PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : هک شدن

rezai90
January 30th, 2012, 01:43
سلام انقدر شوکه شدم نمیدونم جای درستی تاپیک زدم یا نه

به سرور من حمله شده اکثر سایت هایی که از هاستش فقط برای ایمیل استفاده میشده یا جوملا روشون نصب شده همشون یک هکر عرب هک کرده دوستان اگر برات امکان پذیر هست راهنمایی کنید خواهشا دارم سکته میکنم به خدا و اینکه راهی هست فعلا تمام دسترسی ها رو بست که کسی نتونه کاری بکنه یا خیر

با تشکر از تمامی دوستان

mamali5
January 30th, 2012, 01:45
اول بفرمایین که از هاست ها بک آپ دارین؟!

rezai90
January 30th, 2012, 01:47
والا بکاپ ها هفتگی بود که فکر کنم اونا رو هم زده پاک کرده اونش مهم نیست الان فقط میخوام یکاری بکنیم که نتونه از این به جا به بعد نفوذ کنه اونا رو با هر مشکلی باشه بر میگردونم یا ضررش میدم

مهم نفوذ این هست که دیگه بی خیال سرور بشه

mamali5
January 30th, 2012, 01:53
اینکه الان بخواین جلوش بگیرین فایده چندانی نداره
منظورم این نیست که دست رو دست بزارین...
اما چند مورد رو باید دقت کنین
اینکه تونسته به دیتابیس دست پیدا کنه یا خیر
اینکه تونسته به روت دسترسی پیدا کنه یا نه

اگه دیفیس کرده پس هر کاری خواسته بکنه کرده
طرف اول میاد به کار هاش میرسه بعد میاد دیفیس میکنه

الان هم باید با آنتی ویروس کل سرور رو اسکن کنین تا حداقل اگه شلی وجود داره که آنتی ویروس میشناسه حذفش کنه
که مجددا ایجاد مشکل نکنه.

Online24
January 30th, 2012, 01:53
تمامی سایت ها را suspend کنید .

پسورد های مهم خود را تغییر دهید .

چنانچه دسترسی local دارید ، برای مدتی سرور را از اینترنت خارج کنید .

سرور را به دست متخصص امنیت بسپارسید تا راه نفوذ مشخص و راه حلی برای آن ارائه شود .

سرور را ایمن تر کنید .

آخرین Backup خود را بازیابی کنید و پس از چک کردن آنان و اطمینان یافتن از آلوده نبودن آنها ، سایت ها را از suspend خارج کنید .

p2m
January 30th, 2012, 02:31
دوست عزیز این هکر فعلا روت نکرده البته تا این لحظه و سایتهایی رو زده که فایل کانفیگ دم دستش بوده اولین کار بهتون گفتم انجام بدید حدالمقدور سرور رو ببندید اگه امکانش نیست سایت های هک شده رو ساسبند کنید.تا بعد بگم دقیقا چیکار کنید

rezai90
January 30th, 2012, 02:43
دوستان عزیز تنها کاری کردم سایت ها رو که هک شده بود ساسپند کردم

و از یکی از سایت های مهم هم بکاپ گیری جدیدی انجام شد

saeed.spore
January 30th, 2012, 02:47
Online24 درست میگند بعد از این موضوع یه سری هم به فایروال ها و ....... بزنید ;)اینشا الله دیگه این عربا دست از سرما هم بر میدارند .

hamtermi
January 30th, 2012, 09:09
من خودم یه بار از فایل های زیپ که تو هاستم مونده بود هک شدم. هیچ وقتم فراموش نمی کنم.
این توصیه رو هم به دوستان دارم که حواسشون باشه.....

apple.host
January 30th, 2012, 09:14
بهترینکار موقع هک شدن اینکه سرور هات رو غیر فعال کنی بعد ساسپندشون کنی بعد یکی یکی اگه بک آپ داشتی برشون گردونی.