PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : کلاهبرداری(Phishing ) با نام بازرگانی بانک ملت و شرکت بهپرداخت

saeed25
January 22nd, 2012, 20:34
بادروود
امروز رایانامه ای به دست من رسید که از کلاهبرداری با نام بازرگانی بانک ملت در قالب پرداخت آنلاین آگاهی می داد که نیک دیدم دوستان که آگاهی کمتری دارند نیز از این جریان آگایه یابند.
*نیاز به یاداوری می بینم که من این پیام را نه تایید و نه رد نمی کنم.

چند روز پیش یه ایمیل اومد که واسم اومد که وی پی ان سالی 2000 تومن
اینم ایمیلش:

با سلام گروه ایران چیزمیز به مناسبت افتتاح سرور های جدید خود اقدام به عرضه اکانت سالیانه به قیمت 2000 تومان کرده است.ایران وی پی ان مجهز به 16 سرور در سراسر دنیا میباشد.در صورت تمایل به خرید از راهنمای زیر استفاده کنید.لازم بذکر است که ایران چیزمیز به هیچ کشور یا گرایش سی اس ی وابستگی ندارد لذا خواهشمند است از این سرویس استفاده ناشایست نفرمایید. راهنمای خرید:(مربوط به اکانت های سالیانه 2000 تومان). یک-بر روی لینک زیر کلیلک کنید http://speedyv*p*n*.co.de

دو-بر روی پکیچ مورد نظر کلیلک کنید(در حال حاضر فقط پکیج سالیانه 2000 تومان موجود میباشد) به صفحه ورود اطلاعات هدایت میشوید. سوم-آدرس ایمیل خود را وارد کرده و بر روی پرداخت کلیلک کنید.لازم بذکر است برای جلوگیری از مشکلات قانونی خرید شما به عنوان خرید شارژ 2000 تومانی ایرانسل ثبت میگردد. چهارم-پس از به اتمام رسیدن پرداخت منتظر ایمیل ما باشید.ساخت اکانت و ارسال آن 12 الی 24 ساعت زمان می برد. پنجم-پس از دریافت اکانت و مشخصات اکانت میتوانید از طریق آی دی های زیر با تیم پشتیبانی ما در تماس باشید. Y! ID: Speedyv*p*n*4 Y! ID:Speedy*v*p*n3 تیم فروش و بازاریابی ایران وی پی ان
EmailAddress:Iranv*p*n*sell@yahoo.com
Website:http://speedyv*p*n*.co.de

در ادامه اشاره به ثبت درخواست در سایت سرویس دهنده شده و و در زیر نمایی از صفحه سفارش آورده شده:
4478

44794480
ارسال کننده این رایانامه در پایان آورده است که فردا صبح با پیام کوتاه بانک ملت مبنی بر برداشت فلان میزان از حساب که چندین برابر بیش از مقدار خرید شده او بوده شگفت زده شده و با پیگیری هایش متوجه می شود که همه حساب ایشان اینترنت جابجا شده و به حساب کس دیگیری واریز شده و همچنین گفته که :

حالا جالبش اینه که قبل از خالی کردن حساب من از کارت سامان یه نفر به اسم محمدرضا مرادی یه مقدار پول به حساب من ریخته بعد انقال داده دلیلشم احتمالا اینه که نخواسته از حساب هر نفر مستقیم بریزه به حساب خودش اول جمع کرده بعد انتقال داده اینجوری ردگیریشم سختترمیشه

saeed_m27
January 22nd, 2012, 21:03
دوست عزیز ضمن تشکر بابت خبرت و آگاهی دادن باید بگم دوستان خیلی راحت میتونن با مشاهده آدرس بار تشخیص بدن که سایت پیش رو مربوط به بانک ملت هست یا نه که به دام

نقشه های شوم افراد شیاد و کلاهبردار نیفتند فقط یه کم دقت چاشنی مشاهدات بشه هیچ وقت مشکلی براتون پیش نمیاد

Hostine
January 22nd, 2012, 21:09
دوست من یکم دقت قضیه رو حل میکرد !
این جور اتفاقات چند ساله داره میوفته

saeed25
January 22nd, 2012, 21:29
با دروود و سپاس از یادآوری های شما دوستن،اما باید بگویم که همانگونه که در آغاز جستار بیان داشتم "
دوستان که آگاهی کمتری دارند نیز از این جریان آگاهی یابند." و این جستار بیشتر برای دوستانی بود که به هر دلیلی(کم دانشی،کم تجربگی،کم دقتی...)دچار اشتباه و یا استفاده ناشایست از آنان می شود بود.
امیدوارم که با آگاهی سازی و دقت بیشتر کاربران گرامی ایرانی،کمتر دیده بان چنتین رخداد هایی باشم که در پایان به پلیس فتا کار را بکشاند!
:57:

m3hdi
January 22nd, 2012, 21:31
دوست من یکم دقت قضیه رو حل میکرد !
این جور اتفاقات چند ساله داره میوفته

این سایت ها باید اسماشون فاش شه
شاید شما به آدرس باز دقت می کنی اما کسی که دنبال یه وی ... ممکنه هیچ دقتی نداشته باشه

ممنون بابت اطلاع رسانی

p30speed
January 22nd, 2012, 21:42
باید به پلیس اطلاع دداده بشه

shahmoradi
January 22nd, 2012, 21:58
با سلام خیلی وقت پیش دقیقا این ایمیل نیز برای من ارسال شده بود
برام جالب بود که یه سایت فروش چیز میز چه جوری درگاه پرداخت انلاین بانک ملت رو گرفته و داره به اسم شارژ به مردم چیز پی ان می فروشه رفتم توش تا قسمت سفارش رفتم وقتی ادرسش رو دیدم متوجه این قصد شومش شدم و همون موقع یه تاپیک اینجا ساختم تا دوستان این رو به شرکت به پرداخت یا پلیس گزارش بدهند ولی فکر کنم به نتیجه ای نرسیدیم
همون موقع دوستان خیلی پیگیرش شدند ولی فکر نکنم با این وجودی که شما گفتی به هیچه نتیجه ای نرسیدیم
دوستان دهن این اقاو رو سرویس کردن با ساخت اسپمر و اسپم کردن برای این اقا تا یه مدت سرش گیج بره

---------- Post added at 09:58 PM ---------- Previous post was at 09:54 PM ----------

این هم تاپیکی که من اون موقعه زدم و دوستان هم پیگیر ماجرا شدند
http://www.webhostingtalk.ir/f43/30016/

alfavps
January 22nd, 2012, 22:31
آدرس رو بفرستید تا گزارش فیشینگ به دیتا سنتر سنت بشه.

saeed25
January 22nd, 2012, 22:58
با دروود بر شما
اگر روی سخن شما با من است،همانگونه که در نخست هم گفتم این تنها یک رایانامه بود که به من ارسال شده بود و منم هم برای دانایی بیشتر کاربران ،در ایجا به اشتراک گذاشتم،اما تا حدودی می توان نشانی ها را از خود عکس ها دید.

taghi.karimi
January 22nd, 2012, 23:13
معمولا کسانی که راحت طلب و دنبال هر چیز ارزان و خود را زرنگ میدانند!بیشتر گرفتار میشوند!
سایت هایی بسیاری با این عنوان وجود دارد!که متاسفانه عده ای از سر موارد ذکر شده حاضر نیستند حتی یک نگاه به ادرس سایت بیاندازند!
البته عده ای هم هستند که اصلا از ادرس درست سایت اطلاعی ندارند و گول ظاهر آنرا میخورند!:68:

Amir.Mansoury
January 22nd, 2012, 23:31
فرم تماس با ما | پلیس فتا - پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران (http://www.cyberpolice.ir/content/%D9%81%D8%B1%D9%85-%D8%AA%D9%85%D8%A7%D8%B3-%D8%A8%D8%A7-%D9%85%D8%A7)

ourmizban.com
January 22nd, 2012, 23:37
واقعا چی بهشون میرسه با این کار هاشون فقط خودشان رو خراب میکنند و بد نام خیلی بد هست