PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : اموزش فارسی سازی

333
February 7th, 2012, 20:56
سلام به دنبال اموزش فارسی سازی قالب وردپرس هستم کسی داره.

shivahost
February 7th, 2012, 21:35
آموزش خاصی نداره! شما باید php و html بلد باشید بتونید قالب رو ویرایش و rtl کنید.

masoudgolchin
February 7th, 2012, 21:52
اگر می‌خواهید فارسی سازی پوسته‌های وردپرس یاد بگیرید : HTML و CSS رو به طور نسبتا پیشرفته باید یاد بگیرید.
با php و تابع‌های وردپرس آشنایی نسبی داشته باشید.
برای ترجمه متون هم می‌تونید از نرم‌افزار Poedit استفاده کنید.

sebastian
February 7th, 2012, 22:51
اگر می‌خواهید فارسی سازی پوسته‌های وردپرس یاد بگیرید : HTML و CSS رو به طور نسبتا پیشرفته باید یاد بگیرید.
با php و تابع‌های وردپرس آشنایی نسبی داشته باشید.
برای ترجمه متون هم می‌تونید از نرم‌افزار Poedit استفاده کنید.

به html چرا ولی css که دیگه لازم نیست

shivahost
February 7th, 2012, 23:03
به html چرا ولی css که دیگه لازم نیست

چرا عزیز! css در قالب های وردپرس خیلی مهمه و اکثر align ها و فونت ها و ... در آن تعریف میشه. البته اگر html بلد باشید css براتون بسیار ساده خواهد بود.

sebastian
February 7th, 2012, 23:07
چرا عزیز! css در قالب های وردپرس خیلی مهمه و اکثر align ها و فونت ها و ... در آن تعریف میشه. البته اگر html بلد باشید css براتون بسیار ساده خواهد بود.

دوست عزیز ایشون گفتند فارسی سازی و فارسی سازی هم ربطی نمیتونه به css داشته باشه چون با css استایل قالب رو میشه تعریف کرد و محتوایی که مربوط به نمایش مرورگر میشه به همون html ربط داره.

persianboy
February 8th, 2012, 00:07
دوست عزیز ایشون گفتند فارسی سازی و فارسی سازی هم ربطی نمیتونه به css داشته باشه چون با css استایل قالب رو میشه تعریف کرد و محتوایی که مربوط به نمایش مرورگر میشه به همون html ربط داره.

منظور از فارسی سازی قالب در واقع راست چین کردن هست
برای راست چین کردن هم باید css رو بلد باشید

---------- Post added at 12:07 AM ---------- Previous post was at 12:03 AM ----------

سلام به دنبال اموزش فارسی سازی قالب وردپرس هستم کسی داره.

سلام
انجمن وردپرس فارسی (http://forum.wp-persian.com/)
تو این آدرس که دادم سرچ کنید
به قسمت مستندات ورد پرس فارسی هم مراجعه کنید فکر کنم اونجا آموزش باشه
وردپرس فارسی » مستندات (http://codex.wp-persian.com/)

333
February 8th, 2012, 00:19
من قالب راستچین هست فقط میخوام فارسیش کنم

---------- Post added at 12:19 AM ---------- Previous post was at 12:14 AM ----------

دادم یکی راستچین کرده

shivahost
February 8th, 2012, 01:58
من قالب راستچین هست فقط میخوام فارسیش کنم

---------- Post added at 12:19 AM ---------- Previous post was at 12:14 AM ----------

دادم یکی راستچین کرده

حالا هم بدید یکی فارسی کنه.

ببینید برای فارسی کردن هر قالبی متفاوته! شاید برای فارسی کردن یک قالب حتی شما نیاز به برنامه ای مثل فتوشاپ داشته که عکس ها یا button های قالب را تغییر بدهید و یا از نو طراحی کنید. اگر هم به درستی راست چین شده css لازم ندارید. اما شاید هم پس از قرار دادن کلمات فارسی کمی نیازتون بشه.

بهترین راه اینه که شما قالب رو روی وردپرس فارسی کار بگذارید و شروع کنید به ترجمه کلمه به کلمه فایل های قالب در ویرایشگر وردپرس. در آخر هم پس از تکمیل اگر خواستید قالب را به کس دیگری بدهید فایل هایی که درست کردید را دانلود کنید و در فایل فشرده قالب جایگزین کنید