PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سئو

aria-adword
February 7th, 2012, 23:55
دوستان اگر کسی اطلاعاتی در مورد سئو داره لطفا اینجا قرار بده تا همه استفاده کنن

مطلب بدرد بخوری تو وب پیدا نکردم به همین خاطر گفتم اینجا یک تاپیک ایجاد کنم شاید به یه نتایجی برسیم

این مقاله رو من دانلود کردم

اگر کسی طلب بهتری داره بزاره هم خودم دنبالش میگردم هم طرفدارای زیادی داره

سئو چیزیه که شما نمیتونید در دانشگاه یا دانشکده یاد بگیرید; شما نمیتونید در سئو مدرک مهندسی یا دکترا بگیرید. مناسب ترین تکنیک های سئو میتوننند از طریق الگوریم موتور های جستجو یاد گیری بشوند هر چیزی که هر هفته برای اولویت آنها بیان میشود. با توجه به چیزهایی که ما از موتور های جستجو یاد گرفتیم. میتونم بگم گوگل در هر سال الگوریتمش رو ۵۰۰ بار عوض می کنه . این یعنی چی؟ این یعنی که غیر ممکنه که نسبت به سئو بی تفاوت باشیم شما باید هر روز از موتور های جستجو یاد بگیرید. و اطلاعاتتون را راجع به تکنیک های سئو به روز کنید تا اینکه بتونید در دنیای مجازی به روز و موفق باشید.

در واقع شما باید بفهمید که سئو مرزهایی داره که باید درکشون کنید . من به شخصه معتقدم بهترین راه برای درک آن اینه که اصلا سئو چی هست ؟ در واقع بهتره برای شروع بر عکس بگیم که سئو چی نیست؟؟؟ ! به هر حال نقشه شما هر چی باشه من فکر می کنم شما باید از مرزهای سئو آگاه باشید. من بعضی افراد را دیدم که از کلمه سئو متعجب شده بودند چون که فکر می کردن سئو همون sem هست . sem یعنی بازاریابی در موتور جستجو
سئو یک هنره که باعث میشه رنک وبلاک یا سایت شما در موتور های جستجو بالا برود . و شما باید از تکنیک سئو برای این کار استفاده کنید ولی بزار یابی موتور جستجو یعنی sem یه چیز دیگریست . درخواست فروش کالا یا بازار یابی توسط سئو معنا پیدا می کند . سئو باعث بازاریابی میشود . شما نمیتونید بدون سئو بازاریابی کنید . ولی میتونید سئو رو بدون بازاریابی انجام بدید . و این خوبه که شما تفاوت این ۲ تا رو بدونید.
راهها و تکنیک های زیادی در سئو هست که معروفترینشون لینک کردن است . این کاملا درسته که سئو با لینک کردن معنا پیدا می کنه ولی خود لینک به معنای سئو نیست . واقع خوب نیست بگیم سئو و لینک کرن یکی هستند چون به موازات لینک کردن شما میتونید تکنیک های خیلی تاثیر گزاری پیدا کنید . که هرکدوم یک قسمت بزرگ از استراتژی سئو هستند. نهایتا سئو و لینک کردن ۲ مفهوم کاملا جدا دارند که به هم وابسته اند . این خیلی مهمه که بدونید چقدر تکنیک سئو در بیزنس و بازاریابی شما تاثیر گذار خواهد بود . چیز دیگه ای که باید بدونید اینه که احتمال موفقیت شما در بازریابیتان با این کار افزایش پیدا می کند و هیچ راه دیگری برای موفقیت در بازاریابی آنلاین وجود ندارد . چون هر چقدر هم که زرنگ باشید باز رقابت چیزیه که نمیشه ازش صرف نظر کرد . وقتی دارید وبسایتتون رو طراحی میکنید چیزهای مهمتری هم وجود دارند که باید روی اونها کنترل داشته باشید . برای مثال خوبه که از استفاده از قاب خودداری کنید چون گوگل اونها رو دوست نداره و همیطور استفاده از فلش در سایت برای موتور جستجو جالب نیست .

mha
February 8th, 2012, 00:24
سلام
همانطور که ذکر کردید سئو یا بهینه سازی موتورهای جستجو قوانین نا نوشته ای دارد ولی یکسری اصول کلی دارد که تغییر نمی کنند برای مثال
تمامی مواردی که در سئو مطرح است به طریقی به کاربران مربوط می شود چون در واقع هدف موتورهای جستجویی مثل گوگل جلب رضایت کاربران و در کنارش بدست آوردن سود است یا درواقع کسب سود از سرویس هایی که به کاربران ارائه می دهد، پس برای اینکه سایتی بهینه داشته باشید و در اصطلاح سئو باشد بهتر است که رضایت کاربران را در الویتها و اهداف خود قرار دهید چند نمونه را ذکر می کنم.
سایت شما اگر زمان بارگذاری اش طولانی باشد و یا به عبارت دیگر سرعت بارگذاریش کم باشد کاربر خسته می شود و صفحه شما را می بندد گوگل هم دوست ندارد نتایج جستجو به ناکامی برسد رتبه شما در جستجو ها کاهش می دهد.
یک نمونه دیگر وقتی شما مطالب کپی در سایتتان استفاده می کنید وقتی کاربر با یک جستجو به چند نتیجه مشابه و کاملا یکسان برسد کلافه می شود پس دوباره به همین دلیل ساده گوگل دوباره رتبه شما را کاهش می دهد.
در یک کلام سئو تنها یکی از عواملی است که بر رنکینگ تاثیر می گذارد و به عقیده من سئو بدون محتوا و مطالب با ارزش کارایی ندارد و تنها هزینه و وقت تلف کردن است.
شاید بتوانید سایتهایی را ذکر کنید که با هر کلمه کلیدی ورودی دارند ولی آیا واقعا همه این ورودی ها موثرند و ارزش دارند؟ و یا با خروج آنی کاربر از صفحه وب به پایان می رسند.
به جرئت می توان گفت وقتی مطالب و سرویس های با ارزش با رعایت اصول بهینه سازی سایت همراه شوند پیروزی را برای شما به ارمغان می آورند.
موفق باشید

shivahost
February 8th, 2012, 01:52
مقالات سئو و بهینه سازی وب سایت (http://www.ranksaz.com/articles)

elyas.as
February 8th, 2012, 14:11
یه مقاله درباره سئو

درباره SEO (http://www.fahomag.com/index.php/articles/48-serveradminstips/730-about-seo)

aria-adword
February 10th, 2012, 16:28
یه سوالی که برام پیش اومده اینه

که روی سئوی یک سایت کار بشه از ابتدا تا زمانی که به نتیجه برسه چند وقت زمان میبره؟

masoudgolchin
February 10th, 2012, 16:58
اینجا می‌تونید مطالب خوبی درباره سئو پیدا کنید : وبلاگ - (http://www.seomoz.ir/blog/)

SEOmoz
February 10th, 2012, 17:30
یه سوالی که برام پیش اومده اینه

که روی سئوی یک سایت کار بشه از ابتدا تا زمانی که به نتیجه برسه چند وقت زمان میبره؟
به نظر من شروع نمایش نتایج سئو از یک ماه هست
اما اگر تغییرات عمده ای داده بشه مثل تغییر ساختار URLs شاید از 2 ماه به بعد

aria-adword
February 10th, 2012, 19:10
به نظر من شروع نمایش نتایج سئو از یک ماه هست
اما اگر تغییرات عمده ای داده بشه مثل تغییر ساختار URLs شاید از 2 ماه به بعد
URLs چیه؟

چه فرقی با URL داره؟

SEOmoz
February 10th, 2012, 19:34
جمع URL میشه URLs

ajoudanian
February 10th, 2012, 20:29
شما به سایت هایی که مقالات سئو مینویسند مراجعه کنید بهتر نتیجه میگیرید.
مثل سایت همین دوست عزیز SeoMoz.ir
یا 3eo.ir
اگر هم انگلیسیتون حد خوبی هست حتما مقالات آقای Rand Fishkin را بخونید.

aria-adword
February 10th, 2012, 21:17
جمع URL میشه URLs

(:| عذر میوام واسه سوال مسخره م

نمی دونم چرا همچین چیزی رو پرسیدم 2 ثانیه هم فکر نکردم

maham-server
March 6th, 2012, 01:43
از همه دوستان ممنون واقا اطلاعات خوبي بود