PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : بهترین نسخه لینوکس

AriyaDownload
February 8th, 2012, 20:57
سلام دوستان
سه تا سوال داشتم ممنون می شم دوستان راهنمایی کنن:

سوال اول:
می خوام آموزش های لازم رو برای اینکه یک مدیر سرور بشم و بتونم یک سرور رو مدیریت کنم رو بدونم چی هست
یعنی باید چه اموزش هایی رو بگذرونم و چه مدارکی رو بگیرم تا دانش این رو داشته باشم که یک سرور بتونم مدیریت کنم؟

سوال دوم:
من الان در حال حاظر کلاس لینوکس niit رو می رم و استاد داره لینوکس فدرا رو تدریس می کنه، امروز متوجه شدم اصلا این نسخه لینوکس به کار سرور نمی یاد (مناسب نیست)
می خواستم بدونم چه نسخه ای از لینوکس رو باید یاد بگیریم؟؟؟

سوال سوم:
دوستانی که محل سکونت شون مشهد هست، آموزشگاه خوب لطفا معرفی کنن که از پایه همه چی رو درست و حسابی تدریس کنن (هزینه مهم نیست)
در حال حاظر کلاس های آموزشگاه پاسارگاد شعبه سجاد می رم

با سپاس از لطف دوستانی که در تاپیک شرکت می کنن :53:

camelian77
February 8th, 2012, 21:15
فعلا همه از CentOS استفاده می‌کنند که بسیار هم شبیه به Fedora Core هست. مشکل چیه؟

cartman10mpi
February 8th, 2012, 21:39
بدون شک بهترین گزینه برای سرور "redhat enterprise" هست که می‌شه گفت ورژن سرورِ fedora هست(fedora نیز وابسته به redhat هست ولی‌ برای کار‌های خانگی و دسکتاپ روش کار می‌شه که بتونه جایگزین ویندوز در خانه‌ها بشه) . همین‌جور اوبونتو نیز برای کار‌های خانگی بسیار مناسب هست و در کنار اون با اوبونتو سرور در مورد سرور نیس قصد رقابت داره.
centos از نظر شعبهت دقیقا مثلredhat enterprise هست حتا بهش میگن clone رایگانِredhat .
پس بهترین گزینه از نظر تخصصی centos هست
در این میان به یدگیریی فدورا با خیال راحت ادامه بدید.
فرق فدورا با centos فقط مثل فرق ویندوز ۷ "home basic" با ویندوز ۷ "ultimate" خواهد بود . بد از این که کاملا یاد گرفتید لینوکس رو اون‌وقت قسمت‌های تخصصی رو میتونید بررسی کنید.