PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : تا چند ساعت یک کامپیوتر میتونه روشن باشه؟

SajjadM2
January 23rd, 2012, 08:14
سلام دوستان تا چند ساعت یک رایانه کیس دار میتونه روشن باشه؟ چون من دانلودی زیاد دارم میخواستم اینو بدونم مرسی

amirizadi
January 23rd, 2012, 08:19
محدودیتی نداره
دوام قطعات هم بستگی به نوع کارایی و مرغوبیت کالا داره

mohsen1
January 23rd, 2012, 08:22
معمولا در این مواقع پاور اگه مرغوب نباشه حتی ممکنه بسوزه...

mehrshad.ho
January 23rd, 2012, 08:26
ترجیحا از کامپیوتری که سرعت اینترنت بالایی داره دانلود کنید ممکنه به صرفه باشه تا اینکه یه پاور بسوزه

SajjadM2
January 23rd, 2012, 08:33
آخه من شنیدم مشکلی وجود نداره!

p30speed
January 23rd, 2012, 08:56
مشکلی وجود نداره. مگه اینکه قطعات مخصوصا پاور خوب نباشه البته من با پاور معمولی هم 72 ساعت کار کردم.
کلا دل آدم برای سیستم میسوزه میگه بذار یک نفس بکشه

Mehdi92
January 23rd, 2012, 09:58
سیستم قبلی من 24 ساعت روشن بودو دانلود میکرد مال دوستم هم 2ماهی یکبار خاموش میشد :دی
مشکلی واسشون پیش نیومد... سیستم هم قدیمی بود!

mehrshad.ho
January 23rd, 2012, 11:21
من یه کامپیوتر قدیمی داشتم رمش 256 بود خیلی توپ کار می کرد حتی بالای 72 ساعت هم روشن مونده بود اما آخ نگفت => الان توی انباریه
اما الان دلم نمیاد با کامپیوتر جدیدم این کار رو کنم چون به پاورش اطمینانی نیست

30tGame
January 23rd, 2012, 11:28
من پی سی ندارم ولی لپ تاپم خیلی وقت ها شده حتی تا 1 هفته هم خاموش نشده
و همیشه از 9 صبح تا 3/4 صبح روشن هست

HyperServer
January 23rd, 2012, 11:32
قطعات اگر کیفیت مناسبی داشته باشند، مشکی نداره...
pc خونه 97 روز روشن بود. طول روز هم کارهای سنگین انجام میدادم.

AriyaDownload
January 23rd, 2012, 12:20
من 30 ساعت رو تست کردم
مشکلی پیش نیومد :d

mehdi24
January 23rd, 2012, 12:40
این طور مسائل به شانس هم بستگی داره ! ممکنه یه سیستم 1 ماه هم روشن باشه هیچیش نشه ولی همونو دوباره روشن کنی 10 دقیقه دووم بیاره :71:

sheitonakshirazi
January 23rd, 2012, 12:48
هرچی قطعات با کیفیت تری داشته باشی بیشتر دوام میاره
من سیستمم از7صبح تا 12 شب روشنه بدونه هیچ مشکلی

delta
January 23rd, 2012, 13:48
یک عدد پاور گرین میگیرد مثل من به قیمت 120 هزار تومان و دیگر هیچ!! :71: گرچه نمیدونم چرابازم دلم نمیاد سیستم رو بیشتر از 12 ساعت روشن بزارم :39:

navid2zp
January 23rd, 2012, 14:39
قدیمی 1ماه هم کار میکنه
سیستم شرکت بابام تا برق نره خاموش نمیشه:)) هنوزم از سیستم من بهتر کار میکنه=))

AriyaDownload
January 23rd, 2012, 15:17
قدیمی 1ماه هم کار میکنه
سیستم شرکت بابام تا برق نره خاموش نمیشه:)) هنوزم از سیستم من بهتر کار میکنه=))

واقعا این مورد رو خودم تجربه کردم
یه پی سی قدیمی داشتم یه دو سه بار توسط پایه بنده شوت شد :d :))
ولی اتفاقی نیوفتاد (از این قدیمی ها بود)
یک پی سی دیگه جدید داشتم هنوز هیچی نشده هاردش سوخت بعدش گرافیک و بعدش ماردبود (کلا دو سال بیشتر عمر نداشت خدا بیامرز :d(

m2vooroojak
January 23rd, 2012, 15:17
2/5 ماه مال من روشن بوده مشکلی نبوده
پ.ن: فکر پول برق هم باش :دی

camelian77
January 23rd, 2012, 15:41
من با پاور گرین روی بیشتر از ۲ ماه کامپیوتر رو روشن گذاشتم (هنوزم روشنه!) و مشکلی نداره

shivahost
January 23rd, 2012, 15:44
فقط خنک باشه هیچ مشکلی پیش نمیاد. البته به شرطی که قطعات خوبی داشته باشید. بگذارید نزدیک پنجره و لای پنجره را باز بگذارید تا هوا گرم شد براش کولر ردیف کنید.

mersad-mr
January 23rd, 2012, 16:18
دوست عزیز کاملاٌ بر میگرده به سخت افزار هات
اگر معمولی و عمرشون تموم شده باشه بعد از 48 ساعت کار .... اما
اگر سیستم موردی نداشته باشه و از لحاظ دما تحت کنترل باشه محدودیت نداره!
من خودم سیستمم شاید بگم اصلاٌ خاموش نمیشه مگر اینکه برق بره یا برق کم و زیاد بشه سیستم کنترل برق خاموشش کنه

agarb98
January 23rd, 2012, 16:51
بستگی به قدرت پاور داره ولی با پاور معمولی هم 2 روز میشه نگه داشت بالا سیستم رو

dertgtr
January 23rd, 2012, 17:29
تا 4 روز هم روشن گذاشتم چیزیش نشده :دی البته بگم اخیرا هاردش صداهای عجیبی از خودشدرمیاره ! شبیه صدای اب :دی تو دراز مدت خوب مخرب هست

Mohammad_reza
January 23rd, 2012, 17:33
کامپیوتر بنده الان چند ماهی میشه که روشنه ، محدودیتی در کار نیست.
فقط باید از کیفیت قطعات مطمئن باشید + سعی کنید در جای خنک باشه تا احتمال سوزش قطعات کمتر باشه.

Ramin
January 23rd, 2012, 17:35
یک پاور سرور گرین با قیمت تفریبا 200 تهیه کنید با خیال راحت سیستم را دائم روشن بگذارید !

ms313
January 23rd, 2012, 17:49
عجب خوبه همتون شانس دارين :d
مال من يه بار 23 ساعت روشن بود بعد چند روز هاردش ناكوت شد بعد يه مدت چند هفته هم پاور بر باد رفت البته دليل خرابي هارد هم از پاور بود چون متخصص سخت افزار گفت به دليل نوسانات برق هستش.
اما خودم تو اين مورد شك دارم چون اگه نوسانات برق بود سيم پاور گود پسيستم رو خود به خود خاموش مي كرد :|

da6276
January 23rd, 2012, 18:03
فضا اگه خنک باشه هیچ مشکلی پیش نمیاد
ولی اگه گرم بشه کامپیوترت سریع میپوکه !
شخصا اینو رو یه سیستم در یک مکان با دو فضای مختلف از لحاظ دما تجربه کردم و به نتایج جالبی هم رسیدم

Ramin
January 23rd, 2012, 18:05
فضا اگه خنک باشه هیچ مشکلی پیش نمیاد
ولی اگه گرم بشه کامپیوترت سریع میپوکه !
شخصا اینو رو یه سیستم در یک مکان با دو فضای مختلف از لحاظ دما تجربه کردم و به نتایج جالبی هم رسیدم

دمای محیط بسیار مهم هستش . اما مورد دوم که حیاتی است کیفیت پاور هستش. اگر پایداری خوبی در ولتاژ وجود داشته باشد و پاور با کیفیتی باشد به ندرت برای چند روز روشن ماندن مشکلی ایجاد می شود !

SajjadM2
January 23rd, 2012, 18:12
:111:مرسی از همه دوستان خیلی کمک کردین اما سیستم های قدیمی یک چیز دیگس این سیستم های جدید همش خراب میشن :71: یک سیستم رو 3 سال داشتم آخ نگفت ولی این سیستم 2 ساله دارم 3 تا دی وی دی رایتر عوض کردم روش :-s رمشم خراب شد با 2 گیگ دارم کار میکنم الان :59:

mamali5
January 23rd, 2012, 18:20
تا جایی که دیدین زیاد داغ نکرده قطعاتتون میتونین روشن بزارین
حدود 2 هفته پیش سیستمم رو به مدت 1 هفته و چند روز به هیچ وجه خاموش یا Stand by نکردم
اون روز میخواستم خاموش کنم به همه جاش دست زدم
سی پی یو خنک
رم گرم رو به داغ
گرما گیر مادر برد خنک
هارد گرم رو به داغ همراه با کمی آه و ناله
پاور هم خنک (گرین هست)

در کال سیستم خونگی من معمولا هر 48 ساعت 6 ساعت خاموش در حالت عادی

در زمان روشن بودن زیاد بیشتر صدمه احتمالی به هارد وارد میشه.

---------- Post added at 06:20 PM ---------- Previous post was at 06:17 PM ----------

:111:مرسی از همه دوستان خیلی کمک کردین اما سیستم های قدیمی یک چیز دیگس این سیستم های جدید همش خراب میشن :71: یک سیستم رو 3 سال داشتم آخ نگفت ولی این سیستم 2 ساله دارم 3 تا دی وی دی رایتر عوض کردم روش :-s رمشم خراب شد با 2 گیگ دارم کار میکنم الان :59:

اگه از جنس های مرغوب استفاده کنین و گول ارزونی رو نخورین چنین مشکلی رو نخواهید داشت
پیشنهاد بنده برای این قطعات:
مادر برد: GYGABYTE با گارانتی آواژنگ
سی پی یو: Intel
رم: کینگستون یا کینگ مکس (در صورت اصل بودن!)

---
January 23rd, 2012, 18:38
همونطور که دوستان گفتن به دوام قطعات مرتبط هست
مثال من لپ تاپم بدلیل کارکردن زیاد از بین رفت اما پی سی که دارم قریب به 1 ساله که پاور آف نشده بدون مشکل کار میکنه
البته برای اون دسته از دوستان که در کمین نشستن باید اضافه کنم که شات دان نشده اما زیاد ریستارت کردم

shivahost
January 23rd, 2012, 19:10
سرور حسابداری شرکت ما که البته در کل یک سیستم کیس دار معمولی اینتل با مادربورد msi هم هست تقریبا نه خاموش میشه نه restart میشه! شاید هر 6 ماه یکبار این اتفاق براش بیفته

shazo
January 23rd, 2012, 20:25
الان سيستمم 3 روزه روشنه.. !

DeltaGostar
January 23rd, 2012, 21:26
من یه سیستم خونه دارم که - یکساله روشنه - مگر برق بره - به جای میکروتیک دارم استفاده میکنم - CPU +FAN اون خیلی مهمه

اما شما که با IDMAN کار میکنی
سه قلم باید مچ باشه با هم خیلی موثر است ـ تجربه میگم بهتون

RAM - و میزان BASS اون که باز برمیگرده به مادربردتون - تا میتونید بالا باشه
CPU + کش اون یا همان حاقظه پنهان cash که سعی کنید بالای 4 مگ باشه + 2 الی 4 هسته ای
کارت شبکه - سعی کنید پورت 1گیگابایت بخرید - مارک درجه 1
پاور اصلی که بین 50 الی 200 تومن متغییر است

کانفیگ + سیستم عاملتون و نرم افزاری که برای تک تک این سخت افزار تعریف شده آپدید و مخصوص خودش نصب کنید