PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : گام به گام برای شروع به کار یک سرور اختصاصی

Desperados
October 2nd, 2009, 12:15
سلام به متخصصان عزیز.
من تازه یک سرور گرفتم و از مدیریت سرور هیچ اطلاعی ندارم در حد ابتدایی فقط :67:

می خوام این تاپیک مرجعی باشه برای افرادی که می خواهند از اول شروع کنند.

خوب چند تا سوال دارم در ابندا :

1-بعد از اینکه من سرور رو سفارش دادم مشخصات زیر رو برای من ارسال کردند :

MAIN IP : xx.xx.xx.xx (Use this to connect to your server via SSH or web.)
Initial IP address allocation : xx.xx.xx.xx - yy.yy.yy.yyy

IP اصلی که متوجه هستم Initial IP چی هست ؟

2-در ادامه چنین متنی هست :

Additional IPs ( Please set these IPs for cPanel Shared IP ) :

Host Range: xx.xx.xx.xx - xx.xx.xxx.yyy
Number of Hosts: 2
Network Address: zz.zz.zz.zzz
Broadcast Address: yyy.yy.yyy.yyy
Subnet Mask: 255.255.255.128
Gateway Address: xx.xx.xx.xxx e

گفته که این IP ها در Cpanel Share IP اضافه بشه کجا باید این انجام بشه ؟

3-خوب من الان توسط IP اصلی و کاربر ROOT و کلمه عبور وارد WHM شدم چطوری دامنه رو به هاست اختصاص بدم ؟

به عنوان مثال دامنه من Domain.com هست (در مدیریت پانل دامنه ns1.domain.com و ns2.domain.com را اضافه کردم. و IP اصلی سرور رو بهش اختصاص دادم درسته ؟ )

HOSTNAME رو چگونه تغییر بدهم ؟ الان HOSTNAME به این صورت هست :

xx-xx-xxx-xxx.name.datacenter.com

الان من می خواهم HOSTNAME به صورت server.domain.com باشد.

4-چگونه Nameserver های هاست را به صورت ns1.domain.com و ns2.domain.com تنظیم کنم ؟
در بخش Basic cPanel/WHM Setup دو گزینه هست Primary Nameserver و Secondary Nameserver
در این بخش چطور این ns1.domain.com و ns2.domain.com را اضافه کنم ؟ (Assign IP Adress) چی هست یا دکمه کنارش ؟‌)

5-من می خواهم روی سرور برنامه های مجازی ساز نصب کنم و کل سرور رو به 4 مجازی ساز تقسیم کنم یا 4 VPS بهترین مجازی ساز چی هست (سرور Linux ) و Cpanel/WHM
و لایسنس ها چطوره باید برای هر کدام از VPS ها لایسنس Cpanel بگیریم ؟

و اینکه یک سرور با رم 8 گیگابایت و هارد 1 ترابایت و 2 CPU مدل XEON با سرعت 3.2 به چند VPS تقسیم بشه بهتر هست ( برای فروش هاست )

زیاد سوال کردم ببخشید :d

پیشاپیش ممنون از لطف شما.

Desperados
October 2nd, 2009, 14:03
این مشکل رو هم الان دیدم
وقتی به WHM وارد میشم یک POPUP با عنوان Hostname A Entry Missing!
و متن :

The server was unable to lookup an an A entry for its hostname (main.cust.carohosting.net). This is generally because the entry was never added. However this could also be the result of your nameserver(s) being down. If you would like to attempt to automatically add the entry,

نمایش داده میشه.

Sajad
October 2nd, 2009, 19:18
1- بقيه آيپي هاتون هست حتما
2- cPanel دم دستم نيست كه آدرس بدم
3- گزينه اي شبيه به اين پيدا كنيد. create an account host (قبلش از قسمت Package بسته هاست تعريف كنيد)

HOSTNAME رو چگونه تغییر بدهم ؟ به ssh لوگين بشيد و بنويسيد hostname server.domain.com
البته از بخشي كه توي سوال چهار پرسيديد هم ميشه استفاده كرد.

4- توي Primary Nameserver دي ان اس 1 و توي Secondary Nameserver دي ان اس دو را وارد كنيد و گزينه Assign IP Adress رو بزنيد.

5- براي نصب مجازي ساز بايد سرور رو ريبيلد كنيد تا cpanel حذف بشه بعد مجازي ساز نصب كنيد.
بله براي هر سرور مجازي بايد ليسانس جداگانه دريافت كنيد و ليسانس cpanel سرور اصلي هم فايده نخواهد داشت ديگه

چند بخش كردن سرور كاملا به خودتون مربوطه كه چي ازش خواسته باشيد.

جواب پست دوم: Assign IP Adress رو بزنيد.