PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : جوملا مدیریت محتوای سنگینی است ؟

persiantools
February 3rd, 2012, 16:45
جوملا باعث کند بالا اومدن وب سایت میشه ؟

alireza313
February 3rd, 2012, 16:47
کی گفته؟

جوملا از هر نظر عالیه

persiantools
February 3rd, 2012, 16:58
من سایت ساده ای دارم و از قالب جوم ویژن هم استفاده می کنم ولی حجم صفحه اولم به 1.2 mb رسیده . کل عکس ها صفحه 50 k هم نمی شود

kamkar
February 3rd, 2012, 17:00
جوملا خیلی CMS خوبیه و از هر جهت عالیه، جز یک جهت: محیط مدیریتش اینقدر پیچیده است که هر چقدر هم حرفه ای باشی یه جاییش گیر میکنی...
اما اگر چیز ساده میخوای، یعنی نوشته ها مثل وبلاگ پشت سر هم ردیف بشن وردپرس عالی تره!! خیلی عالیه، امکانات خوبی داره، مدیریتش آسونه...

فرق این دو تا اینه که با جوملا سایت های خیلی حرفه ای میسازن (مثل سازمان ملل متحد، یونسکو، دانشگاه هاروارد) با وردپرس نمیسازن :d به خاطر همون پیچیدگیشه تقریبا، میشه حسابی سفارشیش کرد یه چیزی از توش در اورد که فقط بعضی ها تشخیص بدن!

در مورد سرعت..
من احساس میکنم جوملا بیشتر از بقیه باعث کند شدن میشه، البته بستگی داره چه استفاده بکنی، اگر فقط یک صفحه ساده باشه که از بالا تا پایین مطلب هست و چهار تا منو، نه! سرعتش مثل بقیه است!
اما اگر یک اسلاید شو، یک تصویر تصادفی، اخبار ستونی، فید RSS، بهترین مقاله بهترین محصول به صورت Ajax بزارید، یه برنامه seo هم روش سوار کنید، خیلی سنگین میشه و دیر بالا میاد!

خب هر چی پیشرفته تر بخوای کار کنی این دردسر ها هم داره، وگرنه عین بقیه است.

اینا هم از جهار تا چیز خوندن از این ور و اون ور نمیگم.

mehrshad.ho
February 3rd, 2012, 17:03
ورد پرس سخته جومولا خوبه

kamkar
February 3rd, 2012, 17:13
ورد پرس سخته جومولا خوبه
وردپرس عالیه، جوملا عالی و سخته...
چه حرفا

HADNEZ-ICT
February 3rd, 2012, 17:15
وردپرس عالیه، جوملا عالی و سخته...
چه حرفا

هر دوستاش خوبه
جوملا امینت خوبی داره

amirlord
February 3rd, 2012, 17:32
اما اگر چیز ساده میخوای، یعنی نوشته ها مثل وبلاگ پشت سر هم ردیف بشن وردپرس عالی تره!! خیلی عالیه، امکانات خوبی داره، مدیریتش آسونه...

فرق این دو تا اینه که با جوملا سایت های خیلی حرفه ای میسازن (مثل سازمان ملل متحد، یونسکو، دانشگاه هاروارد) با وردپرس نمیسازن :d به خاطر همون پیچیدگیشه تقریبا، میشه حسابی سفارشیش کرد یه چیزی از توش در اورد که فقط بعضی ها تشخیص بدن!

برای اونی که یک روزه با wp آشنا شده تنها انتظارش یک وبلاگ هست ! اما اگر چندین سال با wp کار کرده بودید همچین حرفی نمیزدید !
این سایت هایی که نام بردید حرفه ای هستند یا مشهور ؟!! بین این دو یه آسمون فاصله هست !!
چیزی که Joomla ایجاد کرده یه بازار تجاری هست که برای خودش هم سود خوبی داره و در کل CMS خیلی خوبی هست . اما چیزی که WP ایجاد کرده یک جهان آزاد هست !
تابحال به عنوان پست پیشفرض وردپرس ("سلام جهان !") دقت کردید ؟! WP برای تمام طبقات ساخته شده چه یک دانش آموز 12 ساله که میخواد برای خودش وبلاگ بسازه چه یک استاد PHP که بخواد پروژه هاش رو روی بیس وردپرس پیاده کنه !
هدف Joomla و WP از انتشار ورژن های خود کاملا با هم تفاوت دارد !

kamkar
February 3rd, 2012, 18:09
چرا بعضی افراد اینجا تا یه پستی میخونن میگن "برای کسی که یک روزه......"
الان از خوندن 3 خط از پست من یک تشخیص درست و صحیح از مدت زمان کار کردن من از وردپرس در اوردید؟
یا چون پست های خیلی بیشتر از من دارید حرفه ای تر هستید و من "هیچی" نمیفهمم؟

کسی که با وردپرس کار کرده میتونه فروشگاهی در حد oscommerce در بیاره، اما این کجا و اون کجا؟
به قول خودتون از انتشارشون هدف های متفاوتی داشتند، oscommerce دقیقا بعد از نصب شکل و قالب یک فروشگاه و فیلدهای مناسب برای یک فروشگاه رو داره، اما روی وردپرس باید خیلی کار کرد تا فروشگاه بشه، بعد از پیدا کردن افزونه فروشگاهی مناسب تازه باید به فکر قالب مناسب برای فروشگاه گشت که در قالب های رایگان و پیش فرض وردپرس نیست!
با نصب زوپس اتوماتیک ما یک پرتال با انجمن و بخش دانلود و نظرسنجی و آزمون و اخبار و نظردهی و... رو داریم.
در جوملا بعضی ها مثل انجمن و دانلود و آزمون باید نصب بشه که تازه قیافه درستی ندارند!
در وردپرس نظرسنجی و نظر و اخبار و... خیلی خوبی هست. اگر بخوایم نصب کنیم با چند تا کلیک از داخل سایت خودمون نصب میشه.

جوملا قالب رایگان مناسب تقریبا نداره.
وردپرس یک تابلوی هنریه!

برای جوملا میشه پول داد یا ساخت.
وردپرس انقدر دردسر نداره!

به قول خودتون هدف از انتشار این ها کلا متفاوته! هر کس را بهر کاری ساختند!
از این ها میشه استفاده ای مشابه اون یکی داشت، اما چه فایده؟ هر کس بخواد بدون دردسر میره اون یکی رو که مناسب کارش هست نصب میکنه!

حالا شما به من بگو، چند روز با وردپرس کار کردی؟ چند روز با جوملا؟ چند روز با زوپس؟ چند روز با e107؟ چند روز با نیوک؟ چند روز با دیتا لایف؟ چند روز با mybb یا phpbb که انجمن سازن؟ با Kunena مقایشه کردید؟
این که وردپرس خیلی عالیه دلیل نمیشه نتونه یک پرتال عالی یا فروشگاه بشه، اما چرا انقدر باید دردسر به جون بخریم تا تبدیلش کنیم به یکی دیگه، اون هم به خاطر تعصب طراح رو یک CMS! یا شاید بلد نیست با بقیه کار کنه؟ مثلا با جوملا یک روز هم کاره نکرده باشه!
من بخوام برای کسی طراحی کنم از یکی از این ها استفاده میکنم بنا بر نیاز
البته یادم باشه بنویسم "سلام بر کهکشان"!

---------- Post added at 06:09 PM ---------- Previous post was at 05:49 PM ----------

از پست تندم ببخشید. اما اصلا خوشم نمیاد کسی اینطوری قضاوت کنه و نظر بده!
میشه خیلی راحت در مورد خواص این دو بحث کرد، نه درباره مدت زمان کار کردن یکی با سیستم!!

amirlord
February 3rd, 2012, 18:23
چرا بعضی افراد اینجا تا یه پستی میخونن میگن "برای کسی که یک روزه......"
الان از خوندن 3 خط از پست من یک تشخیص درست و صحیح از مدت زمان کار کردن من از وردپرس در اوردید؟
یا چون پست های خیلی بیشتر از من دارید حرفه ای تر هستید و من "هیچی" نمیفهمم؟

کسی که با وردپرس کار کرده میتونه فروشگاهی در حد oscommerce در بیاره، اما این کجا و اون کجا؟
به قول خودتون از انتشارشون هدف های متفاوتی داشتند، oscommerce دقیقا بعد از نصب شکل و قالب یک فروشگاه و فیلدهای مناسب برای یک فروشگاه رو داره، اما روی وردپرس باید خیلی کار کرد تا فروشگاه بشه، بعد از پیدا کردن افزونه فروشگاهی مناسب تازه باید به فکر قالب مناسب برای فروشگاه گشت که در قالب های رایگان و پیش فرض وردپرس نیست!
با نصب زوپس اتوماتیک ما یک پرتال با انجمن و بخش دانلود و نظرسنجی و آزمون و اخبار و نظردهی و... رو داریم.
در جوملا بعضی ها مثل انجمن و دانلود و آزمون باید نصب بشه که تازه قیافه درستی ندارند!
در وردپرس نظرسنجی و نظر و اخبار و... خیلی خوبی هست. اگر بخوایم نصب کنیم با چند تا کلیک از داخل سایت خودمون نصب میشه.

جوملا قالب رایگان مناسب تقریبا نداره.
وردپرس یک تابلوی هنریه!

برای جوملا میشه پول داد یا ساخت.
وردپرس انقدر دردسر نداره!

به قول خودتون هدف از انتشار این ها کلا متفاوته! هر کس را بهر کاری ساختند!
از این ها میشه استفاده ای مشابه اون یکی داشت، اما چه فایده؟ هر کس بخواد بدون دردسر میره اون یکی رو که مناسب کارش هست نصب میکنه!

حالا شما به من بگو، چند روز با وردپرس کار کردی؟ چند روز با جوملا؟ چند روز با زوپس؟ چند روز با e107؟ چند روز با نیوک؟ چند روز با دیتا لایف؟ چند روز با mybb یا phpbb که انجمن سازن؟ با Kunena مقایشه کردید؟
این که وردپرس خیلی عالیه دلیل نمیشه نتونه یک پرتال عالی یا فروشگاه بشه، اما چرا انقدر باید دردسر به جون بخریم تا تبدیلش کنیم به یکی دیگه، اون هم به خاطر تعصب طراح رو یک CMS! یا شاید بلد نیست با بقیه کار کنه؟ مثلا با جوملا یک روز هم کاره نکرده باشه!
من بخوام برای کسی طراحی کنم از یکی از این ها استفاده میکنم بنا بر نیاز
البته یادم باشه بنویسم "سلام بر کهکشان"!

---------- Post added at 06:09 PM ---------- Previous post was at 05:49 PM ----------

از پست تندم ببخشید. اما اصلا خوشم نمیاد کسی اینطوری قضاوت کنه و نظر بده!
میشه خیلی راحت در مورد خواص این دو بحث کرد، نه درباره مدت زمان کار کردن یکی با سیستم!!
من از بدی جوملا و ... گفتم ؟! از خوبی وردپرس گفتم !
شما دقت کنید من کجاهای پست شما رو ریپلای کردم . فقط در مورد اونها نظر داشتم و نظر خودم رو گفتم !
شما اگر منو ببخشید اگر فکر کردید دارم شمارو تحقیر میکنم .
حدود 4 - 5 سال هست که با وردپرس کار میکنم و بخاطر این که وردپرس اون چیزی بود که همیشه میتونست نیاز هارو رفع کنه روی بقیه کار نکردم !
خوشحال میشم در یک فروم تخصصی مثل WebAlfa یا Nullers در این مورد بحث کنیم .

HyperServer
February 3rd, 2012, 18:43
من سایت ساده ای دارم و از قالب جوم ویژن هم استفاده می کنم ولی حجم صفحه اولم به 1.2 mb رسیده . کل عکس ها صفحه 50 k هم نمی شود

شما باید سایتتون رو بهینه سازی کنید.

---------- Post added at 06:43 PM ---------- Previous post was at 06:41 PM ----------

جوملا خیلی CMS خوبیه و از هر جهت عالیه، جز یک جهت: محیط مدیریتش اینقدر پیچیده است که هر چقدر هم حرفه ای باشی یه جاییش گیر میکنی...

در مورد سرعت..
من احساس میکنم جوملا بیشتر از بقیه باعث کند شدن میشه، البته بستگی داره چه استفاده بکنی، اگر فقط یک صفحه ساده باشه که از بالا تا پایین مطلب هست و چهار تا منو، نه! سرعتش مثل بقیه است!
اما اگر یک اسلاید شو، یک تصویر تصادفی، اخبار ستونی، فید RSS، بهترین مقاله بهترین محصول به صورت Ajax بزارید، یه برنامه seo هم روش سوار کنید، خیلی سنگین میشه و دیر بالا میاد!

خب هر چی پیشرفته تر بخوای کار کنی این دردسر ها هم داره، وگرنه عین بقیه است.

اینا هم از جهار تا چیز خوندن از این ور و اون ور نمیگم.

در مورد سرعت همه چیز بستگی به مدیریت و طراحی سایت داره

در مورد کار کردن هم فقط کافیه یک هفته روزی 1 یا 2 ساعت وقت بگذارید تا بتونید ساختار و ارتباط ابزارهای در اختیار خود را متوجه بشید.

delta
February 3rd, 2012, 19:06
بنده 8 ساله با نیوک کار میکنم. 3 ساله با وردپرس.. دروپال.مامبو.و بقیه سیستمها رو تست کردم. جوملا واقعا سخته.واقعا اعصاب میخواد. قالب باید بخری براش. سئوش مثل بقیه قوی نیست.سنگین هست.. اما چیزی که هست اینه که سایته!! بله واقعا یک سایت واقعی رو فقط میشه به جوملا گفت.بی نظیر هست.

kamkar
February 3rd, 2012, 19:16
@amirlord

نه، من هم قصد توهین نداشتم، اما نمیدونم چرا اینجا همه گیر دادن به میزان کار کردن یکی با هر چیزی! تا حالا به من گیر نداده بودن، خوشم نیومد.

من از از وردپرس بد نگفتم، اتفاقاً گفتم خیلی هم عالیه...
عالی از چه نظر؟
محیط مدیریت خیلی ساده ای داره، از اون طرف خیلی خوب جواب میده نیاز کاربر رو، seo خوبی داره به تنهایی، افزونه اش هم هست.
اما جوملا چی؟ مدیریت افتضاحی داره! سعیشون اینه که در ورژن های بعدی بهترش کنند!! اما هنوز ورژن 2.5 ندیدم. هیـــچی قالب نداره تقریبا!! باید خرید از شرکت های خارجی و فارسی کرد، یا سفارش داد که بالای 150 در میاد. seo مزخرفی داره، باید بشینی تک تک عنوان انگلیسی وارد کنی، وردپرس اتوماتیک عنوان رو تشخیص میده و با فارسی مشکل نداره!
برای seo جوملا باید کامپوننتی به قیمت 700$ خرید!! در جوملا اکثر افزونه ها تجاری هستند.

وردپرس قالب های خیلی زیادی داره که واقعا زیبا هستند و رایگان! با یک سرچ در سایت خودِ شخص پیدا میشه و میشه از همونجا نصب کرد. میشه جستجوی پیشرفته انجام داد. دو کلیک طول میکشه تا کامل بره نسخه جدید...
جوملا برای ارتقا خونت رو میریزه، خیلی ها روی 1.5 موندن و حاضر نیستن برن ورژن های جدید!
وردپرس ادیتوری داره در حد Word! اتوماتیک save میکنه، عنوان میده، میتونی تگ و اطلاعات لازم برای Seo رو در همون صفحه بدی...

این برای چه افرادی مناسبه؟
من به شخصه برای افرادی که زیاد حرفه ای نیستند و فقط میخوان سایت داشته باشند یا تایپ کنند فقط این سیستم رو نصب میکنم.

اما جوملا:

جوملا به هیچ دردی نمیخوره! هیچ کدوم از امکانات بالا رو نداره!
اما چه خاصیتی داره که خیلی ها میرن سراغ این سیستم گَس و بد مزه؟
چرا همون سایت های معروف با جوملا طراحی شده؟

برای این که افزونه های قدرتمندی داره که اگر خریداری بشه بیشتر نیاز های آدم رو در حد پیشرفته تامین میکنه!
vitumart یک فروشگاه کامله و من همیشه این رو به جای فروشگاه های ایرانی با قیمت نجومی که آخر سر آدم به مشکل میخوره پیشنهاد میکنم.
joomsocial اگر کنار یک قالب مناسب (که هست و در جوملا میشه بدون مشکل طراحی کرد) استفاده بشه میتونه در حد فیسبوک بیاد بالا! الحاقات خود این افزونه هم سیستم رو شاهکار میکنند.
بازم هست که من یادم نمیاد، اما هرچی خواستم همیشه بوده، و همیشه با بالاترین کیفیت بوده طوری که حاضر به پول دادن هم شدم.

در جوملا میشه قالب های خیلی حرفه ای طراحی کرد. نمیگم در وردپرس نمیشه اما خیلی سخته...جوملا با توجه به سیستمش به راحتی این کار رو انجام میده، افزونه ها سه دسته پلاگین و ماژول و کامپوننت هستند. میشه یک قالب رو 100 تیکه کرد و هر موقعیتی در اون ساخت و به کمک افزونه ها قالب های واقعا حرفه ای درست کرد.
درسته، رایگان نیستند، اما باید 50 دلار میشه به تمام قالب های اون شرکت در 60 روز به بالا دسترسی داشت! به همشون...
من راکت تم رو دوست دارم، joomlart هم خوبه...در اینها از framework ها استفاده شده که یک فرد که طراحی قالب بلد نیست و تو عمرش با css کار نکرده میتونه قالب رو تغییر بده!

به خاطر همین برای کسی که یک سایت با امکانات بالا و قیافه انحصاری و فوق العاده میخواد از جوملا استفاده میکنم.

انجمن جوملا خوب نیست، اما به جاش bridge های عالی داره که میتونه به phpbb و mybb و vb و حتی به یک جوملا دیگه متصل بشه!

بقیه هم هستند، اما زیاد استفاده نمیکنم، چون همین دو تا جواب نیاز های تمام کاربران رو میده! هر دو عالی هستند اما برای دو هدف متفاوت که باعث میشه با همین ها بشه برای همه طراحی انجام داد.

ضمناً، ممنون از رفتار خوبتون...من یکم تند رفتم، فکر کردم الان حتی با پستی که اضافه کردم دعوا میشه. واقعاً این طرز رفتار خوب بود...و البته چون این روزا کم شده باعث تعجب میشه.

behrooz
February 27th, 2012, 17:46
جوملا بهتره و وردپرس اساسا برای ساخت وبلاگ بوجود اومده نه یه سایت حرفه ایی

mobinhost_suport
February 27th, 2012, 17:50
هر دوستاش خوبه

amirlord
February 27th, 2012, 17:51
جوملا بهتره و وردپرس اساسا برای ساخت وبلاگ بوجود اومده نه یه سایت حرفه ایی
ای کاش صفحه قبل رو مطالعه می کردید ! در هر حال هرکس نظری داره !

ParsWebIT
February 27th, 2012, 18:49
بستگی داره که قالب چی باشه و پلاگین ها چی باشند؟
هاست اپتیمایز شده باشه؟
تعداد چینش مطالب در صفحه اصلی و....

alirezase
February 27th, 2012, 21:09
من 5 ساله جوملا رو میشناسم و باهاش کار میکنم, اگر نظر بخوام بدم باید بگم بله, ممکنه در صورت طراحی غلط و قراردادن تعداد زیادی افزونه در زیر لایه ها و حتی هاید کردنشون به صورت ناصحیح و یا استفاده از قالب رایگان که معمولا تگهای تبلیغاتی در خودشون دارن سرعتتون رو کند کنه

iraniandata
February 27th, 2012, 22:36
سلام به تمام دوستان و اساتید عزیز

درمورد جوملا به نظر من به طور خالص سنگین نیست اگر هم باشه به سنگینی وردپرس نمیرسه

اما در موردپلاگین ها امکانش هست و همینطور قالب

مخصوصا قالب هایی که نرم افزار کدنویسیش میکنه مثل آرتیستر

برا یه قالب ساده که 100 خط کد استایل هم نداره براش حدود2400 تا خط کد مینویسه درصورتی که خیلی هم بهش نیاز نیست

این وب سایتتون خیلی ناجور میکنه پس بهتر از قالب های اینچنیی استفاده نکنید یا اگر میکنید از هاست خوب و قدرتمندی استفاده کنید

درمورد وردپرس خالصا وردپرس امکاناتش همانند یک سایت ساز بزرگ نیست اما میشه با افزونه ها به یک سایت ساز تبدلیلش کرد

اما امنیت وردپرس یه چیزه دیگست(خالصا)

درپناه حق

خدانگهدار

CANOR
February 27th, 2012, 23:48
در مورد وردپرس فقط این رو بگم که بسیاری از وب سایتهای بزرگ از جمله وب سایت cnn با وردپرس راه اندازی شده اند
پس دائما نگید وردپرس فقط برای وبلاگ هستش
کارایی وردپرس خیلی بیشتر از این حرفاست
البته نباید فراموش کرد که یکی از سنگینترین سیستمها همین وردپرس هستش

shivahost
February 27th, 2012, 23:52
در مورد وردپرس فقط این رو بگم که بسیاری از وب سایتهای بزرگ از جمله وب سایت cnn با وردپرس راه اندازی شده اند
پس دائما نگید وردپرس فقط برای وبلاگ هستش
کارایی وردپرس خیلی بیشتر از این حرفاست
البته نباید فراموش کرد که یکی از سنگینترین سیستمها همین وردپرس هستش

مشکل کلا از سواله! آیا جوملا سنگین است؟ آیا وردپرس سنگین است!؟ آخه برای چه سروری!