PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : راهنمای ثبت شرکت + قوانین

kamkar
January 28th, 2012, 06:56
سلام؛

تمام PDF های لازم برای ثبت شرکت رو به صورت اسکن شده اینجا قرار میدم.

اول راهنمای ثبت شرکت ها اعم از مسئولیت محدود و سهامی خاص رو قرار میدم. این راهنما ها شامل چند دسته هستند:
1- راهنمای کامل ثبت شرکت به صورت مرحله به مرحله
2- پیش نویس اساسنامه های لازم
3- فرم ها و مدارک لازم برای ثبت
4- فرم هایی که برای تغییرات شرکت، اعم از تغییر آدرس، هیئت مدیره و... باید ثبت و در روزنامه رسمی منتشر بشه...

براتون چند تا از قوانینی که به درد هاستینگ هم میخوره قرار میدم، بقیه اش چرت و پرت بود، اما اگر خواستید قرار میدم.
این قوانین کلا دو تا هستند:
قوانین تجارت الکترونیک
قوانین مالیاتی

یک راهنما هم برای ثبت آرم رسمی هست.

البته چندین فرم هم برای ثبت شرکت بین المللی بود که انگلیسی بود حال نداشتم بخونم :d اگر تقاضا زیاد بود عرضه میکنم!!!

1- شرکت با مسئولیت محدود

پیش نویس اساسنامه شرکت با مسئولیت محدود (http://s2.picofile.com/file/7268981391/01_asasnameh_sherkat_ba_masouliat_mahdood.pdf.html )

راهنمای ثبت شرکت با مسئولیت محدود (http://s2.picofile.com/file/7268982896/06_Rahnamaye_Sabti_Sherkat_Ba_Masouliat_mohdood.pd f.html)

نمونه صورت جلسه تغییرات در شرکت با مسئولیت محدود (http://s1.picofile.com/file/7268983973/08_nemooneh_sooratjalese_taghiraat_dar_sherkathaye _ba_masouliat_mahdood.pdf.html)

2- شرکت های سهامی خاص:

پیش نویس اساسنامه شرکت های سهامی خاص (http://s1.picofile.com/file/7268984408/02_asasnameh_sherkat_sahami_khas.pdf.html)

راهنمای ثبت تغییرات شرکت سهامی خاص (http://s2.picofile.com/file/7268985913/04_rahnamaye_sabt_taghiraat_dar_sherkathaye_sahami _khas.pdf.html)

راهنمای ثبت شرکت سهامی خاص (http://s1.picofile.com/file/7268986448/07_Rahnamaye_sabti_Sherkathaye_Sahami_Khas.pdf.htm l)

3- راهنمای ثبت علائم تجاری (http://s2.picofile.com/file/7268987525/05_rahnamaye_sabte_alaem_tejari.pdf.html)

4- قوانین:

قانون کار (http://s1.picofile.com/file/7268987739/ghanoone_kar.pdf.html)

قانون مالیات مستقیم (http://s1.picofile.com/file/7268988060/ghanoone_maliat_mostaghim.pdf.html)

قانون تجارت الکترونیک (http://s1.picofile.com/file/7268988274/tejarat_electric.pdf.html)

چند تا قانون دیگه هم بود که مزخرف بود، به علاوه قانون پنجم توسعه و....

حالا یک تجربه از من:
امکان نداره بتونید سهامی عام ثبت کنید، اون برای تعاونی ها و شرکت های دولتی و... اینهاست.

میمونه سهامی خاص و مسئولیت محدود!
حتما و حتما مسئولیت محدود ثبت کنید. دردسر نداره، بازرس نمیخواد، شرکا نباید فلان تعداد باشند، نباید از ابتدا پول در حساب شرکت قرار بگیره و فیش بانکی تحویل سازمان ثبت شرکت ها بشه، و از همه مهم تر خودتون رو درگیر سهام و سهام بازی نکنید که شرکتتون 2 سال دووم بیاره خیلی عالیه!!!
اما مسئولیت محدود هیچ کدوم از این دردسر ها رو نداره...از ما گفتن بود...

ضمناً اگر بقیه قوانین رو خواستید آپلود کنم، کلی فایل از ثبت شرکت بین المللی هم بود که حال نداشتم ببینم چیه، از دیشب بیدارم.

امیدوارم مفید باشه.

Amir.Mansoury
January 28th, 2012, 07:04
مدارک قدیمی است. مدتهاست مدارک را تغییر شکل دادند.

kamkar
January 28th, 2012, 07:13
مدارک جدید کجاست مطالعه کنیم؟
من خیلی دنبال یک راهنمای جامع میگشتم هیچ جا پیدا نمیشد، یه سری هم که دکون باز کردند شرکت ثبت میکنند نمیگن چی کار میکنند.

هاست 97
January 28th, 2012, 07:19
مراجعه به ثبت شرکتها و دریافت فرم و راهنما

mohsen1
January 28th, 2012, 07:57
برید اداره ثبت شرکت ها که تو بلوار میرداماد هست. و موارد زیر رو تهیه کنید.
2 جلد اساسنامه برای مسئولیت محدود = 2000 تومان
اوراق ثبت نام تجاری و .. 700 تومان
یه سری فرم دیگه هم هست که فکر کنم 2000 تومان برا اونا باید پیاده بشی
البته این تازه اول کاره ...

Ashkankamangar.ir
February 23rd, 2012, 08:56
سهامی خاص بهتره یا مسئولیت محدود
سایت اینترنتی نداره که بشه سوال و جواب کرد؟

AriyaDownload
February 23rd, 2012, 09:31
مسئولیت محدود فکر کنم بهتر باشه

parsvia
February 23rd, 2012, 10:04
مسئولیت محدود فکر کنم بهتر باشه

میشه بگید چه تفاوتی دارن؟

vahidmom
February 23rd, 2012, 10:20

سلام
شرکت ما مسئولیت محدوده
ابتدا قرار بود سهامی خاص باشیم و تمامی مراحل رو رفتیم اما یه مشکلی بود که ترحیج دادیم بیخیالش بشیم
مشکل تو باز کردن حساب جاری بود
وقتی سهامی خاص رو انتخاب میکنی به یه مرحله ای میرسی که باید بری یه بانک و حساب جاری به اسم شرکت باز کنی
اینجا بانک ها وظیفه دارند این کار رو انجام بدند اما خوب کی گوش میکنه به رئیس ها شم مگه میشه حرف زد
دیدیم دارند میپیچونند گفتیم ولش کنیم شرکت سهامی عام هم باشه نتونه وظیفشو درست انجام بده به درد نمیخوره
همه راه و از نو رفیتم و مسئولیت محدود زدیم

فرقش هم تو ایناست
سهامی خاص 5 نفر میخواد.3 نفر عضو هیئت مدیره و 2 نفر بازرس
مسئولیت محدود 2 نفر میخواد

سهامی خاص بعدها که شرکتت جا افتاد و واسه خودش شرکتی شد میتونی سهام بفروشی و ...

سهامی خاص کلاس کاریش یه خورده بیشتره
مثلا شخصی که خریداره فکر میکنه مسئولیت محدود یعنی محدود!!! مشتری داشتیم تو این مورد میگم!!!!

در کل تو قرارداد ها و هزار تا جای دیگه که باهاشون کار داری فرقس براشون نمیکنه که نوع شرکتت چی باشه.یعنی تا الان که به مشکلی بر نخوردیم

اگر سوالی بود بگین شاید بتونم کمکی کنم

Ashkankamangar.ir
February 23rd, 2012, 10:43
من خودم در رشت زندگی میکنم الان باید کجا برم میخوام سهامی خاص ثبت کنم

vahidmom
February 23rd, 2012, 10:53
من خودم در رشت زندگی میکنم الان باید کجا برم میخوام سهامی خاص ثبت کنم

ببین ثبت یه شرکت اگر خودت بخوای دنبالش بری دروغ بهت نگم این قدر وقتتو میگیره که بیخیالش میشی :)
اونم تو رشت مخصوصا
تو رشت روزهای ثبت شرکت یکشنه ها و سه شنبه هاست
یعنی دو روز در هفته و 8 روز در ماه
یعنی شما برای تایید اسم شرکت کم کمش باشد 1 ماه معطل بشی
حالا بماند که این ور و انور میری

یه جزئیاتی بود که برات پخ کردم

Ashkankamangar.ir
February 23rd, 2012, 11:01
ممنونم بله جواب دادم بهتون

AriyaDownload
February 23rd, 2012, 11:30
میشه بگید چه تفاوتی دارن؟

توضیحاتی کوتاه در مورد شرکت سهامی عام:
شرکت سهامی خاص گونه از شرکت سهامی است که تمام سرمایه آن در موقع تاسیس منحصرا توسط موسسین تامین می شود. شرکت سهمای خاص معمولا بین دوستان و خویشاوندان که شناخت کاملی نسبت به یکدیگر دارند تشکیل می گردد. در لایحه سال 47 حداقل سرمایه این شرکت یک میلیون ریال تعیین شده که این مبلغ برای بقاء شرکت هم لازم هست و اگر پس از تاسیس به هر علتی از حداقل مقرر کمتر شود باید ظرف یکسال نسبت به افزایش سرمایه تا حداقل مقرر اقدام گردد یا شرکت به نوع دیگری از شرکت های قانون تجارت تبدیل شود در غیر اینصورت هر ذینفعی می تواند تقاضای انحلال شرکت را از دادگاه صلاحیتدار تقاضا نماید.
برای تاسیس شرکت سهامی خاص تشریفات ساده ای پیش بینی شده است. برابر ماده 20 لایحه 47 و با توجه به مطالب قبلی باید گفت برای تاسیس شرکت سهامی خاص موسسیس بایستی پس از اخذ تائیدیه نام و و مجوزهای قانونی برای موضوع فعالیت شرکت اظهارنامه را تنظیم و تماما امضا کنند، اساسنامه را تهیه و امضا نمایند. تمام سرمایه شرکت را تعهد نموده و حداقل 35 درصد آن را تامین نمایند. اولین مدیران و بازرسان شرکت و روزنامه کثیرالانتشار مربوط به آگهی های شرکت را انتخاب کنند و صورت جلسه مربوطه را به انضمام ساید مدارک و قبول کتبی سمت توسط مدیران و بازرسان و صورت جلسه هئیت مدیره راجع به انتخاب رئیس و نائب رئیس هئیت مدیره و مدیرعامل را به مرجع ثبت شرکت ها تقدیم نمایند و شرکت با این ترتیب ثبت می شود.
در شرکت سهامی خاص تمام سهامداران با یکدیگر آشنایی دارند و تمام مقدمات و تشریفات مربوط به تاسیس شرکت را انجام می دهند، همچنین در شرکت سهمای خاص تشکیل مجمع عمومی سهمای خاص الزامی نیست.

توضیحاتی کوتاه در مورد شرکت با مسئولیت محدود:
شرکت مسئولیت محدود شرکتی است که بین دو یا چند نفر برای امور تجاری تشکیل و هر یک از شرکاء بدون اینکه سرمایه به سهام یا قطعات سهام تقسیم شده باشد فقط تا میزان سرمایه خود در شرکت مسئول قروض و تعهدات شرکت است. بنابراین :

اولا => بر خلاف شرکت سهامی حتی اگر موضوع عملیات آن بازرگانی نباشد باز هم شرکت تجاری محسوب می شود. شرکت با مسئولیت محدود فقط برای امور تجاری قابل تشکیل است، یعنی موضوع شرکت باید یکی از مواد مندرج در ماده 2 قانون تجارت باشد یا برابر ماده 5 قانون تمکک آپارتمانها، ساختمان خانه و آپارتمان یا محل کسب باشد.
ثانیا => بر خلاف شرکت سهامی سرمایه شرکت با مسئولیت محدود قابل تقسیم به سهام یا قطعات سهام نیست بلکه یک کل واحد باقی می ماند و هر شریک نسبتی از این سرمایه واحد را مالک خواهد شد همچنین قانونگذار حداقلی برای سرمایه شرکت با مسئولیت محدود پیش بینی نکرده است.
ثالثا => مسئولیت شرکا فقط تا میزان سرمایه آنان در شرکت است یعنی در صورت انحلال یا ورشستگی شرکت، شرکا هیچ مسئولتی در قبال دیون شرکت ندارند و فقط سرمایه ای که روز اول به شرکت آورنده اند بابت پرداخت دیون مورد استفاده قرار می گیرد.
رابعا => طبق ماده 96 قانون تجارت شرط تشکیل شرکت با مسئولیت محدود آن هست که سرمایه نقدی تماما پرداخت و سرمایه غیرنقدی تقویم و تسلیم شده باشد، بنابراین برخلاف شرکت های سهامی این شرکت با پرداخت بخشی از سرمایه قابل تشکیل نمی باشد. ضمانت اجرای این ماده ماده 97 یعنی بطلان شرکت می باشد.

شرایط لازم برای تشکیل شرکت با مسئولیت محدود:
1- حداقل دو نفر شریک وجود داشته باشد.
2- شرکاء با هم در تاسیس شرکت توافق نمایند و توافق آنها دارای شرایط اساسی صحت معاملات باشد (ماده 190 قانون مدنی)
3- سرمایه ای برای شرکت تعیین شده باشد
4- موضوع تجاری برای فعالیت شرمت معین کنند

اقدامات لازم برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود:
1- اخذ گواهی مربوط به نام شرکت
2- اخذ مجوزهای لازم برای موضوع فعالیت شرکت
3- تنظیم اظهارنامه ثبتی
4- تنظیم شرکت نامه
5- تنظیم اساسنامه
6- تامین سرمایه تعیین شده در شرکت نامه

پ.ن: منبع قانون تجارت ایران مصوب 14 اسفند 1374 و مصوب 13 اردیبهشت ماه 1311

---------- Post added at 11:23 AM ---------- Previous post was at 11:15 AM ----------

سلام
شرکت ما مسئولیت محدوده
سهامی خاص بعدها که شرکتت جا افتاد و واسه خودش شرکتی شد میتونی سهام بفروشی و ...
سهامی خاص کلاس کاریش یه خورده بیشتره
مثلا شخصی که خریداره فکر میکنه مسئولیت محدود یعنی محدود!!! مشتری داشتیم تو این مورد میگم!!!!
و ...

شرکت سهامی دردسر زیاد داره
کسی که بخواد شرکت ثبت کنه به نظر طرف سهامی نره خیلی بهتره :d
البته من تجربه نداشتم ولی خوب چیزهایی که تویه قانون و توضیحات اینا ها نوشته یه جورایی مشخص هست که خودم دردسرش بیشتر هست

---------- Post added at 11:30 AM ---------- Previous post was at 11:23 AM ----------

اینم تفاوت های دیگه ی بین شرکت سهامی خاص و شرکت با مسئولیت محدود:
١- در شركت با مسئولیت محدود تعداد شركا حداقل ٢ نفر و در شركت سهامی خاص تعداد سهامداران حداقل ٣ نفر می باشند.
٢- حداقل سرمایه برای ثبت شركت با مسئولیت محدود و سهامی خاص یك میلیون ریال است .
٣- در شركت سهامی خاص حداقل ٣٥% سرمایه باید نقدا در یكی از شعب بانكها تودیع و گواهی مربوطه ارائه و ٦٥% در تعهد سهامداران باشد در شركت با مسئولیت محدود باید كل سرمایه تحویل مدیرعامل شركت شده و مدیرعامل اقرار به دریافت نماید و ارائه گواهی بانكی دال بر انجام این امر ضرورت ندارد .
٤- انتخاب بازرس اصلی و علی البدل در شركت سهامی خاص اجباری ولی در شركت با مسئولیت محدود اختیاری است.
٥- مدت مدیریت در شركت سهامی خاص حداكثر دوسال می باشد كه قابل تمدید است و در شركت با مسئولیت محدود مدیران شركت برای مدت نامحدود انتخاب می شوند و همچنین مخیر خواهند بود كه مدتی برای مدیران در اساسنامه شركت مقرر دارند.
٦- انتخاب روزنامه كثیرالانتشار در شركت سهامی خاص برای درج آگهی های دعوت شركت در سهامی خاص الزامی و در شركت با مسئولیت محدود اختیاری است .
٧- شرایط احراز حد نصاب در مجامع عمومی در شركت سهامی خاص سهل تر و در شركت با مسئولیت محدود با توجه به نوع شركت مشكل تر می باشد.
٨- مجامع عمومی در شركت سهامی خاص توسط هیات رئیسه ای مركب از یك نفر رئیس و دو نفر ناظر و یك نفر منشی كه از بین سهامداران انتخاب می شوند اداره می گردد در شركت با مسئولیت محدود اداره مجامع عمومی شركت توسط هیات نظار در صورتی خواهد بود كه تعداد شركای آن از ١٢ نفر بیشتر باشد.
٩- در شركت سهامی خاص و با مسئولیت محدود شركت در افزایش سرمایه اختیاری است.
١٠- سرمایه در شركت سهامی خاص به سهام تقسیم و مسئولیت صاحبان سهام محدود به مبلغ اسمی سهام آنها است سرمایه در شركت با مسئولیت محدود به سهام یا قطعات سهام تقسیم نمی شود و شركا فقط تا میزان سرمایه خود در شركت مسئول قروض و تعهدات می باشند.
١١- مدیران در شركت سهامی خاص الزاما بایستی سهامدار بوده یا تعداد سهام وثیقه مقرر در اساسنامه را تهیه و به صندوق شركت بسپارند مدیران در شركت با مسئولیت محدود بصورت موظف یا غیر موظف كه از بین شركا یا از خارج انتخاب می شوند انجام وظیفه خواهند نمود.
١٢- تقسیم سود در شركت سهامی خاص به نسبت تعداد سهام و در شركت با مسئولیت محدود به نسبت سرمایه شركا تقسیم خواهد شد و در شركت با مسئولیت محدود می توانند در اساسنامه ترتیب دیگری برای تقسیم سود مقرر دارند.
١٣- حق رای در شركت سهامی خاص به تعداد سهام و در شركت با مسئولیت محدود به نسبت سرمایه خواهد بود.
١٤- تقویم سهم الشركه غیر نقدی در شركت با مسئولیت محدود توسط شركا صورت می گیرد شركا در این خصوص دارای مسئولیت می باشند تقویم آورده غیر نقدی در شركت سهامی خاص با كارشناس رسمی دادگستری خواهد بود.
١٥- مدارك تاسیس در شركت سهامی خاص عبارتند از :
دوبرگ اظهارنامه و دو جلد اساسنامه و گواهی بانك دایر بر پرداخت ٣٥% سرمایه تعهدی و فتوكپی شناسنامه سهامداران و بازرسان و صورتجلسات مجمع عمومی موسس و هیات مدیره .
مدارك تاسیس در شركت با مسئولیت محدود عبارتند از : دو برگ تقاضانامه و دو برگ شركت نامه و دوجلد اساسنامه و فتوكپی شناسنامه شركا و صورتجلسه مجمع عمومی موسس و هیات مدیره .

منبع: اینترنت

hamidjan
February 23rd, 2012, 11:58
البته سه بند دیگه هم به مدارک ثبت شرکت اضافه شده:

1- گواهی عدم سوء پیشینه

2- اقرارنامه رسمی رییس و اعضای هیات مدیره و مدیر عامل شرکت مبنی بر این که اشتغال به هیچ‌گونه شغل دولتی ندارند و هیچ‌گونه ممنوعیت قانونی موضوع مواد صدرالاشعار برای آنها جهت عضویت در هیات مدیره و یا مدیر عامل شرکت وجود ندارند. در صورت کشف خلاف مشمول بند ۳ ماده ۲۴۳ لایحه قانونی اصلاح قسمتی از قانون تجارت خواهد بود.
.
3- اقرارنامه رسمی مدیر عامل مبنی بر این که همزمان مدیر عاملی هیچ شرکت دیگری را به عهده ندارد و نخواهد داشت. در صورت کشف خلاف مشمول بند ۳ ماده ۲۴۳ لایحه قانونی اصلاح قسمتی از قانون تجارت خواهد بود.

اقرارنامه برید محضر حداقل 30-35 تومن هزینش میشه.
برای تایید نام و کلا ثبت شرکت اگه از تهران اقدام کنید خیلی بهتره. تایید نام برا من کمتر از سی ثانیه طول کشید! در کل پروژ زمانبریه که خب چاره ای نیست باید طی بشه.

vahidmom
February 23rd, 2012, 12:03
البته سه بند دیگه هم به مدارک ثبت شرکت اضافه شده:

1- گواهی عدم سوء پیشینه

2- اقرارنامه رسمی رییس و اعضای هیات مدیره و مدیر عامل شرکت مبنی بر این که اشتغال به هیچ‌گونه شغل دولتی ندارند و هیچ‌گونه ممنوعیت قانونی موضوع مواد صدرالاشعار برای آنها جهت عضویت در هیات مدیره و یا مدیر عامل شرکت وجود ندارند. در صورت کشف خلاف مشمول بند ۳ ماده ۲۴۳ لایحه قانونی اصلاح قسمتی از قانون تجارت خواهد بود.
.
3- اقرارنامه رسمی مدیر عامل مبنی بر این که همزمان مدیر عاملی هیچ شرکت دیگری را به عهده ندارد و نخواهد داشت. در صورت کشف خلاف مشمول بند ۳ ماده ۲۴۳ لایحه قانونی اصلاح قسمتی از قانون تجارت خواهد بود.

اقرارنامه برید محضر حداقل 30-35 تومن هزینش میشه.
برای تایید نام و کلا ثبت شرکت اگه از تهران اقدام کنید خیلی بهتره. تایید نام برا من کمتر از سی ثانیه طول کشید! در کل پروژ زمانبریه که خب چاره ای نیست باید طی بشه.

حرف این دوستمون تایید میشه
این رو یادم نبود
آخرین باری که رفتم برای تغییرات این موضوع رو متوجه شدم
در مورد ثبت شرکت تو تهران هم کاملا موافقم
کسی که با ما تو ثبت شرکت همکاری میکرد این موضوع رو تایید کرد که تایید اسم 1 روز نهایت زمان میبره
اما تو رشت حداقل باید یک هفته صبر کنید
کار نمیکنند که
رفتم برا تغییرات
دیدم همشون نشستن دارند در مورد رنگ موی همدیگه:39: و چیزای دیگه صحبت میکنند
اداره جات ما هم از این بهتر دیدین بهمون خبر بدین

اداره رفتیم والا برای یه استعلام:59:
کارمنداشون با دمپایی اینور اونور میرفتن=p~

hamidjan
February 23rd, 2012, 12:06
البته پروسش در شهرستانها به این خاطر طول میکشه که چون باید اسامی رو بفرستند تهران.
ولی اگر تهران باشید میرید پیش اپراتورش و اسامی رو بهش میدید. حتی همونجا راهنماییتون می کنه که چیا انتخاب کنید و همونجا پشت کامپیوترش چک می کنه که چه اسمی انتخاب کنید بهتره که تشابه اسمی نداشته باشه.
سه تا بند فوق هم حدودا 40-50 روز میشه اضافه شده.

KraToS
February 24th, 2012, 15:37
هیئت مدیره هم باید برن برا عدم سوء پیشینه ؟
یا فقط رئیس شرکت کافیه ؟

hamidjan
February 24th, 2012, 16:49
هیئت مدیره هم باید برن برا عدم سوء پیشینه ؟
یا فقط رئیس شرکت کافیه ؟

کلیه اعضای هیئت مدیره

AriyaCenter
February 24th, 2012, 18:36
میشه شرکت مسئولیت محدود گرفت بعد ارتقا بدیم به سهام خاص اینجوری اسم شرکت یا امتیاز شرکت کم نمیشه؟
کل هزینه برای مسئولیت محدود چقدر باید پرداخت کرد؟

نیاز به دفتر کار داره؟ با ادس محل کار؟