PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : بالاخره دلار تک نرخی شد!

iraniserver
January 26th, 2012, 14:15
با سلام

لحظاتی پیش، رییس کل بانک مرکزی ، خبر تک نرخ شدن دلار را تایید و آن را مشخص نیز کرد
این نرخ حدود 1220 تومان بوده و از روز شنبه اجرا خواهد شد

با تشکر

mojtabarafei
January 26th, 2012, 14:21
خدایا شکر

smartieuser
January 26th, 2012, 14:25
الان سوال من اینجاست که حواله چی میشه !؟ صرافی ها چه جوری الان با این نرخ دلار در اختیار ما بگذارند ؟

30tGame
January 26th, 2012, 14:25
یعنی وب سایت هایی مانند payment24 که پرداخت دلاری انجام میدهند هم با همین قیمت اوکی میکنند ؟!!!

iraniserver
January 26th, 2012, 14:26
مطمین باشید هر کسی بخواد بالای این قیمت اقدام به خرید فروش کنه حتما باهاش برخورد میشه !

تمامی این سایت ها و افراد .. تا شنبه وقت دارند
و بعد از اون باید طبق روالی که دولت مشخص کرده کار کنند

Ramin
January 26th, 2012, 14:27
اگر تک نرخی شدن عملی شود یعنی تنها یک نرح برای دلاردر کشور وجود خواهد داشت.مانند بنزین

iraniserver
January 26th, 2012, 14:28
صرافی ها هم موظفند از شنبه طبق همین قیمت کار کنند!

diges
January 26th, 2012, 14:28
این کار باعث می شه در خواست ارز از بازار کم بشه یعنی دیگه 70% می رن بانک ارز می گیرن نه بازار !

ارز و تقاضا کم شد از بازار قیمت به شدت می یاد پاین حالا 1.220 که نه همین حدود ها بازار آزاد خرید فروش می شه

iraniserver
January 26th, 2012, 14:29
خوب برای همین صرافی ها هم مجبور میشن از این نرخ استفاده کنند!

abdollah.esmati
January 26th, 2012, 14:29
خدا کنه همینطوری بشه

30tGame
January 26th, 2012, 14:31
اگه واقعا قیمت تا شنبه انقدر پایین بیاد واقعا عالی میشه !! راحت میشیم

---------- Post added at 02:31 PM ---------- Previous post was at 02:30 PM ----------

سایت هایی مثل payment24 چک کنید از دیشب قیمتشون حدود 200 تومن کمتر شده ! !

mad-adwords
January 26th, 2012, 14:31
با سلام

لحظاتی پیش، رییس کل بانک مرکزی ، خبر تک نرخ شدن دلار را تایید و آن را مشخص نیز کرد
این نرخ حدود 1220 تومان بوده و از روز شنبه اجرا خواهد شد

با تشکر

خواهشن دوستانی که خبری می زنند همراه با منبع خبرش باشه
موفق باشید

iraniserver
January 26th, 2012, 14:33
منبع خبر : اخبار شبکه یک / 10 دقیقه پیش ;)

Arashdn
January 26th, 2012, 14:37
دوستان
الان اولین خبری که تلوزیون میگه ساعت چند هست؟
بریم نگاه کنیم .....

Nik0TiN
January 26th, 2012, 14:39
من که چشمم اب نمیخوره ...
خودم شنیدم اما این اقای بهنمی همیشه قول و .. میده اما هیچ وقت انجام نمیشه حرف هاش

iraniserver
January 26th, 2012, 14:42
اولین خبر معتبری که دوباره این موضوع رو بیان میکنه
ساعت 7 شبکه یک هستش

موفق باشید

---------- Post added at 02:42 PM ---------- Previous post was at 02:39 PM ----------

من که چشمم اب نمیخوره ...
خودم شنیدم اما این اقای بهنمی همیشه قول و .. میده اما هیچ وقت انجام نمیشه حرف هاش
این مورد چیز ساده ای نیست که قول و وعده باشه :)
به اقتصاد مملکت مربوطه

aalireza439
January 26th, 2012, 14:43
الان اخبار بازار شبکه خبر گفت دلار تک نرخی شده 1220 .

persiantools
January 26th, 2012, 14:49
میشه هر چقدر می خواهیم بخریم و نگه داریم برای روز مبادا

iraniserver
January 26th, 2012, 14:51
دوست من ، تک نرخی شدن یعنی اینکه روز مبادایی نیست ذیگه!

bepad
January 26th, 2012, 14:52
منبع خبر تایید میشه 1220 شد

mehrshad.ho
January 26th, 2012, 14:58
خدا کنه زود تر اجرا بشه
همه دارند خوشحال میشند

shazo
January 26th, 2012, 14:59
منبع

ارز با قیمت 12 هزار و 260 ریال تك نرخی شد - Tabnak.IR | تابناك (http://www.tabnak.ir/fa/news/222297/%D8%A7%D8%B1%D8%B2-%D8%A8%D8%A7-%D9%82%DB%8C%D9%85%D8%AA-12-%D9%87%D8%B2%D8%A7%D8%B1-%D9%88-260-%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%84-%D8%AA%D9%83-%D9%86%D8%B1%D8%AE%DB%8C-%D8%B4%D8%AF)

iraniserver
شنبه صبح ان شالله تمام حرفو حدیثا تمام خواهد شد

Techno Pars
بانک مرکزی که اینقدر قویه چرا نمی تونه ۱ دلار واسه یکی از این مردم به خارج انتقال بده؟
فرض کنید بانک بیاد دلار را بده ۱۰۰ تومان ، وقتی نشه تبدیلش کرد به حواله چه ارزشی داره؟ صرافی های بانکی هم که خدا را شکر فقط به ۲ یا ۳ کشور پول می فرستند.
مثلا خود من بیام دلار را بخرم ۱۲۲۰ و کارمزد پی پال یا بانک یا هر چیز دیگه را هم بدم و بعد دوباره بدم ۱۲۲۰ ؟؟؟
نرخ حواله قطعا خیلی بیشتر از اسکناس خواهد بود.
عرضه کردن ارز هم یقینا محدودیت داره و بعید می دونم کسی راحت بتونه ارز بگیره.

delta
January 26th, 2012, 15:01
هر چی بود دوران وحشتناکی بود که تا شنبه دوباره شبا راحت میخوابیم..(:|

iraniit
January 26th, 2012, 15:03
تعجب نداره دلاری که تو یک روز 1000 تومان بالا بره تو یک روز هم ممکنه پایین بیاد
چیزی که الان مهمه ممکنه دوباره تو یک روز دیگه باز بالا بکشه
من به همکاران عزیز توصیه میکنم منابع دلاری خودشونو برای روزهای سخت همیشه پر نگه دارن تا تو این نوسان ها به مشکل نخورند
مثل بعضی از شرکتها که قیمت سرورهاشونو 4 برابر کردند

pardishosting
January 26th, 2012, 15:05
به مالزی هم حواله نمی کنند ؟

okey
January 26th, 2012, 15:17
بقیه ارز ها مانند پوند و یورو هم دست خوش تغییرات اساسی میشه ؟

persiantools
January 26th, 2012, 15:18
دوست من ، تک نرخی شدن یعنی اینکه روز مبادایی نیست ذیگه!

یعنی دولت خودشم گرونتر نمی کنه ؟
اگه اینطور بشه که فوق العادست

iraniserver
January 26th, 2012, 15:20
یعنی دولت خودشم گرونتر نمی کنه ؟
اگه اینطور بشه که فوق العادست
بدون دلیل و مشکل نه !

amirfateh
January 26th, 2012, 15:21
اگر اینطور بشه خیلی عالیه ، میشه برنامه ریزی کرد، هم به نفع سرویس دهنده هست هم به نفع مشتری،
اما مسئله اصلی این هست که اقتصاد یک موجود زنده هست و با بخش نامه و دستور نمیشه براش تعیین تکلیف کرد، اگر در مذاکرات....ته ای دوستان کمی انعطاف بخرج بدهند این امید هست که ت.. ریم ها کاسته بشه و کلا شرایط به نفع مردم و اقتصاد ایران خواهد شد، البته اگه بشه

iraniserver
January 26th, 2012, 15:25
بقیه ارز ها مانند پوند و یورو هم دست خوش تغییرات اساسی میشه ؟
بله
پوند،یورو و دلار به شدت افت می کنند

delta
January 26th, 2012, 15:25
قیمتها بدجور سر به فلک کشیده بود بالا.. قطعات کامپیوتر که وحشتناک زده بود بالا.. نه میشد خرید نه میشد فروخت.. حتی دیگه کسی شرایطی هم کار نمیکرد.. از شنبه اوضاع خوب میشه انشالا..

Techno Pars
January 26th, 2012, 15:26
تک نرخی شدن لازمه ی اقتصاد این مملکت بود ولی نه الان !
شما فکر می کنید الان دلار شد ۱۲۲۰ یعنی خوب شد؟ خب معلومه که بدتر شد . دلار الان ۱۰۰ تومان در واقع گرونتر شد.یعنی افزایش قیمت تمام کالاهای وارداتی که ارز دولتی دریافت می کردند !
من مطمئن نیستم اما فکر می کنم شما برای خرید دلار در شرایط فعلی باید اثبات کنید که دلار را برای چه منظوری احتیاج دارید چون بهمنی هم توی صحبت هاش گفت ما دلار برای ذخیره کردن به کسی نمیدیم !
از زمان باز شدن این تاپیک چند تا پست خورده اما متاسفانه نه بحثی که مفید باشه انجام شده و نه کسی اطلاعات دقیقی از روند تک نرخی شدن داره.
دلار ارزون میشه اما نه برای همه . شاید فعلا ارزون بشه اما باز میره بالا.

Arashdn
January 26th, 2012, 15:27
تا شنبه صبح هیچ چیز مشخص نمیشه .....

iraniserver
January 26th, 2012, 15:30
تک نرخی شدن لازمه ی اقتصاد این مملکت بود ولی نه الان !
شما فکر می کنید الان دلار شد ۱۲۲۰ یعنی خوب شد؟ خب معلومه که بدتر شد . دلار الان ۱۰۰ تومان در واقع گرونتر شد.یعنی افزایش قیمت تمام کالاهای وارداتی که ارز دولتی دریافت می کردند !
من مطمئن نیستم اما فکر می کنم شما برای خرید دلار در شرایط فعلی باید اثبات کنید که دلار را برای چه منظوری احتیاج دارید چون بهمنی هم توی صحبت هاش گفت ما دلار برای ذخیره کردن به کسی نمیدیم !
از زمان باز شدن این تاپیک چند تا پست خورده اما متاسفانه نه بحثی که مفید باشه انجام شده و نه کسی اطلاعات دقیقی از روند تک نرخی شدن داره.
دلار ارزون میشه اما نه برای همه . شاید فعلا ارزون بشه اما باز میره بالا.
دوست عزیز
یک زمانی هم دلار 890 تومان بود !
معلومه که با گذشت زمان یک تغییری باید بکنه و افزایش پیدا کنه
ولی نه در حد 2450 روز های اخیر!

برای همین کارشناسان و عوامل اقتصادی کشور با برسی هایی که کردند این نرخ رو اعلام کردند !
که نرخ جدید و دقیقی هست و بی پایه بیان نشده برای مردم

منظور شما چیه واقعا ؟!
تک نرخی شدن بد هست ؟
100% در اشتباهید
نه افزایش ، حتی کاهش دلار بدون دلیل خیلی زیان باره
پس تک نرخی شدن حالا با هر قیمتی عالیه !!!
اگر الان 2200 اعلام نمیشد ، تا عید دلار تا 4 هزار تومان هم می رفت ! بعد میمودید بگید 2200 زیاده ؟!

این تاپیک هم جنبه اطلاع رسانی داره و نظر دادن کوتاه
و نه تجزیه و تحلیل و اطلاعات دقیق !

اطلاعات دقیق همین هایی بوده که عرض شده

ولی در هر حال باید تا شنبه منتظر بود
به امید..

موفق باشید

itjavani
January 26th, 2012, 15:31
تازه اول بدبختیه فکر کنم! تا الان گرون بود! از هفته دیگه باید به دنبال تامین ارز باشیم...
حالا بیا به عالم و آدم توضیح بده کارت چیه واسه چی میخوای .

iraniserver
January 26th, 2012, 15:34
تازه اول بدبختیه فکر کنم! تا الان گرون بود! از هفته دیگه باید به دنبال تامین ارز باشیم...
حالا بیا به عالم و آدم توضیح بده کارت چیه واسه چی میخوای .
تایید میشه!
مشکلاتی بوجود میاد برای تهیه ارز ( حداقل برای ما که در اینترنت فعالیت داریم )

ولی خوب چه کنیم !
باید بسازیم

Reza.exe
January 26th, 2012, 15:36
=p~:69::69::69::69::69::69:

Wow
عالی شد

Nik0TiN
January 26th, 2012, 15:36
همه که نمیتونیم کارت های اعتباری تهیه کنیم ... من به شخصه با کلی بیچارگی هر بار پی پل وریفای میکنم .. خیلی ها همینم نمیتونن

takmaisam
January 26th, 2012, 15:44
اگر همین قیمت بفروشن خیلی عالی هست

itjavani
January 26th, 2012, 15:47
تک نرخی شد خوبه ولی دیگه تامین ارز با خداست
روال کاری این هفته: شنبه تماس با بانک مرکزی جهت گرفتن نوبت ملاقات حضوری
بعد از کلی پارتی بازی اگر تونستیم وقت بگیریم با کوله باری از فاکتور بریم خدمتشون جهت ثبت خدمت
تهش اگر آقایون از دنده راست بلند شده بودند برگه ثبت خدمت را لطف میکنند و تقدیم میکنند
حالا بگرد دنبال شعبه ای که بتونه اون ور واست lc یورو یا ... بزنه و در اون کشور بانک عامل بتونه پرداخت داشته باشه...
بعد از 10 روز دوندگی به این نتیجه میرسی که دلار از بازار سیاه بخری سنگین تری!
در نتیجه باز هم بعضی ها نمیتونن تامین ارزی کنند و رو به بازار سیاه میارند ، دوباره گرون میشه منتها فرقش اینه دیگه رقم نفس گیر 2000تومنی رو نمیبینیم ولی دلمون به این 1220 هم خوش نباید باشه

itsecure
January 26th, 2012, 15:50
خدایا شکر

p30speed
January 26th, 2012, 17:34
بانک مرکزی ایران ارز را تک نرخی کرد
به روز شده: 12:30 گرينويچ - پنج شنبه 26 ژانويه 2012 - 06 بهمن 1390

http://wscdn.bbc.co.uk/worldservice/assets/images/2012/01/06/120106120124_bahmani_304x171_isna.jpgرئیس کل بانک مرکزی گفته است ارز تک نرخی و سیاست جدید پولی و اعتباری از شنبه اعمال می شود

بانک مرکزی ایران از تک نرخی شدن ارز خبر داده و نرخ مورد نظر را اعلام کرده است.
روز پنجشنبه، ۲۶ بهمن (۶ ژانویه)، محمود بهمنی، رئیس کل بانک مرکزی، اعلام کرد که از روز شنبه هفته آینده (دو روز دیگر)، این بانک براساس ارز تک نرخی عمل می کند و افزود که براساس محاسبات کارشناسان بانک، نرخی که به کار خواهد رفت، معادل هر دلار دوازده هزار و دویست و شصت هزار ریال (۱۲۶۰ تومان) تعیین شده است.
آقای بهمنی افزوده است که "تمام گشایش اعتبارها، حواله ها و واردات کالا با این نرخ انجام می گیرد و این نرخ برای دانشجویان و مسافران نیز اعمال می شود."
به گفته رئیس بانک مرکزی، مسافران عازم خارج ارز متعلق به خود را در برابر ارائه پاسپورت در فرودگاه تحویل می گیرند.
به گزارش خبرگزاری دولتی ایران - ایرنا - آقای بهمنی افزوده است که مسافرانی که سفر طولانی تری دارند، از ارز بیشتری استفاده خواهند کرد و در نتیجه "نیازی به مراجعه به بازار آزاد ندارند."
رئیس کل بانک مرکزی گفته است که سیاست جدید پولی و اعتباری بانک که توسط شورای پول و اعتبار توصیه و پس از تصویب رئیس جمهوری، روز گذشته اعلام شد از روز شنبه آینده در نظام بانکی اعمال می شود.
در حالی که طی هفته های اخیر، بازار ارز و طلا در ایران شاهد افزایش سریع و کم سابقه نرخ انواع ارزها بود، روز گذشته سخنگوی دولت اعلام کرد که رئیس جمهوری مصوبه شورای پول و اعتبار در مورد نرخ سود سپرده بانکی را تایید کرده است.
براساس این مصوبه، به بانک ها اجازه داده شده است تا نرخ بهره پرداختی به سپرده‌ها را خود تعیین کنند و در این زمینه، نرخ تورم سالانه را که حدود ۲۰ درصد بوده، در نظر بگیرند.
تاثیر افزایش نرخ بهره بر نرخ ارز ابلاغ این مصوبه به معنی آن است که نظام بانکی به احتمال زیاد نرخ پرداختی به سپرده های بانکی را افزایش می دهد و به این ترتیب، انتظار می رود با جذب نقدینگی بخش خصوصی، مانع از هجوم دارندگان نقدینگی به بازار ارز و طلا شود.
http://wscdn.bbc.co.uk/worldservice/assets/images/2012/01/26/120126120554_exchange_mehr_304x171_mehr.jpgاعل م سیاست جدید بانک مرکزی باعث کاهش نرخ ارز در بازار آزاد شده است

ظاهرا شورای پول و اعتبار ماه گذشته پیشنهاد افزایش نرخ بهره را به منظور مقابله با بحران در بازار ارز پیشنهاد کرد اما این پیشنهاد تا روز گذشته به تایید محمود احمدی نژاد، رئیس جمهوری نرسیده بود.
معلوم نیست که به چه دلیل با وجود تنزل سریع ارزش پول ملی طی هفته های اخیر و انتقاداتی که از ناتوانی دولت در مدیریت ارزی به عمل می آمد، آقای احمدی نژاد تا روز گذشته با افزایش نرخ سود بانکی موافقت نکرده بود.
در پی اعلام امضای این مصوبه در روز چهارشنبه، گزارش شد که نرخ ارز و طلا که به شدت افزایش یافته بود رو به کاهش گذاشته است.
امروز، پنجشنبه، منابع خبری داخلی از کاهش بهای ارزهای خارجی و همچنین سکه طلا خبر دادند و ارقام مختلفی را در این زمینه گزارش کردند.
از جمله، خبرگزاری های مهر و خبر آنلاین گزارش کردند که نرخ برابری دلار که شامگاه چهارشنبه یا صبح پنجشنبه ۱۹۰۰ تومان بود، تا ظهر پنجشنبه به ۱۷۳۰ تومان تنزل کرد.
صبح روز گذشته، برخی منابع خبری از افزایش نرخ برابری دلار به بالای دو هزار تومان خبر داده بودند در حالی که بانک مرکزی، نرخ دلار مرجع را ۱۱۲۹ تومان اعلام کرده بود.
خبرگزاری مهر در گزارشی از وضعیت بازار ارز در روز پنجشنبه نوشته است که دلالان بازار آزاد، دلار را ۱۶۰۰ تومان خریداری می کنند و صرافان هم نرخ ۱۴۰۰ تومان را بر تابلوی فروش خود نوشته اند اما هیچ دلاری به این نرخ فروخته نمی شود.

---------- Post added at 05:34 PM ---------- Previous post was at 05:14 PM ----------

اگر یک مقایسه قیمتی با کشور همسایه بکنیم می بینم این قیمت تک رنرخی دست

دلار به دينار عراق:

usdiqd
1165.5

آخرین قیمت امروز

قيمت ارز در بازار ايران(تومان) ساعت به روز رسانی: 15:28 پنجشنبه 06/11/90

ارز
خريد
فروش

دلار آمريکا
1600
1700

faranetwork
January 26th, 2012, 17:42
این اولش هست!!! جنگ که بشه...از 3000 تومان هم رد میشه!

persiantools
January 26th, 2012, 17:57
این اولش هست!!! جنگ که بشه...از 3000 تومان هم رد میشه!

منم به همین خاطر میگم بهتره یکم پس انداز کنیم

iraniserver
January 26th, 2012, 18:02
نباید تایپیک رو منحرف می کردید

اما جنگ ؟!
جنگ کجا بود دوست من ؟

فکر میکنید با جنگ کردن چیزی نصیب کسی میشه ؟
همش ضرره !

اگه هم خیال پس انداز دارید
بزارید برای بعد از شنبه

موفق باشید

sheitonakshirazi
January 26th, 2012, 18:25
خدا کنه زودتر اعمال بشه تا بازار از این آشفتگی دربیاد.

persiantools
January 26th, 2012, 19:07
هشدار بانک مرکزی به صرافان (http://www.tabnak.ir/fa/news/222326/%D9%87%D8%B4%D8%AF%D8%A7%D8%B1-%D8%A8%D8%A7%D9%86%DA%A9-%D9%85%D8%B1%DA%A9%D8%B2%DB%8C-%D8%A8%D9%87-%D8%B5%D8%B1%D8%A7%D9%81%D8%A7%D9%86)
بانک مرکزی طی بخشنامه‌ای اعلام کرد از تاریخ 8/11/90 صرافان سراسر کشور مجازند با در نظر گرفتن هزینه های نقل و انتقالات ارزی نرخ فروش ارز را حداکثر 3 تا 5 درصد بالاتر از نرخ مرجع بانک مرکزی تعیین نمایند.

به گزارش فارس، این بانک طی بخشنامه ای به صرافان سراسر کشور اعلام کرد، در راستای اجرای سیاست یکسان سازی نرخ ارز از تاریخ 8/11/90 صرافان سراسر کشور مجازند با در نظر گرفتن هزینه های مربوط به نقل و انتقالات ارزی ، نرخ فروش ارز را حداکثر بین 3 الی 5 درصد بالاتر از نرخ مرجع بانک مرکزی تعیین نمایند .

ضمنا نرخ فروش نقدی ارز به صورت اسکناس نیز با در نظر گرفتن هزینه های تامین اسکناس ، حداکثر به میزان یک درصد بالاتر از نرخ مرجع این بانک خواهد بود .

صرافان سراسر کشور مکلفند، نسبت به ثبت دقیق اطلاعات مربوط به حواله ، اسکناس و هزینه های مربوطه در سامانه سنا اقدام نموده ،همچنین نرخ خرید و فروش ارز با شرایط فوق الذکر را بطور روزانه در تابلوی صرافی درج نمایند .

در دستورالعمل یاد شده تاکید شده است صرافانی که بخشنامه ابلاغی این بانک را از تاریخ 8/11/90 رعایت ننمایند، مجوز فعالیت آنها ابطال خواهد شد.

iraniserver
January 26th, 2012, 19:09
هشدار بانک مرکزی به صرافان (http://www.tabnak.ir/fa/news/222326/%D9%87%D8%B4%D8%AF%D8%A7%D8%B1-%D8%A8%D8%A7%D9%86%DA%A9-%D9%85%D8%B1%DA%A9%D8%B2%DB%8C-%D8%A8%D9%87-%D8%B5%D8%B1%D8%A7%D9%81%D8%A7%D9%86)

بانک مرکزی طی بخشنامه‌ای اعلام کرد از تاریخ 8/11/90 صرافان سراسر کشور مجازند با در نظر گرفتن هزینه های نقل و انتقالات ارزی نرخ فروش ارز را حداکثر 3 تا 5 درصد بالاتر از نرخ مرجع بانک مرکزی تعیین نمایند.

به گزارش فارس، این بانک طی بخشنامه ای به صرافان سراسر کشور اعلام کرد، در راستای اجرای سیاست یکسان سازی نرخ ارز از تاریخ 8/11/90 صرافان سراسر کشور مجازند با در نظر گرفتن هزینه های مربوط به نقل و انتقالات ارزی ، نرخ فروش ارز را حداکثر بین 3 الی 5 درصد بالاتر از نرخ مرجع بانک مرکزی تعیین نمایند .

ضمنا نرخ فروش نقدی ارز به صورت اسکناس نیز با در نظر گرفتن هزینه های تامین اسکناس ، حداکثر به میزان یک درصد بالاتر از نرخ مرجع این بانک خواهد بود .

صرافان سراسر کشور مکلفند، نسبت به ثبت دقیق اطلاعات مربوط به حواله ، اسکناس و هزینه های مربوطه در سامانه سنا اقدام نموده ،همچنین نرخ خرید و فروش ارز با شرایط فوق الذکر را بطور روزانه در تابلوی صرافی درج نمایند .

در دستورالعمل یاد شده تاکید شده است صرافانی که بخشنامه ابلاغی این بانک را از تاریخ 8/11/90 رعایت ننمایند، مجوز فعالیت آنها ابطال خواهد شد.

به امید خدا صرافان تا روز شنبه حداکثر 2350 تومان قیمت میزنند

diges
January 26th, 2012, 19:13
هشدار بانک مرکزی به صرافان (http://www.tabnak.ir/fa/news/222326/%d9%87%d8%b4%d8%af%d8%a7%d8%b1-%d8%a8%d8%a7%d9%86%da%a9-%d9%85%d8%b1%da%a9%d8%b2%db%8c-%d8%a8%d9%87-%d8%b5%d8%b1%d8%a7%d9%81%d8%a7%d9%86)

اینطوری دیگه پرش باید باشه 1.300 اگه عملی بشه واقعا یک بمب کمتر نیست =p~

novinvps.com
January 26th, 2012, 19:41
منم به همین خاطر میگم بهتره یکم پس انداز کنیم

شبکه خبر رو تماشا کنید
طرف میگه من تو دو روز 6 میلیون ضرر کردم.
ریسک با خودتونه.

mehdi.gh
January 26th, 2012, 20:06
دوستان یادمه تو تاپیک ( قیمت وحشتناک دلار !! ) همه به خاطر 1400 تومان شدن دلار شاکی بودیم
اما الان همه دارن میگن خدا رو شکر ;;)

خیلی جالبه

B.Z
January 26th, 2012, 20:08
من هم این پست رو از نگاه یک مصرف کننده بدم این یعنی قیمت ثبت دامین و خدماتی که بالا رفته بود پایین میاد یا مانند بقیه موارد چیزی که بالا رفت دیگه پایین نیمیاد؟

Ramin
January 26th, 2012, 20:31
چرا ما ایرانی ها عادت داریم هر مساله ای را از منفی ترین زاویه ممکن نگاه کنیم؟
چرا عادت داریم تحلیل و تفکرات ذهنی خود را به صورت نقل قول از دیگران بیان کنیم و شایعه سازی کنیم؟؟؟
دوستان فعلا یک خبر اعلام شده که ظاهر این خبر به نفع همه هستش و باعث پایان بحران اخیر می شود. به جای شایعه پراکنی و ایجاد تشویش ذهنی برای دیگران و تحلیل های منفی (صحبت از جنگ ، پیدا نشدن ارز و ... ) منتظر باشید و عملا نتیجه را مشاهده کنید ، این روش بهتر نیست؟؟؟ باز خوبه که فروشنده ها ضرری نکردن!!!! دلار اگر بر فرض 2% گران شد فروشنده هست 18% به سرویس اضافه کرده ! دیگر نگرانی برای چه؟؟؟؟ برای نرخ 1200 هم نگران هستید؟؟؟؟؟اگر دلار 5.000 بشود فروشنده به جای 50% اضافه 100 ، % اضافه به نرخ می افزایند همانطور که در 2 هفته گذشته این کار را انجام دادند. فقط مصرف کننده متضرر می شود و نه فروشنده ! پس بهتر هست انقدر تحلیل منفی انجام ندهیم و منتظز نتیجه باشیم.به امید آنکه شاید خوب باشد !o:-)

agarb98
January 26th, 2012, 20:41
اگر 1220 بدن وافعا خیلی خوبه اگر جای ریسک هم باشه من 50 هزار دلار میخرم

amirlord
January 26th, 2012, 20:46
Bbc persian همین الان کلیپ خبری رییس بانک مرکزی رو گذاشت . 1260 تومن تک نرخی از شنبه ( اسکناس و حواله به یک قیمت ) ( اعلام کرد دلار هم کم نمیاد ) .

Mr_Parham
January 26th, 2012, 20:59
610000000 ریال ؟؟

p30speed
January 26th, 2012, 22:49

مگه آزاد همینجوری میدن دستت؟

---------- Post added at 10:47 PM ---------- Previous post was at 10:44 PM ----------

بعضی دوستان چرا انقدر نا امید هستند همون طور که سکه یک میلیونی تونستند بیارن پایین این رو هم میتوننند شیر آب دست حکومت. دوست داره باز میکنه دوست داره میبننده.

خدا کنه بیاد پایین بازار کامپیوتر که فوق العاده آشفته است قیمتهای پرت و پلا میدن.

---------- Post added at 10:49 PM ---------- Previous post was at 10:47 PM ----------

شبکه خبر رو تماشا کنید
طرف میگه من تو دو روز 6 میلیون ضرر کردم.
ریسک با خودتونه.

نوش جونش.
همینجور آدمها هستند باعث می شوند قیمت جنس ها بالا بره.حمله میکنه بازار هم می بینه تقاضا زیاد قیمت میبره بالا
نوش جون گواره ی وجود

saeed25
January 26th, 2012, 23:09
مگه آزاد همینجوری میدن دستت؟

---------- Post added at 10:47 PM ---------- Previous post was at 10:44 PM ----------

بعضی دوستان چرا انقدر نا امید هستند همون طور که سکه یک میلیونی تونستند بیارن پایین این رو هم میتوننند شیر آب دست حکومت. دوست داره باز میکنه دوست داره میبننده.

خدا کنه بیاد پایین بازار کامپیوتر که فوق العاده آشفته است قیمتهای پرت و پلا میدن.

---------- Post added at 10:49 PM ---------- Previous post was at 10:47 PM ----------

نوش جونش.
همینجور آدمها هستند باعث می شوند قیمت جنس ها بالا بره.حمله میکنه بازار هم می بینه تقاضا زیاد قیمت میبره بالا
نوش جون گواره ی وجود

دروود

شما هم همه سخنان مسوئولان اقتصادی کشور در چند روز پیشین را باز گو می کنید و اندیشه و نظر شما همان هایی است که بازار را به اینجا کشیده است.

p30speed
January 26th, 2012, 23:16
دروود

شما هم همه سخنان مسوئولان اقتصادی کشور در چند روز پیشین را باز گو می کنید و اندیشه و نظر شما همان هایی است که بازار را به اینجا کشیده است.

بازار خود مردم به اینجا می کشند ایرانی جماعت عادت داره تا یک چیزی گرون میشه حمله کنه بخره. از رب . تاید گرفته تا مرغ و گوشت دلار و طلا
بازار هم وقتی ببنه تقاضا زیاد قیمت بالا میبره.

saeed25
January 26th, 2012, 23:40
درست می فرمایید اما به هر روی مسئولان هم هیچ تلاشی برای همسو سازی عرضه و تقاضا انجام ندادند و به صورت دروغین تقاضا ها بالا رفت که در نتیجه بهای آن هم از آنچه پیشبینی میشد فراتر رفت اما همانگونه که پیشتر هم جناب آریا ی گرامی فرموده بودند باید در نظر داشت که نرخ ارز باید،تاکید می کنم که باید از تفاوت تورم در بیرون از ایران و تورم در ایران تعیین شود البته در کنار دیگر کارهایی که باید انجام میشد اما انجام نشد و در نتیجه خوا ناخاه باز هم بهای دلار بالا خواهد کشید تا زمانیکه به بهای راستین(واقعی)خود نزدیک شود.

Ramin
January 26th, 2012, 23:43
درست می فرمایید اما به هر روی مسئولان هم هیچ تلاشی برای همسو سازی عرضه و تقاضا انجام ندادند و به صورت دروغین تقاضا ها بالا رفت که در نتیجه بهای آن هم از آنچه پیشبینی میشد فراتر رفت اما همانگونه که پیشتر هم جناب آریا ی گرامی فرموده بودند باید در نظر داشت که نرخ ارز باید،تاکید می کنم که باید از تفاوت تورم در بیرون از ایران و تورم در ایران تعیین شود البته در کنار دیگر کارهایی که باید انجام میشد اما انجام نشد و در نتیجه خوا ناخاه باز هم بهای دلار بالا خواهد کشید تا زمانیکه به بهای راستین(واقعی)خود نزدیک شود.

بهای راستین(واقعی) چقدر می باشد؟؟

saeed25
January 26th, 2012, 23:45
بهای راستین(واقعی) چقدر می باشد؟؟
با توجه به آن خورده آگاهی که از بازار و نرخ تورم دارم چیزی در حدود 2 هزار تومان باید باشد،با اندکی بالا و پایین

Ramin
January 26th, 2012, 23:46
با توجه به آن خورده آگاهی که از بازار و نرخ تورم دارم چیزی در حدود 2 هزار تومان باید باشد،با اندکی بالا و پایین

طبق چه فرمولی این قیمت را محاسبه می کنید؟

saeed25
January 26th, 2012, 23:54
بنا قانون برنامه چهار و پنجم توسعه(ماده۸۱ بند ج) نرخ دلار متناسب با تورم داخلی و جهانی باید تعیین شود .
نرخ تورم از سال ۸۰ تا ۹۰ سه برابر شده ،نرخ ارز چه میزان تغییر داشته؟

Ramin
January 27th, 2012, 00:16
بنا قانون برنامه چهار و پنجم توسعه(ماده۸۱ بند ج) نرخ دلار متناسب با تورم داخلی و جهانی باید تعیین شود .
نرخ تورم از سال ۸۰ تا ۹۰ سه برابر شده ،نرخ ارز چه میزان تغییر داشته؟

ماده 81 ، بند ج قانون پنجم توسعه:

نظام ارزی کشور، « شناور مدیریت‌شده» است. نرخ ارز با توجه به حفظ دامنه رقابت‌پذیری در تجارت خارجی و با ملاحظه تورم داخلی و جهانی و همچنین شرایط اقتصاد کلان از جمله تعیین حد مطلوبی از ذخایر خارجی تعیین خواهد شد.

در مطالعه این قانون چند نکته را باید مد نظر قرار داد:

1- اولین و مهم ترین نکته تاریخ تصویب و اجراء می باشد .قانون پنجم توسعه برای سالهای 1390 الی 1394 شمسی می باشد . یعنی بند محتویات بند مذکور از ابتدای سال 1390 لازم اجرا بوده است و نه سال های گذشته .در حالی که شما به نرخ تورم از سال 1380 اشاره کردید (10 سال گذشته ! )

حتی بر فرض اجرایی بودن این قانون برای 10 سال گذشته به نکات زیر دقت فرمائید:
1- در ابتدای همین بند تاکید شده است نظام ارزی کشور "شناور مدیریت شده " می باشد.که اصل این بند کلا همین جمله می باشد!
2- عامل بعدی تعیین نرخ ارز با توجه به حفظ رقابت اقتصادی کشور در بازار های بین المللی می باشد >> "حفظ دامنه رقابت‌پذیری در تجارت خارجی"
3- عامل بعدی "تورم داخلی و خارجی" می باشد و نه "تورم داخلی" به تنهایی !
4- افتصاد کلان هم احتمالا اطلاعاتی داشته باشید که وافعا از حوصله این بحث خارج می باشد !

در پایان با توجه به اینکه قانون مورد اشاره شما از ابتدای سال جاری قابل اجرا می باشد حتی با چشم پوشی ازتاریخ با توجه به وجود عوامل بسیار زیاد مورد اشاره در بند مذکور نمی توان فرمولی به این سادگی برای ارز در کشور تعیین کرد !! قیمت تقریبی 2.000 تومان هنوز برای بنده جای تعجب دارد ؟:54:

saeed25
January 27th, 2012, 01:07
با دروود
با سپاس از یاداوری های شما اما با درک اندکی که من از اقتصاد دارم،در حد تومانم به شما پاسخ خواهم گفت:
نخست باید توجه کرد که نرخ تورمی که به صورت رسمی از بانک مرکزی به آگاهی رسانده می شود،افزون بر دستکاری در فرمول تهیه آن،خیلی امکان گواهمندی را ندارد چراکه همگان می دانیم که نرخ از این بیشتر است!
سپس اینکه با فرض نرخ تورم رسمی،باز هم باید در نظر داشت که میزان بهای وارداتی کالا ها به کشور نسبت به سال پیشن 33.4 رشد داشته (که گویای تورمی جهانی می باشد)
از سویی اگر سال 1380 به عنوان سال پايه مبنا قرار گيرد، تا ابتداي سال 1390 سطح عمومي قيمت‌ها در ايران 3/61 و در آمريكا تنها 1/24 برابر شده است. با توجه به اينكه نرخ دلار در سال 1380 برابر با 7925 ريال بوده است، نرخ دلار در سال 1390، معادل 2 هزار و 300 تومان تعيين می‌شود.
در پایان امیدوارم با دانش و فهم اندک من از اقتصاد توانسته باشم پرسش شما را در مورد بهای تقریبی پاسخ گفته باشم

HyperServer
January 27th, 2012, 01:22
اخبار و آمار بعضی از دستگاه های دولتی ایران مصداق این حرفه که : (دقت بعضی ...فقط بعضی) :دی

به روباه میگن شاهدت کیه میگه دمم(domam) !!!

AfaghData
January 27th, 2012, 02:58
منبع خبر : اخبار شبکه یک / 10 دقیقه پیش ;)

شما سایتت اوکی کن B-)

Hacked by Team R3b ksa (http://iraniserver.com/)

متاسفانه زمانی که مشغول به پاسخ دادن بودید دیفیس شدید:59:

---------- Post added at 02:58 AM ---------- Previous post was at 02:54 AM ----------

یه سوال دیگه که اینجا پیش میاد ! ما تو تحریم هستیم ! چطور ممکنه قیمت دلار بشه 1220 تومان؟؟؟:39:

saeed25
January 27th, 2012, 03:06
[/COLOR]یه سوال دیگه که اینجا پیش میاد ! ما تو تحریم هستیم ! چطور ممکنه قیمت دلار بشه 1220 تومان؟؟؟:39:

با دروود بر شما
به گفته مسئولان اقتصادی کشور،به میزانی دلار و دیگر ارز ها و همچنین سکه و طلا ذخیره دارند و هم اکنون نیز دولت بر آن است تا با سرازیر کردن دلار به بازار از سویی پاسخی برای درخواست ها باشد و نرخ را پایین نگاه دارد و از سویی نیز با راهکارهایی که خیلی پیشتر باید به کار بسته می شدند بها را پایین نگاه دارند.
(:|

saber69
January 27th, 2012, 05:06
این ها هر كارى هم بکنن نمى تونن جلوى تقاضاى فزاينده دلار رو بگيرن. لازمه ى تك نرخى شدن دلار عرضه ى بى وقفه و تزريق ان به بازاره؛ كارى كه در شرايط تحريم بانك مركزى امكان بذير نيست. اين ها هر چقدر ذخيره ارزى داشته باشند ارز موجودش يا به صورت اعتبار با بانك هاى خارجيست يا به صورت اسكناسه. عرضه دلار به صورت اسكناس محدوديت داره و هيج وقت نمى تونه جوابگوى تقاضاى فزاينده مردم باشه.

هاست 97
January 27th, 2012, 07:44
این ها هر كارى هم بکنن نمى تونن جلوى تقاضاى فزاينده دلار رو بگيرن. لازمه ى تك نرخى شدن دلار عرضه ى بى وقفه و تزريق ان به بازاره؛ كارى كه در شرايط تحريم بانك مركزى امكان بذير نيست. اين ها هر چقدر ذخيره ارزى داشته باشند ارز موجودش يا به صورت اعتبار با بانك هاى خارجيست يا به صورت اسكناسه. عرضه دلار به صورت اسكناس محدوديت داره و هيج وقت نمى تونه جوابگوى تقاضاى فزاينده مردم باشه.

دلار فقط به مسافر در گیت فرودگاه میدن!
دلار فقط با حواله میدن!
دلار رو اگر خواستید در مقصد به حساب اون مقصد میریزن!

دلار به این کشکی ها دیگه نمیفروشن ولی هر کسی نیاز داشته باشه میتونه به راحتی و از راه قانونی با قیمت 1226 تومن + 5 درصد کارمزد تهیه کنه

Aria
January 27th, 2012, 10:50
سلام.

دقیقاً طبق قواعد جهانی عمل شد که در پست زیر توضح دادم:

http://www.webhostingtalk.ir/f41/39581/index4.html#post365875

موارد اقتصادی ایران هم طبق استاندارد اقتصاد جهانی جلو میره و اون مدت که نرخ بالا بود هم برای انجام یک سری موارد بود و نه چیز دیگه.

با تشکر.

hamidreza_s
January 27th, 2012, 11:25
من فکر کنم به شرکت ها اون موقع هم دلار ارزون میدادن. منتها ما عرضه و برش و رابطه های لازم برای اینکار را نداشتیم. چون اکثراً بدون ثبت شرکت وارد اینکار شدن. حتماً بالاخره یه راهی داره.

راستی یه سوال با این کارت های مسترکارت یا ویزاکارت و... میشه انتقال وجه کارت به کارت کرد؟
آدم یدونه از این کارتهای باکو و... از بانک بگیره یه کارت هم از جای معتبر دیگه. ارز را شارژ کنه رو کارت باکو و بعد هنگام خرج کردن انتقال بده به کارت دیگه که از بانک معتبر داره.

camelian77
January 27th, 2012, 12:41
من فکر کنم به شرکت ها اون موقع هم دلار ارزون میدادن. منتها ما عرضه و برش و رابطه های لازم برای اینکار را نداشتیم. چون اکثراً بدون ثبت شرکت وارد اینکار شدن. حتماً بالاخره یه راهی داره.

راستی یه سوال با این کارت های مسترکارت یا ویزاکارت و... میشه انتقال وجه کارت به کارت کرد؟
آدم یدونه از این کارتهای باکو و... از بانک بگیره یه کارت هم از جای معتبر دیگه. ارز را شارژ کنه رو کارت باکو و بعد هنگام خرج کردن انتقال بده به کارت دیگه که از بانک معتبر داره.

ببخشید امکانش هست راهنمایی کنید؟ شرکت چه جوری باید دلار واردات بگیرند؟

لطفا اطلاع رسانی کنید.

agarb98
January 27th, 2012, 12:45
نترس هر چه قدر خواستی به قیمت دولتی میتونی بگیری .

masoudgolchin
January 27th, 2012, 12:53
الان 48 ساعت گذشته ! کسی دلار تک‌نرخی داره ؟‌ =p~

Ramin
January 27th, 2012, 12:55
ببخشید امکانش هست راهنمایی کنید؟ شرکت چه جوری باید دلار واردات بگیرند؟

لطفا اطلاع رسانی کنید.

باید کارت بازرگانی داشته باشید و با ارائه مدارک جهت واردات کالا از ارز دولتی (دلار ، پوند ، یورو و ... ) استفاده کنید

---------- Post added at 12:55 PM ---------- Previous post was at 12:53 PM ----------

الان 48 ساعت گذشته ! کسی دلار تک‌نرخی داره ؟‌ =p~

تلویزیون های ما گفتن از شنبه ! تلویزیون شما هم همین مطلب را گفت ؟؟

masoudgolchin
January 27th, 2012, 13:04
تلویزیون های ما گفتن از شنبه ! تلویزیون شما هم همین مطلب را گفت ؟؟

تلویزیون ما گفت حداکثر تا 48 ساعت ! نگفت شنبه :-?
خوب تا شنبه هم صبر می‌کنیم

camelian77
January 27th, 2012, 13:35
نترس هر چه قدر خواستی به قیمت دولتی میتونی بگیری .

​از کجا؟

AfaghData
January 27th, 2012, 13:36
با دروود بر شما
به گفته مسئولان اقتصادی کشور،به میزانی دلار و دیگر ارز ها و همچنین سکه و طلا ذخیره دارند و هم اکنون نیز دولت بر آن است تا با سرازیر کردن دلار به بازار از سویی پاسخی برای درخواست ها باشد و نرخ را پایین نگاه دارد و از سویی نیز با راهکارهایی که خیلی پیشتر باید به کار بسته می شدند بها را پایین نگاه دارند.
(:|

یعنی دولت میاد از بوجه خودش یا همون اموال منو شما دست میکشه که وضع دلار بهبود پیدا کنه:39:

مارو باش با کی رفتیم 13 بدر:-s فکر نمیکنم همچین کاری کنه اگه هم انجام بدن زیاد طول نمیکشه دوباره به همون 1820 تومان برمیگرده:111::71:

iraniserver
January 27th, 2012, 13:44
یعنی دولت میاد از بوجه خودش یا همون اموال منو شما دست میکشه که وضع دلار بهبود پیدا کنه:39:

مارو باش با کی رفتیم 13 بدر:-s فکر نمیکنم همچین کاری کنه اگه هم انجام بدن زیاد طول نمیکشه دوباره به همون 1820 تومان برمیگرده:111::71:
ایران در حال حاضر حداقل 40 میلیارد دلار ذخیره ی اضاف داره
میدونید این یعنی چی ؟!

فکر میکنید نیاز بازار چقدره ؟

بیشتر از ده درصد این مبلغ ؟!

شک نکنید دولت با مشکلی مواجه نمیشه
فردا هم به امیدخدا کلیه نرخ ها به شدت نزول پیدا می کنند

بدون مشکل جدی هم هیچ زمانی به 1820 برنمیگرده

موفق باشید ;)

Ramin
January 27th, 2012, 13:51

این حرفا رو دقیقا از بــــ ی بـــ ی ســ ی تکرار میکنید! زیاد این حرفا را جدی نگیرید و خوش بین باشید. فعلا این قیمیت اعلام شده همه امیدوار هستند بازار سر و سامان بگیرد. به جای منفی فکر کردن بهتره مثبت به مساله نگاه کنید ;)

maryam1
January 27th, 2012, 13:52
میشه بگید کجا تک نرخی شده؟
هنوز یه جا 1800 یه یه جا 2000 هم میده همین سایت
Payment24

Ramin
January 27th, 2012, 13:53
Payment24

اعلام کردند از شنبه 8-|

iraniserver
January 27th, 2012, 13:56
Payment24

شما چکار به این دارین دوست من ؟
نرخ مرجع ابلاغ شده
و مطمین باشید بیشتر از 5% هیچ جایی از ایران نمیتونه بیشتر از این مبلغ اقدام کنه برای خرید فروش !
پس این سایت هم مجبور هست سریعتر شرایط جدید رو قبول کنه!

نکنه فکر کردین این سایت منبع قیمتهاست !

maryam1
January 27th, 2012, 14:06
نه ولی من پرداختامو از اینجا انجام میدم

parsavps.ir
January 27th, 2012, 14:11
Payment24

نکنه هم مثل بعضی از سایت ها فیل-*تر می شه !

alireza313
January 27th, 2012, 14:38
تک نرخی تا اونجایی که من میدونم از فردا اجرا میشه

shafiei7
January 27th, 2012, 14:48
یادتون نره هنوز این مبلغ تک نرخی از مبلغی که قبل از گرون شدن دلار بود ؛ بیشتره، پس دلیلی نداره زیاد خوشحال باشیم.

Fracture
January 27th, 2012, 14:50
من که فکر میکنم به دانشجویان، بیماران، صادر کننده گان و وارد کنندگان میدن! باز هم بازار آزاد وحود داره.
در ضمن مشکل از ریشه بیمار این اقتصاد هست، به زور که نمیشه :71:

saeed25
January 27th, 2012, 15:15
نرخ مرجع ابلاغ شده
و مطمین باشید بیشتر از 5% هیچ جایی از ایران نمیتونه بیشتر از این مبلغ اقدام کنه برای خرید فروش !

دروود
یا شما خیلی خوش باور هستید و یا دستتان به ذخیره ارزی باز است و به میزان دلخواهتان می توانید از آن برداشت نمایید.
در هر صورت،اقتصاد را دستور های یک شبه و دو شبه نیست که تعیین می کند!اقتصاد خودش دانش اشت!
بیش ازاین گفتار را ادامه بدهیم هم سبب ایجاد دشواری برای اینجا می شویم و هم سبب بسته شدن این جستار(Topic)آگاهی رسانی.

p30speed
January 27th, 2012, 17:33
ده هزار بازرس برای جلوگیری از افزایش قیمت‌ها در ایران
معاون وزیر صنعت، معدن و تچارت گفته است که "برخی سودجویان" به بهانه افزایش نرخ ارز، در صدد افزایش قیمت کالاها برآمده اند در حالیکه بانک مرکزی گفته است که به تمام کسانی که برای تولید نیاز به واردات دارند، ارز با نرخ مرجع داده می شود.

این مقام دولتی به خبرگزاری مهر گفته که دولت اعلام می کند که "هرگونه افزایش قیمت به بهانه بالارفتن نرخ ارز منتفی است" و افزوده است که به منظور جلوگیری از افزایش قیمت ها تا پایان سال - دو ماه دیگر - ده هزار بازرس برای جلوگیری از تخلف فروشندگان فعالیت خواهند داشت.

طی چند هفته گذشته، ارزش ریال در برابر ارزهای خارجی به شدت تنزل کرد و در واکنش به آن، بهای برخی اقلام در بازار داخلی افزایش یافت هر چند مقامات دولتی تاکید داشته اند که در تمامی این مدت، واردات با استفاده از ارز به نرخ بانک مرکزی صورت گرفته است.

0060
January 27th, 2012, 17:42
نرخ مرجع ابلاغ شده

وقتی یارو میاد میگه سر کوچه ما الان دارن با 1300 میدن :71: حالا شما بیا ثابت کن داری 1800 میخری

m_dg_farari
January 27th, 2012, 19:37
در مورد افرادی که پرداخت انجام میدن:
فکر میکنید این افراد خیلی الآن تاثیر گزارن در بازار ارز؟ فکر میکنید مثلا همین payment24.ir داره میترکونه!؟ مثلا 20 درصد از ارزا ایران رو این سایت تامین میکنه!؟!؟!؟!
میدونید کل هزینه ی ارزی بازار هاستینگ ایران ، به کمتر از 4 دهم درصد کل ارز مصرفی هست؟
این سایت ها به چند دلیل هزینه ها رو کاهش نمیدن:
1- اینکه کلا رایجه! سایت های پرداختی وقتی قیمت لار بره بالا 3 ثانیه و 2 صدم ثانیه بعد ، افزایش قیمت میدن! اما وقتی بیاد پایین تا یکی دو هفته ای کلا اطلاع ندارن از بازار ارز......!
2- اینکه دلار گرون مزه کرده زیر دهنشون... یه کمی براشون سخته که بخوان الآن یه هو 600 تومن بیارن پایین قیمت رو
3- قیمت های کنونی فقط یک عدد هست!!!!!!!! مثل همون دلار 1400 تومن تابلوهای صرافی! اما خود دلار کو!؟!؟1 مسلما حواله هم هزینه داره! این آقا هم داره از این راه نون میخوره! پس توقه ندشاته باشید دلار رو بخره 1226 تومن بیاد بده 1226 تومن و 2 زار!!!

یهترین راه ، استفاده از حساب های ارزی معتبر هست! یک حساب ارزی باز کنید در آزرباییجان! هزینه ی خیلی کمی هم داره! بعد هم حواله بزنید!
عرفا بین 40 تا 60 دلار هزینه ی هر حواله هست! که منطقی هم هست. از 80 دنیا آزادید!!!!
کسی که حواله زیاد داره و کارش اینه که میتونه سرمایه بذاره و مستقیم حساب ارزیش رو شارژ کنه!
کسی هم که گاهی نیاز به لار داره که 100 تومن پایین بالاش اذیتش نمیکنه!