PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سیسکو: امسال تعداد وسایل متصل به اینتر‌نت از تعداد انسان‌‌ها بیشتر خواهد شد

shazo
February 18th, 2012, 18:38
به گفته شرکت سیسکو تا سال ۲۰۱۶، شصت در صد از استفاده کنندگان از گوشی‌های موبایل به باشگاه گیگابایتی‌ها خواهند پیوست

به گفته شرکت آمریکایی سیسکو در سال جاری میلادی تعداد دستگاه‌های همراه متصل به اینترنت، از تعداد مردم جهان بیشتر خواهد بود.

شرکت سیسکو در جدیدترین گزارشش درباره نقل و انتقال جهانی داده‌ها از طریق دستگاه‌های همراه، پیش بینی می‌کند که تا سال ۲۰۱۶ میلادی ده میلیارد دستگاه همراه متصل به اینترنت مانند تبلت و گوشی‌های موبایل در سراسر دنیا وجود خواهد داشت.

در همین سال شبکه‌های اینترنتی سالانه ۱۳۰ اکزابایت داده‌های ایننترنتی منتقل خواهند کرد - که برابر با میزان داده‌هایی است که در ۳۳ میلیارد دی‌وی‌دی جا می‌شود.

بر اساس این گزارش، میزان انتقال داده های اینترنتی در سال ۲۰۱۱ میلادی هشت برابر حجمی بود که در سال ۲۰۰۰ انتقال داده شده بود.

افزایش تقاضا برای انتقال داده‌ها به احتمال زیاد اپراتورهای موبایل را که در حال حاضر هم به سختی می توانند از عهده تامین نیازهای مردم بربیایند، تحت فشار بیشتری قرار خواهد داد.

آنطور که در این گزارش گفته شده در حال حاضر یک گوشی‌ هوشمند معمولی ۱۵۰ مگابایت داده در ماه استفاده می‌کند، اما انتظار می رود که این رقم تا سال ۲۰۱۶ به دو و شش دهم گیگابایت افزایش یابد.

سوراج شتی، معاون بخش محصولات در شرکت سیسکو می‌گوید: "تا سال ۲۰۱۶، شصت درصد از استفاده کنندگان از گوشی‌های موبایل - که حدود ۳ میلیارد نفر در سراسر جهان می شوند - به باشگاه گیگابایتی‌ها خواهند پیوست، یعنی هر یک از آن‌ها بیش از یک گیگابایت داده از طریق اینترنت رد و بدل می‌کند."

اما عوامل اصلی که موجب می شود میزان انتقال داده‌ها افزایش یابد چیست؟

آنطور که تحقیقات شرکت سیسکو نشان می‌دهد تعداد کسانی که از دستگاه‌های تبلت استفاده می‌کنند رو به افزایش است و این دستگاه‌ها از نظر مصرف داده‌های اینترنتی از گوشی‌های هوشمند هم پرمصرف‌تر است.

این روز ها نسل جدید ارتباطات اینترنتی، یعنی ۴g همگانی تر می‌شود. از ویژ‌گی‌های ۴g سرعت بیشتر انتقال داده‌ها است. با فراهم شدن سرعت بالاتر، امکانات بیشتری هم در اختیار کاربران قرار می‌گیرد، از جمله می‌توانند برنامه‌های ویدئویی زنده را از دستگاه‌های همراه خود مشاهده کنند.

در این گزارش هم چنین گفته شده که در حال حاضر فقط دو دهم در صد از دستگاه‌های همراهی که به اینترنت وصل هستند از نسل چهارم ارتباطات (۴g) استفاده می‌کنند، اما ۶ درصد از حجم انتقال‌های اینترنتی توسط همین دستگاه ها انجام می‌گیرد.

تا کنون تصور می‌شد که بیشتر پهنای باند استفاده شده مربوط به گوشی‌های آیفون شرکت اپل است، اما تحقیقات شرکت سیسکو نشان می‌دهد که میزان استفاده از پهنای باند توسط آیفون با دستگاه‌های مبتنی بر سیستم عامل آندروید برابری می‌کند.

parsvia
February 19th, 2012, 09:07
زندگی شده اینترنت یه چیز عادیه که تعداد دستگاه های متصل به اینترنت از تعداد آدما بیشتر شه!
نمونش خودم! با پی سی وصل هستم همزمان با گوشی هم به اینترنت متصل هستم! بازم کم آوردم لپ تاپم روشن می کنم o:-)
دنیای الکترونیکه همه سرشون توی گوشی یا کامپیوترشونه که کاراشونو انجام بدن