PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : نا امن ترین سیستم عامل لینوکس !

p2m
January 19th, 2012, 01:55
با وجود اینکه بسیاری از متخصصان بر این باور هستند که لینوکس ایمنی بیشتری در مقایسه با ویندوز دارد، آمار و ارقام سال اخیر حکایت از واقعیت دیگری دارد:لینوکس نا امن تر از ویندوز نشان داده است.

البته باید به این نکته اشاره کرد که نمی توان مقایسه سالمی بین لینوکس و ویندوز داشت، دلیل این امر هم، تعداد محدود کابران سیستم عامل لینوکس در قیاس با کاربران ویندوز می باشد هر چند که اکثر شرکت های بزرگ در حال روی آوردن به لینوکس می باشند.البته نباید از یاد برد که با گسترش لینوکس، می توان منتظر عواقب مشابه نا امنی ویندوز در لینوکس نیز بود.

بر خلاف مطالب موجود در خبرها، لینوکس در مقایسه با ویندوز آسیب پذیرتر نشان داده است.باید اضافه کرد که بیش از ۵۰ درصد از برگه های امنیتی منتشر شده توسط CERT در ۱۰ ماه اول سال ۲۰۰۲ مربوط به لینوکس و دیگر نرم افزارهای Open-Source می باشد.این گزارش ادعاهای مبنی بر ناامن بودن نرم افزار های پولی مانند ویندوز را رد می کند.از طرفی نرم افزار های مشابه دیگر مانند Unix هم به اندازه لینوکس غیر ایمن نشان دادند، آیا بازهم می توان گفت ویندوز غیر ایمنترین سیستم عامل می باشد؟

نرم افزار های Open-Source در Linux ، Unix و تجهیزات Routing مورد استقاده قرار می گیرند که در حال حاضر مشکل اصلی خریداران، ایمن کردن آنها می باشد.برگه های امنیتی نرم افزارهای Open-Source و لینوکس در حدود ۱۶ از ۲۹ برگه منتشره را در ۱۰ ماه اول سال ۲۰۰۲ تشکیل می دهند، در حالی که برگه های ایمنی مربوط به محصولات مایکروسافت در همین بازه زمانی به ۷ عدد می رسد.

آمار و ارقام نشان می دهد تعداد ویروسهای موسوم به Trojan برای لینوکس و یونیکس از ۱ عدد در سال ۲۰۰۱ به ۲ عدد در سال ۲۰۰۲ رسیده اند که نشان دهنده رشد دو برابر این رده از ویروسها برای نرم افزار های Open-Source می باشد.در حالی که تعداد Trojan ها در سال ۲۰۰۱ برای ویندوز در حدود ۶ عدد بوده است و در سال ۲۰۰۲ به صورت محسوسی کاهش یافته است، چنانکه به نظر می آید تعداد آنها به صفر رسیده است.

با توجه به تحقیقات انجام شده، به نظر می آید تمامی صحبتهای مبنی بر غیر ایمن بودن ویندوز در قیاس با لینوکس نادرست می باشد و به همان اندازه که ویندوز در مقابل Trojan ها آسیب پذیر نشان داده، لینوکس، یونیکس و نرم افزار های بنا شده بر آنها همانند Mac OS X هم در مقابله با این ویروسها ضعیف هستند.و وقتی این مشکل بزرگتر جلوه می کند که بدانیم سیستم عامل به کار رفته در بیشتر Firewall ها، Router ها و Web Server ها، لینوکس و سیستم عامل های مشابه می باشد.

از طرفی گروه های سازنده نرم افزارهای Open-Source معتقد هستند که می توانند سریعتر از رقبای خود، مشکلات امنیتی نرم افزارها را مرتفع کنند، در حالی که به نظر می آید این گروه ها باید آزمایشهای بیشتری بر روی نرم افزار های خود بیش از عرضه داشته باشند و باید در نظر گرفت که تعداد کمی از این نرم افزارها دارای قدرت به روز کردن خودکار می باشند و این هم بر مشکلات این نرم افزار ها می افزاید.

ساده ترین راه برای حل این مشکلات این است که شرکت های تولید کننده هر چه سریعتر، محصولات خود را ایمن کنند.دقیقا کاری مشابه شرکت مایکروسافت که نیروی عظیمی را در یک سال اخیر برای ایمن کردن محصولات خود گماشته است.انتظار می رود لینوکس و سایر نرم افزار های Open-Source هم دست به کاری مشابه بزنند تا مشکلات امنیتی به حداقل برسند.از طرفی باید یک نکته را در دنیای مجازی به وجود آمده، اینترنت، مد نظر داشت;و آن اینکه هیچ شرکت و یا تولید کننده ای مقصرتر از دیگران نمی باشد.

و در آخر Aberdeen سه راه حل برای غلبه بر مشکلات امنیتی، پیشنهاد کرده است:

▪آزمایش بیشتر نرم افزارها قبل از عرضه آنها

▪درک اینکه ویروسهای سنتی نرم افزارها در حال جایگزین شدن با ویروسهای خطرناک اینترنتی می باشند

▪لزوم وجود سیتم های فعال تر و سراسری تر برای رفع مشکلات امنیتی

masud
July 23rd, 2012, 21:53
داداش نگو این حرفا رو، ملت بهت میخندن! یه خورده مطالعه تو بیشتر کنی ضرر نداره! اگر هم قصد جلب توجه داری، برای این کار راههای دیگه ای هم وجود داره، احتیاجی نیست با گفتن جوک جلب توجه کنی!
درسته که ویندوز راحت تر و بی دردسر تره و نرم افزارهاش هم بیشترن و مزیتهای زیادی نسبت به لینوکس داره، ولی اگه لینوکس فقط در یک مورد از ویندوز سرتر باشه اون امنیته! علتش هم اینه که کد لینوکس باز هست و شما اگه اینکاره باشی با یه تغییرات مختصر در کد و فایروال اون میتونی یه سیستم عامل مخصوص خودت داشته باشی که هیچکس بغیر از خودت راه نفوذ به اون رو نمیدونه! حتی اگه تغییری هم درش ایجاد نکنی بدلیل اینکه توزیعهای بسیار زیادی از لینوکس وجود داره و همه کاربران فقط از یک توزیع استفاده نمیکنن باز هم امنیتش از ویندوز بالاتره چون برای هکر نمیصرفه که وقت و انرژیش رو برای نفوذ به سیستم عاملی بذاره که تعداد کمی کاربر داره و تازه این کاربرا هم یا حرفه ای هستن و کد سیستم عامل رو تغییر دادن، یا اینکه آه ندارن با ناله سودا کنن و برای اینکه حتی 100 دلار به مایکروسافت ندن رو آوردن به لینوکس!
خواهشا اول مطالعه کن، بعدا نظریه بده!

p2m
July 23rd, 2012, 22:48
داداش نگو این حرفا رو، ملت بهت میخندن! یه خورده مطالعه تو بیشتر کنی ضرر نداره! اگر هم قصد جلب توجه داری، برای این کار راههای دیگه ای هم وجود داره، احتیاجی نیست با گفتن جوک جلب توجه کنی!
درسته که ویندوز راحت تر و بی دردسر تره و نرم افزارهاش هم بیشترن و مزیتهای زیادی نسبت به لینوکس داره، ولی اگه لینوکس فقط در یک مورد از ویندوز سرتر باشه اون امنیته! علتش هم اینه که کد لینوکس باز هست و شما اگه اینکاره باشی با یه تغییرات مختصر در کد و فایروال اون میتونی یه سیستم عامل مخصوص خودت داشته باشی که هیچکس بغیر از خودت راه نفوذ به اون رو نمیدونه! حتی اگه تغییری هم درش ایجاد نکنی بدلیل اینکه توزیعهای بسیار زیادی از لینوکس وجود داره و همه کاربران فقط از یک توزیع استفاده نمیکنن باز هم امنیتش از ویندوز بالاتره چون برای هکر نمیصرفه که وقت و انرژیش رو برای نفوذ به سیستم عاملی بذاره که تعداد کمی کاربر داره و تازه این کاربرا هم یا حرفه ای هستن و کد سیستم عامل رو تغییر دادن، یا اینکه آه ندارن با ناله سودا کنن و برای اینکه حتی 100 دلار به مایکروسافت ندن رو آوردن به لینوکس!
خواهشا اول مطالعه کن، بعدا نظریه بده!

بزار ملت به ما بخندن شما چرا حرص میخوری خیلی خوبه که کمی دقت کنید به تاریخ پست که زیرخاکی بالا نیاری اولا که این مطلب نقل شده دوما شما در جایگاهی نیستی بخوای که به ما بگی مطالعه کنیم یا خیر خواستی بهت نشان میدم که امنیت چی بالاست چی نیست خواستی من سرم درد میکنه واسه این کارا خیلی بده اولین پستت با این اراجیف شروع بشه گزارش پست خلاف داده شد.

TOOBA IT
July 23rd, 2012, 22:52
منبع این خبر کجاست !!؟

p2m
July 23rd, 2012, 22:55
منبع این خبر کجاست !!؟
لطفا به متن توجه کنید نوشته داخلش

TOOBA IT
July 23rd, 2012, 22:59
آمار و ارقام نشان می دهد تعداد ویروسهای موسوم به Trojan برای لینوکس و یونیکس از ۱ عدد در سال ۲۰۰۱ به ۲ عدد در سال ۲۰۰۲ رسیده اند که نشان دهنده رشد دو برابر این رده از ویروسها برای نرم افزار های Open-Source می باشد.در حالی که تعداد Trojan ها در سال ۲۰۰۱ برای ویندوز در حدود ۶ عدد بوده است و در سال ۲۰۰۲ به صورت محسوسی کاهش یافته است، چنانکه به نظر می آید تعداد آنها به صفر رسیده است.

خوب بلاخره هر تحقیقی باید یک منبع داشته باشه !
البته مقایسه ویندوز و لینوکس به این شکل قابل قبول نیست , استفاده از لینوکس نسبت به ویندوز خیلی خیلی بیشتر می باشد ...

alef1
July 23rd, 2012, 23:03
گنو لینوکس اگه امن نبود برادران عزیز انحصار طلب در خود شرکت پر از باگ مایکروسافت روی سرور های ایمیلشون از این سیستم عامل استفاده نمی کردند
همچنین تعداد بسیار زیادی از بانک ها و مراکز نظامی دنیا
اونی که نوشته این مطلب رو فکر نکنم در حالت عادی بوده باشه! (احتمالا های بوده) نوشتن خنده داره

masud
July 24th, 2012, 11:30
بزار ملت به ما بخندن شما چرا حرص میخوری خیلی خوبه که کمی دقت کنید به تاریخ پست که زیرخاکی بالا نیاری اولا که این مطلب نقل شده دوما شما در جایگاهی نیستی بخوای که به ما بگی مطالعه کنیم یا خیر خواستی بهت نشان میدم که امنیت چی بالاست چی نیست خواستی من سرم درد میکنه واسه این کارا خیلی بده اولین پستت با این اراجیف شروع بشه گزارش پست خلاف داده شد.

جوابی منطقی تر از این نداشتی که به من بدی؟! خودم میدونم این پست مال خیلی وقت پیشه، ولی اولا خود این موضوع قدیمی نیست و به این زودیها هم قدیمی نخواهد شد، ثانیا من تازه این پست رو مشاهده کردم. فکر میکردم لااقل بشکل فنی و تکنیکی بهم جواب میدی، اصلا فکر نمیکردم بجای جواب فرافکنی کنی! فقط میتونم بگم متاسفم! من اگه جای تو بودم اشتباه خودم رو میپذیرفتم.

Maya
July 24th, 2012, 12:59
بسته به مدیریت سرور دارد و هم چنین که هکر های محترم روی کدام بیشتر وقت بزارند

p2m
July 24th, 2012, 19:01
جوابی منطقی تر از این نداشتی که به من بدی؟! خودم میدونم این پست مال خیلی وقت پیشه، ولی اولا خود این موضوع قدیمی نیست و به این زودیها هم قدیمی نخواهد شد، ثانیا من تازه این پست رو مشاهده کردم. فکر میکردم لااقل بشکل فنی و تکنیکی بهم جواب میدی، اصلا فکر نمیکردم بجای جواب فرافکنی کنی! فقط میتونم بگم متاسفم! من اگه جای تو بودم اشتباه خودم رو میپذیرفتم.

جواب فنی مگه نمی خواهید خوب شما سرور لینوکسی بده تا بهتون ثابت کنم که چطور تمام سایتاتون دیفیس میشه در ضمن من این مطلب رو به شخصه ننوشتم گفتم که نقل قول بود من اگه مطلبی به شخصه بزنم تا اخرش هستم البته طبق فرمایش دوستمون Maya ایشون کاملا صحیح میفرمایند در ضمن راههای بایپس ویندوز خیلی محدودتره البته منکر خوبیهای لینوکس نیستم طبق تجاربی که در زمینه ی هک و امنیت داشتم میگم

ourweb
July 24th, 2012, 19:12
اگه سرورت رو خوب کانفیگ کنی امنیت بالای هم خواد داشت بستگی به خودت داره که چطوری انجام بده

ViruS-DezonD
July 24th, 2012, 19:46
هر جا توی هر کتاب یا توی نت سرچ کنید آخرش به همین می رسید : لینوکس از ویندوز امن تر است ! لینک منبع؟این رو که خودت ننوشتی #-o

p2m
July 24th, 2012, 19:59
اگه سرورت رو خوب کانفیگ کنی امنیت بالای هم خواد داشت بستگی به خودت داره که چطوری انجام بده

بله عزیز همینطوره ولی به نظر شما چندین نفر علم این کار رو دارن حیف که جایز نیست تا لیستی از هاستینگ ها رو بدم که تست امنیتی زدم تا بدونید از هر 20 هاستینگ یکی امنیتش در حد مقبوله

p2m
July 24th, 2012, 20:03
هر جا توی هر کتاب یا توی نت سرچ کنید آخرش به همین می رسید : لینوکس از ویندوز امن تر است ! لینک منبع؟این رو که خودت ننوشتی #-o
خیر نقل قول بود دوست عزیز میدونی چرا اصولا میگن نا امن چون کم هستن کسایی که کانفیگ صحیح امنیتی رو واسه لینوکس بدونن واسه همین راحت هک میشن ولی یه سرور ویندوز با چند نکته ی ساده غیر قابل هک میشه تقریبا ولی راههای دورزدن لینوکس فراوانه

allbert
July 24th, 2012, 20:07
بله عزیز همینطوره ولی به نظر شما چندین نفر علم این کار رو دارن حیف که جایز نیست تا لیستی از هاستینگ ها رو بدم که تست امنیتی زدم تا بدونید از هر 20 هاستینگ یکی امنیتش در حد مقبوله

چرا در مورد چیز به این واضحی بیخودی بحث میکنید ؟

هاست ادمین خوب داشته باشه امنیتش خوبه ادمین ناشی داشته باشه فاتحش خوندست

اگر همه ی مزایا و معایب لینوکس و ویندوز رو بنویسیم هیچ فرقی ندارند اما وابسته به شرایط استفاده یا مالی و . . . کاربر انتخاب میشن

برای امنیت خرج کنید هر دوتاشون خوب جواب میدن

cartman10mpi
July 24th, 2012, 22:00
با وجود اینکه بسیاری از متخصصان بر این باور هستند که لینوکس ایمنی بیشتری در مقایسه با ویندوز دارد، آمار و ارقام سال اخیر حکایت از واقعیت دیگری دارد:لینوکس نا امن تر از ویندوز نشان داده است.

البته باید به این نکته اشاره کرد که نمی توان مقایسه سالمی بین لینوکس و ویندوز داشت، دلیل این امر هم، تعداد محدود کابران سیستم عامل لینوکس در قیاس با کاربران ویندوز می باشد هر چند که اکثر شرکت های بزرگ در حال روی آوردن به لینوکس می باشند.

دوست عزیز لطفا تیتر سایت رو توجه بکنید
"انجمن تخصصی وب هاستینگ"
شما سعی‌ بکنید سیستم عامل دسکتاپ رو با سیستم عامل سرور قاطی‌ نکنید
شما سعی‌ بکنید مدیران سرور و متخصص هارو با کسانی‌ که بازی میکنند و فیلم نگاه میکنند و چت میکنند ، قاطی‌ نکنید .
تنها جملهٔ درست در متن شما : متخصصان بر این باورند که لینوکس امن تر است . این جمله درست هست و متخصصان اشتباه نمیکنند .
""شمار اندکی‌ کاربر لینوکس در مقایسه با ویندوز"" ؟؟؟؟؟ شما از دیتا سنتر‌ها آمار بگیر! چندین و چند سال ، چند تا سرور ویندوز دارند ، چند تا سرور لینوکس ؟
با این حال خوندن این مقاله به لبخندی که بر دهانم نشست ، ارزید.
موفق باشید

masud
July 25th, 2012, 11:13
جواب فنی مگه نمی خواهید خوب شما سرور لینوکسی بده تا بهتون ثابت کنم که چطور تمام سایتاتون دیفیس میشه در ضمن من این مطلب رو به شخصه ننوشتم گفتم که نقل قول بود من اگه مطلبی به شخصه بزنم تا اخرش هستم البته طبق فرمایش دوستمون Maya ایشون کاملا صحیح میفرمایند در ضمن راههای بایپس ویندوز خیلی محدودتره البته منکر خوبیهای لینوکس نیستم طبق تجاربی که در زمینه ی هک و امنیت داشتم میگم

اون سرور لینوکسی که شما میگی میتونی حکش کنی، سیستم عاملش از همون لینوکسهای معروف و اورجینال هست که کدش در اختیار همه هست و مدیر سرور فقط دانلود کرده و بدون تغییر نصبش کرده! همچین سروری رو حتی حکرهایی در حد تو هم میتونن حک کنن، ولی اگر قبل از نصب لینوکس تغییرات امنیتی لازم توسط اهل فن در کدش اعمال بشه، اونوقت حتی حکرهای ماهر و باسواد که در زمینه شبکه در دانشگاههای معتبر تحصیل میکنن هم به راحتی نمیتونن بهش نفوذ کنن چه برسه به جنابعالی!
حیف که من سروری رو با این فاکتورهایی که عرض کردم سراغ ندارم وگرنه حتما بهت معرفی میکردم. قطعا همچین سروری هست ولی من نمیشناسم که بهت آدرس بدم.
اون آقای maya هم حرف تازه ای نزد، دو مورد رو اشاره کرد که هردوی اونها رو خودم توضیح داده بودم، گفت بستگی به مدیر سرور داره، که من تو پست قبلی گفتم مدیر سرور در درجه اول برای حفظ امنیت سرورش چکار باید بکنه، در مورد دوم گفت بستگی به حکر داره، که بنده در همون پست قبلی عرض کردم که حکرها معمولا به چه سیستمهای عاملی بیشتر حمله میکنن و نفوذ به کدام سیستم عامل راحت تره.

alef1
July 25th, 2012, 11:27

من به شما سایت بدم شما نتونی دیفیس کنی چجوری میشه؟ حاضری یه شرط بزرگ بزاریم؟
اونوقت همون سایت تو سرور ویندوز دیفیس نمیشه؟

mr.Alireza
July 25th, 2012, 14:40
آقا این حرفا چیه ؟
100% لینوکس امنیت بهتری دارد. حالا من از redhat چیزی نمی دونم ولی تمامی سیستم های برا پایه گنو هسته بسیار قدرتمندی دارند.

p2m
July 25th, 2012, 18:56
چرا در مورد چیز به این واضحی بیخودی بحث میکنید ؟

هاست ادمین خوب داشته باشه امنیتش خوبه ادمین ناشی داشته باشه فاتحش خوندست

اگر همه ی مزایا و معایب لینوکس و ویندوز رو بنویسیم هیچ فرقی ندارند اما وابسته به شرایط استفاده یا مالی و . . . کاربر انتخاب میشن

برای امنیت خرج کنید هر دوتاشون خوب جواب میدن
دوست عزیز بحث نکنید لطفا شما تمام بست هارو بخون بد اون نظر بدید من گفتم که به بستگی به شخص داره ولی هر کسی کارش این نیست اگه قانع نشدید بگید قانع تون کنم

p2m
July 25th, 2012, 18:58
دوست عزیز لطفا تیتر سایت رو توجه بکنید
"انجمن تخصصی وب هاستینگ"
شما سعی‌ بکنید سیستم عامل دسکتاپ رو با سیستم عامل سرور قاطی‌ نکنید
شما سعی‌ بکنید مدیران سرور و متخصص هارو با کسانی‌ که بازی میکنند و فیلم نگاه میکنند و چت میکنند ، قاطی‌ نکنید .
تنها جملهٔ درست در متن شما : متخصصان بر این باورند که لینوکس امن تر است . این جمله درست هست و متخصصان اشتباه نمیکنند .
""شمار اندکی‌ کاربر لینوکس در مقایسه با ویندوز"" ؟؟؟؟؟ شما از دیتا سنتر‌ها آمار بگیر! چندین و چند سال ، چند تا سرور ویندوز دارند ، چند تا سرور لینوکس ؟
با این حال خوندن این مقاله به لبخندی که بر دهانم نشست ، ارزید.
موفق باشید
سیستم عامل دسکتاب چیه عزیز ویندوز سرور رو میگم تورو هرکی دوست دارید صرفا واسه افزایش بست الکی بیراهه نرید هرکی قانع نشده با ای دی من در ارتباط باشه

p2m
July 25th, 2012, 19:00
اون سرور لینوکسی که شما میگی میتونی حکش کنی، سیستم عاملش از همون لینوکسهای معروف و اورجینال هست که کدش در اختیار همه هست و مدیر سرور فقط دانلود کرده و بدون تغییر نصبش کرده! همچین سروری رو حتی حکرهایی در حد تو هم میتونن حک کنن، ولی اگر قبل از نصب لینوکس تغییرات امنیتی لازم توسط اهل فن در کدش اعمال بشه، اونوقت حتی حکرهای ماهر و باسواد که در زمینه شبکه در دانشگاههای معتبر تحصیل میکنن هم به راحتی نمیتونن بهش نفوذ کنن چه برسه به جنابعالی!
حیف که من سروری رو با این فاکتورهایی که عرض کردم سراغ ندارم وگرنه حتما بهت معرفی میکردم. قطعا همچین سروری هست ولی من نمیشناسم که بهت آدرس بدم.
اون آقای maya هم حرف تازه ای نزد، دو مورد رو اشاره کرد که هردوی اونها رو خودم توضیح داده بودم، گفت بستگی به مدیر سرور داره، که من تو پست قبلی گفتم مدیر سرور در درجه اول برای حفظ امنیت سرورش چکار باید بکنه، در مورد دوم گفت بستگی به حکر داره، که بنده در همون پست قبلی عرض کردم که حکرها معمولا به چه سیستمهای عاملی بیشتر حمله میکنن و نفوذ به کدام سیستم عامل راحت تره.
دوست گرامی هکر هست نه حکر بعدشم شما اگه به خودت مطمئن هستی بسم الله یه سرور که خودت ب اصطلاح کانفیگ کردیو بده ببینیم دیگه حرف مهم نیست عزیز عمل مهم که......

alef1
July 25th, 2012, 20:01
جواب فنی مگه نمی خواهید خوب شما سرور لینوکسی بده تا بهتون ثابت کنم که چطور تمام سایتاتون دیفیس میشه
در ضمن راههای بایپس ویندوز خیلی محدودتره البته منکر خوبیهای لینوکس نیستم طبق تجاربی که در زمینه ی هک و امنیت داشتم میگم

من به شما سایت بدم شما نتونی دیفیس کنی چجوری میشه؟ حاضری یه شرط بزرگ بزاریم؟
اونوقت همون سایت تو سرور ویندوز دیفیس نمیشه؟

شما اگه به خودت مطمئن هستی بسم الله حرف مهم نیست عزیز عمل مهم که......

بهرحال هر موقع احساس کردید در سطحی هستید که گفته خودتون رو عملا اثبات کنید من در خدمت شما و روی حرفم هستم

(اگه یه ذره پاهاتونو در دنیای امنیت خیس کرده باشید میدونید که یه اقیانوسه، سعی کنید حرف سنجیده بزنید تا اینجوری مجبور نشید وانمود کنید که پست بنده رو اصلا ندیدید!!!)

p2m
July 25th, 2012, 21:12
بهرحال هر موقع احساس کردید در سطحی هستید که گفته خودتون رو عملا اثبات کنید من در خدمت شما و روی حرفم هستم

(اگه یه ذره پاهاتونو در دنیای امنیت خیس کرده باشید میدونید که یه اقیانوسه، سعی کنید حرف سنجیده بزنید تا اینجوری مجبور نشید وانمود کنید که پست بنده رو اصلا ندیدید!!!)

الله اکبر جه کنیم از دست شماها اقای محترم من باکی ندارم حتی اگه به بن شدن یوزرم هم ختم بشه ادامه میدم حتی اگه مجبور بشم 1000 تا پست بدم با چه زبونی باید بگم برید پست هارو بخونید بد بیاید پاهای ما تا زانو در باتلاق امنیت خیسه ادعایی هم نداریم که اقیانوس هستیم حرفاتونو با جملات سقیل سنگین نکنید هیچ ادعایی ندارم ولی پاش برسه خوب بلدم چیکارکنم پست شما چیزی نبود نخواهیم ببینیم
در ارتباط با حرفی که زدید اقای محترم شرط واسه خرید هندوانست ماه مبارک رمضان رو با شرط و گرو کشی الوده نکنید واسه این که بدونید من کیم یه سرچ کافیه با یوزر من بزنید

در ارتباط با قسمت دیگه جوابتون بگم که من گفتم ویندوز هک نمیشه؟!!!!!!!!!!! اگه نتونید اثبات کنید چی؟؟؟

alef1
July 25th, 2012, 21:24
الله اکبر جه کنیم از دست شماها اقای محترم من باکی ندارم حتی اگه به بن شدن یوزرم هم ختم بشه ادامه میدم حتی اگه مجبور بشم 1000 تا پست بدم با چه زبونی باید بگم برید پست هارو بخونید بد بیاید پاهای ما تا زانو در باتلاق امنیت خیسه ادعایی هم نداریم که اقیانوس هستیم حرفاتونو با جملات سقیل سنگین نکنید هیچ ادعایی ندارم ولی پاش برسه خوب بلدم چیکارکنم پست شما چیزی نبود نخواهیم ببینیم
در ارتباط با حرفی که زدید اقای محترم شرط واسه خرید هندوانست ماه مبارک رمضان رو با شرط و گرو کشی الوده نکنید واسه این که بدونید من کیم یه سرچ کافیه با یوزر من بزنید

در ارتباط با قسمت دیگه جوابتون بگم که من گفتم ویندوز هک نمیشه؟!!!!!!!!!!! اگه نتونید اثبات کنید چی؟؟؟

شما ادعایی نداری و میگی لینوکس امن نیست و ما هر سایت یا سروری بدیم سایت بدیم شما دیفیس می کنی؟ ادعا داشته باشی فکر کنم بگی به جیب زیر شلوار باراک اوباما هم دسترسی داری!!!!

جواب فنی مگه نمی خواهید خوب شما سرور لینوکسی بده تا بهتون ثابت کنم که چطور تمام سایتاتون دیفیس میشه
در ضمن راههای بایپس ویندوز خیلی محدودتره البته منکر خوبیهای لینوکس نیستم طبق تجاربی که در زمینه ی هک و امنیت داشتم میگم

شما اگه به خودت مطمئن هستی بسم الله حرف مهم نیست عزیز عمل مهم که......

شما دو تا گزاره ساده گفتی که من اسم ادعا رو روش میزارم
بر اساس گفته های خود شما من به شما ادرس سایت میدم شما دیفیس می کنی
طبیعتا هیچ پیش شرطی هم پذیرفته نیست چون جمله شما شامل عبارت ""تمام سایتاتون "" بود
اگر مرد اثبات هستی بفرما و البته قبلش هم بگو اگر نتونستی چی میشه
اگر هم نیستی لطفا مرد باش پست خودتو ویرایش کن

به همین سادگی

p2m
July 26th, 2012, 15:26
شما ادعایی نداری و میگی لینوکس امن نیست و ما هر سایت یا سروری بدیم سایت بدیم شما دیفیس می کنی؟ ادعا داشته باشی فکر کنم بگی به جیب زیر شلوار باراک اوباما هم دسترسی داری!!!!

شما دو تا گزاره ساده گفتی که من اسم ادعا رو روش میزارم
بر اساس گفته های خود شما من به شما ادرس سایت میدم شما دیفیس می کنی
طبیعتا هیچ پیش شرطی هم پذیرفته نیست چون جمله شما شامل عبارت ""تمام سایتاتون "" بود
اگر مرد اثبات هستی بفرما و البته قبلش هم بگو اگر نتونستی چی میشه
اگر هم نیستی لطفا مرد باش پست خودتو ویرایش کن

به همین سادگی

واسه خودتون احترام قائل باشید و درست حرف بزنید (ادعا داشته باشی فکر کنم بگی به جیب زیر شلوار باراک اوباما هم دسترسی داری!!!!) اگه ادبیاتتون رو درست نکنید بلدم با زبون خودتون باهاتون حرف بزنم

کسی از شما درخواست نکرده بود تو موضوع دخالت کنید و من وقت خودمو حروم کسی نمیکنم که با توهین و بی ادبانه حرف میزنه خواستی انقدر لینک zone-h.org بهت میدم تا بدونی اهل ادعا نیستم

از مهم ترین بروژه ها هک سایت واشنگتن بود بازم میخوای بگم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

alef1
July 26th, 2012, 16:23
ok
have fun

epsilon
December 28th, 2012, 07:17

سلام استاد! هنوز زنده ای؟!
میخوام آدرس سایت بدم واسم دیفیسش کنی! آماده ای؟

Cpt.Liux
December 28th, 2012, 07:50
تاپیک خداست! اگه کسی ندونه فک میکنن شما Developer های لینوکسید. تا هم اسم لینوکس میاد میرید سراغ هاستینگ. بیا بزن دیفیس کن! و فلان...
لینوکس به دلیل باز بودن کدش قاعدتا راه های بیشتری رو برای یه هکر باز میزاره که بتونی آنلایز کنه که هر پروسسی چطور انجام میشه. همونطور که این اجازه رو به یه مدیر سرور میده که سرور رو امن تر و optimize تر بکنه.

داستان بالا در مورد مقایسه دو سیستم عامل به صورت neat هست. نه چیزی که به اصطلاح شما منیج شده.

epsilon
December 28th, 2012, 08:16
دوست عزیز، روی صحبتم با آقای p2m بود نه شما.
آقای p2m میخام آدرس سایت بدم واسم دیفیسش کنی، آماده ای؟ آدرسو بدم؟

shovaleye
February 2nd, 2015, 15:37
سلام

میخواستم بدونم بعد از این همه مدت نظر دوستان در مورد لینوکس تغییری نکرده؟

با وجود باگ هایی مثل Shellshock , Heart bleed , glibc GHOST

p2m
February 2nd, 2015, 17:47
سلام اقا اریا

خیر عزیز لینوکس جز بهترین و امن ترین سیستم عاملهاست گواهی ادعای ما سایتهای بسیار مهم میزبانی شده رو لینوکس هستش باگهای کشف شده اکثرا در کتابخانه و سورسهای نوشته شده هستش که در لینوکس استفاده میشه از نظر هسته و عملکرد لینوکس کماکان جز بهترینهاست و opensource بودن اون هم حجت رو تموم کرده

shovaleye
February 2nd, 2015, 21:36
سلام پیمان جان

موندم بین ویندوز و لینوکس کدوم رو انتخاب کنم.

تو این مدت هم که هر چی باگ خطرناک بوده از لینوکس گزارش شده. ( البته خطرش رو ندیدم)

p2m
February 2nd, 2015, 21:41
برای چه کاری مدنظرت هستش؟

shovaleye
February 2nd, 2015, 21:46
سرور سایت با امنیت خیلی بالا

nimap
February 2nd, 2015, 22:12
اگر تازه کار هستید و امنیت هم براتون خیلی مهم هست طرف ویندوز برید، همین تازگیا از lib های لینوکس باگ پابلیک شد.

p2m
February 2nd, 2015, 22:22
سرور با امنیت بالا فقط و فقط لینوکس چون قدرتمند و بسیار انعطاف بذیره ویندوز دردسرهای خودشو داره.

sajjadsec
February 2nd, 2015, 22:59
من به شخصه روی همه سیستم های شخصیم از لب تاپ گرفته تا تلفن همراه و تبلت از لینوکس استفاده میکنم و اصلا دلیلی نداره که این حرف زده شه - ویندوز که ادعا امنیت داره به این دلیل هست که سورس باز نیست !‌ شما اگه یه مقدار کم حتی دیباگ امنیتی تا حالا انجام داده باشید واقعا متوجه میشید وقتی سورس جلو روتون هست چطور به راحتی باگ ها پیدا میشوند و پچ حاضرم شرط ببندم اگه سورس ویندوز مشاهده بشه به صورت باز تعداد باگ هایی که میده بیشتر از 3 برابر تعداد کل باگ هایی که لینوکس تا حالا داده خواهد بود !

psfa
February 2nd, 2015, 23:13
سرور با امنیت بالا فقط و فقط لینوکس چون قدرتمند و بسیار انعطاف بذیره ویندوز دردسرهای خودشو داره.

این فرمایشات شما با 3 سال قبل کاملا تفاوت داره
صفحات قبل که ال 2012 بود که صحبت های دیگه ای داشتین

p2m
February 2nd, 2015, 23:21
این فرمایشات شما با 3 سال قبل کاملا تفاوت داره
صفحات قبل که ال 2012 بود که صحبت های دیگه ای داشتین
اون مطالب که شما میفرمایید جنبه اموزشی داشتند و اون سال ما فقط ذکر مطلب کردیم ولی در عمل و حقیقت لینوکس بهترین سیستم عامل هستش در صورتی که تخصص منیج امنیتی اون در توانایی شخص وجود داشته باشه بهترین گزینه هستش

alef1
February 2nd, 2015, 23:32
2012

2015

اون مطالب که شما میفرمایید جنبه اموزشی داشتند و اون سال ما فقط ذکر مطلب کردیم ولی در عمل و حقیقت لینوکس بهترین سیستم عامل هستش در صورتی که تخصص منیج امنیتی اون در توانایی شخص وجود داشته باشه بهترین گزینه هستش

mamadi38
February 2nd, 2015, 23:36
بله چیزی که عیان هست چه حاجت به بیان هست

همه میدونند که لینوکس امنیتش بیشتره تو گوگل بزن این همه حرف...نزن

shovaleye
February 2nd, 2015, 23:38
2012

2015

ببخشید ، ولی داداش من این چه حرکتیه زدی؟

انسان که ایات مطلقه قرآن رو نمینویسه :)

p2m
February 2nd, 2015, 23:50
2012

2015

دوست گرامی ارسال قبلی بنده رو نخوندید عرض کردم لینوکس موقعی دارای قدرت امنیتی بالایی خواهد بود که در ورای ان علم امن سازی اون باشه اون عرض بنده کماکان هست وقتی شما بیس لینوکس استفاده کنید و هیچ مورد امنیتی اجرا نکنید قطعا در زمینه امنیت نخواهید توانست ادعایی مبنی بر امنیت کنید