PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : فوق العاده ضروری - چگونه Cache کردن قسمتی از سایت

yekmobile.com
February 23rd, 2012, 15:42
سلام
دوستان میخوام قسمتی از سایتم و کش کنم چون منابع سرور و با اینکه بسیار بالا هم هست و دارم 100 % مصرف میکنم.
این فشار به سرور از ادرس خاصی به سایت وارد میشه مثل قسمت جستجوی سایت
www.yekmobile.oom/search
تنها راه حل اینه که این ادرس و cache کنم و هیچ راه حل دیگه هم نیست.
در ضمن سیستم مدیریتی من وردپرس نیست و پلاگینی هم برای این کار وجود نداره باید این کار بصورت دستی انجام بشه.

DeltaGostar
February 23rd, 2012, 15:46
اولا این راهش نیست

ولی سرور سایتت باید کشینگ رو فعال کنه
ولی بهتره تایم اوت رو زیاد تر کنی که هر بازدید کننده مثلا 2 ثانیه بیشتر اگر لودینگ شد تایم اوت بده

yekmobile.com
February 23rd, 2012, 15:50
اولا این راهش نیست

ولی سرور سایتت باید کشینگ رو فعال کنه
ولی بهتره تایم اوت رو زیاد تر کنی که هر بازدید کننده مثلا 2 ثانیه بیشتر اگر لودینگ شد تایم اوت بده

هاست سایتم هاست دل ای هست و اون بهم گفت باید دنبال این راه باشم چون تمام سایت هایی که از این مشکلات داشتن همینکار و کردن مثل : پی سی دانلود و میهن دانلود و این دسته سایت ها
چون مشکل سایت از قسمت سرچ سایت هست که اگر کش بشه خیلی منابع کمتر مصرف میکنه

DeltaGostar
February 23rd, 2012, 16:05
یه چیزی بهت گفت - شما خودت میدونی با نرم افزار میشه کش تولید کرد - ولی هر بار کاربر یه چیزی جدیدی سرچ میکنه اون رو چطوری میخوای کش کنی - مطالب شما بسیار زیاد است و درصد سرچ تصادفی هم نام خیلی کم است که بخواهی کش درست کنید --
اگر گول بزرگی اسم قدیمی هاست دی ال رو خوردید که کاملا اشتباه کردید یکی از دوستان منم به این مشکل خورده و در طی سه مرحله پول گرفتن ازشون که الکسا 15 هزار جهانی داره مثل سایت شما - به هر حال راهی که بشه قسمت سرچ یه سایت
رو کش ساخت حالب نمیرسه
مگر مدل سرچ رو توی وردپرس تغییر بدهید سرچ ها میاد پروسس زیادی در sql مصرف میکنه تا به تیبل مورد نظر برسه و مصرف سی پیو بالای میسازه و به سرور فشار میاره - که بهتر است شرکت هاست دی ال sql remot داشته باشد و چندین کولد سرور در کنار هم کلاستر کنن تا به این مشکلان جزئی برخورد نکند.

yekmobile.com
February 23rd, 2012, 16:09
مشکل سرچ سایت بر میگرده به تگ ها در سیستم مدیریتی که ما استاده میکنیم برای تگ ها از سرچ سایت استفاده میشه.
یعنی yekmobile.com/tag/download این از جستجو سایت استفاده میکنه برای همین تگ ها و باید کش کرد.

m3hdi
February 23rd, 2012, 16:30
ببین دوست من کش برای صفحه های دینامیک هم استفاده نمیشه چه برسه به جستجو
جستجو هر بار یک result جدید در بر داره
مشکلی که برای شما وجود داره درواقع فشار بالای تعداد کوئری ها برای جستجو هست
و راه حلی هم که معمولا استفاده میشه اینه که اولا از طریق captcha جلوگیری کنید چون نوعی اتک هست که ممکنه توسط یک ربات به سایت شما زده شده و باعث میشه کلمه های به صورت رندم جستجو شن (در یک زمان کوتاه)
دوم سعی کنید نحوه کوئری جستجو رو بهینه کنید
کش راه حل مشکل شما نیست

موفق باشید

DeltaGostar
February 23rd, 2012, 16:30
موضوع وردپرسی شد که شما رو به استاتید وردپرس ایران معرفی میکنم
callalireza2008
masoudsky_fatemi

هر دو این اشخاص واقعا استادی هستن برای خودشون