PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : کمک برای انتخاب فروشگاه ساز

kavirdl
January 20th, 2012, 15:56
با سلام

من دنبال یه فروشگاه ساز خوب میگردم با امکانات خوب.

تا الان فقط با سیستم های مدیریت محتوا کار میکردم و آشنایی زیادی با فروشگاه سازها ندارم.

برای فروشگاه سی دی هستش و اگه پرداخت آنلاین هم داشته باشه خوبه البته میخوایم رو خرید پستی و تحویل درب منزل باشه

دوستان منتظر راهنمایی هاتون هستم

kavirdl
January 20th, 2012, 19:31
یک قرن بعد......
دوستان من هنوز منتظرم

delta
January 20th, 2012, 19:40
والا نظر من رو بخوای الکی پولت رو دور نریز.فروشگاه ساز بیخوده.بلدباشی با یک سی ام اس خوب از نیوک گرفته تا جوملا و وردپرس میتونی بهترین فروشگاه رو بزنی و خودت دلبخوای تغییرات روش بدی..

vahidmom
January 20th, 2012, 19:50
پشتیبان پارسی توماتوکارت (http://www.tomatoshop.ir/)
این خوبه پرداخت انلاین دو تا بانکشو خودم تست زدم

nima17701
January 20th, 2012, 20:16
تو سیستم های مدیریت محتوا ، با وردپرس و جوملا میتونید براحتی ایجاد کنید ؛ ماژول پرداخت آنلاین نیز برایشان وجود دارد
توی فروشگاه ساز ها نیز سبد خرید و توماتو شاپ توصیه میشه
موفق باشید

kamkar
January 20th, 2012, 20:49
من این رو در یک تاپیک دیگه نوشته بودم، دوباره کپی میکنم:

من که پیشنهاد میکنم اگر یک فروشگاه ساز تفاوت خــــــــــــــیـــــلی فاحشی با سیستم های خارجی نداشت، همون خارجی های اوپن سورس رو استفاده کن.
فروشگاه ساز حامد خیلی چیز باحالیه و full Ajax هم هست. اما قیمتش زیاده...
payware هم سیستم نازیه، فکر کنم مال میهن نیک باشه! ولی بیشتر برای فروش اجناس مجازی مثل ماژول و اینا به کار میره! و باز هم قیمت زیاد...
ویرتو (e-virtu) هم سیستم خوبیه، ولی باهاش حال نمیکنم، چون محیط مدیریتش خیلی خشکه، ظاهر بیرونی اش مال فروشگاه های عهد عتیقه که امروزه مشتری با دیدنش میپره! برای طراحی قالب اختصاصی هم کلی باید پول بدید. تازه نمیدونم چرا انقدر دیر به دیر آپدیت میشه! (من دقیق یادم نمیاد، ولی احساس میکنم اصلا آپدیت نمیشه!!! :D)
چندتا سیستم متن باز هم که دوستان معرفی کردن خوبن، ولی یادمه پشتیبانی فارسی فعالی نداشتن...

پیشنهاد من VirtuMart هست. یک کامپوننت هست که به جوملا متصل میشه. خوشبختانه پشتیبان های جوملا بسیار زیادند و ماژول های پرداخت آنلاین همه رو بانک ها رو رایگان ساختند!!! ورژن فارسیش هم هست. خودش مرتب به روز میشه...
از طرفی کلی افزونه براش نوشته شده که واقعا به درد بخور هستند و در سایت اصلی جوملا موجوده، فارسی سازیش هم کاری نداره و فقط باید چند خط ترجمه بشه...
خلاصه کلی امکانات به صورت رایگان داره، خود جوملا هم رایگانه! فقط باید یه قالب خوشگل و آبرومند پیدا کنید. اگر یکی از قالب های جوملارت، راکت تم و طراح های معتبر خارجی رو خریداری خیلی ارزون در میاد. یک شرکت هم با لاینسس کاملا فارسی سازی کرده و قیمتشون 26 هزار تومن بیشتر نیست.

خلاصه، اینو بگم که خودتون تک تک فروشگاه سازهای رایگان رو امتحان کنید. به هر حال مفته :D
در مورد اونای دیگه، خیلی گرونن، به جز چندتا خفنش به نظرم نمی ارزه... کلاهبردار هم در این زمینه زیاده، مثلا برداشتن یکی از همین رایگان ها رو تغییر نام دادن و آرم خودشون رو انداختن خدا تومن میفروشن!

یه سر به سایت شاپ کیپر هم بزنید بد نیست. اونجا مرکز این چیزاست!

dade24
January 20th, 2012, 20:51
جوملا با ویرچومارت و پرداخت آنلاین بهترین !!!

اینم لینک
کامپونتت اتصال ویرچومارت به درگاه امن پاسارگاد-گروه طراحان وب جومینا (http://www.joomina.ir/joomla-extension/site-facility/finance/452-passargad.html)

Optimus
January 20th, 2012, 21:15
فروشگاه ساز مارکت ساز من امتحان کردم خوب بوده،چون مثلا وردپرس خیلی منابع سرور را مصرف می کنه

HyperServer
January 20th, 2012, 21:36
من این رو در یک تاپیک دیگه نوشته بودم، دوباره کپی میکنم:

26000 تومن کجا میده ؟ .... امکانش هست افرادی که در این زمینه فعالیت دارن رو شما آشنایی دارین معرفی کنید ؟

shazo
January 20th, 2012, 21:41
سلام با سايت هاي كه خودشون فروشگاه دارن و فقط شما بايد dns عوض كنيد مشكل داريد ؟

0060
January 20th, 2012, 22:57
فروشگاه ساز کامل و رایگان

پشتیبان و نماینده رسمی اپن کارت فارسی (http://www.opencart.ir/)

kamkar
January 20th, 2012, 23:12
26000 تومن کجا میده ؟ .... امکانش هست افرادی که در این زمینه فعالیت دارن رو شما آشنایی دارین معرفی کنید ؟

سلام؛

فکر نکنم تبلیغ بشه چون با موضوع این انجمن ارتباطش کمه:
مرجع قالب و افزونه های فارسی جوملا | Joomla templates & extensions (http://www.cmsfarsi.net)

من خودم 4 تا قالب راکت تم تا الان خریدم که همه از سایت اصلی لایسنس دارند. (یه فایل هم هست که اسم key که در روت قرار دادم.)

Optimus
January 20th, 2012, 23:20
opencart تایید می شه ، قالب های بسیار زیبایی توی اینترنت براش هست،مارکت ساز هم هسته اش همین اپن کارت هست و فقط یک سری امکانات اضاه کرده که پولی شده

shamimi
January 20th, 2012, 23:40
توماتو شاپtomatoshop.ir

delta
January 20th, 2012, 23:41
سلام؛

مرجع قالب و افزونه های فارسی جوملا | Joomla templates & extensions (http://www.cmsfarsi.net)

من خودم 4 تا قالب راکت تم تا الان خریدم که همه از سایت اصلی لایسنس دارند. (یه فایل هم هست که اسم key که در روت قرار دادم.)

تایید میشه.. عالی هست قالبهاش..فقط نمیدونم چرا این جوملا کار کردن باهاش سخته.. من خودم الان دو هفته هست دارم روش کار میکنم یاد بگیرم..

HyperServer
January 20th, 2012, 23:58
سلام؛

بعید میدونم راکت تم لایسنس بده ...چون خرید داشتیم.
راکت تم به صورت membership هست !

kamkar
January 21st, 2012, 00:05
آره، محیط مدیریت جوملا سیستم مزخرفی داره :D منم قبول دارم.
اولین سیستم مدیریت محتوایی که باهاش کار کردم، 10 سال پیش، مامبو بود! اون موقع هنوز جوملا نبود، با دیدنش فرار کردم به سمت نیوک و زوپس و وردپرس و e107
الان حدود دو سال میشه با جوملا کار میکنم، چون اون سیستم ها نیازمو بر آورده نکرد. اوایل میخواستم قالب شبیه تبیان بزنم که نمیشد، اما با جوملا شد!
الان هم که قالب های فوق حرفه ای داره و به هر شکل و ظاهری در میاد.

اما این نکته رو باید تکید کنم (تاکــــید فراوان) که وقتی برای آدم های عادی یا کسانی که سایت ساده میخوان طراحی میکنم از وردپرس استفاده میکنم. عالیه!

در مورد فروشگاه هم، وردپرس هم سیستم فروشگاهی داره ولی به قدرت جوملا یا سیستم های متن باز تخصصی فروشگاه نیستن.. یه آقایی هم لطف کرده یه سیستم خوشگل زده که هزینه داره، ولی باز به پای بقیه نمیرسه...
معمولا 1 طراح میره همه CMS های موجود رو کار میکنه، بعد روی یکی دو تا متمرکز میشه و سراغ بقیه نمیره... من خیلی وقت پیش با اینا کار کردم و نمیدونم الان چه جوریه، اما e107 فروشگاه داره با پرداخت شتاب و سیستم پستی، در دو ورژن رایگان و پولی...اما جالب نیست، چون e107 قالب های افتضاحی داره و SEO خوبی هم نداره.
زوپس هم داره، اما زوپس بیشتر یک پرتاله که همه چی داره!!! انجمن، آزمون، فروشگاه، وبلاگ، خبر، نظر و هر کوفت دیگه که یک نسخه کوچولو از سیستم های موجوده!
نیوک هم فکر کنم داره، اما 7 ساله سراغش نرفتم، برای نصب یک ماژول پدر آدم در میومد آخرش ارور میداد! :D :62:

جوملا هم هست، جوملا هم یک پرتال مثل زوپسه، اما فرقش اینه که کامپوننت هاش بیشتر تجاری هستند، اما بسیار متفاوت و قدرتمند...فقط انجمن درست حسابی نداره! وگرنه فروشگاه میشه، خبرگزاری میشه، وبلاگ میشه، وبلاگ دهی میشه، میشه خودِ فیس بوک رو عیناً ازش در اورد(!!) و....
توسط سازمان هایی مثل سازمان ملل متحد، دانشگاه هاروارد و linux.com و اینا هم استفاده میشه...
قابلیت های Virtumart زیاده، پرداخت شتاب رایگان داره، چند نوع روش پرداخت میشه تعریف کرد، و هرچی یک فروشگاه داره این هم داره یا بهش اضافه میشه...!
من این رو توش دوست دارم که یه پلاگین داشت (پولی!) که اسم کشور و شهرها و شهرستان های داخلش رو وارد میکردی، برای هر کدوم میشد هزینه پستی متفاوت در نظر گرفت. به درد فروشگاه های تخصصی میخوره که خودشون رو علاف سیستم فروش پستی نمیکنند و حتی میخوان به خارج از کشور هم بفرستن!
قالب های مخصوص فروشگاه هم ساخته شده توسط راکت تم و جوملارت و اینا که شیکش میکنه...
حالا مفته که، خودتون یه تست بزنید!
و باز هم تاکید میکنم، پیچیده است، اما قدرتمند!

فروشگاه ساز e-virtu هم هست، من 7 8 سال پیش باهاش کار کردم، اما محیطش (چه کاربری چه مدیریتی) از جوملا هم بدتره!!!!:-& (تجربه است، گیر ندید!)

فروسگاه سازهای دیگه رو "کم" امتحان کردم، ترجیح میدم نظر الکی ندم. اگر رایگان هستند امتحانش کنید.
اگر نیستند، به عنوان یک مشتری ظاهرشون رو ببنید. اگر خیلی خوشتون اومد ارزش داره، اگر نه که هیچی!

مثلا من فروشگاه ساز حامد و payware رو حسابی می پسندم، ظاهرشون بی نقصه، و full ajax هم هستند. باعث میشه مشتری کلی تحت تاثیر قرار بگیره و کف کنه، SEO خوبی هم دارند. البته مدیریتشون رو ندیدم، اما اعتقاد دارم کاربر از همه چی مهمتره، مدیر باید جور هندوستان بکشه و یاد بگیره! نمیشه هم خرما رو داشت هم حلوا رو! (درست گفتم ضرب المثل رو؟)

این همه پست میزنیم یکی هم حساب نمیشه :| از اسپم و مزخرف زدن هم بدم میاد، اون وقت وقتی لازم بشه آفری چیزی بدیم نمیتونیم و بدبخت میشیم، تشکر هم نمیکنه هیچ کس......آدم نا امید میشه :|

---------- Post added at 12:05 AM ---------- Previous post was at 12:01 AM ----------

بعید میدونم راکت تم لایسنس بده ...چون خرید داشتیم.
راکت تم به صورت membership هست !

گویا یکی از اعضای شرکت (سِمت رو نمیدونم) آقای صادقی، از فعالان حرفه ای جوملا (انگلیسی) هستند و این امکان رو دارند. من دقیق نمیدونم چطوری، فقط میدونم الان لایسنس دارم! :d