PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سوال در رابطه با ایمیل مارکتینگ

lvlehrad
January 21st, 2012, 10:07
سلام
دوستان لطفا خسیس بازی در نیارید و اگر در این زمینه تجربه ای دارید به اشتراک بگذارید :53:

من میخوام در زمینه ایمیل مارکتینگ فعالیت کنم ولی تجربه ای ندارم و آماتور هستم در این مورد ...

1. به نظر شما نرم افزار ارسال ایمیل تحت وب بهتر هست یا ارسال با سرور مجازی ؟(خودمم دقیقا نمیدونم فرقش چیه)

2. لطفا چند تا نرم افزار معروف و معتبر معرفی کنید (اگر لینک سایت خارجی میدید لطفا یه توضیح مختصری هم بدید)

3. من حدود 20 هزار تا ایمیل فعال دارم و میخوام این تعداد ایمیل رو بیشتر کنم چه راه هایی برای جمع کردن ایمیل های فعال وجود داره ؟

4. من میخوام بیش از 90% ایمیل ها به Inbox فرستاده بشه و اسپم نشه آیا با این وجود میتونم از هرکسی vps بگیرم ؟ یا باید از جای خاصی وی پی اس تهیه بشه ؟

ممنون میشم راهنماییم کنید :-*

amirhkh
January 23rd, 2012, 07:40
1. به نظر شما نرم افزار ارسال ایمیل تحت وب بهتر هست یا ارسال با سرور مجازی ؟(خودمم دقیقا نمیدونم فرقش چیه)

این سوالتون بی مورد هست , باید می پرسیدید استفاده از نرم افزار ارسال ایمیل شرکت های مختلف ( مثل شرکت ما ) بهتر هست یا سرور مجازی

اگر سوال به این شکل تغیر کنه پاسخ به صورت زیر هست

شما با دریافت نرم افزار تحت وب ( مثلا مال ما ) دیگر درگیر مسائل فنی و تضمینی ماجرا نمی شوید و براساس هزینه ای که می کنید خدمات دریافت می کنید , و فقط به تجارت فکر می کنید
ولی اگر خودتون قصد داشته باشید Provider این ماجرا بشوید ( حالا با هاست , VPS یا Dedicated یا پی سی خونتون :دی ) علاوه بر مسائل تجاری ماجرا درگیر مسائل فنی نیز خواهید شد

3. من حدود 20 هزار تا ایمیل فعال دارم و میخوام این تعداد ایمیل رو بیشتر کنم چه راه هایی برای جمع کردن ایمیل های فعال وجود داره ؟

باید یه نرم افزار بنویسید که بیفته به جون سایت ها و ایمیل جمع کنه , بحث در این رابطه بسیاره و احتمال اینکه افراد بیان الگوریتم های خیلی قوی رو همینجوری در محیط انجمن بذارن کمه , ضمن اینکه اگر می خواید بانک دقیقی داشته باشید باید برای هر سایت یک الگوریتم خوب طراحی کنید , مثلا میشه با کمی کار اصولی کل بانک ایمیل و موبایل کتاب اول رو استخراج کرد :دی

4. من میخوام بیش از 90% ایمیل ها به Inbox فرستاده بشه و اسپم نشه آیا با این وجود میتونم از هرکسی vps بگیرم ؟ یا باید از جای خاصی وی پی اس تهیه بشه ؟

در مورد این مساله خود ایمیل هاستینگ مهم نیست , مهم روش ارسال ایمیل و مدیریت ارسال هست که باعث میشه شما Spam و Black List بشوید یا نشوید
شما باید دقت کنید که توضیحات ارائه دهنده ی این هاستینگ کاملا علمی باشد , تحقیق کنید و سپس تصمیم بگیرید

اگر هر ارائه دهنده ای گفت سرویس من فلان است باور نکنید و از او دلایل علمی خواهید

ضمنا 90% ایمیل هاستینگ ها با یک Sender ثابت ارسال می کنند به دلایلی , اگر هاستینگی که خواست به شما سرویس بده اینجوری بود به هیچ وجه سمتش نروید چون به کل متضرر خواهید شد

برای سوال دوم پاسخی ندارم , خودتان با توجه به تجربیاتتون که در ادامه این تاپیک کسب می کنید پاسخ رو پیدا کنید
در انجمن هم جستجو کنید بحث های زیادی در این باب هست

موفق باشید

elyas.as
January 23rd, 2012, 10:45
عوامل موفقیت در بازاریابی بوسیله پست الکترونیکی | تبلیغ دات كام:: مشاوره تبليغاتي، بهینه سازی سايت برای موتورهاي جستجوگر، ارتقا رتبه سايت (http://www.tabliq.com/1644/%D8%B9%D9%88%D8%A7%D9%85%D9%84-%D9%85%D9%88%D9%81%D9%82%DB%8C%D8%AA-%D8%AF%D8%B1-%D8%A8%D8%A7%D8%B2%D8%A7%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D8%A8%D B%8C-%D8%A8%D9%88%D8%B3%DB%8C%D9%84%D9%87-%D9%BE%D8%B3%D8%AA-%D8%A7/)

http://www.tabliq.com/1640/%D8%B1%D9%85%D9%88%D8%B2-%D9%85%D9%88%D9%81%D9%82%DB%8C%D8%AA-%D8%A7%DB%8C%D9%85%DB%8C%D9%84%E2%80%8C%D9%87%D8%A 7%DB%8C-%D8%A8%D8%A7%D8%B2%D8%A7%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D8%A8%D B%8C/ (http://www.tabliq.com/1644/%D8%B9%D9%88%D8%A7%D9%85%D9%84-%D9%85%D9%88%D9%81%D9%82%DB%8C%D8%AA-%D8%AF%D8%B1-%D8%A8%D8%A7%D8%B2%D8%A7%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D8%A8%D B%8C-%D8%A8%D9%88%D8%B3%DB%8C%D9%84%D9%87-%D9%BE%D8%B3%D8%AA-%D8%A7/)

دو تا مقاله درباره بازاریابی بوسیله پست الکتروینک

SEOmoz
January 23rd, 2012, 16:22
اگر میخوای ایمیل مارکتینگ حرفه ای انجام بدی و کارت فرق داشته باشه با اینایی که کیلویی ایمیل ارسال میکنند و هیچ سودی هم نداره بیا برو سایت علی نورهانی ازش بخواه یا اگر داری پول بده یک سری برات انجام بده ببینی چه جوری باید انجام بشه.
راستشو بخوای من هیچ سایتی توی ایران ندیدم که ایمیل مارکتینگ انجام بده همه فقط یک لیست دارند که با یک نرم افزار ارسال میکنند.
http://www.modiresite.com/
----------------------------------------------------------
در مورد ارسال با چه نرم افزاری هم میتونی با نرم افزار بفرستی هم با سایت که سایت هایی هستند مثل mailchimp که محدودیت دارند توی ارسال رایگان اما نرم افزارهایی هم هستند مثل Email Sender Deluxe و OEM Pro که دومی برای لیست های بزرگ هست اولی برای لیست های کوپیک تر این نرم افزار ها این امکانو میدند که Goal و Campaign تعریف کنی
سوال سومت یکم سخته. اما برای این که بتونی راحت ایمیل کاربرانتو جمع کنی باید یک Landing Page ایجاد کنید یعنی جایی که خودشون به یک دلیلی که تو باید براشون بنویسی بهت میل بدند.مثلا وقتی داری اکانت به یوزرت میدی ایمیل بگیر و در دفعات بعدی هم به همون ایمیل ارسال کن اگر سرویس تو خوب باشه یک حالتی ایجاد میشه که بهش میگن ویروسی یعنی تو به من میل میدی من خوشم میاد میدم دوستم همینا میشه جمع مشتری.یا بیا کاربرا مجبور کن توی سایتت ثبت نام کنند ایمیل بگیر اما بهشون بگو اقا یا خانم ما به شما تضمین میدیم که ایمیلتو به کسی ندیم این خودش کولاک میکنه همین یک جمله اما خودت از ایمیل هاشون استفاده کن و براشون ایمیل بفرست همین که تو خود مشتری هاتو داشته باشی باعث میشه مشتری هات برات مشتری بیارن.
کلا توی ایمیل مارکتینگ یک درصدی هست که در بهترین حالت میگند که از هر 100 نفر اگر 3 نفر ایمیل شما را بخونن و بیان سایتت ایمیل مارکتینگت موفق بوده.این 3 تا در حالت ایده ال هست.
در مورد اسپم شدن هم یک سری نکات هست که اگر رعایت کنید امکان اسپم شدن میاد پایین اول از همه با میل سرور گوگل اگر بفرستی امکان اسپم میاد پایین.اما متن خودش میتونه باعث بشه اسپم بشی مثلا در مورد استفاده از HTML اگر درصد استفاده از اچ تی ام ال از متن بیشتر باشه ایمیل اسپم میشه.و یا اگر از کلمات غیرمجاز مثل Free و یا کلمات مشکل دار زیاد استفاده کنید باعث میشه اسپم بشی.یک سرویس هست به اسم اسپم کاپ یا همون پلیس اسپم اون میاد چک میکنه که اگر نزدیک باشی به اسپم میفرسته اسپم

saeed.bohlooli
January 24th, 2012, 07:24
ادر مورد این مساله خود ایمیل هاستینگ مهم نیست , مهم روش ارسال ایمیل و مدیریت ارسال هست که باعث میشه شما spam و black list بشوید یا نشوید
شما باید دقت کنید که توضیحات ارائه دهنده ی این هاستینگ کاملا علمی باشد , تحقیق کنید و سپس تصمیم بگیرید

موفق باشید

یعننی ip , تنظیمات سرور تاثیری ندارند؟ عجب !!!!

lkmew
January 24th, 2012, 10:25
با نرم افزارهای ارسال ایمیل تحت ویندوز بدون داشتن دامنه و فقط از طریق ip میشه اقدام به ارسال کرد؟
یعنی چطور می تونیم بجای اینکه دومین رو تو این نرم افزارها ست کنیم ip رو ست کنیم؟

kamkar
January 24th, 2012, 11:21
با صحبت های amirhkh کاملاً مخالفم! این روش ها یا جواب نمیده باعث اتلاف وقت و پول میشه، یا باعث بی آبرو شدن کامل یک مجموعه میشه!!!

SEOmoz کاملا درست میفرمایند. این کار تکنیک داره و الان تبدیل شده به یک علم و در این مورد کتاب نوشته میشه! (به آمازون رجوع کنید.)
آقای نورهانی هم که استاد این کار هستند، من خودم در چندتا از کارگاهشون شرکت کردم و بیشتر چیزهایی که میدونم از ایشون یاد گرفتم.

اول باید ببینی ایمیل مارکتینگ چی هست، به چه دردی میخوره و قراره چه کاری انجام بده! ایمیل مارکتینگ با ارسال خبرنامه یا ارسال کیلویی ایمیل فرق داره!
خبرنامه یک بار ارسال میشه و در هر بار شما متنی می نویسید که در فلان زمان چند تا موضوع یا خبر به کاربران هدف اطلاع بده!
ایمیل مارکتینگ روشی برای جمع آوری ایمیل افراد تحت قالب یک موضوع به کاربران هدف هست. مثلا وعده یک آموزش رایگان در طی 7 روز! اگر کاربری علاقمند باشه، ایمیل رو وارد میکنه، این کاربر میشه یک علاقمند به فلان موضوع خاص!
حالا ایمیل ها به صورت اتوماتیک ارسال میشند، مثلا با وارد کردن اطلاعات اولین ایمیل ارسال بشه، فردا دومیش و به همین ترتیب...
اگر 10 روز بعد یکی دیگه وارد کرد، برای اون هم ایمیل روز اول ارسال بشه، فرداش ایمیل روز دوم وهمه اینها بدون دخالت شما و به طور اتوماتیک!
به این میگن ایمیل مارکتینگ و اصل موضوع نحوه جمع آوری ایمیل هست نه ارسالش!

مشخصا نرم افزارهای تحت وب بهتر هستند. شما که نمیخواید بعد از صرف کلی وقت و هزینه همه ایمیل ها به اسپم بره؟
اگر تعداد ایمیل ها کم باشه، مثلا 2000 تا، شاید بشه 100 تا 100 تا ارسال کرد تا نه سرویس دهنده سرویس شما رو به علت اسپم قطع کنه، نه بره تو پوشه اسپم! دقت کن اسپم فرستادن غیر قانونیه و اگر بفرستی هم میره در پوشه بالک!

حالا چه سایتی؟
من نمیدونم سایت های ایرانی چه کار کردند و چطوری خدمات میدن، اما سایت های بسیار معروف مارکتینگ مثل awber هستند که این کار رو به طور حرفه ای انجام میدن، حتی گزارش میدن چند تا باز شده، چند تا نشده، چند نفر روی لینک مد نظر شما کلیک کردند چند نفر نکردند و...
از طرفی با شرکت های متعددی مثل یاهو و جیمیل و لایو و aol قراردادهای کلان دارند تا ایمیل های ارسالی از طرف اونها به اسپم نره!

2. لطفا چند تا نرم افزار معروف و معتبر معرفی کنید (اگر لینک سایت خارجی میدید لطفا یه توضیح مختصری هم بدید)
الان این سایت به نظرم میرسه:
Email Marketing Software & Email Marketing Services from AWeber (http://www.aweber.com)
چون تمام کسانی که برای من ایمیل میفرستند، چه ایرانی چه خارجی معمولا از این سایت استفاده میکنند! سایت های روانشناسی، بازاریابی، کسب درآمد و و و! وگرنه باز هم هست.
جوملا هم یک کامپوننت داره به اسم acymailing که این کار رو انجام میده و تجاری هست. اما باز محدودیت ایمیل در سرور شما پا برجاست!

این همون تکنیک و فوت کوزه گری ایمیل مارکتینگ هست! با یک توضیح مختصر هم به دست نمیاد، با یک آموزش هم به دست نمیاد، باید چندین بار بخونید، فیلم ببینید، مقاله بخونید، خودتون امتحان کنید تا یاد بگیرید.
اما مهمترین موضوعش ساخت landing page هست. چطور مشتری رو با یک خدمت رایگان وادار کنیم ایمیل خودش رو بده! بعد طی چندین روز متوالی، حتی 30 روز یا بیشتر آموزش بدید تا جلب اعتماد بشه و در انتها راه حل خودتون که پولی هست رو پیشنهاد بدید! 90 درصد مخاطبان خواهند خرید! (هدف از این کار پول در آوردنه دیگه! نه ایجاد مزاحمت!)

بالاتر گفتم دیگه!

باید یه نرم افزار بنویسید که بیفته به جون سایت ها و ایمیل جمع کنه , بحث در این رابطه بسیاره و احتمال اینکه افراد بیان الگوریتم های خیلی قوی رو همینجوری در محیط انجمن بذارن کمه , ضمن اینکه اگر می خواید بانک دقیقی داشته باشید باید برای هر سایت یک الگوریتم خوب طراحی کنید , مثلا میشه با کمی کار اصولی کل بانک ایمیل و موبایل کتاب اول رو استخراج کرد :دی
اشتباه محض! اشتباهی که باعث نابود شدن اعتبار و آبروتون میشه! اشتباهی که ضرر و زیان مالی هم وارد میکنه! اصلا این کار رو نکنید!
مخاطبی که با خواست خودش درخواست عضویت در لیست شما رو نداده از این کار با تمام وجودش متنفره! انگار توی حموم دوربین گذاشته باشید و فیلم های خیلی خصوصی رو پخش کنید! یعنی در این حد این کار بده و احساس میکنه چیزی ازش ***یده شده!
از طرفی، شما باید به مخاطب هدف ایمیل بزنید! هر ایمیل برای شما هزینه هایی به دنبال خواهد داشت، اگر کسی در زمینه فرش کار میکنه و شما ایمیل هایی در رابطه با آهن، تجارت خشکبار و... ارسال کنید نه تنها توجه نمیکنه، بلکه حالش هم به هم میخوره!
برای مثال یک نفر یکی از ایمیل های قدیمی من رو به دست اورده و هی ایمیل هایی سیاسی در طرفداری از جریانی که ازش متنفر بودم میزد! به عقاید من و مهمترین ستون های عقیدتی مثل دین من توهین میکرد و این برای من آزاری مسلم بود! تازه در انتهای ایمیل هم دکمه خروج از لیست نزاشته بود و وقتی بهش پیام دادم گفت حذف نمیکنم تا یه چیزی یاد بگیری!
این از نظر شما چه معنی و مفهومی داره؟ از توهین به عقاید و هرچی بگذریم توهین به شعور و اعتماد مخاطبه! من هم گزارشش کردم و بلاک شد، هر دفعه ایمیل جدید میساخت و دوباره بلاک میشد تا خودش از رو رفت!

این ایمیل ها اگر برای مخاطب هدف، به درخواست خودش ارسال نشه و امکان حذف از لیست نداشته باشه آزاردهنده است.

برای اسپم نشدن هم از شرکت های معتبر فعال در زمینه ایمیل مارکتینگ کمک بگیرید. شرکت های معتبر خارجی حتی با این سرویس دهنده های ایمیل قرارداد دارند تا این اتفاق نیفته.

lkmew
January 24th, 2012, 11:41
آقای نورهانی هم که استاد این کار هستند، من خودم در چندتا از کارگاهشون شرکت کردم و بیشتر چیزهایی که میدونم از ایشون یاد گرفتم.
حداقل تو این مورد با صحبتهاتون مخالف.
من خودم تو یکی از کارگاهاش شرکت کردم فقط به خاطر اینکه روش عملی کار با یکی از نرم افزارهای تحت وب ایمیل مارکتینگ رو یاد بگیرم که البته تو سرفصل کارگاه هم بود.
کلی تئوری صحبت کردند که همشون چیزایی بود که تو سایتهای فارسی هم بود. وقتی رسید به قسمت علمی کارگاه سمبل کرد و گفت وقت کارگاه تموم شد و وقت نداریم و ...
برداشت شخصی من بطور قطع به یقین این بود که این کارگاهها شده اند منبع کسب درآمد والا آقایون تمایلی به آموزش قسمت اصلی و عملی کار ندارند.

kamkar
January 24th, 2012, 11:44
والا من که ایشون نیستم یا فامیلم نیست بخوام دفاع کنم :d ولی این هم در نظر بگیر که کلاً همه این کارها از سر تا ته برای کسب در آمده!
ولی من یکی رو شرکت کردم کامل لندینگ پیج و خاصیتاش رو توضیح دادند، به هر حال فیلم هاش هم روش سایتش هست توضیح میده... نمیدونم دیگه :-؟

lkmew
January 24th, 2012, 12:36
والا من که ایشون نیستم یا فامیلم نیست بخوام دفاع کنم :d ولی این هم در نظر بگیر که کلاً همه این کارها از سر تا ته برای کسب در آمده!
ولی من یکی رو شرکت کردم کامل لندینگ پیج و خاصیتاش رو توضیح دادند، به هر حال فیلم هاش هم روش سایتش هست توضیح میده... نمیدونم دیگه :-؟

بله می دونم بنده هم به شما جسارت نکردم. کسب درآمد درست هم بد که نیست خوب هم هست. منتها به شرطی که دقیقا به سرفصلهایی که با آب و تاب تبلیغ میکنن عمل کنند.
لندینگ پیج رو بله من هم بودم و دیدم چقدر روش مانور میدن در حالیکه شاید فقظ 10% قضیه هست.
اصل کار آموزش کامل کار با یک نرم افزار خاص هست که ایشون نمیگن و خیلی سریع رد میشن. حتی یادم میاد یه نرم افزار تحت ویندوز رو نصب کرد و گفت این کارارو بکنید اسپم نمیشه. یکی رو برا تست فرستاد رفت تو اسپم. دومی رو فرستاد رفت تو اسپم. خلاصه سریع رد شد و دوباره رفت سراغ همون بحثهای تئوری.
اینارو گفتم که دوستان دیگه چشم بسته نرن تو این کارگاهها شرکت کنند الکی پولشونو دور بریزن.

p30well
January 24th, 2012, 12:59
این مطلب رو هم بخونی ، به نظرم خوبه :

ایران وب نیوز | ایمیل مارکتینگ یا اسپم مارکتینگ؟! | تفسیر و بررسی (http://www.irwebnews.com/email-marketing-or-spam-marketing.html)

kamkar
January 24th, 2012, 13:11
بله می دونم بنده هم به شما جسارت نکردم. کسب درآمد درست هم بد که نیست خوب هم هست. منتها به شرطی که دقیقا به سرفصلهایی که با آب و تاب تبلیغ میکنن عمل کنند.
لندینگ پیج رو بله من هم بودم و دیدم چقدر روش مانور میدن در حالیکه شاید فقظ 10% قضیه هست.
اصل کار آموزش کامل کار با یک نرم افزار خاص هست که ایشون نمیگن و خیلی سریع رد میشن. حتی یادم میاد یه نرم افزار تحت ویندوز رو نصب کرد و گفت این کارارو بکنید اسپم نمیشه. یکی رو برا تست فرستاد رفت تو اسپم. دومی رو فرستاد رفت تو اسپم. خلاصه سریع رد شد و دوباره رفت سراغ همون بحثهای تئوری.
اینارو گفتم که دوستان دیگه چشم بسته نرن تو این کارگاهها شرکت کنند الکی پولشونو دور بریزن.

خواهش میکنم، بالاخره هرکس یه نظری داره، مثلا برای من یاد گرفتن همین تئوری ها کافی بود که نرم یک بانک ایمیل بخرم!!!! یک بار به مبلغ کمی خریدم توش همش ایمیل های info@ دانشگاه ها بود. نصفش هم دلیورد نشد.
شما چیزهای بیشتر نیاز داشتید که گفته نشده...

الان این هم که معرفی کردند:

این مطلب رو هم بخونی ، به نظرم خوبه :

ایران وب نیوز | ایمیل مارکتینگ یا اسپم مارکتینگ؟! | تفسیر و بررسی

داره همین موضوع رو میگه و تاییدی هست روی تمام این حرف ها

SEOmoz
January 24th, 2012, 14:17
کلا همیشه یک چیزی هست به نام فوت کوزه گری هر کسی برای خودش یک سری چیزارو نگه میداره اما همون چیزایی که حالا به صورت تئوری هم میگند میتونه خود شخص بره تست کنه ببینه درسته یا نه من خودم یک سریشو تست کردم و دیدم درست گفتند.
اما هیچ نظریه ای صد در صد نیست هر چیزی میتونه تغییر کنه در هر لحظه

amirhkh
January 24th, 2012, 14:47
یعننی ip , تنظیمات سرور تاثیری ندارند؟ عجب !!!!

دوست عزیز روش ارسال و مدیریت ایمیل روی سرور تحت تاثیر تنظیمات ip های سرور هم هست دیگه , چرا سطحی به همه چیز نگاه می کنید ؟

---------- Post added at 02:47 PM ---------- Previous post was at 02:33 PM ----------

با صحبت های amirhkh کاملاً مخالفم! این روش ها یا جواب نمیده باعث اتلاف وقت و پول میشه، یا باعث بی آبرو شدن کامل یک مجموعه میشه!!!

متاسفانه این صحبت شما اصلا علمی نیست و جای بحث نداره , بالاتر ذکر کردم که اگر می خواهیم به نتیجه برسیم باید به صورت علمی به چالش بکشیم و به صورت علمی هم سوال بپرسیم

اشتباه محض! اشتباهی که باعث نابود شدن اعتبار و آبروتون میشه! اشتباهی که ضرر و زیان مالی هم وارد میکنه! اصلا این کار رو نکنید!
مخاطبی که با خواست خودش درخواست عضویت در لیست شما رو نداده از این کار با تمام وجودش متنفره! انگار توی حموم دوربین گذاشته باشید و فیلم های خیلی خصوصی رو پخش کنید! یعنی در این حد این کار بده و احساس میکنه چیزی ازش ***یده شده!
از طرفی، شما باید به مخاطب هدف ایمیل بزنید! هر ایمیل برای شما هزینه هایی به دنبال خواهد داشت، اگر کسی در زمینه فرش کار میکنه و شما ایمیل هایی در رابطه با آهن، تجارت خشکبار و... ارسال کنید نه تنها توجه نمیکنه، بلکه حالش هم به هم میخوره!
برای مثال یک نفر یکی از ایمیل های قدیمی من رو به دست اورده و هی ایمیل هایی سیاسی در طرفداری از جریانی که ازش متنفر بودم میزد! به عقاید من و مهمترین ستون های عقیدتی مثل دین من توهین میکرد و این برای من آزاری مسلم بود! تازه در انتهای ایمیل هم دکمه خروج از لیست نزاشته بود و وقتی بهش پیام دادم گفت حذف نمیکنم تا یه چیزی یاد بگیری!
این از نظر شما چه معنی و مفهومی داره؟ از توهین به عقاید و هرچی بگذریم توهین به شعور و اعتماد مخاطبه! من هم گزارشش کردم و بلاک شد، هر دفعه ایمیل جدید میساخت و دوباره بلاک میشد تا خودش از رو رفت!

این ایمیل ها اگر برای مخاطب هدف، به درخواست خودش ارسال نشه و امکان حذف از لیست نداشته باشه آزاردهنده است.

متاسفانه اصلا علمی صحبت نمی کنید , دقیقا عین یک پدر که به بچه میگه جیزه دست نزن صحبت می کنید

این صحبت شما متاسفانه اصلا توجیحی نداره , این حرف شما یعنی همه بیزنس های دنیا باید یک سایت قوی با بازدید بالا داشته باشند تا بتونن ایمیل های افراد رو به صورت خبرنامه یا عضویت جمع آوری کنند و سپس برای آنها ایمیل ارسال کنند

جمع آوری بانک های ایمیل هدفمند و در اختیار گذاشتن این ایمیل ها به افرادی که سررشته ای از اینترنت ندارند و فقط هدفشان معرفی کسب و کارشان هست و همچنین ارسال با روش های استاندارد جهانی که جلوی Spam شدن و Black شدن IP ها را بگیرد یک امر منطقی و اثبات شده است

این صحبت شما دقیقا مثل این هست که بگوییم اگه الان فلان شرکت برای فلان شهر یا صنف SMS تبلیغاتی ارسال می کند اشتباه می کند و غلط است , مدیر شرکت گچ و خاک حلبی آباد که موبایل داره باید بیاد مثلا تو سایت این نفر که می خواد تبلیغ گوسفند زنده بکنه شماره موبایلشو بزنه که یه روزی براش خبر فروش گوسفند نصف قیمت عید قربان SMS بشه

مشخصا نرم افزارهای تحت وب بهتر هستند. شما که نمیخواید بعد از صرف کلی وقت و هزینه همه ایمیل ها به اسپم بره؟
اگر تعداد ایمیل ها کم باشه، مثلا 2000 تا، شاید بشه 100 تا 100 تا ارسال کرد تا نه سرویس دهنده سرویس شما رو به علت اسپم قطع کنه، نه بره تو پوشه اسپم! دقت کن اسپم فرستادن غیر قانونیه و اگر بفرستی هم میره در پوشه بالک!

این نوشته شما نشان می ده که شما اصلا از بحث Multi IPs در بحث ارسال چیزی نمی دانید , به راحتی می توان با 10 IP تعداد 3000 ایمیل در ساعت ارسال کرد بدون اینکه به صورت اتوماتیک Spam یا Black اتفاق بیافتد , مگر اینکه تعدادی کاربر شما را دستی Spam کنند که این بحثی دیگر است

kamkar
January 24th, 2012, 18:34
متاسفانه این صحبت شما اصلا علمی نیست و جای بحث نداره , بالاتر ذکر کردم که اگر می خواهیم به نتیجه برسیم باید به صورت علمی به چالش بکشیم و به صورت علمی هم سوال بپرسیم
من دقیقا علمی بحث کردم و هر کس هم این موضوع رو تایید میکنه. مثل تفسیری که در ایران وب نیوز بود. این که شما یک شرکت با این موضوع دارید دلیل بر صحیح بودن کار شما و احمقانه بودن صحبت بقیه نیست!

این صحبت شما متاسفانه اصلا توجیحی نداره , این حرف شما یعنی همه بیزنس های دنیا باید یک سایت قوی با بازدید بالا داشته باشند تا بتونن ایمیل های افراد رو به صورت خبرنامه یا عضویت جمع آوری کنند و سپس برای آنها ایمیل ارسال کنند
برای جمع آوری ایمیل های مخاطبان هدف اصلا نیاز به یک سایت قوی پر بازدید نیست. هرکس خدمتی یا محصولی، چه رایگان چه تجاری به مخاطبان عرضه میکنه امکان جمع آوری اطلاعات رو با یک فرم کوچیک داره. صحبتی که من داشتم در مورد نحوه ارسال این ایمیل ها بود که اصلا موضوع بحث نیست. سخت ترین روش کار جمع آوری ایمیل هاست. چرا یک نفر که برای اولین بار به سایت شما مراجعه میکنه باید ایمیل خودش رو در اختیار شما بزاره؟

جمع آوری بانک های ایمیل هدفمند و در اختیار گذاشتن این ایمیل ها به افرادی که سررشته ای از اینترنت ندارند و فقط هدفشان معرفی کسب و کارشان هست و همچنین ارسال با روش های استاندارد جهانی که جلوی Spam شدن و Black شدن IP ها را بگیرد یک امر منطقی و اثبات شده است
جمع آوری بانک ایمیل هدفمند و در اختیار گذاشتن "اطلاعات شخصی فرد" به افرادی که سر رشته ای از اینترنت ندارند و فقط هدفشان معرفی کسب و کارشان است یک کار غیر قانونی، زشت و غیر اخلاقی در تمام جهانه...
این افراد حتی ایمیلشون در اختیار شما هم قرار ندادند و طبق گفته خودتون از سایت ها و وبلاگ ها "dozdide" میشن!

این صحبت شما دقیقا مثل این هست که بگوییم اگه الان فلان شرکت برای فلان شهر یا صنف SMS تبلیغاتی ارسال می کند اشتباه می کند و غلط است
دقیقا غلط و غیر قانونیه! چه توی این کشور بی در و پیکر و چه در کل جهان!
یک اپراتور تلفن همراه، به چه قیمت به خودش این حق رو داده که آدرس و شغل ما رو طبقه بندی کنه و در اختیار دیگران قرار بده؟ کی بهش این حقو داده؟ چرا من باید مجبور باشم این اس ام اس ها رو شب و روز در هر لحظه ای که مشخص نیست روی گوشی خودم دریافت کنم؟ چرا در قبال این کار غیر قانونی پول دریافت میکنه و تازه حتی یک قرونش هم در اختیار من قرار نمیده؟

شما اصلا چیزی از ایمیل مارکتینگ میدونی؟ یا چون یک شرکت ارسال ایمیل انبوه (اسپم!) داری از این موضوع دفاع میکنید؟
من شاید اطلاع از مولتی آی پی نداشته باشم، اما ایمیل مارکتینگ رو بلدم! من شاید بازاریابی اینترنتی رو بلد نباشم، اما میدونم این ایمیل ها و پیامک ها آزار دهنده است، میدونم افشای مشخصات خصوصی من که در اختیار سایت یا شرکتی قرار دادم به هر طریق ممکن غیر قانونیه!

هر کس حرف من رو تایید میکنه لطفا تشکر کنه!

ببخشید که اینطور حرف زدم و احتمالاً دعوا راه بیفته، اما شما حتی ذره ای به حقوق کاربران و مشتری اهمیت نمیدی و به دلیل فعالیت در این کار حاضری به هر روش ممکن توجیهش کنی! از طرفی از لحن صحبتتون خوشم نیومد و از به کار بردن الفاظی مثل "علمی بحث نمیکنید یا جای بحث نداره" در مورد خودم اصلا خوشم نمیاد. گفتم با نظر شما مخالفم و نظر خودم رو مطرح کردم. در صورتی که من نظر شما رو کاملا غلط و روشی آزاردهنده و غیرقانونی میدونم اما بیان نکردم.

amirhkh
January 24th, 2012, 19:11
برای جمع آوری ایمیل های مخاطبان هدف اصلا نیاز به یک سایت قوی پر بازدید نیست. هرکس خدمتی یا محصولی، چه رایگان چه تجاری به مخاطبان عرضه میکنه امکان جمع آوری اطلاعات رو با یک فرم کوچیک داره. صحبتی که من داشتم در مورد نحوه ارسال این ایمیل ها بود که اصلا موضوع بحث نیست. سخت ترین روش کار جمع آوری ایمیل هاست. چرا یک نفر که برای اولین بار به سایت شما مراجعه میکنه باید ایمیل خودش رو در اختیار شما بزاره؟

اگر بتوانید از این مورد یک مثال , فقط یک مثال بزنید که بدون موارد زیر در کمتر از 6 ماه 1000 ایمیل برای شخص در سیستم خبر نامه ثبت شد , بنده به کل از دنیای IT خدا حافظی خواهم کرد

1 - هزینه طراحی سایت
2 - هزینه ترافیک دار کردن سایت ( ترافیک واقعی ) در مورد خدمات مورد نظر
3 - هزینه نگهداری سایت

اگر این 3 مورد برای یک گوسفند فروش نیاز نبود بفرمایید بنده جلوی همه از شما عذر خواهی خواهم کرد

جمع آوری بانک ایمیل هدفمند و در اختیار گذاشتن "اطلاعات شخصی فرد" به افرادی که سر رشته ای از اینترنت ندارند و فقط هدفشان معرفی کسب و کارشان است یک کار غیر قانونی، زشت و غیر اخلاقی در تمام جهانه...
این افراد حتی ایمیلشون در اختیار شما هم قرار ندادند و طبق گفته خودتون از سایت ها و وبلاگ ها "dozdide" میشن!

یک اپراتور تلفن همراه، به چه قیمت به خودش این حق رو داده که آدرس و شغل ما رو طبقه بندی کنه و در اختیار دیگران قرار بده؟ کی بهش این حقو داده؟ چرا من باید مجبور باشم این اس ام اس ها رو شب و روز در هر لحظه ای که مشخص نیست روی گوشی خودم دریافت کنم؟ چرا در قبال این کار غیر قانونی پول دریافت میکنه و تازه حتی یک قرونش هم در اختیار من قرار نمیده؟

شما اصلا چیزی از ایمیل مارکتینگ میدونی؟ یا چون یک شرکت ارسال ایمیل انبوه (اسپم!) داری از این موضوع دفاع میکنید؟
من شاید اطلاع از مولتی آی پی نداشته باشم، اما ایمیل مارکتینگ رو بلدم! من شاید بازاریابی اینترنتی رو بلد نباشم، اما میدونم این ایمیل ها و پیامک ها آزار دهنده است، میدونم افشای مشخصات خصوصی من که در اختیار سایت یا شرکتی قرار دادم به هر طریق ممکن غیر قانونیه!

دوست عزیز متاسفانه با خواندن چند مقاله و کتاب نمی توان راه کار تجاری ارائه داد و موضوعات اینچنینی نیاز به تجربه و کار عملی دارد که فکر می کنم شما با این نوشتارتون فاقد اون هستید

خوشحالیم که بحث حریم خصوصی را هم فهمیدیم , وقتی در یک لینکی ایمیل یک نفر نوشته شده و حتی Bot گوگل هم قابلیت ذخیره کردن آن را دارد , نمی دانستیم ذخیره کردن آن تجاوز به حریم خصوصی افراد هست که شما الان ما را روشن کردید و قول می دهیم زین پس با عینک دودی قسمت اطلاعات آگهی دهنده ی یک آگهی ( مثلا در سایت ایستگاه ) را ببینیم

مشکل ما در تجارت از نوع ایرانی این هست که "هرکسی " بدون دلایل و مدارک مستند و علمی "حکم" صادر می کند

هر وقت توانستید دلایل ذکر شده توسط بنده را به صورت علمی نقض کنید اونوقت حاضرم با شما سر اصول تجارت در دنیای مجازی بحث کنم و به شما ثابت کنم که کار حرفه ای با دو تا مقاله خوندن عملی نیست , شما هنوز دلیل Spam شدن یک ایمیل را نمی دانید و اصلا از مکانیزم بررسی Spam سرویس دهنده هایی مثل Gmail خبر ندارید اونوقت بحث قانون و غیر قانونی بودن رو پیراهن عثمون می کنید که حرف خود را اثبات کنید ؟

تکبیر هم می دهید که از شما تشکر کنند ؟ مگر فوتبال هست دوست عزیز ؟

دوستان از ایشان تشکر کنید تا برنده شوند !!!

p30well
January 24th, 2012, 20:36
من فقط این رو میگم و به نظر من و خیلی ها کاملا درست هست

ایمیل مارکتینگ یا ارسال اس ام اس انبوه بدون رضایت مخاطب
1- کاملا غیرقانونی است. اگر ما در ایران براش قانون نداریم ، دلیلی نداره بگیم غیرقانونی نیست
2- هدفمند نیست و در نتیجه به هدف نهایی که کسب بازدید یا افزایش فروش محصول مورد نظر کارفرما هست ، نخواهد رسید

amirhkh
January 24th, 2012, 20:52
من فقط این رو میگم و به نظر من و خیلی ها کاملا درست هست

ایمیل مارکتینگ یا ارسال اس ام اس انبوه بدون رضایت مخاطب
1- کاملا غیرقانونی است. اگر ما در ایران براش قانون نداریم ، دلیلی نداره بگیم غیرقانونی نیست
2- هدفمند نیست و در نتیجه به هدف نهایی که کسب بازدید یا افزایش فروش محصول مورد نظر کارفرما هست ، نخواهد رسید

شما وقتی به صورت تخصصی یک ایمیل مشخص رو برای یک بانک مشخص ارسال کنی 100 درصد نتیجه می گیری چون طبق تحقیقاتت اون بانک ممکن هست بنا به درصدی احتمال که از نظر تجاری قابل قبول هست به خدمات شما احتیاج داشته باشند , ولی اینکه بیای به یک میلیون ایمیل یه چیزی رو بفرستی که مطمئن نیستی اون یک میلیون نفر اون تبلیغ به دردشون می خوره از نظر منم جالب و هدفمند نیست

همچنین هیچ جای دنیا هم من ندیدم که ارسال ایمیل غیر قانونی باشه , همه جا ارسال ایمیل مجازه ولی شکایت هم میشه کرد که در ایران شکایت ها عموما پیگیری نمی شن ولی در دنیا می شن

ضمنا بحث فنی این ماجرا اصلا ربطی به بحث تجاری ماجرا نداره

شما در تجارت مجاز هستی هر جوری خواستی عمل کنی و سود و زیان ماجرا هم گردن خودت هست پس هیچ وقت به اتفاق نظر در مورد مسائل کلی نخواهیم رسید

دوست ما در پست اول بیشتر دنبال روش های فنی بودند و فکر نمی کنم تاکید بر روی مسائل تجاری که نظر شخصی ماست کمک زیادی به ایشان بکند چون در نهایت روش خود را خواهند داشت

SEOmoz
January 24th, 2012, 21:47
دوست عزیز کاری که شما میگید Spam Marketing هست نه Email Marketing.
Email Marketing یک علم هست و یک سری اصول داره که تو حرف هایی که شما میزنید هیچ کدوم رعایت نمیشه.این که از لیست ایمیل ها استفاده بشه برای بقیه شرکت ها کار درستی هست کاری که در حال حاضر کاسپید هم داره انجام میده اونا دارن از لیست ایمیل مدیر سایت استفاده میکنند.
اما وقتی من ایمیل شخصی خودم را به کسی میدم یعنی اطمینان کردم و اصل اول Email Marketing ایجاد اطمینان هست.وقتی مدیر سایت برای کاسپید ایمیل ارسال میکنه برای منی هست که دنبال بخث های مشابه وب سایت هستم اگر برای من تبلیغ از لیست یک شرکت خدماتی استفاده کنم و ایمیل خودم را که مربوط میشه به مثلا فروش یک کتاب ارسال کنم در صورتی که موضوع سایت اول و موضوع ایمیل من یکی نباشه اصل اول ایمیل مارکتینگ رعایت نشده یعنی از اطمینان سوء استفاده کردم.استفاده از ایمیل هم به این معنا نیست که من به شما لیست ایمیلم را بدم خیر یعنی من برای مشتری های خودم ایمیلی ارسال کنم که شرکتی داره خدمات مشابه ما ارائه میده اگر مایل هستید استفاده کنید.
ایمیل مارکتینگ یک بحث گسترده هست و از اون چیزی که شما میگید جمع اوری ایمیل به هر روشی خیلی متفاوت هست.
الزاما نیاز به یک طراحی زیبا و سایت پربازدید هم نداره.اتفاقا صفحه ی Landing Page که شما میخواید ایمیل بگیرید باید ساده باشه که بتونه تمام توجه کاربر را به یک نقطه جمع کنه.همچنین نرخ بازده ایمیل مارتینگ به این نیست که سایت شما حتما پربازدید باشه.نرخ بازده به این هست که شما بتونی از حداقل بازدید بیشترین بازده را داشته باشید.سایت شما شاید یک میلیون بازدید کننده داشته باشه اما لیست ایمیلت هزار نفر نباشه اما یک سایت که روزانه صد بازدید داره روزانه 10 نفر بهش ایملشون رو بدن.

amirhkh
January 24th, 2012, 22:00
وقتی مدیر سایت برای کاسپید ایمیل ارسال میکنه برای منی هست که دنبال بخث های مشابه وب سایت هستم اگر برای من تبلیغ از لیست یک شرکت خدماتی استفاده کنم و ایمیل خودم را که مربوط میشه به مثلا فروش یک کتاب ارسال کنم در صورتی که موضوع سایت اول و موضوع ایمیل من یکی نباشه اصل اول ایمیل مارکتینگ رعایت نشده یعنی از اطمینان سوء استفاده کردم.استفاده از ایمیل هم به این معنا نیست که من به شما لیست ایمیلم را بدم خیر یعنی من برای مشتری های خودم ایمیلی ارسال کنم که شرکتی داره خدمات مشابه ما ارائه میده اگر مایل هستید استفاده کنید.
ایمیل مارکتینگ یک بحث گسترده هست و از اون چیزی که شما میگید جمع اوری ایمیل به هر روشی خیلی متفاوت هست.

پاسخ شما رو در پست قبل دادم بنده هم مخالف ارسال ایمیل با موضوعی خاص برای یک قشر عمومی هستم

جمع آوری ایمیل هم از مکان های عمومی هست نه خصوصی , کسی که ایمیلش هم در یک محل عمومی نمایان هست یعنی راه ارتباطی با خود را در محیط عمومی قرار داده هست و چون من و شما می توانیم آن را ببینیم پس مشکل شرعی ندارد اگر داشت ایمیل خود را نمی نوشت در آن مکان عمومی

الزاما نیاز به یک طراحی زیبا و سایت پربازدید هم نداره.اتفاقا صفحه ی Landing Page که شما میخواید ایمیل بگیرید باید ساده باشه که بتونه تمام توجه کاربر را به یک نقطه جمع کنه.همچنین نرخ بازده ایمیل مارتینگ به این نیست که سایت شما حتما پربازدید باشه.نرخ بازده به این هست که شما بتونی از حداقل بازدید بیشترین بازده را داشته باشید.سایت شما شاید یک میلیون بازدید کننده داشته باشه اما لیست ایمیلت هزار نفر نباشه اما یک سایت که روزانه صد بازدید داره روزانه 10 نفر بهش ایملشون رو بدن.

لطفا برای بنده که می خواهم به اطلاع عموم برسانم که برای عید قربان گوسفند را نصف قیمت می فروشم و سایت هم ندارم راه کار مارکتینگ ارائه بدید , تا ببینیم چه قدر هزینه غیر از ارسال ایمیل تبلیغاتی لازم هست
این توجه کاربران به Landing Page را بفرمایید که چگونه می تواند این شخص که حتی نمی داند اینترنت چیست جلب کند

SEOmoz
January 24th, 2012, 22:32
شما چرا یک مثال میزنید که اصلا توی دنیای مجازی جاش نیست.آدم گوسفند فروش که نمیاد توی اینترنت یک چیزی میگید که خودتونم میدونید امکانش نیست.حتی اگر یک درصد روش شما درست باشه بازم کسی توی اینترنت به دنبال گوسفند نمیگرده و اصلا نگاه به ایمیل شما نمیکنه.
-----------------------------------------------
شما میخواید یک محصول آموزشی بفروشید مثلا این چیزیه که توی دنیای مجازی مشتری داره.برای همین میگم ایمیل مارکتینگ علمه و کاری که شما میکنید Spam هست.چون هر کسی را برای کاری ساخته اند.کسی که گوسفند میفروشه اصلا دور و بره اینترنت نمیره.شما برای یکی که کارش اینترنت هست و میخواد انلاین محصول بفروشه باید ایمیل مارکتینگ انجام بدید.
حتی اگر کسی که ایمیل را در مکان عمومی قرار میده راضی باشه بازم کار شما ایمیل مارکتینگ نیست چون بازم ایمیل شما هدفمند نیست.کاری که با هدف و برنامه درست و علمی نباشه نتیجه نداره.فکر میکنید چقدر از ایمیل هایی که اینحوری ارسال میشه هدف و برنامه پشتشه؟کمتر از یک درصد.
کار حرفه ای و درست یعنی کاری که شرکت هایی مثل کسپر انجام میدند وقتی شما نرم افزار نصب میکنید و یا پاک میکنید از شما میخوان که ایمیل بدید که شما را مطلع کنند و یا دلیل پاک شدن ایمیل را به اونها اطلاع بدید.همه چیز براساس اعتماد دو طرفه هست نه براساس یک کاری که به شکلی دز دی هست

amirhkh
January 24th, 2012, 22:40
[QUOTE=SEOmoz;365416
شما میخواید یک محصول آموزشی بفروشید مثلا این چیزیه که توی دنیای مجازی مشتری داره.[/QUOTE]

شما روال انجام همین مثال خود را بفرمایید , فرض می کنیم اگر از بعضی اصناف ( مثلا همان گوسفند فروش ) یه روزی کسی درخواستی داشت باید اون رو رد کنیم , چون ایمیل مارکتینگ پاسخی برای اون نداره ( از نظر شما البته )

لطفا بفرمایید منی که می خواهم محصولات آموزشی بفروشم چه قدر باید هزینه کنم از دیدگاه شما برای اینکه به 1000 نفر ایمیل بفرستم , 1000 نفری که مرتبط باشند

بنده می گویم بانک 1000 نفری مرتبط به شما رو می فروشم و حتی برایتان ارسال می کنم شما می گویی بنده نه حق دارم این را در اختیار درخواست کننده بگزارم و نه حق دارم آن را ارسال کنم

بفرمایید متد تجاری شما چیست و مارکت مد نظر شما چه می گوید و چه مقدار زمانی برای آن در دنیای تجارت تعریف می کند

kamkar
January 24th, 2012, 23:16
بنده می گویم بانک 1000 نفری مرتبط به شما رو می فروشم و حتی برایتان ارسال می کنم شما می گویی بنده نه حق دارم این را در اختیار درخواست کننده بگزارم و نه حق دارم آن را ارسال کنم

بفرمایید متد تجاری شما چیست و مارکت مد نظر شما چه می گوید و چه مقدار زمانی برای آن در دنیای تجارت تعریف می کند

تجارت الکترونیک اصلا مثل آگهی های اینترنتی یک شبه پولدار شوید نیست و مطمئن هستم که به عنوان کسی که در اینترنت فعالیت تخصصی میکنه آگاه هستید.
برای این تجارت باید زحمت کشید و کار کرد، بانک ایمیل مخصوص به خودتون رو در بیارید.
وقتی کسی یک بانک مخصوص به خودش تولید کنه، از مشتریانی که به محصولش علاقه مند هستند، و خودشون سرویس های شما رو پسندیدند و مایلند در جریان فعالیت های شما باشند، سود بیشتری نسبت به کسی که فقط برای نشون دادن خودش از این روش استفاده میکنه میبرند.
در یک تجارت در محیط اینترنت، وقتی همه تبادلات مالی و اطلاع رسانی به صورت مجازی انجام میشه و کلاهبرداری زیاد هست اولین اصل اعتماد سازی هست. مشتری وقتی از خدمات نهادی خوشش اومده و اطلاعات خودش رو به طور خصوصی در اختیار اون نهاد قرار داده (و جمله تمام اطلاعات شخصی شما نزد ما محفوظ است.) تازه داره روند اعتماد سازی انجام میشه. بعد از مدتی و آگاه شدن از اخبار و فعالیت های اون ارگان، کم کم از مشتری بالقوه تبدیل به مشتری بالفعل میشه...
قریب به یقین هیچ مخاطبی در اولین برخورد با سایتی محصول رو خریداری نمیکنه!

حالا اگر یک ایمیل برای شخصی ارسال بشه، حتی اگر زمینه مورد علاقه فرد باشه، اولین سوال اینه که: من که ایمیلم رو اینجا وارد نکردم! پس چه طوری برای من اومده؟ و این اصلا خوب نیست. شما کسی رو به زور وادار به خوندن مطالبتون میکنید. اگر هم پیام خونده نشه و در لحظه اول پاک بشه، وقت و هزینه هدر رفته...

حالا یک سوال: فیس بوک، با این که مشخصات بیشتر مردم جهان رو داره، حتی موضوعات مورد علاقشون در پروفایلشون درج شده، سطح تحصیلات، نام دانشگاه، سن، کشور، شهر و تقریباً هر مطلب خصوصی، خیلی راحت میتونه دسته بندی بسیار کاملی بر اساس شهر و کشور، سن، موضوعات مورد علاقه، سطح تحصیلات، محل کار، محل تحصیل، گرایش سیاسی، دین، مذهب و... بسازه و مثل شما اقدام ارسال ایمیل از طریق بانک اطلاعاتی عظیم خودش بکنه!
چرا این کار انجام نمیشه؟

SEOmoz
January 24th, 2012, 23:20
همین دیگه شما کاری که میکنید به امید خداست.این که بگید میفرستم که کار خاصی نمیکنید چیزی که زیاد لیست ایمیل و شرکت های ارسال ایمیل.شما هم یکی مثل بقیه میفرستید اما هیچ پاسخ گویی در قبال پولی که من به شما میدم دارید؟ شما میتونید به من بگید نرخ بازده اون هزار ایمیل که ارسال میکنید چقدره؟میتونید امار دقیق از همه بخش ها بدید؟ میتونید برای من کمپین درست کنید که من انتخاب کنم؟شما یک لیست دارید که با یک نرم افزار تحت وب یا تحت ویندوز ارسال میکنید.همون جور که بالا گفتم به امید خدا.میفرستیم شد شد نشد هم نشده دیگه بهترین جواب این که لیست ما مربوط به کار شما نمیشه.که بازم اینم بگید برمیگرده به این که لیستتون تخصصی و درست نیست.لیستی که درست باشه تخصصی باشه جواب میده
شما گیر دادی به گوسفند چون میدونی اصلا براش جوابی وجود نداره.دنیای مجازی و ایمیل مارکتینگ مال کارهای مجازی هست.گوسفند فروشی راه خودشو داره.ایمیل مارکتینگ بخشی از تجارت الکترونیک هست که خاص محصولات اینترنتی هست وشما نمیتونید توی ایمیل مارکتینگ به کسی بگید من محصولی دارم که بیاید مغازه من بخرید.شما باید محصولتونو همون جا به کاربر بدید و کاری کنید که یا قبول کنه یا رد کنه راه سومی برای کسی نزارید.
Landing Page هم همین طوره باید با کاربر میل بده به شما خارج بشه و یا کلا ببنده اینجوری نباشه که از صفحه ی شما به صد جا دیگه بره کلا از موضوع خارج بشه.
کلا اگر روش شما این هست که برید کیلویی به امید خدا میل ارسال کنید که موفق باشید اما اگر این روش درست بود الان تمام کشورهای جهان داشتند استفاده میکردند اما تو ایران ما همیشه هر چیزو بد استفاده میکنیم اینم شده داستان ایمیل مارکتینگ ما که شما میگید
دلیلی برای بحث نمیبینم فکر کنم خود مهراد هم که تاپیکو باز کرده روشن بشه با خودن پست های تاپیک

amirhkh
January 24th, 2012, 23:30
تجارت الکترونیک اصلا مثل آگهی های اینترنتی یک شبه پولدار شوید نیست و مطمئن هستم که به عنوان کسی که در اینترنت فعالیت تخصصی میکنه آگاه هستید.
برای این تجارت باید زحمت کشید و کار کرد، بانک ایمیل مخصوص به خودتون رو در بیارید.
وقتی کسی یک بانک مخصوص به خودش تولید کنه، از مشتریانی که به محصولش علاقه مند هستند، و خودشون سرویس های شما رو پسندیدند و مایلند در جریان فعالیت های شما باشند، سود بیشتری نسبت به کسی که فقط برای نشون دادن خودش از این روش استفاده میکنه میبرند.
در یک تجارت در محیط اینترنت، وقتی همه تبادلات مالی و اطلاع رسانی به صورت مجازی انجام میشه و کلاهبرداری زیاد هست اولین اصل اعتماد سازی هست. مشتری وقتی از خدمات نهادی خوشش اومده و اطلاعات خودش رو به طور خصوصی در اختیار اون نهاد قرار داده (و جمله تمام اطلاعات شخصی شما نزد ما محفوظ است.) تازه داره روند اعتماد سازی انجام میشه. بعد از مدتی و آگاه شدن از اخبار و فعالیت های اون ارگان، کم کم از مشتری بالقوه تبدیل به مشتری بالفعل میشه...
قریب به یقین هیچ مخاطبی در اولین برخورد با سایتی محصول رو خریداری نمیکنه!

حالا اگر یک ایمیل برای شخصی ارسال بشه، حتی اگر زمینه مورد علاقه فرد باشه، اولین سوال اینه که: من که ایمیلم رو اینجا وارد نکردم! پس چه طوری برای من اومده؟ و این اصلا خوب نیست. شما کسی رو به زور وادار به خوندن مطالبتون میکنید. اگر هم پیام خونده نشه و در لحظه اول پاک بشه، وقت و هزینه هدر رفته...

حالا یک سوال: فیس بوک، با این که مشخصات بیشتر مردم جهان رو داره، حتی موضوعات مورد علاقشون در پروفایلشون درج شده، سطح تحصیلات، نام دانشگاه، سن، کشور، شهر و تقریباً هر مطلب خصوصی، خیلی راحت میتونه دسته بندی بسیار کاملی بر اساس شهر و کشور، سن، موضوعات مورد علاقه، سطح تحصیلات، محل کار، محل تحصیل، گرایش سیاسی، دین، مذهب و... بسازه و مثل شما اقدام ارسال ایمیل از طریق بانک اطلاعاتی عظیم خودش بکنه!
چرا این کار انجام نمیشه؟

بنده اصلا با این صحبت شما مشکلی ندارم و برعکس این مساله هم فکر نمی کنم

اتفاقا بنده مخالف خیلی از این شرکت هایی هستم که به شما می گویند فلان مقدار بدهید تا فلان مقدار ایمیل برایتان ارسال کنم

خود ما این مدلی کار نمی کنیم ولی اگر یک مشتری بگوید مثلا بانک ایمیل برای فلان صنف می خواهم تحت شرایطی خاص در اختیار او می گذاریم , 95 درصد ایمیل ها هم قابل پیگیری هستند و مورد Fake در اونا وجود ندارد

بعدشم در کل ما اصلا روی بحث بانک ایمیل تمرکز نداریم ما روش ارسال ایمیل را از نظر فنی محیا می کنیم , یک Manager هم در اختیار کاربر قرار می دهیم تا ایمیل های خود را در آن گروه بندی و مدیریت کند و تا شکایتی هم ازش نشه باهاش کاری نداریم

مثال فیسبوک هم به راحتی آب خوردن قابل پاسخ هست , یکی از سایت های خود ما 53 هزار ایمیل فعال در زمینه ی موسیقی دارد ولی اگر کسی به ما بگوید این بانک را به ما بده به او نخواهیم داد , اینا حساب و کتاب های تجارت هست اولا , دوما در سایت ما جایی برای نمایش ایمیل به صورت عمومی نیست پس در نهایت ما حق در اختیار گذاشتن ایمیل را نداریم درست مثل فیسبوک

ولی اگر کاربری در محیط عمومی سایت جلوی چشم هزاران کاربر دیگر بگوید ایمیل من این است , راه تماس با من این است , ارسال ایمیل برای اون شخص تجاوز به حریم خصوصی اون فرد از نظر من نیست

kamkar
January 24th, 2012, 23:37
در مورد صحبت شما، همیشه وقتی کاربری در هر سایت معتبری آدرس ایمیل خودش رو وارد میکنه حتما این گزینه دیده خواهد شد: I want receive newsletter from kaspersky
اگر این گزینه تیک زده نشه، شرکت کسپراسکای حق ارسال ایمیل نداره، چه صاحب بانک ایمیل باشه چه نباشه!

حالا اگر شما از اسکریپت طراحی شده خودتون برای ایمیل مارکتینگ حرفه ای استفاده کنید (نه مثل سایت های دیگه) قطعاً کار شما میگیره، چون نمونه فارسی و داخلی این قبیل سایت ها در ایران وجود نداره و افرادی که با آگاهی وارد این موضوع میشن محبور به استفاده از شرکت هایی مانند AWeber هستند و باید به دلار هزینه پرداخت کنند! مسلما اگر یک سایت مشابه ایرانی وجود داشته باشه (که نداره، وگرنه از اونها استفاده نمیشد) به راحتی کارش میگیره...
کلی هم میتونه روی وجه تمایز خودش و روش های علمی و پیشرفته و ثابت شده جهانی و این حرفا تبلیغات انجام بده...

amirhkh
January 24th, 2012, 23:48
همین دیگه شما کاری که میکنید به امید خداست.این که بگید میفرستم که کار خاصی نمیکنید چیزی که زیاد لیست ایمیل و شرکت های ارسال ایمیل.شما هم یکی مثل بقیه میفرستید اما هیچ پاسخ گویی در قبال پولی که من به شما میدم دارید؟ شما میتونید به من بگید نرخ بازده اون هزار ایمیل که ارسال میکنید چقدره؟میتونید امار دقیق از همه بخش ها بدید؟ میتونید برای من کمپین درست کنید که من انتخاب کنم؟شما یک لیست دارید که با یک نرم افزار تحت وب یا تحت ویندوز ارسال میکنید.همون جور که بالا گفتم به امید خدا.میفرستیم شد شد نشد هم نشده دیگه بهترین جواب این که لیست ما مربوط به کار شما نمیشه.که بازم اینم بگید برمیگرده به این که لیستتون تخصصی و درست نیست.لیستی که درست باشه تخصصی باشه جواب میده

دوست عزیز شما خودتون در پاسختون دارید حرف بنده را تکرار می کنید بنده هم عرض کردم لیست تخصصی نه هر لیستی در صورت درخواست مشتری , همین پریروز یک مشتری داشتیم که می گفت بانک رایگانتون چه قدر ایمیل دارد که ما گفتیم بانک رایگان نداریم و گفتیم در صورت درخواست بانک تخصصی به شما ارائه می دهیم

شما گیر دادی به گوسفند چون میدونی اصلا براش جوابی وجود نداره.دنیای مجازی و ایمیل مارکتینگ مال کارهای مجازی هست.گوسفند فروشی راه خودشو داره.ایمیل مارکتینگ بخشی از تجارت الکترونیک هست که خاص محصولات اینترنتی هست وشما نمیتونید توی ایمیل مارکتینگ به کسی بگید من محصولی دارم که بیاید مغازه من بخرید.شما باید محصولتونو همون جا به کاربر بدید و کاری کنید که یا قبول کنه یا رد کنه راه سومی برای کسی نزارید.

متاسفانه این یک مغلطه بزرگ هست که می کنید , افراد بسیار زیادی را می شناسم که کسب و کار حقیقی خود را در اینترنت معرفی کردند و نتیجه گرفتند , مثلا یکی از مشتریان ما آژانس مسافرتی داشت و همزمان هم تبلیغ گوگلی براش انجام دادیم , هم ایمیل , هم sms و خودش هم تبلیغات روزنامه ای کرد و اتفاقا خیلی از ایمیل و sms راضی بود و هر 2 3 هفته یک بار این عمل را انجام می دهد
خدماتش هم اصلا مرتبط با اینترنت نبود
یا یک مشتری دیگر در زمینه ساخت ساز نرم افزار را از ما تهیه کرد و چند وقت پیش از این موضوع رضایت داشت که با این سیستم توانسته چند مشتری در شهرستان های دیگر داشته باشد

مثال های متعدد دیگری هست که این پاراگراف شما را به شدت نقض می کند , لطفا مقالات ترجمه شده را برای ما کپی نکنید

---------- Post added at 11:48 PM ---------- Previous post was at 11:42 PM ----------

در مورد صحبت شما، همیشه وقتی کاربری در هر سایت معتبری آدرس ایمیل خودش رو وارد میکنه حتما این گزینه دیده خواهد شد: I want receive newsletter from kaspersky
اگر این گزینه تیک زده نشه، شرکت کسپراسکای حق ارسال ایمیل نداره، چه صاحب بانک ایمیل باشه چه نباشه!

100 درصد این صحبت شما تایید میشه , مطمئنا Kaspersky هم ایمیل اون شخص رو در محیط عمومی سایتش نمایش نمی ده که مثلا نرم افزار جمع کننده ایمیل ما بیاد ایمیل رو برداره

lvlehrad
January 30th, 2012, 07:56
مرسی از دوستانی که پست دادند ...تا حدودی بحثتون مفید بود ولی زیاد به درد من نخورد

لطفا بفرمایید که الان اگر من بخوام با یه سرور مجازی ویندوز به 10 هزار نفر ایمیل بفرستم باید چیکار کنم : ) و اینکه اس ام تی پی سرور چی هست ؟(توضیح کامل بدید لطفا توضیح مختصر رو یکی از دوستان در پیغام خصوصی داد)

این سایت های که میشه باهاشون ایمیل فرستاد یکم گرون نمیگیرن ؟الان این aweber برای ارسال ایمیل به 500 نفرو زده 18دلار در ماه ؟یعنی تو یک ماه هر چندبار بخوایم میتونیم ایمیل بزنیم ؟تکلیف من که ایمیل هام خیلی بیشتر از 500 تاس چی میشه :دی خیلی گرون در میاد برام

lvlehrad
January 31st, 2012, 02:52
مرسی از دوستانی که پست دادند ...تا حدودی بحثتون مفید بود ولی زیاد به درد من نخورد

لطفا بفرمایید که الان اگر من بخوام با یه سرور مجازی ویندوز به 10 هزار نفر ایمیل بفرستم باید چیکار کنم : ) و اینکه اس ام تی پی سرور چی هست ؟(توضیح کامل بدید لطفا توضیح مختصر رو یکی از دوستان در پیغام خصوصی داد)

این سایت های که میشه باهاشون ایمیل فرستاد یکم گرون نمیگیرن ؟الان این aweber برای ارسال ایمیل به 500 نفرو زده 18دلار در ماه ؟یعنی تو یک ماه هر چندبار بخوایم میتونیم ایمیل بزنیم ؟تکلیف من که ایمیل هام خیلی بیشتر از 500 تاس چی میشه :دی خیلی گرون در میاد برام
up

lvlehrad
February 6th, 2012, 08:56
یعنی واقعا اینجا کسی نیست که بدونه من چجوری میتون به این چند هزار ایمیلی که دارم ایمیل بفرستم ؟از طریق وی پی اس یا وبسایت فرقی نمیکنه ... در ضمن اگر رایگان بشه ارسال کرد که چه بهتر ولی اگرم پولی هست لطفا یه سایت معرفی کنید

elyas.as
February 6th, 2012, 15:29
یک vps می خری

سیستم عامل نصب می کنی

دایرکت ادمین روش نصب می کنی

یک سایت یا یک اسکریپت می نویسی که ارسال ایمیل کنه

البته گرفتن سرور مجازی و ارسال ایمیل انبوه دردسرای خودشو داره ولی نسبت به استفاده از سایتتهای خارجی کم هزینه تره
در کل توی استفاده از سرور مجازی برای ارسال ایمیل امکان اسپم شدن یه درصدی هم وجود داره

lvlehrad
February 19th, 2012, 04:59
یک vps می خری

سیستم عامل نصب می کنی

دایرکت ادمین روش نصب می کنی

یک سایت یا یک اسکریپت می نویسی که ارسال ایمیل کنه

البته گرفتن سرور مجازی و ارسال ایمیل انبوه دردسرای خودشو داره ولی نسبت به استفاده از سایتتهای خارجی کم هزینه تره
در کل توی استفاده از سرور مجازی برای ارسال ایمیل امکان اسپم شدن یه درصدی هم وجود داره
من دنبال همون اسکریپت هستم : ) اختصاصی نمیخوام ... قطعا قبل از من کسی بوده که همچین چیزی طراحی کرده باشه دیگه ؟

r3z4
February 19th, 2012, 06:34
باید یه سرور با چندین آی پی کانفیگ کنید.
بعد از یه برنامه ایمیل سندر استفاده کنید.

شما قبل هر کارب این سوال منو بسیار با دقت انالیز کنید تو مغزتون : شما میخواین اسپمر باسد یا ایمیل مارکتر؟ اگه دومی پس انتظار نداشته باشید روزی به 1.000.000 نفر یمیل بزنید اونم با حداقل هزینه یا یه وی پی اس

parsvia
February 19th, 2012, 08:08
ارسال ایمیل تحت وب از تحت ویندوز بهتره چون حتی اگه اینترنتت قطع شه اون کار خودشو انجام میده
واسه جمع آوری ایمیل های فعال هم باید از روبوت های جمع آوری ایمیل استفاده کنید که ایمیل هارو از سایت ها جمع می کنه
واسه ارسال ایمیل به این باکس هم ترفند هایی وجود داره
مثلا استفاده از چند عنوان متفاوت برای ایمیل
قرار دادن عدد در عنوان ایمیل و...

lvlehrad
February 19th, 2012, 16:28
باید یه سرور با چندین آی پی کانفیگ کنید.
بعد از یه برنامه ایمیل سندر استفاده کنید.

شما قبل هر کارب این سوال منو بسیار با دقت انالیز کنید تو مغزتون : شما میخواین اسپمر باسد یا ایمیل مارکتر؟ اگه دومی پس انتظار نداشته باشید روزی به 1.000.000 نفر یمیل بزنید اونم با حداقل هزینه یا یه وی پی اس
من الان فقط دنبال همین برنامه ایمیل سندر هستم :) یه نگاه به پست های قبلی بندازید هرکی پست گذاشته حرفای بقیه رو فقط تکرار کرده و من حدود 6 7 بار پرسیدم از چه برنامه ای برای ارسال ایمیل استفاده کنم ولی هیچکس راهنمایی نمیکنه

H.G.N
February 19th, 2012, 16:40
دوست عزیز

یک سرویسی از سوی شرکت Direct I ارائه میشه که این سرویس به هاست شما متصل میشه و با اون قادر خواهید بود هر چقدر که خواستید ایمیل تبلیغاتی بفرستید.

این سرویس تو ایران از سوی شرکت میهن رایانه خزر ( میهن وب هاست ) به فروش میرسه , لینک سفارش رو برات میگذارم یه نگاهی بنداز و سوالات قبل از خرید رو ازشون بپرس .

میهن وب هاست (http://my.mihanwebhost.com/cart.php?gid=9)

soheyl_ir89
February 19th, 2012, 18:03
http://www.webhostingtalk.ir/f41/41700/

r3z4
February 20th, 2012, 05:21
من الان فقط دنبال همین برنامه ایمیل سندر هستم :) یه نگاه به پست های قبلی بندازید هرکی پست گذاشته حرفای بقیه رو فقط تکرار کرده و من حدود 6 7 بار پرسیدم از چه برنامه ای برای ارسال ایمیل استفاده کنم ولی هیچکس راهنمایی نمیکنه

پ.خ بدین راهنمایی کنم

lvlehrad
February 20th, 2012, 21:04
یه تاپیکی در شاپ کیپر بود چند صفحه راجع به ایمیل مارکتینگ توضیح داده بود ... دمشون گرم جواب اکثر سوالامو پیدا کردم