PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : دیتاسنتر ها و سیستم های امنیتی!

Aria
October 14th, 2009, 19:21
سلام.

فکر کردم جالب باشه که این تاپیک زده بشه که کاربران ایرانی یکم با سیستم های امنیتی جهانی در مورد دیتاسنتر ها آشنا بشن.

من در مورد چند دیتاسنتر از جمله دیتاسنتر خودمون اطلاعاتی دارم که عرض می کنم.

1. دستاسنتر ThePlanet
هیمونطور که همه دوستان با این شرکت آشنا هستند و اعتقاد دارند که بهترین دیتاسنتر دنیا هست، شاید جالب باشه که بدونید، همچین شرکتی با تعداد زیادی دیتاسنتر که در حال فعالیت هستند و تعداد حدود 30 هزار سرور که توسط این شرکت هاست میشه، به دلیل یک مشکل امنیتی در محیط دیتاسنتر مرکزی شهر Dallas خودشون، دچار حریق شد که درس عبرتی شد برای تمامی دیتاسنتر ها که به مسائل امنیتی محیطی بیشتر توجه کنند و به سیستم های زد حریق مجهز بشند.
در واقع این شرکت با پرداخت خصارت های بسیار شدید، همانند 3 ماه استفاده از سرور به صورت رایگان، تنها برای جلوگیری از، از دست دادن مشتریان خود، توانست این مشکل را از حافضه ی کاربرانش پاک کند.
این تنها گوشه ای از این خصارت های پرداختی بود و اطلاعات بیشتر در این ضمینه، به زبان فارسی و در لینک زیر موجود می باشد:
http://mozafary.com/blog/1387/06/16/lessons-learned-from-the-planets-outage/

2. دیتاسنتر WeHostWebsites (دیتاسنتر خودمون)
ما بازار کار خود را در ایران معرفی نکردیم ولی از سال 1997 به صورت Colocation در حال فعالیت بودیم و به یاری خدا، در سال 2005 موفق به افتتاه دیتاسنتر شخصی خود شدیم.
متاسفانه ما نیز به دلیل سهلنگاری در سال 2007 دچار مشکل آتش سوزی شدیم و در واقع مشکلی بودن که در سیستم برق ساختمان شرکت ما به وجود آمد و منجر به قطع ارتباط یک سرور از تعداد حدود 3000 سرور شد و به همین دلیل، این کاربر ما، شرکت ما را ترک کرد و به هیچ عنوان راضی نشد که با ما ادامه فعالیت دهد.
خوشبختانه، به همین دلیل، ما سیستم های ضد حریق را بر روی دیتاسنتر خود نصب و راه اندازی کردیم و از آن تاریخ به بعد، تصمیم بر نگاه داشتن یک یک Standby Generator در خارج از ساختمان گرفتیم تا بتوانیم در صورت بروز چنین مشکلاتی، از قطع ارتباط سرور ها جلوگیری کنیم.
در این حادثه، شبکه های ما از دو شرکت Level3 و Comcast قطع شدند ولی خوشبختانه در آن زمان نیز ما تعداد 4 شبکه دیگر که شرکت های طرف قرار داد ما بودند را به عنوان پشتیبان داشتیم و به دلیل نوع شبکه های اصلی ما که در حالت Mesh بسته شده است، و با استفاده از سیستم Fail-over در کمتر از یک ثانیه، تمام بار شبکه های سرورهای هاست شده توسط ما، به شبکه طرف قرارداد شرکت Internap منتقل شد.

توضیحات بیشتر، در مورد دیتاسنتر های دیگر، در پست های بعدی.

خوشحال میشم نظر دوستان دیگر رو هم بشنوم و تجربیاتشون رو در این انجمن، در جهت ارتقا اطلاعات هموطنان ایرانی، در معرض اشتراک قرار دهند.

با تشکر.

P-CO
October 14th, 2009, 19:43
آرزوی موفقیت برای تمامی دیتاسنتر ها...

با احترام

rayannet
October 14th, 2009, 22:17
اگر امكان دارد تصاويري از ديتاسنتر خودتون بزاريد تا دوستان با ديتاسنتر شما بيشتر اشنا شوند و اطلاعات بيشتري در اين مورد بگذاريد.

با احترام

Domain
October 15th, 2009, 01:20
اگر امكان دارد تصاويري از ديتاسنتر خودتون بزاريد تا دوستان با ديتاسنتر شما بيشتر اشنا شوند و اطلاعات بيشتري در اين مورد بگذاريد.

با احترام
اگر از Standby Generator تون تصویری دارید، آن هم لطف کنید.

Aria
October 15th, 2009, 02:06

با احترام

سلام.

در تاپیک های دیگر هم درخواست مشابه از بنده انجام شد که عرض کردم در حال جمع آوری و تدوین عکس ها و اطلاعات لازم و ترجمه به زبان فارسی هستم و همانطور که اطلاع دارید، زمان مورد اصلی در انجام چنین کاری هست که متاسفانه کمی کار کند پیش می رود.

در هر حال، چشم !

حتماً اطلاعات لازم را در خدمت شما و دیگر همکاران، خواهم گزاشت.

با تشکر.