PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشکل chmod در cmsها . مثل وردپرس در هنگام ویرایش فایل و آپدیت

mhasani95
February 24th, 2012, 18:51
سلام خدمت دوستان . خسته نباشید
من یه مشکلی داشتم . vps لینوکس centos 5.5 32bit دارم که روی آخرین نسخه دایرکت ادمین نصب کردم .
در cms ها وقتی که میخواد فایلی رو دست بزنه . حالا یا ادیت کنه یا پاک کنه یا هرچیز دیگه ای باید CHMOD برای اون فایل یا فولدر 777 باشه وگرنه نمیتونه . حالا دیدم روی خیلی از سرور ها کاری میکنند که نیازی به دست زدن CHMOD نیست و راحت میشه با CMSها فایل هارو ادیت کرد و ...
مثلا همین وردپرس خودمون موقع ویرایش فایل های قالبش گیر میده که باید chmod رو تنظیم کنید . اما روی خیلی از سرورها که دیدم نیاز به دست زدن chmod نیست .
ممنون میشم راهنمایی کنید

allbert
February 24th, 2012, 19:35
شما در داخل فایل php.ini قسمت مربوط به disable_function چیزی رو غیر فعال کردید ؟

mhasani95
February 24th, 2012, 19:37
ایناس :

fpassthru,crack_check,crack_closedict,crack_getlas tmessage,crack_opendict,psockopen,php_ini_scanned_ files,hell-exec,system,dl,ctrl_dir,phpini,tmp,safe_mode,syste mroot,server_software,get_current_user,HTTP_HOST,p hp_uname,ini_restore,popen,pclose,exec,shell_exec, suExec,passthru,proc_open,proc_nice,proc_terminate ,proc_get_status,proc_close,leak,apache_child_term inate,posix_kill,posix_mkfifo,posix_setpgid,posix_ setsid,posix_setuid,escapeshellcmd,escapeshellarg, posix_ctermid,posix_getcwd,posix_getegid,posix_get euid,posix_getgid,posix_getgrgid,posix_getgrnam,po six_getgroups,posix_getlogin,posix_getpgid,posix_g etpgrp,posix_getpid,posix_getppid,posix_getpwnam,p osix_getpwuid,posix_getrlimit,posix_getsid,posix_g etuid,posix_isatty,posix_setegid,posix_seteuid,pos ix_setgid,posix_times,posix_ttyname,posix_uname,po six_access,posix_get_last_error,posix_mknod,posix_ strerror,posix_initgroups,posix_setsidposix_setuid ,perl,rsync,wget,./,python,whoami,cat,perm,find,symlink

---------- Post added at 07:37 PM ---------- Previous post was at 07:36 PM ----------

البته بعید میدونم ربطی به اینا داشته باشه . :(س

allbert
February 24th, 2012, 19:38
I-):102:

بله !!!

شما همه چیرو غیر فعال کردید همه ی این ها رو بردارید سرویس اپاچی رو ریست کنید ببینید مشکل حل میشه

mhasani95
February 24th, 2012, 19:40
من اینارو از روی سروری انجام دادم که این مشکل روش وجود نداره ! واسه این میگم ربطی نداره با disable function

allbert
February 24th, 2012, 19:40
perm ***
دقیقا به نظر من ربط داره D:

mhasani95
February 25th, 2012, 20:36
نه ربط نداشت . دوستان کمک کنن لطفا

vahab00
February 25th, 2012, 20:54
دوست من راحترين روش اينه كه فايل هاي قالب وردپرست رو منظورم فايل هاي php هست پريميشن رو به 666 تغيير بدي
مشكلت حل ميشه
البته يه راه ميان بر بود . تو دايركت ادمين فكر نكنم بشه مثل سي پنل پريميشن داد
من كه قبلا كار ميكردم بايد دستي كم و زياد ميكردم و راهي نبود
شايد دوستان...
يا حق

mhasani95
February 25th, 2012, 20:55
من میخوام یه مد بریزم این گیر chmod از بین بره . بلدم chmod 666 بدم عزیزم !

mhasani95
February 28th, 2012, 15:54
و سرانجام به جواب رسیدم ! بکمک مهندس فخرایی
توی custom build دایرکت ادمین باید فایل /usr/local/directadmin/custombuild/options.conf رو ادیت کنیم .
توی این فایل باید php5_cli رو برابر no قرار بدیم و php5_cgi رو برابر yes قرار بدیم و سپس با دستور
/.build php -n پی اچ پی رو ریبیلد کنیم !