PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : php یا .net ؟

Parshosts
October 1st, 2009, 02:48
سلام
دوستان به نظر شما بازار کار کدا بهتره php یا .net ؟
و یه سوال دیگه این که چرا بیشتر سایت های شرکت ها و سازمان های ایران با .net هست در حالی که کشور های دیگه اینجوری نیست؟

Metalik
October 1st, 2009, 08:54
سلام

در مورد بهتر بودن هر کسی ممکنه نظر شخصیش رو بگه ولی در مورد این که چرا کشورهای دیگه این طوری نیستن علتش اینه:
چون .net تابع قوانین کپی رایت و باید بابتش پول پرداخت کرد ولی php کاملا رایگان، و چون در کشورهای دیگه قوانین کپی رایت رعایت می شه افراد از منابع رایگان بیشتر استفاده می کنند، اما چون در اینجا چنین قوانینی وجود ندارد و شما dvd دات نت رو می تونید با قیمت کمتر از 1000 تومن (:دی) خریداری کنید پس مشکلی ندارید. اگه اینجا هم چنین قوانینی بود مثل خارج می شد. اگه هزینه ی بالایی برای دات نت پرداخت می شد اون وقت اکثریت به همونن php رو می آوردند.

Parshosts
October 1st, 2009, 13:17
سلام

در مورد بهتر بودن هر کسی ممکنه نظر شخصیش رو بگه ولی در مورد این که چرا کشورهای دیگه این طوری نیستن علتش اینه:
چون .net تابع قوانین کپی رایت و باید بابتش پول پرداخت کرد ولی php کاملا رایگان، و چون در کشورهای دیگه قوانین کپی رایت رعایت می شه افراد از منابع رایگان بیشتر استفاده می کنند، اما چون در اینجا چنین قوانینی وجود ندارد و شما dvd دات نت رو می تونید با قیمت کمتر از 1000 تومن (:دی) خریداری کنید پس مشکلی ندارید. اگه اینجا هم چنین قوانینی بود مثل خارج می شد. اگه هزینه ی بالایی برای دات نت پرداخت می شد اون وقت اکثریت به همونن php رو می آوردند.

آره این هم میتونه دلیلی باشه ولی من با یه نفر که کارش طراحی سایت بود صحبت کردم می گفت اگه 2 تا سایت مثل هم باشن ولی یکی با php و دیگری با .net نوشته شده باشه قیمت اون .net خیلی گرونتر هست.
خودتون هم اگه به آگهی روزنامه ها یه نگاهی بندازید بیشتر حتی میشه گفت همه استخدامی ها شرایطش اینه که .net بلد باشن و کمتر از php صحبت میشه.

Domain
October 1st, 2009, 17:15
شرکت ها و سازمان ها net. رو میپسندن و افراد خلاق php :113:

Parshosts
October 1st, 2009, 17:35
شرکت ها و سازمان ها net. رو میپسندن و افراد خلاق php :113:

خوب دلیلش چیه؟

Kambiz
October 2nd, 2009, 14:37
سواله خوبی پرسیدی من که تا حالا جوابشو نگرفتم
جواب هایی داده میشه اما هیچ کدوم اون جوابی که ما می خوایم نیست