PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : برنامه نویسی وب رو از کجا شروع کنم؟

return 0
February 9th, 2012, 02:57
با سلام خدمت دوستان
طبق تحقیق هایی که تو این چند وقته انجام دادم پروژه های دسکتاپ متوسط به بالا رو اکثرا با c++ می نویسن.
و می دونم که سیستم عامل ها و نرم افزارهای سیستمی و کاربردی مثل photoshop,3dmax,maya,partition magic,... و همچنین موتور های ساخت بازی
که جزء نرم افزار های اندازه بزرگ محسوب می شن رو با c++ توسعه میدن.علاقه اصلی من ادامه دادن c++ هست.
ولی به دلایل متعددی میخوام تحت وب کار کنم و فکر میکنم با پیش زمینه خوبی که از c++ و مفاهیم شیء گرایی و همچنین sql دارم بتونم تو زمان معقولی
برنامه نویسی تحت وب رو یاد بگیرم.البته اینم میدونم که هر پروژه ای با توجه به اندازه ش و بحث امنیت باید با تکنولوژی مربوط به خودش ایجاد بشه
و پروژه بزرگتر = هزینه بیشتر = تکنولوژی پیچیده تر و اصلا اصلا حرفم سر این موضوع نیست که کدوم زبان بهتره یا کدوم ضعیف تره ، کدوم قوی تره و این حرفها
نه به هیچ وجه چون چند وقتی رو به این موضوع اختصاص دادم به جز یه اطلاعات اندکی که بدست آوردم چیزی عایدم نشد (مثلا اینکه حدودا 40 درصد سرورها php/sql ان و در کل مزیت asp.net به php
توسعه سریع تر نرم افزاره و از این حرفها و مهمتر از همه اینکه توسعه خوب یه نرم افزار وابستگی شدیدی به برنامه نویس و تحلیلگر سیستم داره و پیاده سازی فاز بعدی پروژه محسوب میشه،البته مقادیری HTML/CSS هم بلدم:->:->).

و الان خواهشی که از اساتید دارم لطفا بنده رو راهنمایی کنید که آیا باید از یه زبان خاصی مثل php شروع کنم یا اول باید طراحی رو کامل یاد بگیرم بعدش بیام سراغ برنامه نویسی یا عکسش عمل کنم؟

راستش طبق مقایسه هایی که تو سایت های مختلف دیدم کمی به php علاقه مند شدم البته نه به خاطر تعصبی قضاوت کردن، بلکه فقط و فقط به خاطر open source بودنش! و اینکه خیلی از سایت های بزرگ
رو مثل facebook و بخش هایی از google (فقط شنیدم) و yahoo و ... رو با php نوشتن . البته نمیخوام الان بگم php بهتره یا asp.net ضعیف تره نه منظورم اینه که چون دیگران تونستن این پروژه های بزرگ رو با php بنویسن پس من نتیجه گرفتم که php چیزی از بقیه زبان ها کم نداره و اگه هم داشته باشه به دلیل open source بودنش میشه بهش اضافه کرد یا اصلاحش کرد.با تشکر

dade24
February 9th, 2012, 07:08
سلام دوست من
من خیلی دنبال یادگیری برنامه نویسی تحت وب بودم ...
اگه html رو خوب یاد بگیری میتونی خیلی سایت های زیبا طراحی کنی!
پس اول html رو خوب یاد بگیر سپس برو php رو از پایه شروع کن ییکم که در php اطلاعات کسب کردی کار با dreamweaver8 رو شروع کن ...با کثال های کوچیک شرو کن و اول تو dreamweaver انجام بده و سپس کدها رو تجزیه و تحلیل کن....

در پناه حق

hannah
February 9th, 2012, 08:06
اگر میخوای از اینترنت شروع کنی و هزینه نکنی بهترین کار اینه کا سایت های مختلف ریپ کنی خودت و با کد ها بازی کنید از نظر من طراحی سایت فقط بازی با کد هاست
میتونی مثل من واسه خودت سایت طراحی کنی :دی همینجوری الکی سایت طراحی کن :دی تا دستت روون شه

faratools
February 9th, 2012, 08:59
میتونی مرحله به مرحله ، اول html/css رو یاد بگیری . بعد php رو یاد بگیری و در پیشرفته کردن صفحهات استاتیکت ازش استفاده کنی.بعد سراغ sql بری و یه پورتال کامل طراحی کنی.
سعی کن از کم به زیاد بیای تا دستت روون تر بشه:53:

masoudgolchin
February 9th, 2012, 09:34
اگه html رو خوب یاد بگیری میتونی خیلی سایت های زیبا طراحی کنی!
والا من که ندیدیم یکی بیاد تنها با html سایت‌های زیبایی طراحی کنه !

faratools
February 9th, 2012, 09:36

دوست عزیز
طراحی ها با html/css هست و کد های اضافه با php
شما یه قالب وردپرس رو کدش رو ببین
کد های css هست که درون یه فایل Html بوده سپس کد های php به اون اضافه شده.

masoudgolchin
February 9th, 2012, 09:40
دوست عزیز
طراحی ها با html/css هست و کد های اضافه با php
شما یه قالب وردپرس رو کدش رو ببین
کد های css هست که درون یه فایل Html بوده سپس کد های php به اون اضافه شده.
عزیز من ! اگه نگاه کرده باشی من در جواب به پست dade24 این حرف رو گفتم.
وگرنه با 4 سال سابقه طراحی وب ، احتیاجی به آموزش شما ندارم ;)

AriyaDownload
February 9th, 2012, 11:00
عزیز من ! اگه نگاه کرده باشی من در جواب به پست dade24 این حرف رو گفتم.
وگرنه با 4 سال سابقه طراحی وب ، احتیاجی به آموزش شما ندارم ;)

شما به ظاهر جمله ی این دوستمون توجه کردی
وگرنه فکر کنم منظور این دوستمون این بوده که تا زمانی که در زمینه html / css یادگیریش کامل نشه و یا به اصطلاحی حرفه نشه
یادگیری php و مخلفات (اصطلاح خودم :d) عملا بی فایده هست

پ.ن: مهمترین بحث دوره html / css صفحه آرایی هست که خیلی ها تویه این زمینه می لنکن و نکته های زیادی هم داره

masoudgolchin
February 9th, 2012, 11:13
شما به ظاهر جمله ی این دوستمون توجه کردی
وگرنه فکر کنم منظور این دوستمون این بوده که تا زمانی که در زمینه html / css یادگیریش کامل نشه و یا به اصطلاحی حرفه نشه
یادگیری php و مخلفات (اصطلاح خودم :d) عملا بی فایده هست

پ.ن: مهمترین بحث دوره html / css صفحه آرایی هست که خیلی ها تویه این زمینه می لنکن و نکته های زیادی هم داره
درسته !
منطور منم همین حرف شما بود که به dade24 گفتم اچ تی ام ال تکی به هیچ دردی نمی‌خوره ! یعنی کنارش باید از سی اس اس و ... هم استفاده بشه !
ولی این عزیزمون اومد و حرف منو نقل قول میکنه و بهم آموزش میده که سورس قالب رو نگاه کنم 8-|

MihanTech
February 9th, 2012, 11:17

شما با چند سال سابقه طراحی ، با php سایت زیبا طراحی میکنید ؟ :)
حرف شما درسته ، بدون PHP روح نداره ولی اصل طرح رو HTML/CSS پیاده میکنن

پ.ن : انقدر خودتون رو دست بالا نگیرید ، زمین میخورید ، اون دوستمون که چیزی نگفتن !

masoudgolchin
February 9th, 2012, 11:35
شما با چند سال سابقه طراحی ، با php سایت زیبا طراحی میکنید ؟ :)
حرف شما درسته ، بدون PHP روح نداره ولی اصل طرح رو HTML/CSS پیاده میکنن

پ.ن : انقدر خودتون رو دست بالا نگیرید ، زمین میخورید ، اون دوستمون که چیزی نگفتن !
نه عزیز من ! جناب dade24 (http://www.webhostingtalk.ir/member/13498/) گفت : اگه html رو خوب یاد بگیری میتونی خیلی سایت های زیبا طراحی کنی!
منم گفتم کسی ندیدم که تنها با اچ‌تی‌ام‌ال سایت زیبا طراحی کنه !
منظورم این بود کنار اچ تی ام ال باید از سی اس اس و جی‌کوئری و ... استفاده کرد تا یک طرح زیبا داشته باشیم.
بعدا این دوست عزیز و گرامی faratools (http://www.webhostingtalk.ir/member/5767/) اومد و به من میگه باید سورس نگاه کنی و ببینی که سی اس اس و ...

من اصلا حرفی از پی‌اچ‌پی نزدم !!! اگه پست اول من تو این تاپیک رو بخونی متوجه منظور من میشی ، که نقل قول به پست dade24 (http://www.webhostingtalk.ir/member/13498/) بود !!!

من خودمو دست بالا نگرفتم ولی از کسی که تاپیک رو کامل نخونده انتظار ندارم ، بیاد بهم آموزش بده !

return 0
February 9th, 2012, 13:34
ای بابا بحث به کجا ها کشید :((:((:((
از همه دوستان تشکر میکنم بابت جواب هاشون تا اینجا متوجه شدم که اول باید HTML/CSS رو کامل یاد بگیرم بعدش برم سراغ برنامه نویسی من از XAMP استفاده میکنم و واسه طراحی از Dearmweaver استفاده میکنم (طراحی که چه عرض کنم یادگیری html و css) و کد های php رو خود Dreamweaver میتونه اجرا کنه(فک کنم با اتصال به apache) و هیچ مشکلی با پروسه یادگیری ندارم چون زبان در حد متوسط بلدم از اینترنت هم کمک میگریم وکلی pdf و سایت آموزشی هم به زبان فارسی وجود داره.یکی از آشنایان ما تهران کار میکنه و چند وقت پیش با ایشون تماس گرفتم گفتن که الان تو ایران بیشتر از MSSQL/#C استفاده میکنن، و توصیه ایشون این بود که برم دنبال یادگیری این موضوعات و منظور من از برنامه نویسی تحت وب بیشتر توجه به جنبه برنامه نویسیشه نه طراحی و تو یه پروژه ی بزرگ ممکنه چند تا برنامه نویس و طراح وجود داشته باش و کارشون درسته به هم وابسته است ولی چیزی که مسلمه طراحی بعد از یه مرزی دیگه بستگی به سلیقه و خلاقیت طراح داره و به نظر من تا اون مرزه باید پیش برم تا بتونم برنامه واسه وب بنویسم، ایشون گفتن که تکنولوژی های open source پا به پای محصولات میکروسافت پیش میان چون توسط جمع زیادی توسعه داده میشن نه یه کمپانی خاص! ولی بدلیل اینکه صاحاب درست حسابی ندارن یه کم آشفتگی میارن و بهتره همون بچسبیم به میکروسافت و انحصارش،البته بنظر من ایشون درست فرمودن الان من دارم برنامه نویسی وب رو با php شروع میکنم (نمیدونم چرا به حرفش گوش نمیدم) واقعا گیچ شدم نمیدونم باید php فقط کار کنم یا از فریم ورک استفاده کنم یا با وردپرس و جوملا و ... . چون هرکدوم از اینا رو بخوام حرفه ای یادبگیرم کلی طول میکشه و کار معقولی نیست!

حالا سوال اصلی من اینه که اگه بیام html/css رو یاد بگیرم تا جایی که یه برنامه نویس باید بلد باشه و بعدش یا همزمان php/mysql هم کار کنم و از هیچ فریم ورکی (مث zend) استفاده نکنم تا اینکه به php/mysql مسلط بشم و بعدش در صورت نیاز برم سراغ zend یا هر فریم ورک دیگه ای کار معقولیه یا اینطوری وقتم رو تلف میکنم و از اولش یکی از همینا رو یادبگیرم؟ محدود نمیشم بهشون؟ ممنون

amirlord
February 9th, 2012, 13:46
حالا سوال اصلی من اینه که اگه بیام html/css رو یاد بگیرم تا جایی که یه برنامه نویس باید بلد باشه و بعدش یا همزمان php/mysql هم کار کنم و از هیچ فریم ورکی (مث zend) استفاده نکنم تا اینکه به php/mysql مسلط بشم و بعدش در صورت نیاز برم سراغ zend یا هر فریم ورک دیگه ای کار معقولیه یا اینطوری وقتم رو تلف میکنم و از اولش یکی از همینا رو یادبگیرم؟ محدود نمیشم بهشون؟ ممنون
سلام
از اول برید سراغ FrameWork ؟!؟!؟!!!
شما اول باید به مبانی php مسلط باشید بعد برید سراغ Framework ...
استفاده از fw دست شمارو می بنده و شمارو محدود میکنه ولی سرعت توسعه خیلی میره بالا ... ولی بعد از چند مدت که فریم ورک کار کردید php یادتون میره !!!
همون اولی که گفتید خیلی بهتره ... شما الآن که میخواید یاد بگیرید اصلا به فکر fw نباشید و بعد از یک سالی که کار کردید اگر دوست داشتید به کارتون سرعت ببخشید برید سراغ fw ...

نه عزیز من ! جناب dade24 (http://www.webhostingtalk.ir/member/13498/) گفت : اگه html رو خوب یاد بگیری میتونی خیلی سایت های زیبا طراحی کنی!
منم گفتم کسی ندیدم که تنها با اچ‌تی‌ام‌ال سایت زیبا طراحی کنه !
منظورم این بود کنار اچ تی ام ال باید از سی اس اس و جی‌کوئری و ... استفاده کرد تا یک طرح زیبا داشته باشیم.
بعدا این دوست عزیز و گرامی faratools (http://www.webhostingtalk.ir/member/5767/) اومد و به من میگه باید سورس نگاه کنی و ببینی که سی اس اس و ...

من اصلا حرفی از پی‌اچ‌پی نزدم !!! اگه پست اول من تو این تاپیک رو بخونی متوجه منظور من میشی ، که نقل قول به پست dade24 (http://www.webhostingtalk.ir/member/13498/) بود !!!

من خودمو دست بالا نگرفتم ولی از کسی که تاپیک رو کامل نخونده انتظار ندارم ، بیاد بهم آموزش بده !
خوب دوست عزیز شما بهتره همون اول میگفتید که سوتفاهم پیش نیاد ...

masoudgolchin
February 9th, 2012, 13:51
خوب دوست عزیز شما بهتره همون اول میگفتید که سوتفاهم پیش نیاد ...
درسته ، باید داخل پست اول کامل توضیح می‌دادم تا اینجوری سوء تفاهم پیش نیاد.
همین جا هم از مسئول تاپیک به خاطر اینکه تاپیک به بیراهه کشیده شد معذرت می‌خواهم. :53:

موفق باشید

return 0
February 9th, 2012, 14:06
masoudgolchin ممنون از توضیحاتتون همین کارو میکنم.یه سوال دیگه چرا بانک های ایران از php استفاده نمیکنن؟به نظر من وقتی سایت های بزرگ تر از سایت بانک رو بشه با php نوشت مانعی وجود نداره که نشه سایت بانک رو باهاش نوشت تنها مزیت php بر c# همون open source بودنشه که مشتری و یا توسعه دهنده با خیال راحت میدونه که چه کدی داره تو نرم افزارش اجرا میشه و درصورت نیاز و داشتن تخصص میتونه اصلاحش کنه البته منظورم این نیست که c# باگ امنیتی داره یا قابل نفوذه اگه هم داشته باشه که خود میکروسافت اصلاحش میکنه

zesht
February 9th, 2012, 15:00
پیشنهاد می کنم به این سایت سر بزنید http://ostadonline.com/

return 0
February 9th, 2012, 15:09
پیشنهاد می کنم به این سایت سر بزنید Ostad Online :: Training on the Web (http://ostadonline.com/)
دوست عزیز تو این سایتی که معرفی کردین نه خبری از php هست و نه asp.net فکر کنم سوالم رو متوجه نشدین پست قبلی رو بخونید

farzadnsr
February 19th, 2012, 20:22
css ham bayad full bashi

shazo
February 19th, 2012, 20:31
html شروع به كاره براي طراحي سايت

مثل اين مي مونه كه شما جمع و تفريق رو بلد باشيد بعد برين جدول ضرب !

iraniandata
February 19th, 2012, 21:05
سلام دوست عزیز

ببینید اگر میخواهید یک برنامه نویس و طراح وب موفق شوید باید به زبان های زیر مسلط باشید:

c++/HTML/CSS/JAVASCRIPT
PHP
ASP.NET VB OR C#.NET

سی پلاس پلاس هم برای آشنایی با دستورات و رون شدن کدنویسیتون

ولی من پیشنهاد میکنم دریک آموزشگاه خوب کلاس برید و کامل یاد بگیرید

من هم قبلا رو پی اچ پی کار میکردم ولی الان از اول شروع کردم و سر کلاس رفتم و الان هم سی پلاس پلاس و اچ تی ام ال و سی اس اس میخونم (قبلا آشنا بودم ولی کاملا نه)

پس بهتره از اول خوب کارکنید

درپناه حق

خدانگهدار

return 0
February 19th, 2012, 22:43
iraniandata عزیز با نظرتون موافقم البته قبل از همه اینا photoshop لازمه حداقل واسه ما مبتدی هایی که میخوایم به متوسط میل کنیم . در مورد کلاس هم که چی بگم هر چی امکاناته واسه شما تهرانی هاست اینجا که منم (بام ایران) همچنین آموزشگاهی یافت می نشود البته من نرفتم دنبالش ولی ترجیح می دم اینترنتی کار کنم، توصیه م به دوستانی که مثل من میخوان php رو از ابتدا یاد بگیرن و c++ رو بلدن اینه که اصلا نترسن php یه c++ خوش اخلاقه و اپتیماز شده برای توسعه سریع و قوی مثلا اصلا نیاز نیست نوع متغیر تعریف کنیم در صورتی که تو c++ باید با نوع داده ها خیلی محتاط عمل کنیم و در کل php خیلی زبون شیرینیه، به نظر من از هر امکاناتی که داریم واسه یادگیری باید استفاده کنیم اینترنت ، آموزشگاه ، دانشگاه و ... . من فقط تنها مشکلم نقطه شروع بود و باید از یه جایی شروع کرد dreamwaever رو نصب کردم یه login ساده درست کردم و در حال توسعه ش هستم (:109:) کلی مطلب یاد گرفتم مثلا چطور به mysql وصل بشم :) یا چطور فرم درست کنم :53:و موارد دیگه از دوستانی که جواب دادن تشکر میکنم

kianesfahan
February 19th, 2012, 22:53
اگر میخوای از اینترنت شروع کنی و هزینه نکنی بهترین کار اینه کا سایت های مختلف ریپ کنی خودت و با کد ها بازی کنید از نظر من طراحی سایت فقط بازی با کد هاست
میتونی مثل من واسه خودت سایت طراحی کنی :دی همینجوری الکی سایت طراحی کن :دی تا دستت روون شه

درود

دوست عزیز میشه اموزش بدید که چه طوری میشه یه قالب را ریپ کرد ؟

amirlord
February 19th, 2012, 22:56
سلام دوست عزیز

ببینید اگر میخواهید یک برنامه نویس و طراح وب موفق شوید باید به زبان های زیر مسلط باشید:

c++/HTML/CSS/JAVASCRIPT
PHP
ASP.NET VB OR C#.NET

سی پلاس پلاس هم برای آشنایی با دستورات و رون شدن کدنویسیتون

ولی من پیشنهاد میکنم دریک آموزشگاه خوب کلاس برید و کامل یاد بگیرید

من هم قبلا رو پی اچ پی کار میکردم ولی الان از اول شروع کردم و سر کلاس رفتم و الان هم سی پلاس پلاس و اچ تی ام ال و سی اس اس میخونم (قبلا آشنا بودم ولی کاملا نه)

پس بهتره از اول خوب کارکنید

درپناه حق

خدانگهدار
مطمئن باشید هیچکس نمیتونه به همه ی این زبان ها تسلط داشته باشه !
کسی که مثلا میره PHP کار کنه اگر بخواد بره C++ کار کنه براش راحته چون خیلی شبیه همدیگه هستن اما اگر بخواد بره سراغ ASP.Net سرش میخوره به سنگ برمیگرده . چون کلا با اون فرق داره .
سعی کنید کلا روی زبان های معدودی تمرکز کنید و اونارو خوب مسلط بشید !
برای همینه که وقتی یه پروژه رو شروع میکنید چند نفر تو گروه هستند . یکی php یکی html یکی js ! این کار آخر عاقبت داره !
و در آخر بهتره اول با زبان های استاتیک کار کنید و بعد برید سراغ داینامیک ! مثل این هست که آدم بره یاد بگیری ماشین با چرخ حرکت میکنه حالا بیا بهش یاد بده چرخ چیه !!!!

iraniandata
February 20th, 2012, 11:06
سلام دوست عزیز

درابتدا بنده تهرانی نیستم در استان شما ان شاء الله هم هست بگردید

درمورد صحبت جناب آقای امیرلرد باید بگم منظورم این بود که به یکی متخصص و با بقیه در حد معمولی بلد باشه که بعدا مثلا با asp.net برخورد بتونه بفهمه کدها چیه با اسکیو ال سرور کارکنن و تجربه کسب کنن

درپناه حق

خدانگهدار

return 0
February 21st, 2012, 10:02
درابتدا بنده تهرانی نیستم در استان شما ان شاء الله هم هست بگردید
ممنون از راهنماییتون یه آموزشگاه خوب پیدا کردم اسمش google هست هر چی ازش میپرسم بلده :113:
نمی دونم چرا تو کتم نمیره برم آموزشگاه آخه آموزشگاه هم از رو یه کتاب یا جزوه درس میدن بعدش هم تموم میشه
به نظر من پروسه یادگیری هیچوقت نباید قطع بشه و یادگیری واقعی تو تجربه کردن کد نویسیه و تنها راه یادگیری برنامه نویسی هم برنامه نوشتنه!
فقط مشکل من یه کم آشفتگی بود که نمی دونستم از کجا شروع کنم الان با توضیحاتی که دوستان فرمودن باید از صفر (html/css/javascript/photoshop) شاید یه کم راه طولانی تری باشه که اونم بستگی به خودم داره ولی اصولی تره!

توصیه به دوستان تازه کار مثل خودم از این (http://www.w3schools.com) سایت زیاد استفاده کنید.

iraniandata
February 21st, 2012, 11:15
سلام
دوست عزیز
برای یادگیری به کسی نیاز دارید پیشتون باشه کمکتون کنه و...

و تازه زودتر به پاسخ برسید

درپناه حق

خدانگهدار

gabriel
February 21st, 2012, 18:54
سلام حدمت تمامی کاربران گرامی سایت

سوالی از دوستان میپرسم هر کسی که کار کرده جواب بده خواهشا (ببخشیدا)

من میخوام با یه فریم ورک در php شروع به کار کنم ( اگه خدا بخواد) اما چه فریم ورکی هنوز موندم
هر کسی نظری چیزی داره بنده رو راهنمایی کنه.

iraniandata
February 21st, 2012, 19:32
سلام

منظورت چیه که میخوای از فریم ورک استفاده کنی؟

اول کاری میخوای از آماده شروع کنی بدان همیشه کارهات آماتوره

شما باید آنقدر حرفه ای باشید که بتوانید خودتان نیازتان را برطرف کنید

اگر بدنبال برنامه نویس شدن حرفه ای هستید سراغ فریم ورک نروید

درپناه حق

خدانگهدار

ParsWebIT
February 22nd, 2012, 06:08
برای برنامه نویسی وب اول زبان برنامه نویسی رو مشخص کنید
php یا c#.net زبانهای خیلی خوبی هستند
خصوصا c#.net که محیط ویزوال هست و امکانات بسار خوبی داره و از انواع پلتفرم ها پشتیبانی می کنه.
برای شروع آشنایی به ساختار وب و مرور کد برنامه ها و اسکریپتهای اوپن سورس میتونه اغاز خوبی باشه