PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : محدود کردن لینک مسنقیم از یک سایت به چند سایت خاص

Mohsen
October 10th, 2009, 22:38
من رو یه سایت فایل ‌می‌زارم و می‌خوام یک مجموعه سایت بتونند لینک مستقیم این سایت رو بزارند، یعنی مثلا رو سایت a فایل گذاشتم
سایت‌های b و c و d بتونند لینک مستقیم بدن و کاربران دانلود کنند.
سایت‌های دیگه اگه لینک مستقیم دادند دانلود نشه.
برای همون سایت a دیدم که این کار رو می‌کنند به این صورت:

جلوگیری از hotlinking
سارقان مطلب و bandwidth با کپی کردن لینک فایل های درون سرور شما ( مثالا تصاویر ، موزیک ها ، کلیپ های فلش و …) به پیشرفت سایت خودشان کمک می کنند و به جای آن از پهنای بایند شما استفاده می کنند که می تواند باعث کندی لود شدن صفحات سایت شما و یا حتی در برخی موارد تمام شدن پهنا باند ماهیانه شما بشه . برای اینکه جلوی این افراد رو بگیرید از کد زیر استفاده کنید .

RewriteCond %{HTTP_REFERER} !^$
RewriteCond %{HTTP_REFERER} !^http://(www.)?domain.com/ .*$ [NC]
RewriteRule .(gif|jpg|swf|flv|png)$ /feed/ [R=302,L]

در کد بالا domain.com رو با دامین سایت خودتون عوض کنید

منتهی من میخوام چند تا سایت دیگه که روی سرور دیگه‌ای هم هستند بتونند لینک مستقیم بدن و بقیه نتونند، امیدوارم تونسته باشم درست سوالم رو توضیح بدم.
ممنون میشم اگه دوستان راهنمایی کنند

packsaft
October 11th, 2009, 00:12
همون بالا جوابش رو نوشته hotlinking !!!
شما میای سطری رو که توش آدرس موافق رو میزنی به جای یک دومین آدرس چند دومین رو میزنی یعنی به تعداد سایت های موافقت شده البته تو سطر بعدی

Mohsen
October 11th, 2009, 00:20
یعنی من سطر دوم رو برای هر سایتی که می‌خوام اجازه داشته باشه یه بار تکرار کنم و دامنه اون سایت رو بزارم، درسته؟
کسی این روش رو تست کرده؟ جواب میده؟ من باید فردا این سایت رو فایل بزارم روش! و می‌خوام اگه این طوری نمیشه و باید اسکریپتی چیزی نصب کنم بدونم! دوستان اگه تجربه‌ای در این زمینه دارند بگن ممنون میشم.

packsaft
October 11th, 2009, 00:27
شما کار با فایل htaccess رو بلد باشی این مشکلات برات قابل حلله

goldstar
October 11th, 2009, 01:42
http://www.htmlbasix.com/disablehotlinking.shtml