تایید شده بود، ساعت 2 که چک کردم اکی بود.
بنابراین بهتر هست دوستان به محض ثبت دامنه اطلاعات ns رو هم وارد کنند و پرداخت رو هم انجام بدند، بعد وقتی تایید شد در کمتر از 4 ساعت اکی میشه.

Sajad
October 17th, 2009, 16:01
اين اوكي شدن و نشدن ديگه مربوط به آي اس پي خودتون هست.
من اگه دي ان اس رو ست كنم و بعدش دامنه تاييد و پرداخت بشه بلافاصله پس از ثبت شدن بالا مياد...