PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : آیا معرفی جوملا با اصلاحات زیر به عنوان سایت ساز شخصی اشکال داره؟

dade24
January 24th, 2012, 19:48
با سلام
این بحث خیلی بزرگیه و چندباری دیدم که نوشتن فلان شرکت چون اومده جوملا رو تغییر داده و به عنوان سایت ساز شخصی معرفی نمییدونم ***ه یا کلاه برداره یا....

الان برا من سوال پیش اومده ! مگه جوملا اپن سورس نیست ؟ خوبه اگه ادیتش کنیم مثلا
قالب سایت و مدیریت اختصاصی طراحی کنیم ... بعضی ماژول ها رو حذف یا اضافه کنیم

و بگیم سایت ساز شخصی بر پایه جوملا اشکال کار کجاست؟

همون صورت ک لینوکس رو ادیت کردند و گفتند لینوکس شریف!!!1

نظر شما چیست؟؟؟؟؟؟؟؟؟/

kavirdl
January 24th, 2012, 20:04
فکر نکنم مشکلی داشته باشه
شرکت هایی رو میشناسم که برای طراحی سایت استفاده میکنند و با نام پرتال****** خودشون میفروشند با قیمت های بالای 200 هزار تومن.
خودمم شخصی سازی کردم و تو طراحی ها استفاده میکنم ولی نه به اون قیمت

aalireza439
January 24th, 2012, 20:09
شرکت های خارجی بیشتر برای پشتیبانی هزینه می گیرند.

dade24
January 24th, 2012, 20:12
پس مشکلی نیست ؟؟؟

پس اگه من با جوملا سایت بالا بیارم ..بدم مشتری فردا نمیتونه بره شکایت کنه بگه سیستم رایگان رو بهم فروخت دیگه ؟؟؟/

kavirdl
January 24th, 2012, 20:28
فکر نکنم مشکلی داشته باشه
چون همونطور که گفتم خیلی ها دارن میفروشند این سیستم رو

Rezash
January 24th, 2012, 20:37
و بگیم سایت ساز شخصی بر پایه جوملا اشکال کار کجاست؟
اگر این مورد قید بشه از نظر من موردی نداره ، اما خیلی ها به این نکته اشاره نمی کنند و هسته رو هم به اسم خودشون، به عنوان یک سایت ساز 100 درصد اختصاصی میفروشند !
شما میتونید بابت وقت ویرایش و نصب و قالب و ... از مشتری هزینه دریافت کنید اما بابت خود هسته ، خیر.

habiballahafg
January 24th, 2012, 20:43
به نظر من نه چون سایت ساز اذین از جوملا و چند سیستم دیگه گرفته شده

persiantools
January 24th, 2012, 20:49
پس مشکلی نیست ؟؟؟

پس اگه من با جوملا سایت بالا بیارم ..بدم مشتری فردا نمیتونه بره شکایت کنه بگه سیستم رایگان رو بهم فروخت دیگه ؟؟؟/
اگر اولش به مشتری بگین که با استفاده از سی ام اس اوپن سورس و رایگان سایتتون راه اندازی میشه هیچ اشکالی نداره

amirfateh
January 24th, 2012, 21:03
دوست من شما اول باید بگید که از یک سیستم اوپن سورس استفاده می کنید، بعد هزینه اهی طراحی قالب اختصاصی ، پیاده سازی و ...
غیره که انجام می دهید را محاسبه و اعلام کنید و در ضمن دلیل نمیشه مفت کار کنید بسته به نوع و میزان زحمتتون هزینش رو بگیرید
ما کار های میلیون تومانی روی جوملا انجام داده و میدیم

persiantools
January 24th, 2012, 21:17
نکاتی در مورد جوملا
جوملا سه سال متوالی به عنوان بهترین ساز ساز جهان انتخاب شده است
بیش از سه میلیون وب سایت در جهان با جوملا مدیریت می شود
بیش از 2800 سایت دولتی در جهان با جوملا مدیریت می شود
سایت جوملا 291 امین سایت پر بازدید جهان است
بیش از 200 شرکت معتبر در جهان خدمات مربوط به جوملا را ارائه می دهند
بیش از 8666 کامپوننت و ماژول ( امکانات ) برای جوملا وجود دارد
بیش از 4000 قالب در جهان برای جوملا وجود دارد
بیش از 2000 متخصص و برنامه نویس برای پیشرفت جوملا کار کرده اند
جنرال الکتریک ، سونی و مک دونالدز از جوملا برای مدیریت سایتشان استفاده می کنند

alirezase
January 24th, 2012, 23:11
بنظر من هم هرکس با ترکیب تعدادی ازاکستنشنهای جوملا میتونه بگه من سیستم خودم رو دارم و بفروشه اگر نیاز یه شرکت یا شخص رو بتونه تامین کنه مشکلی نداره

kamkar
January 24th, 2012, 23:21
فروش هسته جوملا، با هر تغییری در اون، خلاف قوانین بین المللی است و البته مشتریان داخلی هم ناراحت میکنه.
اما میتونید شخصی سازی انجام بدید و حتی اسمش رو عوض کنید اما نباید استفاده تجاری بشه.
جوملا تحت قوانین gnu منتشر شده، بهتره حتما مطالعه کنید. فکر کنم ترجمه هم شده...تو سایت جومینا بود فکر کنم...یا جوملا فارسی!

hamidjan
January 25th, 2012, 02:17
بله همه دوستان درست گفتند. فروش یک محصول اوپن سورس از نظر قوانین مشکل داره.
شما خیلی راحت و بی دردسر میتونید مشتریتونو راضی نگه دارید. بگید هسته این پورتال کاملا رایگانه. اگه میخوای همین الان بدمش به تو:71: ولی پولی که من میگیرم بابت طراحی قالب و سفارشی سازی اون و نصب افزونه ها و تنظیمات اونها و از همه مهمتر پشتیبانی اون هستش.
اینو همیشه در نظر داشته باشید که اوپن سورس درآمد اصلیش از پشتیبانی وب سایتهاش هستش. من همیشه به مشتریهام اینجوری میگم. با افتخار هم میگم جوملاست. لینک دانلود هم در فلان سایت هست خودتون میتونید برید ببینید.
ولی آیا خودش میتونه سایت راه بندازه؟ مسلما خیر.

shivahost
January 25th, 2012, 02:34
بله همه دوستان درست گفتند. فروش یک محصول اوپن سورس از نظر قوانین مشکل داره.
شما خیلی راحت و بی دردسر میتونید مشتریتونو راضی نگه دارید. بگید هسته این پورتال کاملا رایگانه. اگه میخوای همین الان بدمش به تو:71: ولی پولی که من میگیرم بابت طراحی قالب و سفارشی سازی اون و نصب افزونه ها و تنظیمات اونها و از همه مهمتر پشتیبانی اون هستش.
اینو همیشه در نظر داشته باشید که اوپن سورس درآمد اصلیش از پشتیبانی وب سایتهاش هستش. من همیشه به مشتریهام اینجوری میگم. با افتخار هم میگم جوملاست. لینک دانلود هم در فلان سایت هست خودتون میتونید برید ببینید.
ولی آیا خودش میتونه سایت راه بندازه؟ مسلما خیر.

دقیقا همین طوره! این متن تیکت یک مشتری که برای جوملا رایگان نصب کردم و همین امروز زده:

سلام این چه سایتیه که نمیتونم مطلب ویرایش کنم همش هنگ میکنه فکر کنم یه نفر دیگه رو این سایت تسلط داره شایدم مشکل از نرم افزار جوملا است که اینقدر هنگ میکنه اگه ممکنه یه نرم افزار آسانتر برام نصب کنید تا بتونم مدیریت کنم البته نرم افزار تمام قابلیت ها رو داشته باشه لطفا تا حالا هم رمزم رو گم کرده بودم

شما جوملا رو براش بریزید فکر می توند خودش می تونه به راحتی قالب نصب کنه و مطابق خواسته خودش تغییرات لوگو و رنگ بده؟ منو بسازه و بخش و مجموعه مناسب ایجاد کنه؟

dade24
January 25th, 2012, 15:39
دقیقا همین طوره! این متن تیکت یک مشتری که برای جوملا رایگان نصب کردم و همین امروز زده:

سلام این چه سایتیه که نمیتونم مطلب ویرایش کنم همش هنگ میکنه فکر کنم یه نفر دیگه رو این سایت تسلط داره شایدم مشکل از نرم افزار جوملا است که اینقدر هنگ میکنه اگه ممکنه یه نرم افزار آسانتر برام نصب کنید تا بتونم مدیریت کنم البته نرم افزار تمام قابلیت ها رو داشته باشه لطفا تا حالا هم رمزم رو گم کرده بودم

شما جوملا رو براش بریزید فکر می توند خودش می تونه به راحتی قالب نصب کنه و مطابق خواسته خودش تغییرات لوگو و رنگ بده؟ منو بسازه و بخش و مجموعه مناسب ایجاد کنه؟
خوب دوست عزیز مشکل منم همین جاست.....

مثلا من بگو این سایت شما با جوملاست ...تو چی فکر میکنی ؟ فککر میکنی میفهمه نصب و راه اندازیش و طراحی قالبش کار هرکسی نیست....

البته اینم بگم مشتری داششتم که همین که فهمید سیستم جوملاست..رفت سریع آموزش هاش رو خوند و سایتش رو مدیریت کرد...همش هم بهم زنگ میزد می گفت ای *** ای *** ای *** و.... یکی ندونه فکر میکنه مثلا من چکار کردم؟؟؟؟؟؟؟؟

shivahost
January 25th, 2012, 15:59
البته اینم بگم مشتری داششتم که همین که فهمید سیستم جوملاست..

مشکلتون جمله فوق می باشد. باید صادقانه بهش می گفتید سیستم جوملاست و حتی خودتون آموزش های آن را در اختیارش می گذاشتید. آنوقت از روی لج با شما و فکر اینکه سرش کلاه رفته نمی رفت یاد بگیره و همچنان به شما اعتماد می کرد.

nimo0ol
January 25th, 2012, 16:36
دوست عزیز هیچ ایرادی نداره

اگرم شکایت کرد کافیه که نسخه ی خام جوملا رو نصب و نشان دهید : آنوقت مشتری براحتی قانع میشود که نسخه رایگان و خام با نسخه ی کار شده ، بهینه شده و اختصاصی شده کاملاً فرق داره.

ضمناً در طراحی وب بیشترین چیزی که قیمت رو بالا میبره پشتیبانی هست. زیرا در کشور ما اکثر مشاغل حتی ارسال پیامکهای شخصی شان هم نمیتوانند انجام دهند. به همین خاطر برای کوچکترین تغییر و یا اضافه کردن متن به سایت ، مزاحم طراح سایت می شوند.
اینکه برخی شاکی میشن که چرا فلان شرکت پرتالی رو با هسته ی جوملا رو به قیمت بالای 1 میلیون تومان به مشتری ارائه داده ، کاملاً بی مورد هست و همون برخی ها اگر سری به سایتهایشان بزنید می بینید حتی در فوتر و حتی گاهاً در Page Info هم نامی از Generator نیست!

شاد باشید

dade24
January 25th, 2012, 19:46
دوست عزیز هیچ ایرادی نداره

اگرم شکایت کرد کافیه که نسخه ی خام جوملا رو نصب و نشان دهید : آنوقت مشتری براحتی قانع میشود که نسخه رایگان و خام با نسخه ی کار شده ، بهینه شده و اختصاصی شده کاملاً فرق داره.

ضمناً در طراحی وب بیشترین چیزی که قیمت رو بالا میبره پشتیبانی هست. زیرا در کشور ما اکثر مشاغل حتی ارسال پیامکهای شخصی شان هم نمیتوانند انجام دهند. به همین خاطر برای کوچکترین تغییر و یا اضافه کردن متن به سایت ، مزاحم طراح سایت می شوند.
اینکه برخی شاکی میشن که چرا فلان شرکت پرتالی رو با هسته ی جوملا رو به قیمت بالای 1 میلیون تومان به مشتری ارائه داده ، کاملاً بی مورد هست و همون برخی ها اگر سری به سایتهایشان بزنید می بینید حتی در فوتر و حتی گاهاً در Page Info هم نامی از Generator نیست!

شاد باشید

حرف شما درست!
ولی این حرف رو به نظرت قبول میکنه مشتری! داشتم کسی رو ک گفته نشستی تو خونت چارتا کلیک کردی(منظورش فارسی سازی افزونه بود)
از من 80 ت پول گرفتی ؟!؟؟؟؟؟1111

اینو چی بگم

hamidjan
January 25th, 2012, 19:50
حرف شما درست!
ولی این حرف رو به نظرت قبول میکنه مشتری! داشتم کسی رو ک گفته نشستی تو خونت چارتا کلیک کردی(منظورش فارسی سازی افزونه بود)

اینو چی بگم

لئوناردو داوینچی برای یه بنده خدایی نقاشی میکشید. در عرض یک دقیقه یه مقدار رنگ پاشید روی بوم و نقاشیشو تحویل داد و مبلغ بالایی هم گرفت. وقتی شخص پرسید چرا اینقدر زیاد می گیری؟ تو که یک دقیقه بیشتر کار نکردی؟ اونم در جواب گفت: کار من یک دقیقه نبود. بلکه حاصل یک عمر تلاش و تجربه رو در عرض یک دقیقه پیاده کردم!

amirhkh
January 25th, 2012, 21:07
تو ایران اصولا چون همه چیز حتی اوراکل خدادلاری هم "مفت" به دست میاد , عده ای متاسفانه فکر می کنند هر چیزی که سازندش خارجیا باشن الزاما باید همه جوره مفت باشه

اگه شما مرد باشی و ذکر کنی که هسته چیست و بعد روی زحمات خودت مانور بدی نه اشکال شرعی داره نه حقوق بشری , البته هسته رو تغییر نده هلو رو زردآلو نکن در نهایت که این مشکل gnu داره و جوملا عصبانی میشه

ولی این اعصاب خردی رو همیشه خواهی داشت , برای توضیح دادن به اون عده که بابت DVD نرم افزار مایا بیشتر از 1000 تومن هزینه نمی کنن

البته همه هم مثل هم نیستند خیلی ها توضیحات شما را متوجه می شوند ولی درصد متوجه نشدن معمولا بیشتره

ما یه زمانی می خواستیم از orchard استفاده کنیم ولی دیدیم ماشالله همه به ما که می رسه دست به تحقیقشون خوب میشه ما هم بیخیال شدیم و خودمون یه CMS نوشتیم , البته انگشت کوچیکه ی orchard یا جوملا هم طبیعتا نمیشه ولی جوابگوی نیاز مشتریان هست و خواهد بود

nimo0ol
January 25th, 2012, 21:21
حرف شما درست!

اینو چی بگم

مشکلی نیست قربان . شما میتوانستید 2 میلیون تومان هزینه کنید اونوقت منم با جون و دل مینشستم از بیس برات خودم مینوشتم.

ضمناً به مواردی که persiantools اشاره کردن هم توجه کنید...

lordmhn
January 25th, 2012, 22:09
پس مشکلی نیست ؟؟؟

اگه شرط طراحی شما و مشتریتون سیستم جدا باشه مشکل داره ولی اگه گفته شده که سایت میخوان و شما قراره طراحی کنید میتونید قبل از تحویل ذکر کنید که بر روی سیستم خاصی رایگان قرار گرفته و این هزینه ای که میگیرید برای طراحی حرفه ای قالب هست ! تا بعدا مشکلی پیش نیاد و هر دو راضی باشید !!

vahidmom
January 25th, 2012, 23:28
پس مشکلی نیست ؟؟؟

سلام
ببینید وقتی کسی به شما میاد سفارش طراحی میده به غیر قرارداد برای اینکه از نظر شرعی مشکلی نباشه و اون دنیا :-| مشکلی براتون پیش نیاد راحت بگید ما پرتال آماده داریم و قیمشت فلان قدره و اگر نیاز به برنامه نویسی تخصصی دارید و میخواید سورس مختص به شما باشه فلان هزینه رو داره
در مورد قانونی هم مطمئن باشید چه جوملا چه ناک چه وردپرس و... رو تغییر بدید هیچ کسی نمیتونه به خاطر اسکریپت رایگان ازتون شکایت کنه
وقتی با کسی قرارداد امضا میکنی که سایت تحویل بدی با فلان مشخصات مهم تحویل اون امکانات هستش.

perphp
January 25th, 2012, 23:35
بله خیلی هم اشکال داره از لحاظ قانونیش هم به کنار از لحاظ اخلاقی مشکل داره
کلمه ی سایت ساز شخصی با سایت جوملا متناقضه دوست گرامی . یا خودتون از بیس بنویسین یا بگید که رایگان استفاده کردین هسته رو

Amir.Mansoury
January 26th, 2012, 11:58
پاسخ سوالات شما بدون حاشیه!!!

پروانه عمومی همگانی گنو - ویکی‌پدیا (http://fa.wikipedia.org/wiki/پروانه_عمومی_همگانی_گنو)

گنو ال‌جی‌پی‌ال - ویکی‌پدیا (http://fa.wikipedia.org/wiki/گنو_ال‌جی‌پی‌ال)

ertebat2002
January 26th, 2012, 17:16
متاسفانه خیلی از شرکت ها با یه تغییر کوچک در جوملا با قیمت های گزافی به افراد بی اطلاع می فروشن

kamkar
January 26th, 2012, 23:30
ای بابا... نمیدونم الان درگیر چی هستید؟ درگیر این که چند تا شرکت چون پولی میفروشن شما هم بفروشید؟ یا 4 5 تا گروهی که رایگان ترجمه، پشتیبانی، نوشتن افزونه به صورت رایگان میکنند دیوانه هستند؟!

گفتم قوانین GNU رو مطالعه کنید. اگر نمیتونید انگلیسی بخونید گفتم در جومینا یا جوملا فارسی به صورت ترجمه کامل هست.
این هم لینکش: قوانین و مقررات GNU نرم افزار های کد باز (http://forum.joomina.ir/thread-3069.html)
یا نخوندید و لقمه آماده باید بهتون بدیم، یا خوندید و نظرات دوستان همه الکی و برای تعداد پست بیشتره!

برای نمونه، اگر شما نسخه هایی از چنین نرم افزاری را توزیع می کنید، چه به رایگان و یا در ازای دریافت حق الزحمه، شما باید تمام حقوقی که دارید را به دریافت کننده نیز اعطا کنید، شما باید اطمینان حاصل کنید که آنها هم می توانند کد اصلی برنامه را بگیرند و شما می بایست این قوانین را در اختیار آنها قرار دهید تا از حقوق خود آگاه گردند.

در ضمن، برای حفاظت از حقوق هر مولف و همچنین خودمان، لازم می دانیم برای همه روشن کنیم که هیچ گونه تعهدی برای این نرم افزار آزاد وجود ندارد. اگر نرم افزاری توسط شخص دیگری بجز مولف تغییر می کند و سپس به دیگران منتقل می شود ما می خواهیم گیرندگان آگاه باشند که نرم افزار مورد استفاده نسخه تغییر یافته ایست و در نتیجه ایراد کار دیگران به حساب مولف اصلی گذاشته نشود.

شما ممکن است برای انجام عملیات فیریکی انتقال یک نسخه، حق الزحمه دریافت نموده و یا حتی در ازای دریافت پولی از طرف خودتان برنامه را ضمانت نمایید.

2. شما می توانید نسخه های خودتان از برنامه - و یا هر جزیی از آن - را تغییر داده و در نتیجه کار جدیدی بر اساس برنامه اولیه تولید نموده و آن را تکثیر و توزیع نمایید به شرطی که در عین پای بندی به اصول بند (1) که در بالا آمد تمام اصول زیر را رعایت نمایید:

الف) شما باید در فایلهای تغییر داده شده بطور واضح مشخص نمایید که شما آنها را تغییر داده اید و تاریخ تغییر را نیز ثبت نمایید.

ب) شما باید بطور واضح کل هر کاری را که بصورت جزء و یا کل از برنامه مشتق شده است و قصد انتشار و یا توزیع آن را دارید تحت این پروانه و بصورت رایگان در اختیار همگان قرار دهید.

این الزامات شامل کل کار تغییر یافته می شوند. اگر قسمتهای قابل جداسازی از کار از برنامه مشتق نشده باشند، و منطقا" کارهای جدا و مستقل محسوب شوند آنگاه این پروانه و قوانینش شامل آن کارهای مستقل که بصورت کار جدا توزیع می کنید نمی شود ولی وقتی آنها را به عنوان قسمتهایی از یک کل، بر اساس برنامه، توزیع می کنید کل توزیع می بایست بر اساس قوانین این پروانه باشد که کل کار شامل تمام قسمتهای مختلف آن را بدون در نظر گرفتن اینکه مولف آن قسمت کیست، در بر خواهد گرفت.

به این ترتیب قصد این قسمت ادعای مالکیت و یا جدل بر سر حقوق شما برای کارهایی که کل آن را شما نوشته اید نیست، بلکه هدف داشتن حق کنترل توزیع کارهای مشتق شده و یا کارهای اشتراکی بر اساس برنامه می باشد.

به علاوه وجود محض کار دیگری که بر اساس برنامه (و یا کاری بر اساس برنامه) نیست روی همان بستر توزیع برنامه دلیلی برای پوشیده شدن آن کار توسط این پروانه نمی شود.

4- شما نمی توانید برنامه را تکثیر کنید، تغییر دهید، توزیع نمایید و یا برای استفاده از آن پروانه ای صادر کنید مگر اینکه صریحا" مطابق این پروانه عمل نمایید. هر تلاش دیگری برای تکثیر، توزیع، ارایه پروانه و یا تغییر برنامه از درجه اعتبار ساقط است و به طور خودکار منجر به فسخ حقوق شما به موجب این پروانه خواهد شد. به هر ترتیب،اعتبار پروانه گیرنده ای که نسخه ای از برنامه و یا حقوقی مطابق این پروانه را دریافت داشته است تا وقتی که آنها به این پروانه پایبند باشند ساقط نخواهد گردید.

5- شما مجبور نیستید این پروانه را قبول کنید، چون آن را امضا ننموده اید. به هر حال هیچ چیز دیگری به شما اجازه تغییر یا توزیع برنامه یا کار مشتق از آن را نمی دهد. در صورتی که این پروانه را قبول ندارید فعالیتهای نامبرده غیر قانونی محسوب می شوند. به هر حال با تغییر یا توزیع برنامه (یا هر کاری بر اساس برنامه)، شما پایبندی به این پروانه را نشان داده اید و تمامی قوانین و مقررات برای تکثیر یا تغییر برنامه یا کارهایی که بر اساس آن انجام شده را قبول نموده اید.

هدف این بند وادار کردن شما به جدل با دیگر حقوق مالکیت و یا مشاجره بر سر اعتبار آنها نیست بلکه هدف حفاظت از یکپارچگی سیستم توزیع نرم افزارهای آزاد است که با پرداختن به پروانه های همگانی میسر می گردد. افراد زیادی با امیدوار بودن به استواری این سیستم خدمات بسیار ارزشمندی به نرم افزارهای آزاد نموده اند و این درحالی است که آنها در انتخاب پروانه دیگری برای توزیع نرم افزار خود آزادند.

هدف این بند روشن کردن چیزی است که معتقدیم نتیجه عملی شدن طرز فکر حاکم بر این پروانه است.

من قبلا هم گفتم که در صورت وجود نداشتن سیستم های متن باز اینترنت به وسعتی که الان داره نیست. همه باید از ویندوز سرور که رایگان نیست و دردسر داره استفاده میکردند، برای ساخت یک سایت باید هزینه های حداقل 1 میلیون (این مبلغ در حدود 8 سال پیش استعلام شده!!!) پرداخت میکردند. خیلی از انجمن ها و سایت های کنونی وجود نداشت. اینترنت منحصر به افرادی میشد که قدرت و پول زیادی در اختیار دارند. این رو چند هفته پیش در یک تاپیک دیگه گوشزد کردم.
به همین دلیل با عدم رعایت این قوانین کاملاً مخالفم و از شرکت هایی که این کار شنیع و زشت رو انجام میدن خوشم نمیاد و همیشه این موضوع رو همه جا مطرح می کنم. شاید از من شکایت کنند اما مهم نیست چون خودشون قوانین بین المللی رو رعایت نکردند.
طبق این صحبت ها گروه هایی که هیچ درآمدی جز فروش چندتا افزونه خاص ندارند دیوونه هایی هستند که باید بستری بشن!
Voltan در گروه زوپس فارسی که در تیم جهانی زوپس مورد تشویق قرار گرفت و مصاحبه منتشر شد ازش...
حامد رضایی که به خاطر هاستینگ مهرهاست معروف شده مدیر e107 فارسی که تمام درآمدش از شرکت هاستینگه، مثل شماها، نه از فارسی سازی و پشتیبانی
آقای فیروزمندان که از بیش از 10 سال پیش بر روی مامبو که هسته اصلی جوملا هست کار میکردند...
تیم جومینا که بیشترین افزونه های جوملا رو منتشر کرده و جالب این جاست وقتی در جلسه این گروه شرکت کردم، وقتی در مورد سیستم عضویت صحبت کردیم گفتند حاضر نیستند هیچ پولی دریافت کنند! میدونید نتیجه جلسه چی بود؟ برای عضویت باید یک افزونه فارسی بشه! برای عضویت در رتبه دوم باید یک آموزش ساخته بشه!
آقای علوی نیک و تیم جومفا که به نیم تعطیلی کشیده شده درآمدی از این طریق نداشتند.
تیم نیوک فارسی درآمدش رو از تبلیغات و هاستینگ تامین میکنه!
تیم ایران نیوک که در زمان خودش بهترین توزیع نیوک بود به خاطر مسائل مالی تعطیل شد!!!

تمام این تیم ها فارسی سازی سیستم رو، به علاوه انتشار افزونه ها به علاوه پشتیبانی رو به صورت رایگان انجام میدن...
اون وقت شرکتی مثل نوید ایرانیان (joomla.ir) که یک *** تمام عیار هستند (و از این گفته نه میترسم نه شکی دارم.) برای هر کاری پول میخوان! یک فروشگاه راه انداختید که حتی افزونه های رایگان رو میفروشند! نرم افزار book libray رو خریداری کردم (نمیدونستم رایگان هست و حتی رایگان فارسی شده!!!) حتی حاضر نشدند سورس برنامه رو به من تحویل بدند تا خودم نصب کنم!! با این که گفتم من انقدر بلد هستم که یک کامپوننت نصب کنم گفتند باید خودشون نصب کنند. دل پُری از این شرکت کلاه بردار و *** دارم که از بردن نامشون هم حالم به هم میخوره...
نیازی به ثابت کردن و ارائه مدرک نیست، برید سایتش رو ببینید!

بهتره شما هم طبق این قوانین جلو برید و سر مشتری ها رو کلاه نزارید. حتی برای پول گرفتن، در صورت تغییر سورس باید اطلاع بدید که سیستم رایگانه، فوقش برای پشتیبانی و قالب و افزونه های ساخته شده باید پول بگیرید.

به نظر من بحث تموم شده است. همون اول هم گفتم GNU رو مطالعه کنید و دلیل این همه بحث رو نمیدونم. همه چی در این قوانین صریح و روشن توضیح داده شده و بقیه پست ها به نظرم اسپم هستند.

با عرض معذرت و تشکر