PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سوال راجع به ذخیره اطلاعات از یک سرور بر روی یک سرور دیگه

tsonade
February 12th, 2012, 18:11
سلام
من می خواستم یک سرور اختصاصی بگیرم و می خواستم راجع به این موضوع با دیتاسنتر صحبت کنم
از اونجایی که خود من مدتی webmaster بودم و با مشکل هایی روبرو شده ام تصمیم دارم سروری بگیرم که چنین مشکلی هایی برای کاربران من پیش نیاره
اطلاعاتی که من دارم پیرامون sql server 2005 است
تکنولژی که به miroring مشهور است
یعنی دو سیستم برای پایداری سرور قرار میگیرند و هر کدوم خراب بشه سیستم دوم با کمترین وقت ممکن شروع به کار می کنه
یعنی ما دو سرور داریم که منعکس کننده همدیگر هستند
حالا می خوام بدونم تکنولژی های کم خرج تری هم هست که باعث جلوگیری از خراب شدن اطلاعات بشه ؟
یعنی حداقل بر روی اون اطلاعات به صورت backup ذحیره بشه یا هر چیزه دیگه ای ؟

تشکر ...

HugeServer
February 12th, 2012, 20:54
Mirroring و Failover برای افزایش پایداری میباشد و اگر دیتابیس یا فابل های شما DROP شود روی سرور دوم هم تاثیر میگذارد.
راهکار : Backup !
پیشنهاد بنده به شما R1Soft هست.
همچنین استفاده از SSD و Raid هم امکان از دست رفتن اطلاعات رو کم خواهد کرد.

موفق باشید

iranian-portal
February 13th, 2012, 01:29
سلام
من می خواستم یک سرور اختصاصی بگیرم و می خواستم راجع به این موضوع با دیتاسنتر صحبت کنم
از اونجایی که خود من مدتی webmaster بودم و با مشکل هایی روبرو شده ام تصمیم دارم سروری بگیرم که چنین مشکلی هایی برای کاربران من پیش نیاره
اطلاعاتی که من دارم پیرامون sql server 2005 است
تکنولژی که به miroring مشهور است
یعنی دو سیستم برای پایداری سرور قرار میگیرند و هر کدوم خراب بشه سیستم دوم با کمترین وقت ممکن شروع به کار می کنه
یعنی ما دو سرور داریم که منعکس کننده همدیگر هستند
حالا می خوام بدونم تکنولژی های کم خرج تری هم هست که باعث جلوگیری از خراب شدن اطلاعات بشه ؟
یعنی حداقل بر روی اون اطلاعات به صورت backup ذحیره بشه یا هر چیزه دیگه ای ؟

تشکر ...

خیلی از دوستان رو دیدم که حتی یک سرور جداگانه تهیه کردند و فقط بک آپ ها رو روش نگهداری کردند
اما از شانس (بد یا ....) بهترین فروشنده ها هم ناگهان یک مشکل کوچیک براشون پیش امده و کل بک آپ ها پریده
ضمن این که هیچ فروشنده ای مسئولیت اطلاعات از دست رفته شما رو بر عهده نداره
نمیدونم حجم فعالیت سایت شما تا چه میزان بالاست و با چه جور فایل هایی سر و کار دارید
اما راه حلی که به نظرم کم هزینه ترین و قطعی ترین راه هست اقدام به روش سنتی و سخت هست
اون هم این که یک فول بک آپ بگیرید با هر سختی که شده دانلود کنید و یک جای امن نگهداری کنید
از اون پس هر فایلی که خواستید آپلود کنید اول یک نسخه رو به فول بک آپ (روی هارد خودتون )اضافه کنید و بعد آپلودش کنید
بانک اطلاعاتی هم که بک آپ گرفتن ازش کار سختی نیست
نتیجه این میشه که من سایتم چند وقت پیش کامل به فنا رفت که یک آرشیو تقریبا 4ساله توش بود
اما از اطلاعات سایت روی دی وی دی فلش مموری هارد دیسک شخصی خودم و یکی دیگر از دوستان بک آپ داشتم که در عرض چند ثانیه و با نهایت آرامش بازگردانی کردم
شاید کل مراحل الان به نظر شما سخت و خسته کننده بیاد اما وقتی خدایی نکرده یک اتفاق بد بیوفته از تحمل این سختی ها لذت میبرید و یک لبخد رضایت بر لبانتون میشینه
برای زحمات و اطلاعات سایتی که واسش خون دل خوردید به هیچ عنوان به هیچ کسی و چیزی جز روش های سنتی اعتماد نکنید