PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : جربان این alexa چیه؟

vgs
January 9th, 2012, 15:04
سلام
داشتم آلکسای یکسری از سایت ها رو چک می کردم که یکمی تعجب کردم

آخه آلکسای سایت پی سی ول قبلا زیر صد بود الان رفته بالای سی صد
یا سایت پرشین اسکریپت الان شده نه صد و خرده ای و...

جریان اینا چیه؟ سایتشون بازدید نداره؟
یا نه یکسری سایت اومده اینا رو زده جلو؟

ممنون میشم یه راهنمای بکنید

mahdy2
January 9th, 2012, 15:51
سلام
من جای شما باشم زیاد روی رتبه الکسا حساب باز نمی کنم.چون اصلا مشخص نیست جمع آوری اطلاعاتش به چه صورته
یک نظریه هست که میگه اطلاعات رو از گوگل میخره

به هر حال من با اطمینان بالایی میگم که شاخصش تنها بر اساس بازدید نیست.تا حالا بارها این برام اثبات شده

چند شاخص داره که یکیش بازدید است و شاخصهای دیگه هم داره که باید دید اونها چیه

amirfateh
January 9th, 2012, 16:09
کاملا موافقم،
اگر به دنبال افزایش بازدید هستید چند راه حل کلیدی و ساده وجود داره:
1- محتوای خوب و منحصر بفرد داشته باشید.
2- بروز رسانی مرتب و دربازه های زمانی کوتاه و مشخص داشته باشید.
3- کدنویسی صفحات صحیح بوده و سعی کنید در مرحله اول وب سایت شما کمتر از 3 ثانیه سمت کاربر لود شود(بیش از 70 درصد وب سایت ها در کمتر از 1 ثانیه بارگذاری می شوند)
و...

به توجه به تجربه کمی که دارم اگر 3 اصل آورده شده رو رعایت کنید مسلما بهبود چشمگیری مشاهده خواهید کرد و موارد بسیار دیگری هستند که همگی بعد از این 3 مورد قابل اجرا و مکمل خواهند بود
البته روش های درست رو عرض کردم، با تقلب در دراز مدت نتیجه ای نخواهید گرفت.

m_dg_farari
January 9th, 2012, 16:10
سلام
داشتم آلکسای یکسری از سایت ها رو چک می کردم که یکمی تعجب کردم

آخه آلکسای سایت پی سی ول قبلا زیر صد بود الان رفته بالای سی صد
یا سایت پرشین اسکریپت الان شده نه صد و خرده ای و...

جریان اینا چیه؟ سایتشون بازدید نداره؟
یا نه یکسری سایت اومده اینا رو زده جلو؟

ممنون میشم یه راهنمای بکنید
بیشتر مشکل به دلیل عدم فعالیت این سایت ها هست.... و کم شدن بازدیدشون! البته دلیل هم اینه که قبلا 3 4 تا سایت اسکریپت بود.. الان شده 3 4 هزار تا!!!! و اینکه فکر میکنم فرهنگ ایران 1% رشد کرده... و دارن میرن به سمتی که بفهمن اسکریپت نال شده خیلی مشکل داره! (سوء تفاهم نشه... شما دوستان همگی محترم هستید... دور از جون شما)
و یک نکته ی دیگه که این دوستمون فرمودن "الکسا معتبر نیست"
خیلی جالب هست استدلال شما!!!
اینکه شما نمیدونید نحوه ی جمع آوری اطلاعاتش چطوریه یعنی معتبر نیست!؟ اگر قرار بود هر کسی بدونه که دیگه الکسا ، الکسا نمیشد که.....
مثل این میمونه که بگیم چرا فلان شرکت داره اینقدر در میاره!؟ من که نمیدونم چطوری در میاره و روش کارشو نمیدونم ، پس ***ه. درسته!؟!؟؟!؟؟؟
کمی واقع گرا باشید دوست عزیز.... ;)

amin885
January 9th, 2012, 16:18
الکسا اصلا آمار درستی ارائه نمیکنه!

الکسا وابسته به تولبار کاربران اینترنتی هست اگر کاربران اینترنتی که بر حسب سرچ و تصادف از سایتی بازدید میکنن تولبار نصب کرده باشن الکسا محاسبه میتونه کنه و اعم عموم کاربرانی هم که اصلا نمیدونن تولبار الکسا چی هست که چه برسه بخوان نصب کنن.

amirfateh
January 9th, 2012, 16:18
ببنیند الکسا مثل گوگل حداقل می تونه مستندات ور بصورت کلی آماده کنه و بگه به چه نوع صفحاتی ارزش میزاره و ایتم ها ارز ش گذاریش چگونه هست، تا اونجا که من دیدم حتما باید پلن های پولیش رو تهیه کنی تا اطلاعات بیشتری در اختیار بزاره،
اطلاعاتی که googla analytic در اختیار میزاره بسیار کمک می کنه و گویاست ، البته یک مقدار هدف 2 وب ابزار ذکر شده متفاوت هست ، اما رویکرد الکسا به نظر من خیلی مناسب نیست.

itsecure
January 9th, 2012, 16:25
خب دلایل زیادی می تونه داشته باشه
یکیشم همینه
که واقعا این سایت ها زیاد شده
ولی من امارشو قبول دارم

iraniandata
January 9th, 2012, 16:35
سلام

بدلیل اقزایش سایت ها و اینکه وبلاگها هم رنک اختصاصی گرفتند رقابت خیلی سخت تره شده مثلا ایران من بوده 28 هزارو رتبه جهانی 4میلیون ولی الان ایران تقریبا شده 40 هزارو جهانی شده تقریبا سه میلیون و پانصد

هزار

ثانیا الکسا رو با تقلب راحت میشه افزایش داد

نمیدونم دوستانی که میخوان اسپانسر شن یا تبلیغات تو سایتای دیگه بذارن به این الکسا خیلی گیر میدن

mahdy2
January 9th, 2012, 16:50
بیشتر مشکل به دلیل عدم فعالیت این سایت ها هست.... و کم شدن بازدیدشون! البته دلیل هم اینه که قبلا 3 4 تا سایت اسکریپت بود.. الان شده 3 4 هزار تا!!!! و اینکه فکر میکنم فرهنگ ایران 1% رشد کرده... و دارن میرن به سمتی که بفهمن اسکریپت نال شده خیلی مشکل داره! (سوء تفاهم نشه... شما دوستان همگی محترم هستید... دور از جون شما)
و یک نکته ی دیگه که این دوستمون فرمودن "الکسا معتبر نیست"
خیلی جالب هست استدلال شما!!!
اینکه شما نمیدونید نحوه ی جمع آوری اطلاعاتش چطوریه یعنی معتبر نیست!؟ اگر قرار بود هر کسی بدونه که دیگه الکسا ، الکسا نمیشد که.....
مثل این میمونه که بگیم چرا فلان شرکت داره اینقدر در میاره!؟ من که نمیدونم چطوری در میاره و روش کارشو نمیدونم ، پس ***ه. درسته!؟!؟؟!؟؟؟
کمی واقع گرا باشید دوست عزیز.... ;)

ببین دوست من.مثالتون مرتبط نبود
وقتی شما میخواید روی چیزی ارزش گذاری کنید، باید بگین بر اساس این شاخصها مورد اول n مقدار ارزش داره و مورد دوم n+2

در دنیا همه چیز همینطوره.
میزان ارزش ملک
میزان ارزش خودرو
اصلا میزان ارزش یک نرم افزار
برای یک نرم افزار چنین شاخصهایی رو میشه گذاشت: میزان زمان و هزینه صرف شده-تعداد نفرات-یادگیری و استفاده آسان-بهینگی و استفاده حداقل از منابع

خوب الکسا بر چه اساسی به سایت بنده رتبه میده؟
آمار دقیق سایت رو شما بخواید داشته باشید بالاخره باید کدی در سایت بزارید تا لود بشه(الکسا نداره)
بک لینک سایت رو بخواید بدست بیارید بازم باید کد داشته باشید(الکسا نداره و ما فرض می کنیم از گوگل میگیره)
تعداد کاربران سایت مثلا برای فروم ها (بازم الکسا برای جمع آوری این اطلاعات منبعی نداره)

هر چیزی که شما به فکرتون میرسه بگید.الکسا که نه توی سرور سایت بنده است که آمار جمع آوری کند نه در اسکریپت و قالب....

ضمنا من منکر این نمی شم که آمارش خیلی هم غلط نیست.بحث اینه که دقیق نیست
سایتی رو میشناسم که در وبگذر به طور متوسط، 15 هزار بازدید داره و یک سایت دیگه 7 هزار............... اما سایت دوم 3000 رتبه در الکسا بهتره :67:
در حالیکه مبنای وبگذر خیلی مشخصه.لود یک کد جاوا اسکریپت

m3hdi
January 9th, 2012, 17:04
ببین دوست من.مثالتون مرتبط نبود
وقتی شما میخواید روی چیزی ارزش گذاری کنید، باید بگین بر اساس این شاخصها مورد اول n مقدار ارزش داره و مورد دوم n+2

در دنیا همه چیز همینطوره.
میزان ارزش ملک
میزان ارزش خودرو
اصلا میزان ارزش یک نرم افزار
برای یک نرم افزار چنین شاخصهایی رو میشه گذاشت: میزان زمان و هزینه صرف شده-تعداد نفرات-یادگیری و استفاده آسان-بهینگی و استفاده حداقل از منابع

خوب الکسا بر چه اساسی به سایت بنده رتبه میده؟
آمار دقیق سایت رو شما بخواید داشته باشید بالاخره باید کدی در سایت بزارید تا لود بشه(الکسا نداره)
بک لینک سایت رو بخواید بدست بیارید بازم باید کد داشته باشید(الکسا نداره و ما فرض می کنیم از گوگل میگیره)
تعداد کاربران سایت مثلا برای فروم ها (بازم الکسا برای جمع آوری این اطلاعات منبعی نداره)

هر چیزی که شما به فکرتون میرسه بگید.الکسا که نه توی سرور سایت بنده است که آمار جمع آوری کند نه در اسکریپت و قالب....

ضمنا من منکر این نمی شم که آمارش خیلی هم غلط نیست.بحث اینه که دقیق نیست
سایتی رو میشناسم که در وبگذر به طور متوسط، 15 هزار بازدید داره و یک سایت دیگه 7 هزار............... اما سایت دوم 3000 رتبه در الکسا بهتره :67:
در حالیکه مبنای وبگذر خیلی مشخصه.لود یک کد جاوا اسکریپت

با به حرف شما :
الکسا < وبگذر !

سایت الکسا قبل از اینکه ایرانیها بفهمن اینترنت جیه وحود داشت ، اونوقت شما می فرمایید معتبر نیست ؟
جسارت به شما نشه روی صحبتم با دوستانی هست که می فرمایند معتبر نیست
الکسا نیازی به کد نداره چون الگوریتم ها و دسترسی هاش حتی دور از فکر ماست;)
قسمت های Search Analytics و همچنین Clickstream در siteinfo ها رو مشاهده کنید

@ استارتر : به دلیل گرفتن رنک وبلاگها ، سایت های بسیاری در سایت های ایران اضافه شده و افت الکسا به این دلیل است

موفق باشید

delta
January 9th, 2012, 17:07
من که خیلی وقته بیخیال الکسا و گوگل شدم.. وقتی تحریم هستیم و نمیتونیم از موتورهای جستجویی جز گوگل استفاده کنیم و کلا تو دنیا تنها موندیم و هیچ سایتی باز نمیشه و.. دیگه رتبه چیه؟ بچسب به کسب و کارت کافیه

vgs
January 9th, 2012, 17:28
من که خیلی وقته بیخیال الکسا و گوگل شدم.. وقتی تحریم هستیم و نمیتونیم از موتورهای جستجویی جز گوگل استفاده کنیم و کلا تو دنیا تنها موندیم و هیچ سایتی باز نمیشه و.. دیگه رتبه چیه؟ بچسب به کسب و کارت کافیه

دوست عزیز هدف من افزایش رتبه آلکسا و... سایتم نیست
فقط برام جای سوال بود که چطوری شده که یهو سایت های بزرگ ایران رتبشون توی آلکسا بالاتر رفته فقط میخواستم جریانش رو بدونم
در ضمن این مسئله به سایت های اسکریپت مربوط نمی شه و در بیشتر سایت های ایرانی به چشم میخوره

ممنون از همه دوستانی که توی تاپیک شرکت کردن

mahdy2
January 9th, 2012, 17:33
با به حرف شما :
الکسا < وبگذر !

سایت الکسا قبل از اینکه ایرانیها بفهمن اینترنت جیه وحود داشت ، اونوقت شما می فرمایید معتبر نیست ؟
جسارت به شما نشه روی صحبتم با دوستانی هست که می فرمایند معتبر نیست
الکسا نیازی به کد نداره چون الگوریتم ها و دسترسی هاش حتی دور از فکر ماست;)
قسمت های Search Analytics و همچنین Clickstream در siteinfo ها رو مشاهده کنید

@ استارتر : به دلیل گرفتن رنک وبلاگها ، سایت های بسیاری در سایت های ایران اضافه شده و افت الکسا به این دلیل است

موفق باشید
من هیچوقت چنین مقایسه ای نکردم
اما وبگذر برای من تکلیفش روشنه.یک کد جاوا اسکریپت ساده که لود میشه.همین

اصلا من نمی تونم در مورد الکسا قضاوتی داشته باشم.حالا شما میگی الگوریتم های سری و استثنایی داره.واقعا من بی خبرم
چون همونطوری که گفتم نمی دونم چه ملاکهایی داره

m3hdi
January 9th, 2012, 17:37
من هیچوقت چنین مقایسه ای نکردم
اما وبگذر برای من تکلیفش روشنه.یک کد جاوا اسکریپت ساده که لود میشه.همین

اصلا من نمی تونم در مورد الکسا قضاوتی داشته باشم.حالا شما میگی الگوریتم های سری و استثنایی داره.واقعا من بی خبرم
چون همونطوری که گفتم نمی دونم چه ملاکهایی داره

یک ماهی شده کلا مشکل پیدا کرده و حل نمیشه
از وبگذر بعید بوده با این همه درآمد و شهرت اینطوری ...

vgs
January 9th, 2012, 17:59
یک ماهی شده کلا مشکل پیدا کرده و حل نمیشه
از وبگذر بعید بوده با این همه درآمد و شهرت اینطوری ...

خدایی حرفتو قبول دارم یک ماهه منم از طرف وبگذر یه نتیجه درست و حسابی ندارم
دیگه داره از بین میره......!