PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : نرخ دلار 2100 قیمت سرور ها بیش از 400000 تومان

azaronline
January 24th, 2012, 00:54
با سلام
به سلامتی دلار داره میرسه به 2500 تومان نا قابل
همه چی عالی هست
ماهیانه برای هر سرور بیشتر از 400000 تومان نا قابل باید پرداخت کنیم
چاره چیه ؟
ما رو به عنوان وارد کننده قبول نمیکنن بهمون نرخ دولتی بدن :|
ما که قیمت سرویس هامونو تو این هفته افزایش خواهیم داد دیگه نمیشه ثابت نگه داشت
اگر دوستان چاره ای برای تهیه دلار دارن لطفا به اشتراک بگذارن

sazsaz
January 24th, 2012, 00:58
مجبوریم همه تعطیل کنیم دیگه

Mr_Parham
January 24th, 2012, 01:01
400000 تومان که خوبه، بهترین راه Colo کردن هست که باید یک پول اولیه داشته باشید

Hostpolis
January 24th, 2012, 01:02
فکر میکنم بهترین راه حل برای بقاء در این نوع بازار افزایش سرمایه ثابت هست. و کاهش هزینه های جاری.

اکثر شرکت هایی که سرور اجاره میکنن کم کم دنبال کولوکیشن میرن. چرا که هزینه های جاری برای سرورهای خوب بسیار پایین و مقرون به صرفه هست.

نکته اینجاست که پیدا کردن جای مناسب شرط هست.

m3hdi
January 24th, 2012, 01:05
خیر تعطیلی چاره نیست
بله دوست من در همین هفته باید هزینه سرویس ها رو به تناسب افزایش داد
با یک حمع وضرب ساده می شه تشخصی داد سرویس ها واقعا باید افزایش داشته باشند
دلار 1340 بود قیمت یک وی پی اس 128 10 هزار تومان بود
10 هزار تومان تقسیم بر 1340 میشه حدود 7 دلار
7 دلار ضربدر 2150 فعلی 16 هزار تومان ...
بنابراین باید این افزایش قیمت رو داشته باشیم ..

azaronline
January 24th, 2012, 01:14
کولوکیشن گزینه مناسبی هست اما برای چه تعداد سرور اگر ما بخواهیم الان همه سرور هامون رو کولو کنیم حداقلش نیاز به 12000 دلار هست که میشه 24000000 تومن که فکر نمیکنم بشه به این راحتی تهیه کرد

Arte
January 24th, 2012, 01:14
در این شرایط که سگ رو با لانچیکو بزنی تو بازار ایران کار نمیکنه کاش راه حلی پیدا میکردید که به دلار در بیارید به ریال تبدیل کنید که در حال حاضر سرمایه گذاری روی دلار از خرید ملک و املاک بیشتر میصرفه !!!

shivahost
January 24th, 2012, 01:19
در این شرایط که سگ رو با لانچیکو بزنی تو بازار ایران کار نمیکنه کاش راه حلی پیدا میکردید که به دلار در بیارید به ریال تبدیل کنید که در حال حاضر سرمایه گذاری روی دلار از خرید ملک و املاک بیشتر میصرفه !!!

یادش بخیر یک زمانی فارکس کار می کردیم....

Hostpolis
January 24th, 2012, 01:22
کولوکیشن گزینه مناسبی هست اما برای چه تعداد سرور اگر ما بخواهیم الان همه سرور هامون رو کولو کنیم حداقلش نیاز به 12000 دلار هست که میشه 24000000 تومن که فکر نمیکنم بشه به این راحتی تهیه کرد

نیازی نیست همه دستگاهها رو یکجا کولو کنید. 2 تا 2 تا هم شروع کنید بعد یک مدت سرمایتون ثابت شده.

و درضمن برای کولو هزینه اکثر شرکت ها ثابت هست. اینترنت متغیر هست که میتونید بعد مدتی که کامل رشد کردید کریر نئوترال کار کنید و اینترنتتون رو خودتون تامین کنید.

pardishosting
January 24th, 2012, 01:51
24 ملیون خوابوندن تو نتی که که نه دلارش درسته ، نه اینترنتش ، نه .... حماقت هست.

Hostpolis
January 24th, 2012, 02:08
24 ملیون خوابوندن تو نتی که که نه دلارش درسته ، نه اینترنتش ، نه .... حماقت هست.

با شما هم موافقم هم مخالف.

به جز ماجرای اینترنت ایران که واقعا هیچی براش متصور نیستیم، دلار فعلا بالا رفتنش اجتناب ناپذیره. پایین بیاد که چه بهتر.

دوستانی که یکم سن و سالشون بیشتر باشه شاید به یاد داشته باشند که بعد جنگ ایران و عراق هم دلار نوسان شدید کرد و پایین اومد و دلیل بالا رفتن ابتداییش جنگ بود.

طبیعتا نوسان بوجود میاد. بهترین کار اینه که توی چیزی سرمایه گذاری کنید که بعدا خیالتون راحت باشه یا حداقل اگر شرایط کاریتون اجازه نمیده بصورت هیبریدی جلو برید و در بخشهای مختلف سرمایه گذاری کنید که اگر یکجا هم ضرر دادید از جای دیگه جبران شه.(اصطلاحا تخم مرغ هاتون رو توی یک سبد نگذارید)

azaronline
January 24th, 2012, 02:16
مشکل من اینه که فاصله بین دلار دولتی و دلار آزاد رو چی و کی پر میکنه این تفاوت از کجا میاد اصلا ؟
و چه سودی میکنن از این تفاوت تقریبا 1000 تومانی .....
دیتا سنتر همون 200 دلارشو میگیره این وسط ما کار میکنیم سودشو میدیم معلوم نیست به کی

Hostpolis
January 24th, 2012, 02:20
اگر من جوابی به سوالات شما داشتم، مطمئن باشید که:

1- با شما در میان نمگذاشتم
2- الان در این فروم وقت نمیگذروندم و دنبال معاملات و دلالی بودم.

azaronline
January 24th, 2012, 02:32
برای نمونه payment24 دلارشو از کجا تهیه میکنه ؟
اگر در آمد دلاری در این حد داره فکر نمیکنم نیازی به فروش دلار داشته باشه
اگر هم که از داخل ایران تهیه میکنه آیا با نرخ دولتی تهیه میشه ؟
و اگر هم با نرخ دولتی تهیه نمیشه از کجا تهیه میکنه ؟
و باز اگر با نرخ دولتی تهیه میکنه نامردی شدیدی نسبت به کاربراش انجام میده با این قیمت

---------- Post added at 02:32 AM ---------- Previous post was at 02:28 AM ----------

و همچنین چه جوریه که مثقال که فقط قیمت اعلام میکنه ***** میشه ولی این سایت که پرداخت انجام میده نه ؟ منظورم این نیست که باید ***** شه

Hostpolis
January 24th, 2012, 02:44
من شخصا نمی دونم دوستان چطوری دلار تهیه میکنند

ولی دلار منابع مختلفی داره:
1- گوگل ادز!
2- فروش خدمات به خارج (قابل توجه دوستان طراح وب، یکی از دوستان من در ایران تا ماهی 3000 دلار از این راه در میاره)
3- صادرات
4- خرید و فروش ارز

برای نرخ دولتی دوستان دیگری توی فروم هستند که من مطالب ایشان رو می خوندم و اطلاعاتی درباره ثبت واحد وارد کننده خدماتی نزد بانک مرکزی داشتند که برای من جدید و جالب بود. من پاسخگوی خوبی نیستم.

برای سوال آخرتون، مسئولین دولتی عمده نوسان ارز رو بصورت روانی تعبیر میکنند و به حق مثقال شده مرجع چک کردن ارز برای حتی! صرافی ها! چه تو ایران چه خارج. پس خبرگزاری معتبر به حساب میاد برای خودش. دست بر قضا بنده تحصیلاتم اقتصاد هست و فکر میکنم ***** کردن مثقال فقط پر طرفدارترش کرد. به نحوی که دوستان از ایران تماس میگیرند و دلار مثقال رو از خارج نشین ها می پرسن!

Aria
January 24th, 2012, 03:57
سلام.

پیشنهاد می کنم بیشتر آینده نگر باشید تا با یک اشتباه ضرر های جبران ناپذیر به خودتون وارد نکنید. همینطور از دوستان درخواست می کنم که شم تجاری رو فعلاً کنار بزارند و واقعاً به فکر حل مشکل کاربر باشند، نه چیز دیگه!

Colo کردن در این شرایط مساوی هست با از بین بردن تجارت به طور کامل و در نتیجه تهدید به خراب شدن آینده کاری و زندگی شخص سرویس دهنده که صدمات جبران ناپذیری بر روی شخص خواهد گذاشت.

دلایل این حرف بنده به شرح زیر هست:

1. در صورت colo کردن سخت افزار در این شرایط که پول کافی در دست نیست (و یا حتی اگر باشه) کاربر یک سخت افزار خریداری می کنه که در بهترین حالت پس از 1 سال پول سخت افزار بهش بر می گرده، آیا واقعاً در یک سال نیاز به سخت افزار قویتر نخواهید داشت ؟ نیاز به سرور جدید نخواهید داشت ؟ نیاز به اندیشیدن برای راه کار های بهتر پیدا نخواهد شد ؟ و اگر بشود با سروری که روی دست شما مانده میخواهید چه کنید ؟!

2. هزینه های colo در بخش های bandwidth و برق همیشه بالاتر از هزینه اجاره سرور خواهد بود زیرا قاعده کلی و منطقی خرید سرویس colo این هست که تنها مقدار مورد نیاز bandwidth و IP و ... را خریداری کنید و در غیر این صورت هزینه هنگفتی برای سرویسی که استفاده نمی کنید پرداخت خواهید کرد. حالا در این حالت، سروری که average load و full load متفاوت داره و برق مصرفی آن به همین نسبت افزایش یا کاهش خواهد داشت رو چگونه کنترل می کنید ؟ پهنای باند مصرفی که یک وقت کم و یک وقت زیاد می شود را چگونه مدیریت می کنید ؟ موارد مشابه دیگر نیز وجود داره که در دسته مباحث ریز و زیر مجموعه colo خواهد بود.

3. اگر تا مدتی دیگر به هر دلیل نرخ دلار به نرخ واقعی آن یعنی نرخ دولتی و حتی پایینتر بیاید، چه کسی جوابگوی سرمایه از دست رفته شما و سخت افزار بی ارزش شده شما خواهد بود ؟!

4. چرا افزایش قیمت سرویس دهی به کاربران گزینه حلال به حساب نمی آید ؟ در این حالت بعد از مدتی که نرخ ارز کاهش چشم گیری خواهد یافت، شما هیچ ضرری نکردید و میتوانید قیمت ها را برای کاربران مجدداً کاهش دهید و با این کار از ضرر های جبران ناپذیر به تجارت و سرمایه خود جلوگیری کنید!

دلایل و تضیحات بیشتری نیز وجود خواهند داشت که از حوصله این تاپیک خارج هستند ولی برای خاطمه دادن به بحث عرض می کنم که اگر ایده ی colo به صورت امتیاز های 1 تا 10 به پرسش گذاشته شود، بنده به آن عدد 3 را خواهم داد به عنوان یک راه حل.

اما نکته مهم این هست که، همیشه انتخاب با کاربر خواهد بود ;)

با تشکر.

Hostpolis
January 24th, 2012, 04:06
من فرمایش آقا آریا رو قبول دارم. صحبت هایی هم که مطرح کردم از دید شخصی هست و من در شرایط خودم کاری رو میکردم که عرض کردم.

اما در کل کماکان فکر میکنم که افراد مختلف باید بسته به میزان پولی که دارن، میزان ریسکی که میتونن بکنن و سایز کاری که می تونن انجام بدن برنامه ریزی کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت داشته باشند.

فعلا همه ما گریبان گیر مشکلات فعلی هستیم. هدف این هست که ریزش کمتر بشه چون سوای بحث رقابتی اگر کوچکترهای یک صنعت از بین برند بزرگترها خیلی کارا نخواهند بود. مثالش رو دوستان در زمینه زیرساخت اینترنت و شبکه انتقال توی ایران و البته در کانادا هم به همین شکل میبینیم.

Aria
January 24th, 2012, 04:23
بزارید کمی واضحتر بگم:

1. قیمت دلار نهایتاً تا 3 ماه آینده به این شکل خواهد بود و یا از روش سیاسی و یا نظامی این نرخ به شدت شکسته خواهد شد.

2. فرمایش شما برای یک یا نهایتاً دو سرور و برای کاربرانی که کار ثابت با سرورها دارند صحیح است ولی برای سرویس دهندگانی که به صورت روزانه/هفتگی/ماهیانه کاربران جدید دریافت می کنند تنها یک اقدام عجولانه به حساب خواهد آمد که توضیح آن در یک کلام برای شما که انگلیسی میدونید این هست --> cash flow backwater

با تشکر.

webmizban
January 26th, 2012, 20:41
خبر خوب دلار تک نرخی شد 1260 صرافی ها نیز با 3 تا 5 درصد سود می تونن عرضه کنند...

هاست 97
January 26th, 2012, 21:13
خبر خوب دلار تک نرخی شد 1260 صرافی ها نیز با 3 تا 5 درصد سود می تونن عرضه کنند...

قیمت رو بردی بالا

با 5 درصد سود صرافی رو هم میشه 1287.5 تومن

tinavps
January 26th, 2012, 23:48
بدرود دوستان ازآنجا که دوست دارم خلاصه بخونم خلاصه می نویسم:
1-دلار بالا نرفته ریال پایین اومده با ورود به صفحه امضای من در مورد نرخ دلار طی روزها ملموس بود که حتی درهم هم رفت رو سود تا 750 تومان و برگشت روی 500 تومان
2-بی تدبیری مسئولین در اعلام تصمیمات کلان
3-شل کن صفت کن های بانک ملی در ثبت نام و لغو ثبت نام و ثبت نام مجدد در تحویل ارز
4-تهدید های امریکا و تصویب قطئنامه و ضربالعجل 6 ماهه
5-بگومگوهای اروپا بر سر تحریم نفت ایران
6-تهدید ایران در بستن تنگه هرمز
7-افزایش تولید نفت عربستان در اوپک به معنای اینکه ما آماده ایم در هنگام تحریم نفت ایران گزینه جایگزین باشیم. بعلاوه لیبی هم تولیدش رو بالا برد.
8-کاهش نرخ بیکاری در امریکا
9-دوگانگی در یورو و صحبت در فروپاشی یا ادامه حرکت به سمت رکود.
10- یکم ضعیف ترین دلیل !!! :بازار سیاه صرافی ها
11- ضعیف ترین دلیل: هجوم مردم برای خرید دلار : مردم با تصور رفتن نرخ نجومی دلار به بالای 2000 اقدام به خرید کردند. هم اکنون خرید اشباع شده نرخ برگشته روی 1850 و نوسان تا 1700 یعنی رکود و دودلی برای دارندگان دلار البته دلالان دلار اگر بفروشند ممکن است گران تر شود پس صبر می کنند اگر بخرند ممکن است دلار به 1400 بر گردد ضرر کنند.

تحلیل های دلار:
بنده خداشاهده وسط هفته دلار روی 2100 بود میرفت به سمت 2200 شبانه با تحلیل های درستی که کردم متوجه شدم دلار کوتاه مدت تا 1600 تومان به عقب حرکت خواهد کرد. در دیتا سنتر یک invoce 7 روزه ایجاد کردم با نرخ 2100 پرداخت شد و زمانیکه دلار روی 1750 بود مابقی رو تسویه کردم. هرچند این کار نیاز به تحلیل های تخصصی دارد.....

پیشنهاد می شود از کشورهایی که نرخ برابری ارز آنها با ایران دارای اسپرد بالایی نیست خرید کنیم و از آنجا که اونها دیتاسنترهای خوبی ندارند برمیگردیم سر خط اول همون امریکا و کانادا و هلند و آلمان پس چکار کنیم ؟
توافق و هماهنگی بیزینسی و تبادل اطلاعات همکاران در زمینه افزایش قیمت و اتفاق نظر.
البته بگویم بنده بجای سرمایه گذاری بیشتر روی سرور امسال یک باب منزل خریدم که حد اقل یک چهارم سود کردم و راضی ام و بطور نرم از فروش سرور و برنامه نویسی به سمت دلالی دارم حرکت می کنم.
همانطور که می بینید مدتی هست به تحلیل دلار و سکه می پردازم و در وب سایت خود هم سامانه نرخ لحظه ای و گویا رو درست کردم
------------
سرمایه گذاری روی فلافل از سرور و مجازی سازی پرسود تره.