PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سخنی با فروشندگان

VatanDC
January 29th, 2012, 23:33
سلام

نمیدونم حرف های من چقدر درست هستش ، ولی نظر شخصی من اینه

ببنید دوستان عزیز آفر دادن باید تا حدودی باید فکر پشتش باشه ، نه باید هرکسی با هرقیمت یا هرچیزی که خواست همین جوری درسته تحویلش بدید با هرشرایطی که اون پیشنهاد میده کوتاه بیایم درسته هزینه ها بالاست ولی امروز داشتم یکسری تاپیک های درخواست رو می خونندم واقعا با مسائل تاسف باری برخورد کردم

نمونه :
سرور با رم 512 می خوام پینگ خوب ، پشتیبانیشم خوب باشه ها ماهی هم 16 تومن بیشتر نمیتونم بدم گفته باشم
-------------------
سرور با رم 1 گیگ می خوام ، 20 تومن ماهی نرم افزار فلان فلان فلان می خوام

خوبی که از حد بگذرد نادان خیال بد کند ، به نظر من به جای اینکه افر های بی حد و مرز بدیم بیایم قانعش کنیم کهبا بودجه ای که اگه پایین تره یا بودجه رو ببره بالاتر یا انتظار بیاره پایین تر
من نمیگم همه تو یه قیمت بدیم ولی آفر عجیب هم ارائه ندیم که طرف یه فکر دیگه بکنه

میدونم همتون با این موارد برخورد کردید، میدونم خیلی جاها کوتاه باید اومد ، میدونم بحث بازار های فروش هستش اما همیشه حق با مشتری نیست ، باید برای کار خودمون ارزش قائل باشیم همه شما عزیزان افراد تحصیل کرده و قابل احترامی هستید و دارید به نحوی چرخ این مملکت رو تو انتقال اطلاعات میچرخونید و اگه شما عزیزان نبودید مطمن خیلی از این پیشرفت ها ، سایت ها و... کلی اتفاقات دیگه نمیافتاد پس روا نیست منتی از سمت سفارش دهنده باشه که از شما خرید داره می کنه .

توهین به خریداران نشه واقعا همه رو نمیگم بعضی افرادی رو میگم که نمیدونند تو چه جایگاهی با چه افراد بزرگی صحبت می کنند افرادی که شاید از بزرگی خود آگاه نباشند

vps-baran.ir
January 30th, 2012, 00:04
این بحث ها به شکل و شیوه ی مختلف تو چند صد تا تاپیک ایجاد شده که جواب درستی نگرفتن پیشنهاد می کنم به فکر خودتون باشید تا به فکر دیگران .

من ازتون معذرت می خوام قصدم توهین نبود

delta
January 30th, 2012, 00:12
به قول دوستمون صدها تاپیک مشابه زده شده و نتیجه ای نداشته... به فکرت خودت باش برادر که خربزه آب است!!

AriyaDownload
January 30th, 2012, 00:19
به قول دوستمون صدها تاپیک مشابه زده شده و نتیجه ای نداشته... به فکرت خودت باش برادر که خربزه آب است!!

به هر حال باید از یک جایی شروع بشه
هرچند که تاپیک مشابه زیاد ایجاد شده /:):-

VatanDC
January 30th, 2012, 00:21
درسته 100 ها بار بحث شده منم به نوبه خودم سعی کردم این حرفم رو بزنم

دوستان فروشنده عزیز مطمن باشید قیمت همیشه باعث جلب مشتری نمیشه

ترک ها یه ضرب مثل جالبی دارند :
اوجوز اتی شورباسی یوخدی
گوشت ارزون ابگوشت نداره
========================
ببنید دوستان این حرف شما دقیقا وضعیت کشورمون شده ( موضوع رو سیاسی نمیکنم )
اقا وقتی *** خونه همسایه بزنه من نمیتونم مواظب باشم کلاهم رو باد نبره
منم باید دنبال *** بیافتم تا فردا شب خونه من رو هم نزنه
پس اون مسئله کلاه رو رد میکنه رفتار همه ما باعث افزایش یا کاهش فروش همدیگه میشه

smartieuser
January 30th, 2012, 00:24
سلام

نمیدونم حرف های من چقدر درست هستش ، ولی نظر شخصی من اینه

ببنید دوستان عزیز آفر دادن باید تا حدودی باید فکر پشتش باشه ، نه باید هرکسی با هرقیمت یا هرچیزی که خواست همین جوری درسته تحویلش بدید با هرشرایطی که اون پیشنهاد میده کوتاه بیایم درسته هزینه ها بالاست ولی امروز داشتم یکسری تاپیک های درخواست رو می خونندم واقعا با مسائل تاسف باری برخورد کردم

نمونه :
سرور با رم 512 می خوام پینگ خوب ، پشتیبانیشم خوب باشه ها ماهی هم 16 تومن بیشتر نمیتونم بدم گفته باشم
-------------------
سرور با رم 1 گیگ می خوام ، 20 تومن ماهی نرم افزار فلان فلان فلان می خوام

خوبی که از حد بگذرد نادان خیال بد کند ، به نظر من به جای اینکه افر های بی حد و مرز بدیم بیایم قانعش کنیم کهبا بودجه ای که اگه پایین تره یا بودجه رو ببره بالاتر یا انتظار بیاره پایین تر
من نمیگم همه تو یه قیمت بدیم ولی آفر عجیب هم ارائه ندیم که طرف یه فکر دیگه بکنه

میدونم همتون با این موارد برخورد کردید، میدونم خیلی جاها کوتاه باید اومد ، میدونم بحث بازار های فروش هستش اما همیشه حق با مشتری نیست ، باید برای کار خودمون ارزش قائل باشیم همه شما عزیزان افراد تحصیل کرده و قابل احترامی هستید و دارید به نحوی چرخ این مملکت رو تو انتقال اطلاعات میچرخونید و اگه شما عزیزان نبودید مطمن خیلی از این پیشرفت ها ، سایت ها و... کلی اتفاقات دیگه نمیافتاد پس روا نیست منتی از سمت سفارش دهنده باشه که از شما خرید داره می کنه .

توهین به خریداران نشه واقعا همه رو نمیگم بعضی افرادی رو میگم که نمیدونند تو چه جایگاهی با چه افراد بزرگی صحبت می کنند افرادی که شاید از بزرگی خود آگاه نباشند

سلام

این موضوع رو خیلی ها در موردش صحبت کردند.
این موضوع رو خیلی ها در موردش صحبت میکنند.
این موضوع رو خیلی ها در موردش صحبت خواهند کرد.

اما نتیجه مشابه داشته همشون ! :-<

شما هم "موفق باشید"

با احترام
محمد خسروی

sarwhost
January 30th, 2012, 00:34
متاسفانه بعضی ها به دلیل عدم وجود اطلاعات کافی فکر می کنند دارند سود می کنند
دو نوع سود وجود داره: ۱- حسابداری ۲- اقتصادی
اکثر بازار خراب کن ها فقط دارن از نظر حسابداری سود می کنند و اگر سود اقتصادی رو حساب کنند می بینند که ضرر کردند.
توی سود حسابداری هزینه های پنهان حساب نمی شه اما توی اقتصادی محاسبه می شه (مثل هزینه برق، اینترنت، سلامتی، استحلاک رایانه، وقت صرف شده و ...)
الان وی پی ان خوب قیمتش کمتر از ۴ تومن نیست در حالی که بعضی دوستان سرور می دن ۴ تومن!!!
متاسفانه مشتری هم اطلاعات کافی نداره!

دوست عزیز گفته شما صدر صد درسته اما جای سود حسابداری رو با اقتصادی جابه جا کنید اخه تو سود حسابداری هزینه برق استهلاکات کامپیتر و اینا وغیره محاسبه میشه اما ت سود اقتصادی فقط هزینه مواد اولیه(همون هزینه خرید نمایندگی) محاسبه میشه
خواستم اطلاعات تکمیل شه

mersad-mr
January 30th, 2012, 08:19
اگر 1.000.000 تاپیک دیگه زده بشه باز هم نتیجه نداره
باید خود کاربر بفهمده از کی خرید کنه
کسی که سرور با رم 1 گیگ میده 10 تومن کاربرای خودشو داره
کسی هم که رمز 128 میده 10 تومن هم کاربرای خودشو داره
ما فرق تو کاربر ها هستش . که کدومشون کیفیت رو دوست دارن کدومشون فقط می خوان 10 تومن بدن اما 100 تومن سود کنند

maryam1
January 30th, 2012, 08:38
دقیقا منم همینو میگم چرا همش از فروشنده ایراد میگیرید ؟
چرا همش باید فروشنده خودشو تغییر بده
والا ما قیمتون خوبه
هر کی میاد میگه تخفیف ویژه ویژه میخوام چرا فلانی میده 5000 تومن شما میدی25000 تومن؟
خود خریدار وقتی براش کیفیت مهم نیست اصلا نمیپرسه مجازی ساز چیه
سرور اصلی چه مشخصاتی دارد
فقط میپرسه ارزونتر نمیدین؟
یه نیوک نصب کره با تقلب تو بازدید و آلکسای 16000000000000000 بعد میگه روزی +25000 بازدید دارم بنرتونم میذارم
به خدا هر کسی هر بلایی سرش میاد و تاپیک تو بخش انتقادات میذاره خودش خواسته
ارزون خریدن یعنی دوباره خریدن

hamtermi
January 30th, 2012, 08:59
یه نیوک نصب کره با تقلب تو بازدید و آلکسای 16000000000000000 بعد میگه روزی +25000 بازدید دارم بنرتونم میذارم
به خدا هر کسی هر بلایی سرش میاد و تاپیک تو بخش انتقادات میذاره خودش خواسته
ارزون خریدن یعنی دوباره خریدن

دقیقا.
خریدار تو اینجا فقط فکر ارزون خریدنه..... منم تا الان سه بار این بلا سرم اومده... ولی الان از یه جای خوب گرفتم که 3 ماهی میشه هیچ مشکلی ندارم.

VatanDC
January 30th, 2012, 09:12
میدونید چرا ایراد رو از فروشنده میگیرند ، چون تا وقتی که فرونشده ها حال بی جا ندند خریدار هم درخواست خودش رو معقول میکنه
ببنید شما اگه بخوای بری یه مثلا هیوندا کوپه رو به قیمت پراید بخوای بخری حتی پیشنهادشم بدی همه بهت میخندن ، داستان همینه ما اومدیم به جای اینکه ماجرا رو خنده دار کنیم کردیم اصول کار
البته این نشون عدم علم به بازار که طرف میگه اگه ارزون بدم مشتری جمع میکنم ، خیال میکنه قیمت رو پایین بده کل مصرف کننده های دنیا حتی از کره مریخ هم میان از اون میخرند الانم مشتری های مارو ***ین که ما نشستیم اینجا از این حرف ها میزنیم

به خدا اگه جزء این فکر کنند

maryam1
January 30th, 2012, 09:49
آخه باید اینارو در نظر بگیرید مشتری میاد از ما بخره بعد به من میگه که فلان شرکت (نام نمیبرم) تو پیام خصوصی گفته از فلانی نخر کلاه برداره
نمیدونم دروغگویه
آخه واقعا اینجور پول در آوردن درسته؟
من خیلی هارو میشناسم از جمله شرکت خودمون
که علاقه به کار داریم نه هدفمون چرخوندن زندگی با درامد هاست هست نه چیز دیگه
یا فروشنده اومده به ما میگه درآمد یک روز ما برابر درآمد یک سال شماست منم گفتم خب که چی؟
واقعا میبینید؟
یه باگ داشته باشی اول از همه همین فروشنده ها میانو بیچارت میکنن
تا وقتی این مسائل هست مشتری قاپیدن هم هست
مشتری هم باید یا خودش تحقیق کنه یا اینکه براش مهم باشه کیفیت
مثلا یه نفری الان دیدم تاپیکشو مشکل برا سرورش پیش اومده دوستان میگن بکاپو برگردون و از این حرفا برگشته گفته
فکر کنم هکر بکاپ هارو هم حذف کرده باشه حالا مهم نیست
این یعنی فاجعه
یعنی اولا بکاپ رو رو همون سرور میگرفت
دوما به همین راحتی میگه حالا مهم نیست
بذارید خود مشتری تجربه کنه
الان تو همین هفته اخیر خیلی از افراد ناراضی اومدن رو سرور ما به خدا کسی رو نقاپیدیم
خودشون اومدن و گفتن شرکت فلان مارو بیچاره کرده(ازین شرکتهای ماهی1250 تومنی)
با کلی بدبختی براش بکاپ گرفتیم با کلی گرفتاری تونستم دامنشو از طرف پس بگیرم
اسم سایتشم میخواید؟
بفرمایید
smspatogh.com
الانم تو پست اولش نوشته که شرکت چه بلایی سرش آورده الانم فقط سایتش رو سرور ماست و دامنش به خاطر یه فاکتور قفل شده
و مدیر اون سایت گفته اگه شکایتتو پس نگیری دامنه رو نمیذارم منتقل کنی
تمدید هم نمیکنم تا دامنت منقرض بشه
اینم پست اول اون بنده خدا تو سایت خودش

توجه توجه – لطفا این مطلب را تا آخر بخوانید

با عرض سلام و احترام خدمت شما بازدیدکنندگان عزیز و محترم
باید خبر بدی رو به شما برسوم و اونم اینه که این سایت در حال نابودی هست و تا نابودی این سایت زمان زیادی باقی نمونده.دلیلش هم هاستینگ ها و سرور های غیر معتبری هست که خودشون رو جای فروشنده جا میزنن بعد از بالا کشیدن پول مردم فرار میکنن.ماهم جزو اون دسته افرادیم که در دام این کلاهبرداران افتادیم و هاست از این شرکت خریدیم رمز هاستمون و دامنمون رو عوض کردن و پاشدن رفتن.الان نه ما میتونیم در همین سرور ادامه بدیم نه انتقال بدیم به جای دیگه.چون رمز و … ما رو ***یدزن .خلاصه خیلی دوست داشتم این سایت رو یکی از مردمی ترین سایت های ایران تبدیل کنم ولی مثل این که قسمت نبود .سایتی یا همون هاستینگی که باعث از بین رفتن این سایت شد آدرسش اینه که دوست دارم همه بدونین تا آبروش بره. www.98mizban.com (http://www.=======.com) واقعا برای این جور افراد متاسفم و نمیدونم مال حروم چجوری از گلوشون پایین میره .
ما شکایت کردیم از این سایت ولی فکر نکنم نتیجه ای داشته باشه . و حالا سایت جدید گرفتم و شروع به کار کردم تا با شما همیشه همراه باشم آدرسشم اینه (http://www.sargarmi98.ir/)سرگرمی98 | پرتال تفریح و دانلود (http://www.sargarmi98.ir) امیدوارم شما عزیزان رو در اونجا ملاقات کنیم . کاری داشتید میتونید تو نظرات این سایت بنویسین. سرگرمی98 | پرتال تفریح و دانلود (http://www.sargarmi98.ir)
با تشکر فراوان از شما عزیزان که در این مدت کوتاه با ما بودید و با نظراتتون ما رو دلگرم کردید امیدوارم تو سایت جدیدم منو تنها نذارین

---------- Post added at 09:49 AM ---------- Previous post was at 09:30 AM ----------

میبینید داره روز شماری میکنه برای انقضای دامنش
دیشب اومد از من یه دامنه Ir خرید من این دامنه رو 6000 تومن میفروشم
گفت چرا از جاهای دیگه گرونتره؟
گفتم چون گرون میخریم خودمون
بعد دیدم سفارشو تکمیل کرد و به مسئول مربوطه گفت گرون بخرم بهتره تا دامنه رو بگیرم بعد از یک سال از دست بدم
براش دامنه رو داخل پنل نیک شخصی خودش ثبت کردیم و خیلی هم راضی هست

kamkar
January 30th, 2012, 09:57
به نظر من چند دلیل داره این کار:
1- حتما این ضرب المثل "مشتری مشتری میاره" زیاد روشون تاثیر گذاشته. البته تا حدی درسته، اون هم در شرایطی که خدمات خوب باشه، پشتیبانی خوب باشه، سرور خوب باشه و و و!
2- یک سری کار خودشون رو دست کم میگیرن. غیر از اینه؟ یا واقعاً کارشون بی ارزشه و با یه VPS بیست تومنی هاست میدن و تمام نرم افزاراشون ناله، یا این که احترامی برای خودشون قائل نیستند.
3- بعضی ها دنبال این هستند مشتری جذب کنند. اما به چه طریقی؟ تا یک ایراد در سایت همکارشون ببینند میکنند تو بوق و خودشون رو میچسبونن به مشتری که فلانی کلاه برداره و ما خیلی آقا و گل پسریم!
4- طبق همون مشتری، مشتری میاره، میخوان به هر روشی شده مشتری جذب کنند، مشتری هم میبینه خرش پیش میره، هی ارزون تر میخواد، هی پشتیبانی میخواد، میخواد سایتش رو بسازی(!!) و ....! یک جا هم که بگی "آقا نمیشه! جزو خدمات ما نیست، اینجوری امکان نداره" میاد همین جا میگه کلاه بردارن، ما رو خر کردن، فلان میکنیم، بهمان میکنیم!
5- خیلی از مشتری های هاستینگ و حتی VPS اطلاعات درستی از روش و سختی کار ندارند. فکر میکنند نشستیم پشت کامپیوتر بازی میکنیم، بعضی وقت ها هم یه سری به سرور میزنیم!!
6- میخوان بنویسن افتخار میزبانی 1 گوگول ( یک 1 با صد تا صفر) مشتری داریم.

از همه بدتر تخریبه... و کسی که حاضر نیست پیشنهاد و آفر خودشون جلوی بقیه بگه! بعضی ها میگن صد تا نشدیم (اوکی)! ولی بعضی معلوم نیست قصدشون چیه!

از یک مسئله خیلی خوشم اومد، در مورد خرید سرور Colo واقعا گیج شده بودم (18 میلیون پول بود!!) به جناب Aria از مدیران ارشد همین انجمن راهنمایی خواستم، گرچه از نظر فنی با جواب ایشون حال نکردم، اما اگر سرورهای ایشون در آمریکا نبود حتماً خرید میکردم!

سلام.

چون ما خودمون سرویس دهنده هستیم و در کشور آمریکا دیتاسنتر اختصاصی خودمون رو داریم، قادر به پیشنهاد و یا انتقاد از هیچ شرکتی نخواهیم بود (به دلیل مسائل حرفه ای).

apple.host
January 30th, 2012, 10:04
خریدار به فکر ارزون بودنه اما باید کیفیت رو هم در نظرگرفت . فروشنده هم به فکر سود هست . امابرخی از فروشندگان علاوه بر سود کیفیت سرور هاشو خوبه.

VatanDC
January 30th, 2012, 10:04
از این افراد که مشتری ***ی میکنند زیاد هستند
جالب اینجاست فکر میکنند دارند بازاریابی میکنند ، به این دوستان به جای دیدن دوره های شبکه و مسائل مرتب با شبکه باید دوره بازاریابی فروش میرفتند :)
تصمیم دارم مقاله های فروش بزارم اینجا یه خورده برخی از دوستان چشممشون نسبت به شناخت بازار بیشتر بشه

================================================== ===========
درست فکر کنید - درست عمل کنید
هرکسی عقاید خودش رو در مورد روزی حلال و حرام داره ، کسی هم حق جسارت به کسی نداره ولی چیزی که بده ، بده همه جا دنیا بده اینکه شما بیای کسی رو خراب کنی که بخوای یه سرور یا یه هاست بفروشی این میشه ***ی ، چون از چیزی که اون کاشته شما دارید برداشت می کنید

apple.host
January 30th, 2012, 10:15
از این افراد که مشتری ***ی میکنند زیاد هستند
جالب اینجاست فکر میکنند دارند بازاریابی میکنند ، به این دوستان به جای دیدن دوره های شبکه و مسائل مرتب با شبکه باید دوره بازاریابی فروش میرفتند :)
تصمیم دارم مقاله های فروش بزارم اینجا یه خورده برخی از دوستان چشممشون نسبت به شناخت بازار بیشتر بشه

درست فکر کنید - درست عمل کنید
هرکسی عقاید خودش رو در مورد روزی حلال و حرام داره ، کسی هم حق جسارت به کسی نداره ولی چیزی که بده ، بده همه جا دنیا بده اینکه شما بیای کسی رو خراب کنی که بخوای یه سرور یا یه هاست بفروشی این میشه ***ی ، چون از چیزی که اون کاشته شما دارید برداشت می کنید

ممنوم میشیم اگه بذارین . اگه این مقاله مفید باشه خیلی کمک میکنه به فروشندگان.

VatanDC
January 30th, 2012, 10:20
ممنوم میشیم اگه بذارین . اگه این مقاله مفید باشه خیلی کمک میکنه به فروشندگان.

چشم با کمال میل از امشب مقاله فروش میزارم فقط بگردم ببینم بخش مناسبش تو سایت هست یا خیر

maryam1
January 30th, 2012, 10:24
ببین این کارو شما میدونی شبیه چی میشه؟
اینکه تلویزیون برای اینکه اعتیاد بده فیلم میسازه در صورتیکه هیچ معتادی نمیشینه اون برنامه رو نگاه کنه
به خدا خودتونو خسته میکنید
طرف قالبش پر غلط و ارور و غلط املایی هست بعد زده طراحی حرفه ای قالب
کسی که باید بلد باشه میدونه
بهتره تاپیک در مورد هوشیاری خریدار ها بزنید
اینجوری بهتره
تا خریدار بدونه از کجا میتونه بفهمه سرعت سایت بالاست
از کجا بفهمه مشتری هاش کی هست
از کجا بفهمه پینگ یعنی چی و چه جوری بدست میاد
فرق ارزون و گرون در چیه

apple.host
January 30th, 2012, 10:27
ببین این کارو شما میدونی شبیه چی میشه؟
اینکه تلویزیون برای اینکه اعتیاد بده فیلم میسازه در صورتیکه هیچ معتادی نمیشینه اون برنامه رو نگاه کنه
به خدا خودتونو خسته میکنید
طرف قالبش پر غلط و ارور و غلط املایی هست بعد زده طراحی حرفه ای قالب
کسی که باید بلد باشه میدونه
بهتره تاپیک در مورد هوشیاری خریدار ها بزنید
اینجوری بهتره
تا خریدار بدونه از کجا میتونه بفهمه سرعت سایت بالاست
از کجا بفهمه مشتری هاش کی هست
از کجا بفهمه پینگ یعنی چی و چه جوری بدست میاد
فرق ارزون و گرون در چیه

خوب بهتر هست که این مقاله هم درباره فروشندگان باشه هم خریداران.

kamkar
January 30th, 2012, 10:28
این مثال در این مورد اصلا درست درست نیست و قیاس مع الفارقه!
وگرنه پخش کننده های مواد چرا برای جذب معتاد بیشتر آگهی نمیدن!؟!

کسانی که در زمینه هاستینگ کار می کنند، معمولا سطح اطلاعات خیلی بالاتری از کاربران عادی دارند، میخوان مشتری بیشتر جذب کنند، کلی هزینه و وقت برای تبلیغات و جذب مشتری با انواع روش ها انجام میدن! اون وقت نشینن این ها رو بخونن!؟!؟

maryam1
January 30th, 2012, 10:32
کسانی که در زمینه هاستینگ کار می کنند، معمولا سطح اطلاعات خیلی بالاتری از کاربران عادی دارند
برعکس
الان 89 درصد فروشندگان ریسلر هستن
و در رنج سنی 17 تا 23 سال
من دیگه ادامه نمیدم چون به جایی ختم نمیشه این تاپیک

kamkar
January 30th, 2012, 10:37
برعکس
الان 89 درصد فروشندگان ریسلر هستن
و در رنج سنی 17 تا 23 سال
من دیگه ادامه نمیدم چون به جایی ختم نمیشه این تاپیک

اونها اصلا موفق نمیشن که بخوان بازاریابی بکنند، همین کاسپید که چند وقت پیش همه افتاده بودن به جونش مبلغ های گنده ای برای شرکت در همایش بازاریابی میگیره، مدیر فروش ibm رو اورده بود. اگر کسی اهمیت نمیداد اون هزینه ها (چه دعوت، چه ثبت نام از هر دو طرف) انجام نمیشد.

همیشه کسی موفق بوده که به همین سادگی روش های مختلف رو دست کم نگیره.
صلاح ملک خویش خسروان دانند، هرکسی هر جور بخواد میتونه عمل کنه.

faranetwork
January 30th, 2012, 10:51
خوشبختانه من تو این چند سال تو رده سنی 18 سال تا 24 سال افرادی رو دیدم که استعداد های واقعا بالایی داشتن ولی حیف که داره استعداد هاشون به ابتذال کشیده میشه....افرادی رو دیدم که برنامه های واقعا حرفه ای نوشتن ولی با قیمت های 10 هزار تومان 20 هزار تومان که فقط پول adsl شون تامین بشه..و شاید اگه همین افراد توی یک شرکت بودن بابت همون برنامه 10 میلیون میگرفتن!!! مسئله اینجاست که خیلی ها قدر کار خودشون رو نمیدونن

amirfateh
January 30th, 2012, 11:54
- فکر می کنم این مسئله برای همه دوستان که در بازار IT بصورت حرفه ای کارکردند قابل لمس خواهد بود:
- اگر شما دارای تخصص هستید
- اگر شما توانایی انجام چند کار بصورت همزمان دارید
- اگر شما در رقتار حرفه ای دارای صداقت هستید
- اگر شما در ایران کار می کنید
- اگر شما قانع هستید
حق شما براحتی خورده می شه
تجربه بنده با رنج سنی 28-30 سال و سابقه کار حرفه ای در شرکت های معتبر و فعال در IT کشور و تجربه فعالیت در چند فیلد در زمینه فناوری اطلاعات به من ثابت کرده:
1- نباید همیشه 100 درصد صادق باشید( کمی سیاست کاری داشته باشید)
2- هیچ وقت قیمت پایین اعلام نکنید چون مسلما کاری می خواهید انجام دهید و توجه به این مسئله که همیشه موارد پیش نشده پیش خواهد آمد و trubleshooting مسئله ای زمان بر است عملا شما سود که نکرده اید هیچ، متضرر هم شده اید.
3- همیشه سعی کنید کیفیت سرلوحه کار شما باشد، در ابتدا شاید کمی سخت باشد اما افراد و مجموعه هایی که کیفیت کار شما لمس می کنند مسلما معرف شما برای کار های بعدی خواهند بود.

مطالب بالا فقط نظر شخصی بود :)

VatanDC
January 30th, 2012, 12:26
با تشکر از امیر فاتح بابت توضیحات خوبش
=============
اینجا جا داره یه مسئله رو بگم :
من یه زمانی داشتم روی طراحی سایت کار می کردم و پروژه جمع میکردم به این و اون میدادم که طراحش مثلا مبلغ 100 هزار تومان می گرفت من مبلغ 300 هزار تومان در صورتی که کل کار رو اون طراح انجام داده بود
این مسئله رو برای این بازگو کردم که یه چیزی رو بگم :
ببنید افراد حرفه ای تو زمینه کاری فوق العاده آدم های سخت کوشی هستند اما تو بحث اقتصاد که میرسه هیچ ایده ای ندارند ، چون فکر میکنند همه پایین هستند و حقشون خرده شده و هیچ کسی بزرگ تر از این ها نیست و کارها باید به سمت این ها سرازیر بشه در صورتی که اگه کمی فکر اقتصادی میکردند کلی از لحاظ درآمدی جلوتر بودند
شما سایت های تخصصی رو ببنید از لحاظ در آمدی سطح بالایی ندارند اما یک سایت تفریحی رو ببنید از لحاظ بازدید واقعی چقدر بوده و چقدر از فروشگاه انلاینش درآمد کسب می کنه، چون اون کسی که سایت تفریحی جوک و اس ام اس داره میگرده دنبال بازدید کننده میگرده دنبال مطلبی که بیننده نیاز داره اما سایت تخصصی منتظر که متخصص ها هنر اون رو درک کنند و همه وارد سایت اون بشند این یه ذره غیر منطقی هستش

به نظر من تخصص 1% هنر فروش 99%

چون شما اگه تخصص هم نداشته باشی از تخصص دیگران میتونی استفاده کنی

sarwhost
January 30th, 2012, 13:49
دوستان به نظر من کسایی که میگن فلان سایت فلان کرد پول مردم بالا کشید فرار کرد اینا همش شعاره بابا مگه چقد میتونه تو اینکار کلاهبردار باقی بمونه که بعد بخواد پول بالا بکشه. شرکتای معتبر که چندین سال تو اینکار هستن مگه ماهی چقد در میارن که یه کسی بیاد کلاهبردار باشه عرض دوسه ماه پول مردم بکشه بالا فرار کنه واقعا" خنده دار نیست مگه تو این مدت چقد این میتونه در بیاره اگه تو کار هاست واینا یه استاد خبره باشه نمیتونه تو دو سه ماه بیشتر از یه ملیون در بیاره اونم اینکه همه کاری انجام بده منظور خدمات خوب .کسی که اینارو بلده میتونه عرض مدت کوتاهی شناخته شه در امد خوبی داشته باشه خلاصه ختم کلام کلاهبردار که استاد این کاره میاد شناخته میشه ودرامد کسب میکنه وکسی که کلاهبرداره و این کارا سرش نمیشه مطمئنا"کلاه سر خودش رفته من که تا حالا ندیدم کلاهبردار خدمات هاست پس خواهشا جوگیر نشیم تا یه کسی که میخواد به یکی تو زمینه وب اعتماد کنه و هیچ نمیدونه بیخودی فکر کنه مثلا چه خبره ...اما خریدار که میگید فقط فکر ارزون بودنه نه فکر کیفیت اینم بگم که همه ایرانیا این عادت زشت دارن بابا اگه این عادت نبود و ما نمیرفتیم کالای چینی ارزون بی کیفیت نمیخریدیم مگه این همه کارخانه ایرانی تعطیل میشد مگه این همه بیکاری داشتیم پس ما فرشنده ها هم باید خودمونو با شرایط سازگار کنیم--امیدوارم منظورمو کامل رسونده باشم

apple.host
January 30th, 2012, 13:56
با تشکر از امیر فاتح بابت توضیحات خوبش
=============
اینجا جا داره یه مسئله رو بگم :
من یه زمانی داشتم روی طراحی سایت کار می کردم و پروژه جمع میکردم به این و اون میدادم که طراحش مثلا مبلغ 100 هزار تومان می گرفت من مبلغ 300 هزار تومان در صورتی که کل کار رو اون طراح انجام داده بود
این مسئله رو برای این بازگو کردم که یه چیزی رو بگم :
ببنید افراد حرفه ای تو زمینه کاری فوق العاده آدم های سخت کوشی هستند اما تو بحث اقتصاد که میرسه هیچ ایده ای ندارند ، چون فکر میکنند همه پایین هستند و حقشون خرده شده و هیچ کسی بزرگ تر از این ها نیست و کارها باید به سمت این ها سرازیر بشه در صورتی که اگه کمی فکر اقتصادی میکردند کلی از لحاظ درآمدی جلوتر بودند
شما سایت های تخصصی رو ببنید از لحاظ در آمدی سطح بالایی ندارند اما یک سایت تفریحی رو ببنید از لحاظ بازدید واقعی چقدر بوده و چقدر از فروشگاه انلاینش درآمد کسب می کنه، چون اون کسی که سایت تفریحی جوک و اس ام اس داره میگرده دنبال بازدید کننده میگرده دنبال مطلبی که بیننده نیاز داره اما سایت تخصصی منتظر که متخصص ها هنر اون رو درک کنند و همه وارد سایت اون بشند این یه ذره غیر منطقی هستش

به نظر من تخصص 1% هنر فروش 99%

چون شما اگه تخصص هم نداشته باشی از تخصص دیگران میتونی استفاده کنی

موافقم . باید مطالب طوری باشن که افراد غیر متخصص هم بتونن براحتی از اون بهره ببرند و تنها برای چند نفر نباشه.