PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : راهنمایی برای یاد گرفتن لینوکس

kingserver
January 11th, 2012, 15:11
با سلام من با نسخه های متفاوت لینوکس کار کردم و در سطحی بوده که بتونم برنامه باز کنم نصب کنم اینترنت برم و فیلم ببینم
میخواستم ببینم کدوم نسخه رو به صورت حرفه اید یاد بگیرم که در آینده کاربرد داشته باشه واسم چون علاقه زیاد یه لینوکس دارم

sa_sh41
January 11th, 2012, 17:05
به نظر من ubuntu

kingserver
January 11th, 2012, 17:08
شما چرا ubuntu رو برای یاد گرفتن مد نظر دارین و چه ویزگی نسبت به نسخه های دیگر لینوکس داره؟

plastic
January 11th, 2012, 17:09
همونطوری که ویندوز نسخه سرور و کلاینت داره لینوکس هم به این شکل هست
اگر میخواید برای کارای شبکه از لینوکس استفاده کنید از نسخه های مربوط استفاده بکنید
اگر هم میخواید شخصی استفاده بکنید از ubuntu و.. استفاده بکنید.

kingserver
January 11th, 2012, 17:12
ممنون
استفاده های شخصی میتونه مثل استفاده با سیستم عامل های ویندوز باشه و نظیر آن و من تو شبکه تو با ویندوز تجربه هایی بسیار کم داشتم
میخواستم بدونم شبکه لینوکس با ویندوز چه فرقی داره و جه امکاناتی داره این شبکه لینوکس

amirfateh
January 11th, 2012, 17:41
نسخه های سرور معمولا رابط گرافیکی کاربر GUI ندارند، به هیمن تمامی کار ها بصورت command هست، علت مسءله هم افزایش پایداری سیستم عامل ،و آزاد بودن منابع سیسمتی بیشتر هست
البته ویندوز سرور نسخه core هم به این شکل هست
اگر می خواهید به متخصص در زمبنه سرور فعالیت کنید حتما باید نسخه های سرور linux یا سایر توزیع های پرکاربرد اون را نصب و تجربه کنید.

faranetwork
January 11th, 2012, 18:28
centos سیستم عاملی جالبی هست...واسه کار کردن باهاش انگیزه ایجاد میکنه...elastix و ubuntu همو خوبه

amirfateh
January 11th, 2012, 20:18
من cent os رو دوست دارم

Online24
January 11th, 2012, 21:32
اولین نکته اینکه وابسته به توزیع خاصی نباشید و خودتون رو محدود به یک توزیع خاص ندانید و به دنبال یادگیری اصول باشید

. ولی دو توزیع ، به عنوان توزیع مادر وجود دارند و توانایی کار با آنها مساوی است با کار با بسیاری از توزیع های دیگر :

توزیع Redhat و Debian .

redhat برای شروع کار بسیار مناسب می باشد . البته برای شروع میتوانید از نسخه مشابه و رایگان آن یعنی CentOS و یا نسخه desktop آن fedora استفاده نمایید .

melivps
April 5th, 2013, 20:16
برای یاد گیری لینوکس همان طور که میدانید توضیع های مختلفی وجود دارد موارد زیر رو در نظر بگیرید :

1-اول بیس رو مشخص کن که debian باشه یا redhat
2-توزیع لینوکس زیاده اما متاسفانه همشون مثل همند یعنی یا بیس redhat هست یا debian فقط دیسکتاپش و عوض میکنند با چندتا تم و wallpaper ... اما تو این همه توزیع ها mint تقریبا خوب ظاهر شده فقط یکم خود من از دیسکتاپ cinammon خوشم نمیاد خیلی تلاش کردم gnome روش نصب کنم اما gnome 2 مشکل داره از gnome 3 هم متنفرم .

من خودم مینت و اوبنتو رو بیشر مب پسندم البته با دسکتاپ gnome 2