PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مودم چند پورت = هاب ؟

Sajad
September 29th, 2009, 20:47
سلام.
ميخواستم بدونم مودمهاي adsl كه چند پورت هستند رو ميشه به عنوان هاب هم استفاده كرد؟
ميخوام چند كامپيوتر از مودم اينترنت بگيرن و يكي از كامپيوترها هم بشه سرور شبكه و باهاش بتونم كامپيوتر هاي ديگه كنترل كنم!
آيا اين مودم كاربرد داره براي اينكار يا بايد حتما هاب تهيه بشه؟

Sepahrad
September 29th, 2009, 21:36
باسلام
------------
دیگه هاب خیلی قدیمی شده دیگه نمیگن هاب !!! خوب دوست عزیز شما برای اینکه بخواید دیگر سیستم ها رو کنترل کنید باید از سیستم شما اطلاعات بگذره . البته چه نوع کنترلی میخواید بکنید ؟؟ اگه کنترل در سطح پیشرفته باشه باید یک کامپیوتر سرور باشه که همیشه روشن باشه و اگه خاموش باشه دیگر سیستم ها نت ندارند ! و بیاید روی اون سیستم مثلا isa server نصب کنید و یک سری نرم افزار های جانبی تا کنترل کنید .

اما چه نوع سطح کنترل میخواید داشته باشید اگه کنترلتون اونی که من فکر میکنم نباشه , میشه .

موفق باشید :)

Sajad
September 29th, 2009, 21:56
يعني چطور ميگيد خاموش بشه بقيه هم نت ندارن.

من چيزي كه ميخوام رو ميگم اگه امكان پذير هست كه بهتر اگه نه بريم مراحل بعدي تا به نتيجه برسيم.

يوزر پسورد روي مودم ست بشه.
با اين حساب هر لني به اين مودم وصل كنيم نت داره.
اگه اشتباه نكنم بعد از اين مورد به هر دستگاه يه آيپي ميده كه به مودم وصله . مثلا 192.168.1.1 خود مودم هست و آيپي كه از isp هم ميگيره مودم رو مياره. اگه اشتباه نكنم هر دستگاه كه به مودم وصل ميشه يه آيپي بدين صورت 192.168.1.48
اينطور آيپي دادن من از روي موبايل ديدم. (وايرلس مودم)
درست ميگم؟

Sepahrad
October 2nd, 2009, 17:49
باسلام
------------
ببخشید دیر جواب دادم . خوب ببین دوست عزیز اگه دوست داری Wireless هم داشته باشی این کار ها رو باید انجام بدی .

1) مودم بگیری و ستاپ انجام بدی
2) سوییچ بخری و مودم رو وصل کنی بهش
3) یک دو نه Access Point بخری و بازم وصل کنی به سوییچ .

حالا میتونی کامپیوتر خودت رو هم وصل کنی به سوییچ و یا از وایرلس نت بگیری و هر سیستم هم یه آیپی میگیره .

ولی از کنترل منطورتون رو نمیفهمم ! چه نوع کنترلی میخواید داشته باشید ؟

Sajad
October 2nd, 2009, 19:04
مشكلي با وايرلس ندارم. مودمم وايرلس داره.
منظورم از كنترل اينه بتونم از يكي از كامپيوترها به بقيه ريموت دسكتاپ كنم.
بتونم دسترسي به نتشون رو قطع يا وصل كنم!
در صورت امكان با كامپيوتر اصلي بشه روي بقيه ويندوز نصب كرد
در كل اينجور كارها....

Veria
October 2nd, 2009, 19:16
مشکلی نداره
شما مودم رو کانفیگ کن و سیستم هارو بهش وصل کن
همه از مودم آی پی میگیرن و لن میشن
میتونید آی پی هم دستی بدید.

من مودم D-Link DSL-2640T دارم و به همین صورت استفاده میکنم.
وایرلس با سویچ 4 پورت هست

Mohsen
October 2nd, 2009, 19:19
ساده ترین پیشنهاد همون داشتن یه مودم و یه سوئیچ هست که مودم روش یوزر و پس ست شده و وصل به اینترنت هست و همه سیستم‌ها و همچنین مودم به سوئیچ وصل‌اند.

اما در مورد خواسته‌های دیگه‌اتون:
در مورد نصب ویندوز معمولا از ایمیج گرفتن و برگردوندن روی سیستم‌ها استفاده میشه نرم‌افزارهایی هم برای این‌کار هست که من Acronis true Image رو پیشنهاد میکنم. روی یکی از سیستم‌ها ویندوز نصب می‌کنید و ایمیج می‌گیرید و بعد روی بقیه بر می‌گردونید البته اگه سخت‌افزارهاشون مشابه باشه. اگه سخت‌افزارهاشون مشابه نباشه باز میشه اینکار رو کرد اما موقع ساختن ایمیج باید یه سری کار اضافه انجام بدید. اگه تنظیمات لازم موقع ایمیج گرفتن رو بدونید خود به خود به سیستم‌ها Ip هم داده میشه و ...
در مورد قطع و وصل کردن اینترنت و دسترسی به دسک‌تاپ سیستم‌های دیگه هم می‌تونید از نرم‌افزارهایی که تو کافی‌نت‌ها استفاده می‌کنند استفاده کنید و ...
من نرم‌افزار netsupport school رو پیشنهاد میکنم اکثر کارها رو میشه باهاش انجام داد ، نیازی هم به نصب ویندوز سرور و ... نیست فقط نسخه سرورش رو روی سیستمی که قرار هست سرور باشه نصب می‌کنید و روی کلاینت‌ها هم نسخه کلاینتش رو. البته این در صورتی هست که نخواید حتما از ریموت دسکتاپ خود ویندوز استفاده کنید و ...

Sajad
October 2nd, 2009, 20:25
اين شد....
پس ميشه بدون سوييچ و اين حرفها با مودم چهار پورت اينكارها رو هم كرد؟

Mohsen
October 2nd, 2009, 21:07
خوب مودم چند پورت تقریبا میشه گفت یه سوئیچ داخلی داره! چون dhcp روش میشه فعال کرد نیازی به تنظیم دستی ip هم نیست! اما توجه کنید که تعداد سیستم ها محدودیت داره! شما یه سوئیچ 24 پورت خیلی راحت و با قیمت مناسب می‌تونی بخری، اما مودم فکر نکنم حتی با 10 پورتش(اگه باشه) با قیمت مناسب قابل تهیه باشه.

Sajad
October 2nd, 2009, 21:40
خوب مودم چند پورت تقریبا میشه گفت یه سوئیچ داخلی داره! چون dhcp روش میشه فعال کرد نیازی به تنظیم دستی ip هم نیست!
چطور آيپي هر كامپيوتر رو بفهميم؟

اما توجه کنید که تعداد سیستم ها محدودیت داره!
از چه نظر؟

شما یه سوئیچ 24 پورت خیلی راحت و با قیمت مناسب می‌تونی بخری، اما مودم فکر نکنم حتی با 10 پورتش(اگه باشه) با قیمت مناسب قابل تهیه باشه.
تعداد كامپيوتر ها 2 تاست . دو تا هم لپ تاپ كه از طريق وايرلس به مودم وصلند. شبكه بزرگي نميخوام راه بندازم.

بابت پاسخ ها هم تشكر ميكنم . انشالا پير شيد !

Mohsen
October 2nd, 2009, 21:58
برای فهمیدن IP به تعداد انسان‌ها راه هست!
شما می‌تونید رو آیکون دو تا کامپیوتر که کنار ساعت ویندوز هست! کلیک کنید و با انتخاب سربرگ support آی‌پی هر سیستم رو ببینید!
همچنین می‌تونید از command ویندوز دستور ipconfig رو وارد کنید و ....

در مورد خرید مودم و سوئیچ هم اگه مطمئن هستید که حالا حالا سایز شبکه همین هست همون مودم رو بخرید!

Sajad
October 2nd, 2009, 22:30
شما می‌تونید رو آیکون دو تا کامپیوتر که کنار ساعت ویندوز هست! کلیک کنید و با انتخاب سربرگ support آی‌پی هر سیستم رو ببینید!
راس ميگيا :"> تو حساب نبودم

همچنین می‌تونید از command ویندوز دستور ipconfig رو وارد کنید و ....
:x فكر نميكردم اين آيپي رو بده =D>

در مورد خرید مودم و سوئیچ هم اگه مطمئن هستید که حالا حالا سایز شبکه همین هست همون مودم رو بخرید!
مودمش خيلي وقت پيش تا حالا موجوده . قبلا همين روش استفاده ميكردم اما نميدونستم اين كامپيوترها هم به هم شبكه شدن و ميشه به هم درخواست فرستاد L-)
پس حله :113:
بريم سراغ نصب برنامه و اين حرفها و ببينيم چه سوالاتي پيش مياد

Mohsen
October 2nd, 2009, 22:35
مودمش خيلي وقت پيش تا حالا موجوده . قبلا همين روش استفاده ميكردم اما نميدونستم اين كامپيوترها هم به هم شبكه شدن و ميشه به هم درخواست فرستاد L-)
پس حله :113:

من با مودم چند پورت تست نکردم اما به لحاظ منطقی نباید مشکلی باشه!
امیدوارم پیش نیاد اما فکر میکنم مجبور میشید یه سری تنظیمات انجام بدید(برای همه سیستم‌ها تعریف کنید که تو یه دومین هستند!) یا دیگه اگه خیلی بد پیش بره دستی Ip بدید!

Sepahrad
October 3rd, 2009, 16:08
با سلام
-------------
دوست عزیز با مودم که پورت داشته باشه میتونی بجای سوییچ استفاده کنی دیگه ! اگه وایرلس هم که داره دیگه احتیاجی به Access Point نیست !

و برای کنترل هم میتونی از نرم افزار ها استفاده کنی که باید روی هر سیستم نصب شده باشه و از راه دور کنترل کنی ! نام نرم افزار یادم نیست .

موفق باشید :)