PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : چند سوال در مورد سرور مورد نیاز برای راه اندازی یه سایت ارائه دهنده خدمات ایمیل تحت وب

host-host
January 12th, 2012, 19:51
من می خوام با php یه سایت با امکاناتی مثل یاهو یا جی میل درست کنم. چندتا سوال در این زمینه دارم:

1- سرور اشتراکی برای این کار مناسبه یا سرور اختصاصی؟

2- فرض کنید یه ایمیل جدید دریافت می شه، وقتی ایمیل دریافت شد، وب سرور بر چه اساسی تشخیص می ده که گرینده ایمیل، معتبر هست و توی وب سایت ثبت نام کرد؟

3- استفاده از پی اچ پی برای یه میل سنتر کار درستی هست یا نه؟

Rezash
January 12th, 2012, 19:56
من می خوام با php یه سایت با امکاناتی مثل یاهو یا جی میل درست کنم. چندتا سوال در این زمینه دارم:

1- سرور اشتراکی برای این کار مناسبه یا سرور اختصاصی؟

2- فرض کنید یه ایمیل جدید دریافت می شه، وقتی ایمیل دریافت شد، وب سرور بر چه اساسی تشخیص می ده که گرینده ایمیل، معتبر هست و توی وب سایت ثبت نام کرد؟

3- استفاده از پی اچ پی برای یه میل سنتر کار درستی هست یا نه؟

1. خير اشتراكي اصلا مناسب نيست ، سرور اختصاصي + تعداد زيادي آي پي نياز داريد + كانفينگ حرفه اي
2.توصيه ميكنم اسكريپت هاي مشابه رو بررسي كنيد تا متوجه روند كار بشيد.
3.منظور از ميل سنتر چيه ؟ با php مشخص ميكنيم از كدوم آي پي و سرور ارسال بشه

ali2k
January 12th, 2012, 19:56
سرور اشتراکی که خیر ، ولی وی پی اس جواب میده :)
می توانید از اسکریپت های اوپن سورس معروف در این زمینه استفاده کنید و ویرایشش کنید ...

host-host
January 12th, 2012, 20:01
2.توصيه ميكنم اسكريپت هاي مشابه رو بررسي كنيد تا متوجه روند كار بشيد.

می توانید از اسکریپت های اوپن سورس معروف در این زمینه استفاده کنید و ویرایشش کنید ...
کسی از دوستان می دونه که این اسکریپتها ایمیلهای دریافتی رو بر چه اساس پردازش می کنن؟

این اسکریپتها ممکنه ساختار متفاوتی داشته باشن یا از فریم ورکها استفاده کرده باشن و من اطلاعات کافی در این موارد ندارم. به همین دلیل از دوستان سوال پرسیدم.

3.منظور از ميل سنتر چيه ؟ با php مشخص ميكنيم از كدوم آي پي و سرور ارسال بشه
من برای ارسال مشکلی ندارم اما برای دریافت و نحوه پردازش ایمیلهای دریافتی نمی دونم چکار باید بکنم.

آیا ایمیلها با هر آدرس گیرنده ای توی میل سرور ذخیره می شن یا میل سرور بر اساس یه معیار خاص ایمیلها رو دریافت می کنه؟

Rezash
January 12th, 2012, 20:07
هر ايميلي كه دريافت بشه توي فولدرها ذخيره ميشه و ميتونيد دستي روي اون فولدر ها read كنيد و ديكد كنيد و بفهميد براي چه كسي ارسال شده.ديكد شدنش هم از متدهاي شناخته شده استفاده شده كه توي هدر ها معرفي ميشه مثلا base64
ولي راه هاي ساده تر و بهتري هم هست ! مثلا خود سي پنل ميتونه هر ايميل رو به محض دريافت به برنامه شما انتقال بده و شما كافيه مشخصات ايميل رو پردازش كنيد.
اسكريپت هاي متن باز رو بررسي كنيد روش هاي بهتري دارند .

host-host
January 12th, 2012, 20:34
مثلا خود سي پنل ميتونه هر ايميل رو به محض دريافت به برنامه شما انتقال بده و شما كافيه مشخصات ايميل رو پردازش كنيد.
سایتهایی مثل یاهو از این روش استفاده می کنن؟

برای این کار از چه قسمتی از سی پنل باید استفاده کنم؟

هر ايميلي كه دريافت بشه توي فولدرها ذخيره ميشه و ميتونيد دستي روي اون فولدر ها read كنيد و ديكد كنيد و بفهميد براي چه كسي ارسال شده.ديكد شدنش هم از متدهاي شناخته شده استفاده شده كه توي هدر ها معرفي ميشه مثلا base64
ایمیلها بر چه اساس دریافت می شن و اگر یه ایمیل با آدرس اشتباه دریافت بشه، آیا میل سرور اون رو ذخیره می کنه؟

Hostine
January 12th, 2012, 23:09
سلام چقدر میخواید هزینه کنید ؟ آیا میخواین حرفه ای کار کنید یا اینکه فقط یک سایت داشته باشید ؟ آیا تنهایید یا یک تیم هستید ؟ اینا خیلی مهمه برای جواب دادن به این سوال !

Rezash
January 12th, 2012, 23:23
از قسمت add forwarder تنظيمات advaced رو موقع اضافه كردن forwarder جديد بزنيد.

host-host
January 13th, 2012, 00:13
از قسمت add forwarder تنظيمات advaced رو موقع اضافه كردن forwarder جديد بزنيد.

بنظرتون این کار برای یه سایتی که مخصوص ارسال و دریافت ایمل هست، مناسب هست؟

فکر کنم این روش برای سایتهایی که تعداد ایمیلهای کمی دریافت می کنن بکار می ره. نظر شما چیه؟

مسئله دوم این که موقع دریافت یه ایمیل، میل سرور اون رو بدون توجه به معتبر بودن آدرس گیرنده، اون ایمیل رو ذخیره می کنه یا کاری به گیرنده نداره؟ در این مورد توضیح بدید لطفا.

سلام چقدر میخواید هزینه کنید ؟ آیا میخواین حرفه ای کار کنید یا اینکه فقط یک سایت داشته باشید ؟ آیا تنهایید یا یک تیم هستید ؟ اینا خیلی مهمه برای جواب دادن به این سوال !

هزینه تا 1 میلیون تومن. حرفه ای کار می کنم. تنها هستم.

best74op
January 13th, 2012, 09:03
من چندتا اسکریپت php رو بررسی کردم به این صورت عمل می کردند:
از میل سرور نصب شده روی سرور + اسکریپت دریافت کننده ایمیل روی سرور، استفاده می کردند. یعنی همانطور که یکی از کاربران فرمودند، اسکرپیت php در هر بار فراخوانی فولدرهای مخصوص ایمیل رو چک می کرد و نتایج رو نمایش می داد.

باید بگردید ببینید اسکریپتی پیدا می کنید که مستقیماً عملیات دریافت و ارسال ایمیل رو انجام بده.

host-host
January 13th, 2012, 11:41
از میل سرور نصب شده روی سرور + اسکریپت دریافت کننده ایمیل روی سرور، استفاده می کردند. یعنی همانطور که یکی از کاربران فرمودند، اسکرپیت php در هر بار فراخوانی فولدرهای مخصوص ایمیل رو چک می کرد و نتایج رو نمایش می داد.
نحوه فراخوانی ایمیلها به چه صورت هست؟ یعنی کاربر حتما باید توی حساب کاربری خودش لاگین کنه تا اسکریپت پی اچ پی بتونه پوشه ها رو جستجو کنه؟

آیا هر ایمیلی که دریافت می شه بدون توجه به آدرس گیرنده، توی این پوشه ها ذخیره می شه؟

Rezash
January 13th, 2012, 18:00
نحوه فراخوانی ایمیلها به چه صورت هست؟ یعنی کاربر حتما باید توی حساب کاربری خودش لاگین کنه تا اسکریپت پی اچ پی بتونه پوشه ها رو جستجو کنه؟

آیا هر ایمیلی که دریافت می شه بدون توجه به آدرس گیرنده، توی این پوشه ها ذخیره می شه؟
خير نيازي نيست ،‌حتي اگر ايميلي به اون نام روي سرور وجود ندئاشته باششه هم ايميل دريافتي ذخيره ميشه.

host-host
January 13th, 2012, 19:01
خير نيازي نيست ،‌حتي اگر ايميلي به اون نام روي سرور وجود ندئاشته باششه هم ايميل دريافتي ذخيره ميشه.
اگر تعداد ایمیلهای دریافتی بیشتر از ظرفیت و حافظه میل سرور بشن، میل سرور چیکار می کنه؟

Rezash
January 13th, 2012, 20:55
اگر تعداد ایمیلهای دریافتی بیشتر از ظرفیت و حافظه میل سرور بشن، میل سرور چیکار می کنه؟
اطلاع دقيقي ندارم ، موردي نبوده كه باهاش برخورد كنم ، اما طبيعتا اگر ظرفيت كافي براي write شدن فايل و داده هاي جديد نباشه ايميل ذخيره نميشه

host-host
January 14th, 2012, 01:14
اطلاع دقيقي ندارم ، موردي نبوده كه باهاش برخورد كنم ، اما طبيعتا اگر ظرفيت كافي براي write شدن فايل و داده هاي جديد نباشه ايميل ذخيره نميشه
با توجه به وضعیت اینترنت، بنظرتون اگر یه سایت ارائه دهنده خدمات ایمیل طراحی کنم، سایت رو ***** می کنن؟

اگر از سرورهای وب ایرانی استفاده کنم، ممکنه از فیتر شدن سایت جلوگیری بشه؟

Rezash
January 14th, 2012, 01:24
با توجه به وضعیت اینترنت، بنظرتون اگر یه سایت ارائه دهنده خدمات ایمیل طراحی کنم، سایت رو ***** می کنن؟

اگر از سرورهای وب ایرانی استفاده کنم، ممکنه از فیتر شدن سایت جلوگیری بشه؟

نه ، ولي دردسرش زياده.مهم فقط برنامه نويسي نيست. خودم چند وقت پيش قصد داشتم چنين سايتي ايجاد كنم ولي هم وقت زيادي ميبره و دردسرهاي زيادي داره + هزينه نگه داري بالايي داره و به همين دلايل بي خيال شدم.اگر با مشكلاتش بسازيد و سرويس مناسبي ارائه بديد جا مي افته.نه مثلا *** ميل كه سه روز داون بود ! و كلي مشكل ديگه داشت.

host-host
January 14th, 2012, 12:25
دردسرهاي زيادي داره + هزينه نگه داري بالايي داره و به همين دلايل بي خيال شدم
می شه در این مورد بیشتر توضیح بدید؟
دردسرهای این کار چیه؟