PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : هیچی نمیدونم

rasoulrahimi
January 21st, 2012, 15:03
با سلام...
میخواستم بدونم که تفاوت سرور مجازی با هاست معمولی خودمون، فقط در امنیتشه؟
یا مثلا با سرور مجازی سایت سریعتر از هاست معمولی لود میشه؟
سعی کنید چیز های ابتدایی رو بگید چون هنوز هیچی بارم نیست. یکم سرچ کردم ولی همهشون واسه من سطح بالا بود
مممنون میشم راهنماییم کنید

ertebat2002
January 21st, 2012, 15:05
دوست عزیز سرور مجازی یا vps امکاناتش دسته خودتون هست البته هزینه اش هم به مراتب بیشتر از هاست اشتراکی هست

rasoulrahimi
January 21st, 2012, 15:11
یعنی همون قدر که پول بدی آش میخوری؟
میخوام بدونم این سرور اختصاصی چه امکاناتی داره که برای سایت های بزرگتر و حرفه ای تر ازش استفاده میکنن؟ (بیشتر از همه میخوام بدونم سرعت اجرای یک اسکریپت در اون خیلی بیشتره یا فرقی نداره؟)

kamkar
January 21st, 2012, 15:14
هاستینگ: بر روی یک سرور، حدود 100 تا 600 تا مشتری میزبانی میشند.
اگر سایتی هک بشه و به سرور نفوذ بشه امنیت تمام سایت ها به خطر میفته. اگر مصرف سایتی بالا باشه سایت شما کند بالا میاد و اگر کسی خیلی از منابع سرور استفاده کنه، ممکنه کل سرور و سایت های روش دچار مشکل بشن...
معمولا اگر سایتتون پربازدید باشه و پردازش زیاد داشته باشه، مثل یک انجمن، برای جلوگیری از این اتفاق با تیپا پرتتون میکنن بیرون!! :d

سرور مجازی: بر روی یک سرور، بستگی به قدرت اون حدود 10 تا 25 سرور به وجود میاد و به مشتری عرضه میشه. این سرور تقریبا تمام امکانات یک سرور واقعی رو داره و شما کنترل کامل بر سرور دارید. امنیت با خودتونه، خودتون باید تنظیمش کنید، خودتون بک آپ بگیرید و....
چون تعدادش روی سرور کمه و قدرت زیادی داره برای ایجاد یک هاستینگ کوچیک یا میزبانی چند سایت بزرگ خیلی به کار میاد.

سرور اختصاصی: خفن ترین چیز در هاستینگ و سرورها! یک کامپیوتر که در یک دیتاسنتر در یک نقطه از جهان قرار داره! میتونید هاستینگ بدید باهاش یا تبدیلش کنید به چند سرور مجازی! یا چیز پی ان درست کنید و از این کارا...
خیلی قوی تر و پایدارتر از سرور مجازیه، البته گرون تر هم هست (خــــیلی!) و مدیریتش سخت تره...

rasoulrahimi
January 21st, 2012, 15:30
سرور مجازی: بر روی یک سرور، بستگی به قدرت اون حدود 10 تا 25 سرور به وجود میاد و به مشتری عرضه میشه. این سرور تقریبا تمام امکانات یک سرور واقعی رو داره و شما کنترل کامل بر سرور دارید. امنیت با خودتونه، خودتون باید تنظیمش کنید، خودتون بک آپ بگیرید و....
چون تعدادش روی سرور کمه و قدرت زیادی داره برای ایجاد یک هاستینگ کوچیک یا میزبانی چند سایت بزرگ خیلی به کار میاد.

پس اگه اینطوریه خیلی باید گرون باشه. ولی من تو اینجا میبینم که با 15 هزار تومن هم میدن. میشه اینو ببینید و نظرتون رو راجع بهش بگید.
http://mayahost.net/server-vps-linux

30tGame
January 21st, 2012, 15:42
پس اگه اینطوریه خیلی باید گرون باشه. ولی من تو اینجا میبینم که با 15 هزار تومن هم میدن. میشه اینو ببینید و نظرتون رو راجع بهش بگید.
مایا هاست | سرور مجازی ، سرور مجازی لینوکس ، سرور مجازی ویندوز (http://mayahost.net/server-vps-linux)

قبل از خرید از مایا هاست بهتر است در مورد این شرکت در اینترنت یک جستجو کنید !!

kamkar
January 21st, 2012, 16:08
سلام؛

در مورد مایا هاست چیزی نمیدونم (نظر نمیدم!!) اما توی همین سایت کسایی بودن که سرور 2000 تومنی هم میفروختن...
این مورد به اصطلاح over sell نام داره، یعنی فروش بیش از حد منابع سرور که باعث افت شدید کیفیت سرور میشه...البته ادعایی که دارند اینه که مشتریان مشکلی ندارند.
به احتمال خیلی زیاد هم مشتریان راضی ان، چون کسی که سرور خــــیلی ارزون میگیره یا تازه کاره، یا برای کار مهم و سنگین نمیخواد! اون وقت به مشکل نمیخوره روی یک سرور ضعیف...

rasoulrahimi
January 21st, 2012, 16:32
واقعا از دوستان ممنونم که صبورانه جواب میدن.
سوال دیگه : اگه هرچقدر سی پی یو و رم یک سرور بالاتر باشه، سایت سریعتر لود میشه دیگه؟

HPxf
January 21st, 2012, 16:38
بستگی به خیلی چیز ها داره دوست گرامی

kamkar
January 21st, 2012, 16:39
سوال دیگه : اگه هرچقدر سی پی یو و رم یک سرور بالاتر باشه، سایت سریعتر لود میشه دیگه؟
فرق سرور با کامپیوترهای عادی که تو گیم نت ها استفاده میشه در همینه! :D همه چی سی پی یو و رم و کارت گرافیک نیست.
بعد از CPU به نظر من (نظر شخصی) تعداد سایت های میزبانی شده و سرعت پورت مهمه...
اگر روی یک سرور 1500 تا سایت بالا بیاد، هرچه قدر هم قوی باشه کم میاره!!!
اگر پورت یک سرور 100مگابیت بر ثانیه باشه، نسبت به سروری که پورت 1 گیگابیت بر ثانیه داره کندتر خواهد بود، چون وقتی تعداد زیادی درخواست از طرف بازدید کننده برای سرور ارسال میشه، سرعت سرور محدوده و سرعت لود سایت کم میشه... بستگی به تعداد بازدیدکننده ها و تعداد سایت های روی سرور داره!
رم هم باید متناسب با CPU باشه دیگه...اگر یک CPU یک هسته ای Celeron خانگی باشه با 96 گیگ رم(!) عملا از ظرفیت رم استفاده نخواهد شد! چون این سی پی یو بیشتر از 4 گیگ نیاز نداره!
هارد هم جدیدا وارد این معادلات شده! در سرورها به جای هاردهای عادی SATA از هارد SAS و SSD استفاده میشه که سرعت خیلی بیشتری دارند!

اگر چیزی موند بقیه دوستان اضافه کنند.

rasoulrahimi
January 21st, 2012, 16:58
ببینید پلن اول (مینی) برای یه شبکه اجتماعی که 1000 تا کاربر و بازدید روزانه 7000 داره چطوره؟
ParsDev.Ir - سرورهای مجازی لینوکس سری 2010 - جشنواره ویژه - سایت رسمی شرکت نگاه روشن پارس (http://parsdev.ir/page-vps2010.html)
در ضمن این که میگن سرعت سرور های ایران 4 برابره، درسته؟ البته منطقیش هم همینه ولی اینو ببینید تو ویکی پدیا (قسمت میزبانی وب در ایران و میزبانی وب در سرور های ایرانی) :
میزبانی وب - ویکی‌پدیا (http://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%87%D8%A7%D8%B3%D8%AA)

kamkar
January 21st, 2012, 17:04
من در این مورد نظرم رو میگم: من از نگاه روشن پارس دو دفعه سرور گرفتم، یکی دو سال پیش، یکی 9 ماه پیش و هر دو دفعه جوری حالم گرفته شد که بدون پس گرفتن پول و دعوا و این کارا اطلاعات رو منتقل کردم یه جا دیگه!!! نوشته هاش با زیرکی خاصی تبلیغاتیه فقط :|

در مورد سرور ایران:
بله، پینگ ایران به علت نزدیکی به ایران(!!) بالاتره... سرعت بالاتری فقط در ایران داره و بازدید کننده های خارج از کشور پدرشون در میاد، چون سرورهای ایران ضعیف و گرونن! شرایط اینترنت ایران رو که میدونید...حالا اینو وصلش کنند به سرور! :d در هر حال پهنای باند و سرعت کمی داره و گرون در میاد!

rasoulrahimi
January 21st, 2012, 17:15
میتونید یه سرور مناسب تو حول و حوش 25000 تومن(ماهیانه) بهم پیشنهاد کنید. راستش هیچ تجربه ای ندارم، گفتم اگه امکان داره شما برام پیدا کنید.
و البته این دو تا رو هم تونستید نگاه کنید :
سرور مجازی لینوکس خارج | ایران سرور، ارائه دهنده خدمات هاست و ثبت دامنه (http://iranserver.com/vps/linux/) (یلن اول)

http://www.hostiran.net/services/vps/out-of-iran/linux(پلن سوم)

یا ...

در ضمن دوباره میگم برای یه شبکه اجتماعی با حدود 1000 تا عضو و بازدید روزانه حدود 7000 تا 8000

خیلی خیلی ازتون ممنونم

kamkar
January 21st, 2012, 17:35
من ترجیح میدم در مورد شرکت های دیگه نیام همینجوری صحبت کنم و تجربیاتمو بگم!! بعدا دردسر میشه... خواستید خصوصی پیام بدید.

در مورد هزینه ی سرور چند تا چیز دیگه هم هست که باید در نظر بگیرید: کنترل پنل و شاید وب سرور

ertebat2002
January 21st, 2012, 18:38
سرعت سایت در هاست های اشتراکی علاوه بر بستگی به قدرت سی پی یو و رم به خیلی چیزهای دیگه
مثل تعداد اکانت های میزبانی دشه بر روی سرور و ترافیک بقیه اکانت ها و... بستگی داره

rasoulrahimi
January 21st, 2012, 19:49
1-سرور مجازی میکروتیک چه فرقی با سرور مجازی لینوکس و ویندوز داره؟
2-مجازی ساز ها چه فرقی با هم دارن و کدومشون بهتره (openVZ یا VMware ESX یا VMware ESXi ؟)

خواهشا ساده جواب بدید. ممنون

m2n
January 21st, 2012, 19:57
1-سرور مجازی میکروتیک چه فرقی با سرور مجازی لینوکس و ویندوز داره؟
2-مجازی ساز ها چه فرقی با هم دارن و کدومشون بهتره (openVZ یا VMware ESX یا VMware ESXi ؟)

خواهشا ساده جواب بدید. ممنون

دوست عزیز برای اینکه مطالب رو کامل و با حوصله بیشتر یاد بگیرید به این قسمت مراجعه کنید.کامل کامل هست،بعد تو هر کدوم مشکلی داشتین پست بزنید دوستان جواب میدن

مجازی سازی (http://www.webhostingtalk.ir/f63/)

rasoulrahimi
January 22nd, 2012, 17:19
کنترل پنل ها در چه مواردی با هم فرق دارند؟ آیا با کنترل پنل کلوکسو همه ی کارهایی که با سی پنل یا دایرکت ادمین میشه انجام داد رو میشه انجام داد؟ (چی گفتم!)

kamkar
January 22nd, 2012, 17:27
از همه بهتر cpanel هست که با توجه به امکاناتش قیمت بالاش واقعا می ارزه!!! اصلا هرچی بگم کم گفتم...ولی شدیدا با ایران چپه و سر یه سوتی لایسنست باطل میشه!

دایرکت ادمین هم خوبه، بد نیست، اما برای کسی که با سی پنل کار کرده قابل تحمل نیست!! اگر کار نکردی از همین الان برو روی دایرکت ادمین...قیمتش هم خیلی ارزونه و ماهی 10 تومن فکر کنم در میاد...ساده هم هست.

کلوکسو هم خیلی کار نکردم، فقط نصب کردم!!! رایگانه، ترجیح میدم برای سایت های دانلود استفاده کنم.

rasoulrahimi
January 22nd, 2012, 17:36
سی پنل های هاست با سی پتل سرور مجازی هیچ فرقی نداره؟ (حالا میگید این یارو چه اسکله!!!هستم،مگه نه؟)

hamidjooni
January 22nd, 2012, 17:41
میزبانی فضای مجازی (http://fmhost.ir/pages/soal.php)

kamkar
January 22nd, 2012, 18:05
سی پنل های هاست با سی پتل سرور مجازی هیچ فرقی نداره؟ (حالا میگید این یارو چه اسکله!!!هستم،مگه نه؟)

در هاست های عادی محیط کاربری رو میبینید، در سرور ها بخشی وجود داره به نام WHM - web host manager
بخش مدیریت سروره، سی پنل کاربریه

rasoulrahimi
January 22nd, 2012, 18:39
این هایی که لایسنس دایرکت ادمین رایگان میدن از کجا میارن؟

kamkar
January 22nd, 2012, 19:38
تا الان کسی رو ندیدم رایگان بده!!!
اون هایی هم که روی سرور میدن، در واقع کشیدن روی هزینه سرور! مفت که نیست همین جوری بدن...
ببین دوست من، در هاستینگ همه میخوان خدمات عالی بدن، یا حداقل سعیشون رو میکنند، میخوان سرویس هایی بدن که مشتری جذب بشه. بزار رک بهت بگم: این کارا برای رضای خدا نیست، برای کسب در آمده! کسی اگر براش نصرفه نمیتونه در طولانی مدت دووم بیاره و ورشکست میشه!!!!!!
همین دایرکت ادمین ارزون، در کمترین حالت 10 هزار تومن در میاد و با توجه به روند صعودی دلار................خودتون حدس بزنید.

rasoulrahimi
January 22nd, 2012, 20:03
تا الان کسی رو ندیدم رایگان بده!!!
اون هایی هم که روی سرور میدن، در واقع کشیدن روی هزینه سرور! مفت که نیست همین جوری بدن...
ببین دوست من، در هاستینگ همه میخوان خدمات عالی بدن، یا حداقل سعیشون رو میکنند، میخوان سرویس هایی بدن که مشتری جذب بشه. بزار رک بهت بگم: این کارا برای رضای خدا نیست، برای کسب در آمده! کسی اگر براش نصرفه نمیتونه در طولانی مدت دووم بیاره و ورشکست میشه!!!!!!
همین دایرکت ادمین ارزون، در کمترین حالت 10 هزار تومن در میاد و با توجه به روند صعودی دلار................خودتون حدس بزنید.

خوب الان اینو نگاه کنید. پس قیمت لایسنس پلن اول (در لینک زیر، اونی که قیمتش 34000 تومنه)، روش حساب شده ؟

سرور مجازی لینوکس خارج | ایران سرور، ارائه دهنده خدمات هاست و ثبت دامنه (http://iranserver.com/vps/linux/)

kamkar
January 22nd, 2012, 20:12
احتمالا...
شما بهشون بگید دایرکت ادمین نمیخواید، پولش رو کم کنند، جواب احتمالی اینه که این یه خدمت رایگانه و پولی کم نمیشه. حالا شما بگید پس روی یکی دیگه از سرورهاتون که از اونها نگرفتید رایگان نصب کنند!!! مسلما انجام نخواهند داد و میگن این لایسنس ها فقط برای سرورهای خودمونه...
خب نتیحه این که این یک خدمت برای مشتریان خودشونه، برای جذب مشتری و کسب در آمد بیشتر، این یک بازاریابی به روشی کاملاً صحیحه! بیشتر از کد تخفیف و اینا هم جواب میده...این ثابت شده.

rasoulrahimi
January 22nd, 2012, 20:38
احتمالا...
شما بهشون بگید دایرکت ادمین نمیخواید، پولش رو کم کنند، جواب احتمالی اینه که این یه خدمت رایگانه و پولی کم نمیشه. حالا شما بگید پس روی یکی دیگه از سرورهاتون که از اونها نگرفتید رایگان نصب کنند!!! مسلما انجام نخواهند داد و میگن این لایسنس ها فقط برای سرورهای خودمونه...
خب نتیحه این که این یک خدمت برای مشتریان خودشونه، برای جذب مشتری و کسب در آمد بیشتر، این یک بازاریابی به روشی کاملاً صحیحه! بیشتر از کد تخفیف و اینا هم جواب میده...این ثابت شده.

دمت گرم داداش...عجب چیز خوبی گفتی.

rasoulrahimi
January 22nd, 2012, 22:38
به نظرتون از روی این آموزش( و پرسش در این فروم) میتونم خودم همه ی کار های (نصب و کانفیگ) ضروری و لازم برای استفاده از سرور مجازی رو انجام بدم :
http://www.webhostingtalk.ir/f93/27045/index5.html

kamkar
January 22nd, 2012, 22:45
به نظرتون از روی این آموزش( و پرسش در این فروم) میتونم خودم همه ی کار های (نصب و کانفیگ) ضروری و لازم برای استفاده از سرور مجازی رو انجام بدم :
http://www.webhostingtalk.ir/f93/27045/index5.html

جالبه تا من میام توی سایت شما هم یه پست میزنی :d آخه من از 6 صبح درگیر تنظیم یه سرورم و برای رفع خستگی سر میزنم!

آره، آموزش خیلی خوبیه، به شدت توصیه میشه!
اما چیز بیشتری که توصیه میشه اینه که توی وب سایت اون کنترل پنلی که میخواید نصب کنید، آموزش نصب پیش نیازها، خود پنل و..... رو داره، حتما داکیومنت های سایت مرجع رو ببینید.
تنظیمات اصلی سرور مهمه که خیلی سخته و هنر هر کسی نیست و کسی هم لو نمیده فوت کوزه گریشو! (خیلی هم طولانی و وقت گیره!!!!) چه در ایران چه خارج از کشور هزینه های خیلی زیادی برای کانفیگ و مدیریت سرور گرفته میشه...
کم کم خودتون یاد میگیرید، شاید ابتدای کار بدجوری با سرور مشکل داشته باشید البته و حتی کلا بیخیال بشید!

rasoulrahimi
January 23rd, 2012, 00:17
جالبه تا من میام توی سایت شما هم یه پست میزنی :d آخه من از 6 صبح درگیر تنظیم یه سرورم و برای رفع خستگی سر میزنم!

خوب، چند بار اتفاقی این کار پیش اومده. ولی چند بار دیگه آره. میدونید چون از بین کسایی که به سوالام جواب میدن، شما خیلی بهتر به من جواب میدید. یعنی خیلی خوب زبونمو می فهمید. بخاط همین هم ازتون خیلی ممنونم.

---------- Post added at 12:16 AM ---------- Previous post was at 12:15 AM ----------

به نظرتون بهتر نیست یه سرور خیلی ارزون و درپیت بگیرم، بعد یه مدت باهاش کار کنم تا کامل یاد بگیرم؟ راستش الان یاد گرفتن همه چیز سرور مجازی برام مهم تر از اون شبکه اجتماعی و کار های دیگست.
البته اگه راه بهتری هم وجود داره بگید؟ مثلا اگه جایی سرور تست میدن، یا سرور رایگان بهم بگید. ممنون

kamkar
January 23rd, 2012, 00:25
شما میتونید یه سرور ضعیف بگیرید، حتی اینجا درخواست بدید که فقط برای آموزش میخواید و یه قیمت منصفانه آفر بدند. فقط 512 مگابایت رم داشته باشه که بتونید بدون مشکل کنترل پنل نصب کنید.
پارس پک هم 24 ساعت سرور ابری تست میداد یه زمانی، اما برای آموزش اصلا جالب و راحت نیست.

بعد یک نسخه تریال از CPanel نصب کنید و آزمایش کنید.
میتونید کلوکسو هم نصب کنید خودتون ریخت و قیافش رو ببینید که میگم ارزشش رو نداره :d
دایرکت ادمین هم فکر نکنم نسخه آزمایشی بده...

برای کسایی که تازه کار هستند تنظیم و کانفیگ مناسب آپاچی یا ngix خیلی مشکله و هیچ وقت به امنیت و سرعت مناسب نخواهید رسید!! میتونید یک نسخه آزمایشی لایت اسپید هم نصب کنید.
یک وب سرور بسیار بسیار قدرتمنده که منابع سرور رو بهینه میکنه و امنیت بالایی داره، دیدم و میگم که واقعاً محشره! هم برای تازه کارها مناسبه هم برای بقیه...به گفته خودشون سرعت رو بیش از دو برابر میکنه (راست میگن)
البته پولیه و قیمت گرونی داره، برای سرور مجازی 14 دلار آب میخوره، اما دو هفته آزمایشی داره که میتونید تست کنید. به نظرم می ارزه!
البته عملا اون IP که استفاده می کنید نابود میشه :d چون نفرات بعدی هیچی آزمایشی نمیتونند نصب کنند!

rasoulrahimi
January 23rd, 2012, 01:04
فعلا میگم سی پنل رو نصب کنم(چون خیلی معروفه). بعد هم نمیتونم نسخه نال شده ی دایرکت ادمین رو بنصبم؟ (فکر کنم اگه بگردم باشه)

kamkar
January 23rd, 2012, 01:27
توی سرور مهم ترین چیزها امنیت و پایداریه...
پس نال نصب نکنید. (تازه اگر کسی که وارز نداشته باشه بهتون اجازه نمیده، چون خودش تو دردسر میفته)

rasoulrahimi
January 23rd, 2012, 15:33
توی سرور مهم ترین چیزها امنیت و پایداریه...
پس نال نصب نکنید. (تازه اگر کسی که وارز نداشته باشه بهتون اجازه نمیده، چون خودش تو دردسر میفته)
پس بهترین راه برای تجربه ی دایرکت ادمین، پرداخت لایسنس یک ماهشه؟

rasoulrahimi
February 3rd, 2012, 12:47
یه چیزی رو اینجا نمی فهمم؟ کلوکسو چیه؟ Nginx کیه؟:-&
اینو فهمیدم که کلوکسو یه چیزی تو مایه های دایرکت ادمین و سی پنله با امکانات خیلی کمتر!!! بعد حالا nginX چه صیغه ایه؟ (اخه یه جا خوندم nginx رو تو کلوکسو نصب کردن)

itjavani
February 3rd, 2012, 13:24
یه چیزی رو اینجا نمی فهمم؟ کلوکسو چیه؟ Nginx کیه؟:-&
اینو فهمیدم که کلوکسو یه چیزی تو مایه های دایرکت ادمین و سی پنله با امکانات خیلی کمتر!!! بعد حالا nginX چه صیغه ایه؟ (اخه یه جا خوندم nginx رو تو کلوکسو نصب کردن)

nginx یک وب سرور هست! مثل آپاچی!

rasoulrahimi
February 3rd, 2012, 14:08
فرقش با آپاچی و لایت اسپید چیه؟ (هم قیمتش و هم سرعتش و...)
ممنون میشم اگه همین جا جوابمو بدید

kamkar
February 3rd, 2012, 16:10
آپاچی یک وب سرور رایگان هست که معمولا همه جا استفاده میشه...چیز خوبیه، اما به شرطی بلد باشی چطور تنظیمش کنی..یکم سخته!

لایت اسپید نیاز به تنظیم کزدن کردن نداره، سرعتش خیلی سریع تره و سایت ها راحت بالا میان! امنیت خیلی خوبی هم داره...البته پولی هست، به خاطر همین کمتر استفاده میشه!

ngix رو جا انداختم! من کار نکردم، لازم نیست روی کلوکسو نصب بشه و در همه کنترل پنل ها کار میکنه، چون فقط یک وب سروره! از اون جایی که من کار نکردم تعریفش رو در همین انجمن خوندم که از آپاچی خیلی بهتره، اما انقدر آپشن های زیادی داره که آدم قاطی میکنه و باید خیلی حرفه ای باشی تا از توش یه چیز خوب در بیاری! اون وقت از دو تا بالایی بهتر میشه گویا!

rasoulrahimi
February 3rd, 2012, 16:42
بازم عمو kamkar مثل همیشه خوب جوابمو داد. آقا من دیگه نمیدونم با چه زبونی ازت تشکر کنم. واقعا دمت گرم....
منم که مثل همیشه سوال چرت و پرت میکنم. خلاصه ببخشید دیگه پ، سطح سوادم همین قدره.
و اما سوال :
همونطور که گفتید نیازی نیست که رو کلوکسو،nginx یا آپاچی نصب کنم، اما اگه نصب کنم چه فرقی میکنه؟ تا حدودی میدونم که وظیفه وب سرور چیه و میخوام بدونم که این دو حالت(نصب شده و نشده) چه فرقی با هم دارن؟
بازم مثل همیشه ممنون

kamkar
February 3rd, 2012, 16:49
به هر حال باید ساخت یک سایت دینامیک باید از یک وب سرور استفاده کنید. هرکاری کنید جلوی استفاده اش رو نمیشه گرفت!!
آپاچی به طور پیش فرض معمولا همه جا نصب هست، چون رایگان و انصافاً وب سرور بدی نیست.
وب سرور یک مفسر هست اصطلاحاً (درست گفتم؟) کارش اینه که کدهایی مثل php رو بخونه، عملیات انجام بده و طبق دستوراتی که بهش داده میشه از طریق فایل php یک کد HTML بسازه!
HTML زبان برنامه نویسی نیست، ساده ترین روش خوندنش اینه که از سرور به مرورگر فرستاده بشه و مرورگر اون کدها رو تبدیل به قیافه سایت بکنه!!!
ما باید ظاهر سایت رو ببینیم، نه کد php نه asp نه html نه هر کد دیگه ای!!

نمیدونم چرا حس میکنم یه چیزهایی رو غلط گفتم! ببخشید اگر غلط بود، تازه از خواب بیدار شدم صاف اومدم پای کامپیوتر!

rasoulrahimi
February 3rd, 2012, 16:59
1-این HyperVM که تو سایت کلوکسو هست رایگانه؟؟؟(البته میدونم که مجازی سازه نه کنترل پنل)
2-من اگه بخوام چند تا سایت رو با یه سرور مجازی مدیریت کنم(در واقع انگار به چند تا سایت هاست بدم)، باید کلوکسو رو برای ادمین بنصبم یا ریسلر؟

kamkar
February 3rd, 2012, 17:10
1-این HyperVM که تو سایت کلوکسو هست رایگانه؟؟؟(البته میدونم که مجازی سازه نه کنترل پنل)

آره، رایگانه...کلا این دور و بری های کلوکسو رایگانن! :d

2-من اگه بخوام چند تا سایت رو با یه سرور مجازی مدیریت کنم(در واقع انگار به چند تا سایت هاست بدم)، باید کلوکسو رو برای ادمین بنصبم یا ریسلر؟
این ها دو تا چیز کاملا متفاوته...باید کلوکسو رو کامل از SSH نصب کنید، بعد اون یک محیط ادمین داره، یک محیط کاربری، از توی ادمین باید کاربر بسازید...
البته من فقط این کنترل پنل رو نصب کردم و یه نگاه انداختم، ولی معمولا طبق قوانین جهانی نانوشته همین جوریه!
البته کلوکسو برای سایت دهی به نظرم مناسب نیست، هر کاربری (حتی اگر خودتون باشید و شخصی باشه) واقعا حرصش در میاد!! البته اگر با بقیه کنترل پنل ها کار کرده باشه...
سی پنل که گرونه و تحریم کردن ولی برای جذب مشتری عالیه!
دایرکت ادمین هم کنترل پنل خوبیه! البته به پای سی پنل نمیرسه ولی برای این کارا خیلی خوبه، 7 تومن (ماهانه) هم بیشتر نیست!! دائمی هم 120 تومن! الان ایرانی ها و شرکت های بزرگ که سرورها رو دارن میارن ایران استفاده میکنند.

rasoulrahimi
February 3rd, 2012, 17:14
من که اصلا قرار نیست اون ها رو بفروشم. فقط برای خودم که میخوام چند تا سایت بزنم میخوام.در مورد قضیه حرص در اومدن هم دیگه باید تحمل کنم، چون نمیخوام به هیچ کدومشون پول بدم.:-p
ولی من هنوز دارم گیج میزنم@-) پس اگه اینطور باشه، ریسلر برای چیه؟

kamkar
February 3rd, 2012, 17:58
Resller یعنی نماینده! به کسی اطلاق میشه که یک دسترسی محدود به محیط مدیریت داره تا بتونه هاست ایجاد کنه و به دیگران بده، بدون این که منت ادمین رو بکشه!

rasoulrahimi
February 5th, 2012, 21:08
میشه در چند خط ساده و خلاصه بگید میکروتیک چیه و چه فرقی با سرور مجازی عادی داره؟ (میشه بگید به جز چیز پی ان، چی میشه باهاش ساخت؟)

mehdifx
February 16th, 2012, 19:29
میشه در چند خط ساده و خلاصه بگید میکروتیک چیه و چه فرقی با سرور مجازی عادی داره؟ (میشه بگید به جز چیز پی ان، چی میشه باهاش ساخت؟)

تا اونجایی که من میدونم میکروتیک هم یه سیستم عامل مثل ویندوز و لینوکسه و روی سرورهای مجازی نصب میشه. نحوه کارکردن و ... را باهاش آشنایی ندارم. ولی اگه دوستان میدونن ممنون میشم راهنمایی بفرمایند.