PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : نظر شما راجع به کپی رایت چیست ؟

Mohammad_reza
January 8th, 2012, 18:55
این تاپیک جنبه نظر سنجی داره ، لطفاً هرکسی هر نظری داره بگه ...

اطلاعات بیشتر درباره کپی رایت : حق تکثیر - ویکی‌پدیا (http://fa.wikipedia.org/wiki/حق_تکثیر)

---------- Post added at 06:55 PM ---------- Previous post was at 06:53 PM ----------

رأی شما غیر قابل مشاهده برای عموم هست ...

shazo
January 8th, 2012, 19:05
سلام.. با تشكر از محمد رضاي عزيز

هر وقت مشكل ترافيك ايران حل شد مشكل كپي رايت هم حل ميشه !!:d

0060
January 8th, 2012, 19:07
به جرات میگم هیچکدوم از کاربرای ایرانی که با اینترنت سرو کار دارن رعایت نمیکنن

کپی رایت شامل همون فیلم هایی میشه که همتون دانلود میکنید هم خارجی هم ایرانی که چندین میلیارد واسه ساختشون هزینه شده

کپی رایت شامل همون آلبومی میشه که یه خواننده ایرانی با چندین میلیون هزینه آماده میکنه با هزار بدبختی مجوز میگیره ولی خیلیا مثل خودم میزارن توی سایت و خیلیا دیگه هم دانلود میکنن

کپی رایت شامل همون نرم افزارهایی میشه که همه باهاش سر و کار دارن و به جای اینکه اصلشو خریداری کنیم کرک شده شو دانلود میکنیم ( مثل همون انتی ویروسهایی که هممون داریم استفاده میکنیم )

............

پس وقتی که خودمون چیزی رو رعایت نمیکنیم بهتر انتظار بیجا نداشته باشیم

Mohammad_reza
January 8th, 2012, 19:08
سلام.. با تشكر از محمد رضاي عزيز

هر وقت مشكل ترافيك ايران حل شد مشكل كپي رايت هم حل ميشه !!:d

سایت های دولتی طرح های قشنگی ندارن ، وگرنه آنچنان همه قالب هاشون رو عمومی می کردم که فرداش قانون کپی رایتو تصویت و عملی کنند.

shazo
January 8th, 2012, 19:11
با نظر 0060 موافقم ولي وقتي سطح درآمد جامع به جايي نرسيده كه توان خريد داشته باشه نميشه كاري كرد !

مثلا طرف مياد ماهي فلان قدر پول نت ميده وقتي مي تونه به راحتي يه آلبوم رو دانلود كنه ديگه زحمت بيرون رفتن و هزينه كردن رو به خودش نميده !

يكي از دلايلي كه رعايت نميشه تو ايران ميزان كم در آمدهاست..

Mohammad_reza
January 8th, 2012, 19:13

کپی رایت شامل همون فیلم هایی میشه که همتون دانلود میکنید هم خارجی هم ایرانی که چندین میلیارد واسه ساختشون هزینه شده

کپی رایت شامل همون آلبومی میشه که یه خواننده ایرانی با چندین میلیون هزینه آماده میکنه با هزار بدبختی مجوز میگیره ولی خیلیا مثل خودم میزارن توی سایت و خیلیا دیگه هم دانلود میکنن

کپی رایت شامل همون نرم افزارهایی میشه که همه باهاش سر و کار دارن و به جای اینکه اصلشو خریداری کنیم کرک شده شو دانلود میکنیم ( مثل همون انتی ویروسهایی که هممون داریم استفاده میکنیم )

............

پس وقتی که خودمون چیزی رو رعایت نمیکنیم بهتر انتظار بیجا نداشته باشیم

درسته ، گفته شما عین حقیقت هست. اما بنده هدفم این نبود که کسی رو اصلاح کنم. می خواستم ببینم سطح و طرز تفکر جامعه در کجا قرار داده ؟ آیا جامعه ما آمادگی پذیرفتن کپی رایت رو داره یا نه ...
تا الان که طبق آراء آمادگیش رو داریم.

اما بهتره متذکر بشم ، افرادی که رأی مثبت می دهند ، بدونند که باید ویندوز اورجینال تهیه کنند ، بابت تک تک نرم افزار هاشون پول بدن و ...

شاید خیلی ها بدون توجه به خط بالا بزنن "احترام میذاریم" اما وقتی 299 دلار باید پول ویندوز بدن ، اونوقت بحث تغییر می کنه ...

پ.ن : من خودم موافق این طرح هستم ، تو ایران هم تا حدودی برای سینما و ناشران کتاب و ... رعایت میشه ، اما تو اینترنت و کامپیوتر جاش خالیه.

alef1
January 8th, 2012, 19:13
سلام
در یک جامعه ایده آل کپی رایت به این مفهومی که الان وجود داره مسئله ای کاملا مضر، انحصارطلبانه، سود جویانه و مانع پیشرفت خواهد بود، همین الان هم مضرات بسیاری در قوانین موجود کپی رایت در سطح بین المللی و کشور های پیشرفته هست
دلیل اصلی هم آزادی دانش و آزادی گسترش اون هست کسی حق نداره چیزی رو که بطور تمام و کمال مالکیتش در اختیار خودش قرار نداره رو غصب و دسترسی به اون رو محدود کنه، چون دانش متعلق به همه هست و زنجیره ای از کار های انسانها در طول تاریخ هست هر دستاورد بشری هم به تمامی انسان ها تعلق داره
لذا کسی مالک تمام و کمال چیزی نیست و همچین حقی نداره

خوشحال میشم دوستان در مورد این طرز تفکر اظهار نظر کنند

0060
January 8th, 2012, 19:15
با نظر 0060 موافقم ولي وقتي سطح درآمد جامع به جايي نرسيده كه توان خريد داشته باشه نميشه كاري كرد !

مثلا طرف مياد ماهي فلان قدر پول نت ميده وقتي مي تونه به راحتي يه آلبوم رو دانلود كنه ديگه زحمت بيرون رفتن و هزينه كردن رو به خودش نميده !

منم همین و میگم وقتی خودمون رعایت نمیکنیم نباید انتظار داشته باشیم بقیه در مورد خودمون ( قالب سایت ) رعایت کنن

همون دوست عزیز که اومده تاپیک زده د-ز-د و کلاه-بردار قالب سایتمو گذاشته

مگه خودت انواع فیلم خارجی که میلیاردها واسش هزینه شده واسه دانلود نزاشتی پس چرا انتظار داری به قالب چندصد هزارتومانی تو رحم کنن

amirlord
January 8th, 2012, 19:17
درسته ، گفته شما عین حقیقت هست. اما بنده هدفم این نبود که کسی رو اصلاح کنم. می خواستم ببینم سطح و طرز تفکر جامعه در کجا قرار داده ؟ آیا جامعه ما آمادگی پذیرفتن کپی رایت رو داره یا نه ...
تا الان که طبق آراء آمادگیش رو داریم.

اما بهتره متذکر بشم ، افرادی که رأی مثبت می دهند ، بدونند که باید ویندوز اورجینال تهیه کنند ، بابت تک تک نرم افزار هاشون پول بدن و ...

شاید خیلی ها بدون توجه به خط بالا بزنن "احترام میذاریم" اما وقتی 299 دلار باید پول ویندوز بدن ، اونوقت بحث تغییر می کنه ...

پ.ن : من خودم موافق این طرح هستم ، تو ایران هم تا حدودی برای سینما و ناشران کتاب و ... رعایت میشه ، اما تو اینترنت و کامپیوتر جاش خالیه.
خدا روح این بیل گیتس رو شاد کنه !!! مگه سیستم عامل دیگری وجود نداره که حتما بخواید از ویندوز استفاده کنید ؟! من که از Linux Mint استفاده میکنم و مجبور نیستم هزینه ای بدم مگرنه آن که Donate باشه ! :d

shazo
January 8th, 2012, 19:18
من ميزان در آمدم در ماه شايد به روز به 299 دلار برسه بعد بيام همشو بدم يه سي دي ويندوز بگيرم ؟

من اصلا موافق نيستم !!!

Mohammad_reza
January 8th, 2012, 19:19

این حرف شما هم درسته ، اما من جوابی براش دارم : اگه پول نداری می تونی استفاده نکنی!
اگه کپی رایت تو جامعه ما رعایت بشه ، اونوقت پی می بریم که مردم واقعاً چقدر فقیر هستند

این میزانی که الان بعنوان درصد فقر و ... معرفی میشه در حقیقت درست نیست.

پ.ن : د ز د ی حرومه ، نقض کپی رایت د ز د ی نیست ؟

alef1
January 8th, 2012, 19:21
دقیقا همونطور که دوست خوبم امیر لرد گفت Donation مدل اقتصادی جهان بدون کپی رایت رو ترسیم میکنه و بهترین راهکار برای رشد فرهنگی جامعه به سمت محصول بهتر، جامعه ی ازادتر و انحصار کمتر هست

Mohammad_reza
January 8th, 2012, 19:25
سلام
در یک جامعه ایده آل کپی رایت به این مفهومی که الان وجود داره مسئله ای کاملا مضر، انحصارطلبانه، سود جویانه و مانع پیشرفت خواهد بود، همین الان هم مضرات بسیاری در قوانین موجود کپی رایت در سطح بین المللی و کشور های پیشرفته هست
دلیل اصلی هم آزادی دانش و آزادی گسترش اون هست کسی حق نداره چیزی رو که بطور تمام و کمال مالکیتش در اختیار خودش قرار نداره رو غصب و دسترسی به اون رو محدود کنه، چون دانش متعلق به همه هست و زنجیره ای از کار های انسانها در طول تاریخ هست هر دستاورد بشری هم به تمامی انسان ها تعلق داره
لذا کسی مالک تمام و کمال چیزی نیست و همچین حقی نداره

خوشحال میشم دوستان در مورد این طرز تفکر اظهار نظر کنند

این هم طرز تفکری هست ... شایدم درست باشه ...
می دونی ، مشکل من با اینه که بعنوان مثال قالب رو کپی می کنه پایینش طراح اسم خودش رو می نویسه :|

منم همین و میگم وقتی خودمون رعایت نمیکنیم نباید انتظار داشته باشیم بقیه در مورد خودمون ( قالب سایت ) رعایت کنن

همون دوست عزیز که اومده تاپیک زده د-ز-د و کلاه-بردار قالب سایتمو گذاشته

مگه خودت انواع فیلم خارجی که میلیاردها واسش هزینه شده واسه دانلود نزاشتی پس چرا انتظار داری به قالب چندصد هزارتومانی تو رحم کنن

نمیشه گفت چون من د ز د م همه می تونن از من بذر دن ... بحثشون متفاوت هست. با هر کدوم بصورت جداگانه باید برخورد بشه

خدا روح این بیل گیتس رو شاد کنه !!! مگه سیستم عامل دیگری وجود نداره که حتما بخواید از ویندوز استفاده کنید ؟! من که از Linux Mint استفاده میکنم و مجبور نیستم هزینه ای بدم مگرنه آن که Donate باشه ! :d

فقط مثال زدم ، کسی که امکانات ویندوز رو می خواد باید پولشم بده ...

من ميزان در آمدم در ماه شايد به روز به 299 دلار برسه بعد بيام همشو بدم يه سي دي ويندوز بگيرم ؟

من اصلا موافق نيستم !!!

همین رو می گم ، اگه همه مجبور بشن واسه ویندوزشون پول بدن ، واقعاً پی می بریم که مردم ما زیر خط فقرن ... شاید لازم باشه 1 واژه جدید براش تعریف کرد

alef1
January 8th, 2012, 19:29
این هم طرز تفکری هست ... شایدم درست باشه ...
می دونی ، مشکل من با اینه که بعنوان مثال قالب رو کپی می کنه پایینش طراح اسم خودش رو می نویسه :|

منظور بنده کلی بود
در این مورد که شما میفرمایید با توجه به تفکری که بنده مطرح کردم هم این کار نه تنها اشتباه بلکه خلاف آزادترین لایسنس های نرم افزاری مانند bsd هست

Mohammad_reza
January 8th, 2012, 19:29
دقیقا همونطور که دوست خوبم امیر لرد گفت Donation مدل اقتصادی جهان بدون کپی رایت رو ترسیم میکنه و بهترین راهکار برای رشد فرهنگی جامعه به سمت محصول بهتر، جامعه ی ازادتر و انحصار کمتر هست

من همین چند وقت پیش ، یک قالب گذاشتم واسه دانلود ، سیستم donate هم ارائه دادم ، 1 ریال کسی واریز کرد. منم که بیکار نیستم واسه هیچی وقتم رو تلف کنم قالب بزنم قرار بدم واسه دانلود. تو ایران این فرهنگ اصلاً جا نیافتاده و متأستفانه مردم فکر می کنند اگه مفتی اون قالب رو استفاده کنند ، زرنگ هستند در حالی که توجه نداشتن ، قالب های حرفه ای بعدی رو از دست دادن ( قالب بعدی رو فروختم )

alef1
January 8th, 2012, 19:36
شکی نیست که این سیستم هنوز جا داره تا جا بیوفته اما برای مثال تمام مخارج بنیاد ویکی مدیا (که مجموعه وب سایت های اون در 679 سرور نگهداری میشه و ویکی پدیا تنها یکی از اون ها هست و 1 ده هزارم مطالب ویکی پدیای انگلیسی وقتی پرینت بشه قطری بیشتر از 1.5 متر خواهد داشت) با Donation مردم تامین شده
بهرحال باید وقت گذاشت، هزینه کرد و ضربه خورد تا تونست راه جدیدی ایجاد کرد

0060
January 8th, 2012, 19:40
وقتی شرکتهای مثل پرند مثل لرد مثل mrt

( mrt که دیگه گند زده به ماکروسافت کل ویندوز تغییر داده ) رعایت نمیکنن کسی هم نمیره جلوشونو بگیره کاری از دست کسی دیگه ساخته نیست.

وقتی یه پک کامل نرم افزار 20 تومن میتونم بخرم نمیرم یه ویندوز 400 هزار تومنی بخرم .

حالا اگه این کار دز-دی اگه حروم خوری گناهش گردن کسایی که فقر و به این مملکت تحمیل کردن که مجبور به چنین کارایی بشن.

پ ن : آمار دقیق خودشون دارن شما نگران آمار نباش میدونن کدوم خونه نون شب نداره بخوره کسی به فکر من و شما نیست هر کس به فکر جیب خودشه ( بخور تا خورده نشی قانون جنگل )

---------- Post added at 07:40 PM ---------- Previous post was at 07:38 PM ----------

من همین چند وقت پیش ، یک قالب گذاشتم واسه دانلود ، سیستم donate هم ارائه دادم ، 1 ریال کسی واریز کرد. منم که بیکار نیستم واسه هیچی وقتم رو تلف کنم قالب بزنم قرار بدم واسه دانلود. تو ایران این فرهنگ اصلاً جا نیافتاده و متأستفانه مردم فکر می کنند اگه مفتی اون قالب رو استفاده کنند ، زرنگ هستند در حالی که توجه نداشتن ، قالب های حرفه ای بعدی رو از دست دادن ( قالب بعدی رو فروختم )

این و حق داری منم اعتراف میکنم استفاده کردم :109: :d

Mohammad_reza
January 8th, 2012, 19:47
وقتی شرکتهای مثل پرند مثل لرد مثل mrt

( mrt که دیگه گند زده به ماکروسافت کل ویندوز تغییر داده ) رعایت نمیکنن کسی هم نمیره جلوشونو بگیره کاری از دست کسی دیگه ساخته نیست.

وقتی یه پک کامل نرم افزار 20 تومن میتونم بخرم نمیرم یه ویندوز 400 هزار تومنی بخرم .

حالا اگه این کار دز-دی اگه حروم خوری گناهش گردن کسایی که فقر و به این مملکت تحمیل کردن که مجبور به چنین کارایی بشن.

پ ن : آمار دقیق خودشون دارن شما نگران آمار نباش میدونن کدوم خونه نون شب نداره بخوره کسی به فکر من و شما نیست هر کس به فکر جیب خودشه ( بخور تا خورده نشی قانون جنگل )

---------- Post added at 07:40 PM ---------- Previous post was at 07:38 PM ----------

این و حق داری منم اعتراف میکنم استفاده کردم :109: :d

همین منظور بنده هست ، وقتی مردم به خاطر نداشتن پول خیلی چیزا رو بذارن کنار اونقت می فهمیم اقتصاد جامعه ما در کجا قرار داره ...
شما خودتون ، یک دقیقه وقت بذارید ، پول همه چیزایی که تو خونتون با نقض کپی رایت دارید رو جمع ببندید به ما اطلاع بدید ::d

پ.ن : بابت قالب هم مشکلی نیست من اگه منتظر پولش بودم ، رایگان قرار نمی دادم. می خواستم فقط مردم کمی با این سیستم آشنا بشن.

B.Z
January 8th, 2012, 19:51

خوب من ویندوزم Original هست و انتی ویروس همین طور فتوشاپ و دیریم ویور هم نمایندگی یا ساپورتی ندارند که خریداری بشه پس هی گیر ندین به اون .جاهایی هستند که میفروشن ولی خوب ایا بعد از خرید چون ایرانی هستیم ساپورت میدن؟

فیلم های خارجی هم که جایی به صورت اصل به فروش نمیره که خریداری بشه پس چرا این مورد رو ذکر میکنید؟
به خدا تا حالا یک فیلم ایرانی رو نه کپی کردم نه کپی خریدم و نه دانلود کردم

یعنی از جنگل فقط بخور بخورشو باید یاد بگیریم؟

قصد جسارت به کسی نداشتم

0060
January 8th, 2012, 20:10
خوب من ویندوزم Original هست و انتی ویروس همین طور فتوشاپ و دیریم ویور هم نمایندگی یا ساپورتی ندارند که خریداری بشه پس هی گیر ندین به اون .جاهایی هستند که میفروشن ولی خوب ایا بعد از خرید چون ایرانی هستیم ساپورت میدن؟

فیلم های خارجی هم که جایی به صورت اصل به فروش نمیره که خریداری بشه پس چرا این مورد رو ذکر میکنید؟
به خدا تا حالا یک فیلم ایرانی رو نه کپی کردم نه کپی خریدم و نه دانلود کردم

یعنی از جنگل فقط بخور بخورشو باید یاد بگیریم؟

قصد جسارت به کسی نداشتم

شما وضع مالی خوبه میری ارجینال میخری خدایش به نظرت با این وضع اقتصادی که توی ایران اکثر خانواده ها دارن میتونن مثل شما برن تمام این موارد به طور اورجینال بخرن؟؟ فکر مکنید چند نفر مثل شما میرن ویندوز اورجینال میگرن؟؟

از قوانین جنگل جز بخور بخور بکش بکش میشه شما چندتا رو ذکر کنید !

zfarhad2000
January 8th, 2012, 20:44
تا اونجایی که امکان داره میشه از نرم افزار آزاد و لینوکس استفاده کرد. نیازی نیست که از ویندوز ماکروسافت که دو زار ارزش نداره استفاده کنیم. الان دیگه پنج سال پیش نیست که لینوکس نتونه برای کاربران خانگی و حتی حرفه ای ها جوابگو باشه، من خودم نزدیک به چهار سال است که به طور کامل به لینوکس مهاجرت کردم و خیلی کم پیش اومده که دنبال نرم افزار خاصی باشم و توی لینوکس پیداش نکنم.

البته وجود قانون کپی رایت در مملکت به نفع همه هنرمندان و مهندسین خواهد بود. یک شخصی که روی طرح یا نرم افزاری زحمت کشیده خودش حق داره که تصمیم بگیره اون رو چطور منتشر کنه، آزاد یا با محدودیت. همین طور کاربر هم حق داره که انتخاب کنه پول بده و از نرم افزار محدود استفاده کنه یا از نرم افزار آزاد استفاده کنه.

البته بحث برخی موارد مثل فیلم های هالیوودی و موزیک های اونور آبی که داخل غیرقانونی هستن جدا است و مسلما نمیشه انتظار داشت که برای اینجور چیزها کپی رایتی وجود داشته باشه.

B.Z
January 8th, 2012, 21:14
تا اونجایی که امکان داره میشه از نرم افزار آزاد و لینوکس استفاده کرد. نیازی نیست که از ویندوز ماکروسافت که دو زار ارزش نداره استفاده کنیم. الان دیگه پنج سال پیش نیست که لینوکس نتونه برای کاربران خانگی و حتی حرفه ای ها جوابگو باشه، من خودم نزدیک به چهار سال است که به طور کامل به لینوکس مهاجرت کردم و خیلی کم پیش اومده که دنبال نرم افزار خاصی باشم و توی لینوکس پیداش نکنم.

البته وجود قانون کپی رایت در مملکت به نفع همه هنرمندان و مهندسین خواهد بود. یک شخصی که روی طرح یا نرم افزاری زحمت کشیده خودش حق داره که تصمیم بگیره اون رو چطور منتشر کنه، آزاد یا با محدودیت. همین طور کاربر هم حق داره که انتخاب کنه پول بده و از نرم افزار محدود استفاده کنه یا از نرم افزار آزاد استفاده کنه.

البته بحث برخی موارد مثل فیلم های هالیوودی و موزیک های اونور آبی که داخل غیرقانونی هستن جدا است و مسلما نمیشه انتظار داشت که برای اینجور چیزها کپی رایتی وجود داشته باشه.

من هم از کاربران متن باز هستم و هم از ویندوز استفاده میکنم ولی این برام سوال شده چرا ما ایرانی ها همیشه فقط بلدیم اونیکی رو تخریب کنیم؟مشابه این بحت برای اندروید و ای او اس هم هست (سندش تو قسمت کامنت وبلاگ های ایتی در مطالب مرتبط به اندروید یا ای او اس :دی)

از قوانین جنگل جز بخور بخور بکش بکش میشه شما چندتا رو ذکر کنید !
تو جنگل هم نوع از هم نوع دفاع میکنه،نمیکنه؟

m3hdi
January 8th, 2012, 21:16

دوست من
90% کاربران ایرانی از سیستم عامل ویندوز استفاده می کنند
وقتی کسی بگه فلان برنامه رو دیدی ؟ من بگم نسخه لینوکس .. ؟ منظورم اینه که استفاده از لینوکس در ایران کمی دشواره

در رابطه با بحث کپی رایت :
دوستان کپی رایت رو من و شما نمی تونیم وضع کنیم. بلکه دولت باید این کار رو انجام بده
هر وقت برنامه های بنده رو (مثال!) به قیمت واقعی خریدن وقتی کسی نخواست نال کنه وقتی شرکتی هزینه هنگفت به من داد تا کپی رایت سیستم رو بخره اونوقت می شه بنده هم 300 دلار بابت ویندوز بدم ...

alef1
January 8th, 2012, 21:19

کسی که نرم افزار رو نوشته این حق رو نداره که اون رو انحصاری کنه
به پست های صفحه اولم مراجعه کنید تا دلایل رو ببینید

Mohammad_reza
January 8th, 2012, 21:34

وقتی که گذاشته چی میشه ؟
این حق رو داره ، درسته که علم رو رایگان بدست آورده ، اما وقتش رو رایگان بدست نیاورده.
علم همه جا هست ، اون شخصی که نرم افزار رو میدز ده می تونه خودش بره یاد بگیره و برای خودش بنویسه بحث اینجاست که اینجور افراد رو من بهشون میگم مفت خور

armintanha
January 8th, 2012, 21:41
محمد جان از این بحث هیچ کاری نمیتونی بکنی نه واسه خودت نه واسه دیگران
یه جور یاداوری مثل یاد اوری که 10 مین بعد ادم فراموش میکنه شاید متوجه نشدی این حرف منو ولی واست یک مثال میزنم
پدری به بچه اش میگم عزیزم فردا امتحان داری بگیر درست رو بخون پسر به فکر درس خودن می اوفته به خودش میگه من این درس رو میخونم ولی قبلش یکم برم گیم بازی کنم پسر میره گیم بازی میکنه و یادش میره قرار بوده درس بخونه...........

ببین سطح فرهنگ و طرز تفکر دیگران دست منو تو نیست.! شاید بتونی 1% خودت رو عوض کنی ولی فرهنگ و جامعه رو نمیتونی

من خودم خیلی هارو دیدم که حاضر هستن یه فیلم ایرانی رو دانلود کنند ولی نرن اورجینال بخرن به دلیل : (طرز تفکر شخصی اون شخص)

ارزش فیلم اورجینال : 1,500
پول هر گیگ دانلود : 5,500

اون فیلمی هم که میخوای دانلود کنی 2تا سی دی است = 1700 مگابایت
خودت حساب کن :دی .! طرف حاضر است 7 برابر بده ولی اورجینال نخره .!

بدرود / شب همگی خوش

B.Z
January 8th, 2012, 21:42

دوست من پس اینجوری باشه کسی حق ندارهاز راه برنامه نویسی درامد کسب کنه و زندگی کنه؟

alef1
January 8th, 2012, 21:48
شما برای وقتتون مبلغ دریافت کنید
اما نمیتونید چیزی رو که از جامعه کسب کردید رو برای خودتون نگه دارید
یا با donation یا با پشتیبانی و یا با فروش
کسی با فروش مخالف نیست در فلسفه نرم افزار آزاد، با انحصار و سوئ استفاده مخالفه

0060
January 8th, 2012, 21:55
تو جنگل هم نوع از هم نوع دفاع میکنه،نمیکنه؟

مرسی خوب گفتی هم نوع نه فقط هم وطن

alef1
January 8th, 2012, 21:56
دوست من پس اینجوری باشه کسی حق ندارهاز راه برنامه نویسی درامد کسب کنه و زندگی کنه؟

حق دارند و همین الان هم دارن میکنن
نمونش شرکت معظم رد هت! که سهمشو تو بازار سیستم عامل های سرور تو این انجمن نیاز نیست توضیح بدم
نمونه های دیگه هم زیاد داریم برای مثال همون ویکی پدیا که گفتم
برنامه های ازاد میتونن فروخته بشن و مدل های دیگه ای هم برای استفاده تجاری ازشون وجود داره که طبیعتا زمان میبره تا جا بیوفته
من در اولین پستی که زدم گفتم که در یک جامعه ایده آل
بله الان ایده ال نیستیم و نمیشه با روش ایده ال تو یه جامعه غیر ایده ال رفتار کرد اما اگر واقعا به ایده ال بودن اون حالت معتقدیم بهتره در اون جهت حرکت کنیم کم کم
بهتره یه بار هم در زمان معاصر ما بجای نشستن تا ساخته شدن همه چیز به دست دیگران خودمون هم داخل گود بشیم و کمک کنیم به رشد بشر
و بدونیم که دانش آزاد هست و باید باشه و این بهترین مدل برای پیشرفت بشر هست هرچه زودتر جا بیوفته تو همه ی زمینه های دانش به نفع خودمون هست

Mohammad_reza
January 8th, 2012, 22:04
محمد جان از این بحث هیچ کاری نمیتونی بکنی نه واسه خودت نه واسه دیگران
یه جور یاداوری مثل یاد اوری که 10 مین بعد ادم فراموش میکنه شاید متوجه نشدی این حرف منو ولی واست یک مثال میزنم
پدری به بچه اش میگم عزیزم فردا امتحان داری بگیر درست رو بخون پسر به فکر درس خودن می اوفته به خودش میگه من این درس رو میخونم ولی قبلش یکم برم گیم بازی کنم پسر میره گیم بازی میکنه و یادش میره قرار بوده درس بخونه...........

ببین سطح فرهنگ و طرز تفکر دیگران دست منو تو نیست.! شاید بتونی 1% خودت رو عوض کنی ولی فرهنگ و جامعه رو نمیتونی

من خودم خیلی هارو دیدم که حاضر هستن یه فیلم ایرانی رو دانلود کنند ولی نرن اورجینال بخرن به دلیل : (طرز تفکر شخصی اون شخص)

ارزش فیلم اورجینال : 1,500
پول هر گیگ دانلود : 5,500

اون فیلمی هم که میخوای دانلود کنی 2تا سی دی است = 1700 مگابایت
خودت حساب کن :دی .! طرف حاضر است 7 برابر بده ولی اورجینال نخره .!

بدرود / شب همگی خوش

خوبی میلاد ؟
همونطور که عرض کردم هدف اصلاح کسی نبود ، فقط نظرسنجی بود. خشحالم که 17 نفر رأی مثبت و 1 رأی منفی تا الان داشتیم. نشون میده که جامعه قابل اصلاح هست ...

---------- Post added at 10:04 PM ---------- Previous post was at 09:57 PM ----------

نمونش شرکت معظم رد هت! که سهمشو تو بازار سیستم عامل های سرور تو این انجمن نیاز نیست توضیح بدم
برنامه های ازاد میتونن فروخته بشن و مدل های دیگه ای هم برای استفاده تجاری ازشون وجود داره که طبیعتا زمان میبره تا جا بیوفته
بله الان ایده ال نیستیم و نمیشه با روش ایده ال تو یه جامعه غیر ایده ال رفتار کرد اما اگر واقعا به ایده ال بودن اون حالت معتقدیم بهتره در اون جهت حرکت کنیم کم کم
بهتره یه بار هم در زمان معاصر ما بجای نشستن تا ساخته شدن همه چیز به دست دیگران خودمون هم داخل گود بشیم و کمک کنیم به رشد بشر
و بدونیم که دانش آزاد هست و باید باشه و این بهترین مدل برای پیشرفت بشر هست هرچه زودتر جا بیوفته تو همه ی زمینه های دانش به نفع خودمون هست

می دونی ، من مخالف نیستم ، آره دانش آزاده ، زکات علم آموختنش هست و ... اما این وسط یک سری افراد نمی خوان کارشون رو کسی به مفت استفاده کنه.
از بحث تجاری به این مبحث نگاه کنید نه از بحث انسان دوستی

mohamad-h
January 8th, 2012, 22:41
تا وقتی درآمد اینجوریه هیچوقت رعایت نمیشه و نخواهد شد !
چرا منی که برای یه سایتی که 140 تومن پول سرور و هزار تا کوفت و زهر مار دیگه میدم یهو بیان بهم بگن که دلار رفته بالا و الان باید 190 تومن پول سرور جدا از اون چیزا بدی باید بیام n تومن دیگه هم پول قالب سایت رو بدم ؟
میام از یه جای دیگه ور میدارم ، مثله همین بحثی که امروز داشتیم ! مقصر اصلی من نیستم که ریپ کردم ! مقصر اونیه که ... ( بحث سیاسی ممنوعه )

در کل تا شرایط اینه رأی من اینه :

اهمیتی نمی دم...

delta
January 8th, 2012, 22:55
من با کپی رایت موافقم اما........... واقعا خوشتون میومد کپی رایت رعایت میشد اما در عوض فتوشاپ نسخه 1 رو که مال 10 سال پیش هست رو استفاده میکردید؟ یا مثلا هنوز روی ویندوز 2000 بودید؟ یا وقتی یک بازی میومد دموشو با هیجان برای هم تعریف میکردید؟ جدیدترین پخش کنندتون مدیاپلیر 8 بود و برای ویرایش یک عکس از پاینت ویندوز استفاده میکردید و.............
عزیز من کسی که بخواد کپی رایت رو تو یک کشوری برقرار کنه اول باید حقوق ان ملت رو طوری برقرار کنه که یک بچه 10 ساله بتونه یک بازی 50 دلاری رو وقتی میاد راحت بخره نه اینکه یک بازی رو ما میزاریم فروشگاه 2000 تومان طرف میگه چه قدر گرونه!

irmpmn
January 8th, 2012, 23:13
من میگم تا موقعی که در کشور ما فرهنگ کپی رایت کاملا جا نیفته , نباید به کسی ایراد گرفت...
باید طرز فکرها به کل عوض بشه تا اگه کسی احترام نزاشت بهش ایراد گرفت

Mohammad_reza
January 8th, 2012, 23:16
تا وقتی درآمد اینجوریه هیچوقت رعایت نمیشه و نخواهد شد !
چرا منی که برای یه سایتی که 140 تومن پول سرور و هزار تا کوفت و زهر مار دیگه میدم یهو بیان بهم بگن که دلار رفته بالا و الان باید 190 تومن پول سرور جدا از اون چیزا بدی باید بیام n تومن دیگه هم پول قالب سایت رو بدم ؟
میام از یه جای دیگه ور میدارم ، مثله همین بحثی که امروز داشتیم ! مقصر اصلی من نیستم که ریپ کردم ! مقصر اونیه که ... ( بحث سیاسی ممنوعه )

در کل تا شرایط اینه رأی من اینه :

اهمیتی نمی دم...

من با کپی رایت موافقم اما........... واقعا خوشتون میومد کپی رایت رعایت میشد اما در عوض فتوشاپ نسخه 1 رو که مال 10 سال پیش هست رو استفاده میکردید؟ یا مثلا هنوز روی ویندوز 2000 بودید؟ یا وقتی یک بازی میومد دموشو با هیجان برای هم تعریف میکردید؟ جدیدترین پخش کنندتون مدیاپلیر 8 بود و برای ویرایش یک عکس از پاینت ویندوز استفاده میکردید و.............
عزیز من کسی که بخواد کپی رایت رو تو یک کشوری برقرار کنه اول باید حقوق ان ملت رو طوری برقرار کنه که یک بچه 10 ساله بتونه یک بازی 50 دلاری رو وقتی میاد راحت بخره نه اینکه یک بازی رو ما میزاریم فروشگاه 2000 تومان طرف میگه چه قدر گرونه!

پاسخی که من به شما می دم:
قرار نیست همه هرچیزی که می خوان رو داشته باشند. ما نمی تونیم چون جامعه ی درستی نداریم حق دیگران رو بخوریم.
مثل این میمونه که بگیم : دز دی برای افراد فقیر حلال است !

پ.ن : هیچ وقت انسان نمی تونه مسئولیت کارهای خودش رو گردن دیگری بیاندازه

---------- Post added at 11:16 PM ---------- Previous post was at 11:14 PM ----------

من میگم تا موقعی که در کشور ما فرهنگ کپی رایت کاملا جا نیفته , نباید به کسی ایراد گرفت...
باید طرز فکرها به کل عوض بشه تا اگه کسی احترام نزاشت بهش ایراد گرفت

به نظرتون طرز فکر ها چطوری عوض میشه ؟
جسارتاً گیم که نیست رمز بزنیم طرز فکرها عوض بشه :دی با همین ایراد گرفتن ها و اقدامات کوچیکه که به مرور زمان طرز فکر یک جامعه عوض میشه

irmpmn
January 8th, 2012, 23:24
پایه ای. تو وزارت آموزش هر کشور برای اینکه یه مساله رو جا بندازن از بچه اول ابتدایی شروع می کنن , بعد که اون بچه بزرگ میشه یه انسان قانونمند میشه...
به ما روز اول قول هوالله رو یاد دادن , هنوز هم بلدیم... اگه یه درس جامع روی اصول روانشناسی میزاشتن مسلما توی ذهن بچه جا میفتاد.
متاسفانه اینجا وزارت آموزش ما ضعیف عمل می کنه که الان همه بچه های متولد 75 بجای اینکه بشینن پای درس بیشتر وقتشون رو پای شبکه اجتماعی می گذرونن و این خیلی بده ...

mohamad-h
January 8th, 2012, 23:56
قرار نیست همه هرچیزی که می خوان رو داشته باشند. ما نمی تونیم چون جامعه ی درستی نداریم حق دیگران رو بخوریم.

پ.ن : هیچ وقت انسان نمی تونه مسئولیت کارهای خودش رو گردن دیگری بیاندازه[COLOR="Silver"]

جوابی هم که من به شما میدم اینه :

الان تو مملکتی هستیم که برای کپی رایت در زمینه کامیپوتر هیچ ارزشی قائل نیستن ، نمونش هم همین نرم افزار ها و سیستم عامل ها و ... با این فقر فرهنگی و عدم رعایت کپی رایت توسط همه (فکر نکنم کسی بتونه ادعا کنه قانون کپی رایت رو حداقل 80% رعایت میکنه ) زیر پا گذاشته میشه در صورتی که ضرر مالی به کسی نرسونی اشکالی داشته باشه

Mohammad_reza
January 8th, 2012, 23:56
مسأله اینجاست که اعمال قانون کپی رایت بصورت جامع ، باعث بروز مشکلات اقتصادی دوچندان می شود و این چیزیه که دولت خوشش نمیاد.

mohamad-h
January 8th, 2012, 23:59
مسأله اینجاست که اعمال قانون کپی رایت بصورت جامع ، باعث بروز مشکلات اقتصادی دوچندان می شود و این چیزیه که دولت خوشش نمیاد.

با این وضعیت نمیتونه کنترل مشکلات اقتصادی رو بکنه ، وای به روزی که قانون کپی رایت اعمال بشه و سخت گیری در بارش بشه

zfarhad2000
January 8th, 2012, 23:59
دوست من
90% کاربران ایرانی از سیستم عامل ویندوز استفاده می کنند
وقتی کسی بگه فلان برنامه رو دیدی ؟ من بگم نسخه لینوکس .. ؟ منظورم اینه که استفاده از لینوکس در ایران کمی دشواره

در رابطه با بحث کپی رایت :
دوستان کپی رایت رو من و شما نمی تونیم وضع کنیم. بلکه دولت باید این کار رو انجام بده
هر وقت برنامه های بنده رو (مثال!) به قیمت واقعی خریدن وقتی کسی نخواست نال کنه وقتی شرکتی هزینه هنگفت به من داد تا کپی رایت سیستم رو بخره اونوقت می شه بنده هم 300 دلار بابت ویندوز بدم ...

به مرور زمان همه چیز عوض میشه. اگر یادتون بیاد چند سال پیش ۹۰ درصد کاربران از ie استفاده می کردن وقتی می خواستیم یک وب سایت طراحی کنیم باید اول از همه چیز فکر این ۹۰ درصد رو می کردیم. نمی شد اون زمان گفت که چون ۹۰ درصد از ie استفاده می کنند پس بیخیال فایرفاکس و مرورگرهای دیگه بشید. الان درصد استفاده از ie زیر ۵۰ درصد شده و هر ماه هم داره کمتر میشه. لینوکس رو هم اگر گسترش بدیم مطمئن هستم که خیلی راحت میتونه جای ویندوز رو بگیره.

دقیقا همین طور است که هرکس نرم افزاری رو طراحی و تولید میکنه حق داره که لایسنس اون رو هم تعیین کنه. لایسنس گذاشتن رو نرم افزار و فروش اون مشکلی ایجاد نمیکنه چیزی که مشکل ایجاد میکنه ایجاد انحصار در تکنولوژی و دانش است. کاری که شرکتهای بزرگی مثل ماکروسافت انجام می دن فقط لایسنس گذاشتن روز نرم افزار نیست، اونها سعی می کنن جلوی تولید مشابه نرم افزار رو بگیرن و بگن که فقط ما حق داریم نرم افزار با این تکنولوژی تولید کنیم. اگر یک شرکتی نرم افزاری رو با لایسنس ارائه کنه و محدودش کنه، شما می تونید بشینید و مشابه اون رو تولید کنید و به صورت آزاد ارائه کنید.

البته بحث تجاری کردن نرم افزار آزاد یک بحث کاملا جدا و جالب است که من خودم به شدن طرفدار این مدل تجارتم و حتی دارم از این مدل کسب درآمد هم می کنم. یعنی شما به جامعه اعتماد کنید و نرم افزار خودتون رو به صورت کاملا آزاد منتشر کنید و در عوض از خدماتی که برای نرم افزار خودتون ارائه می کنید کسب درآمد کنید.

mohamad-h
January 9th, 2012, 00:00
ناگفته نماند ، وضع اینترنت خیلی خرابه ! یعنی هرکی به هرکیه ! یه پایگاه درست و حسابی برای ساماندهی و ثبت سایت ها وجود نداره تا اگه مشکلی پیش اومد صاحب سایت سریع شناسایی بشه ، دلیلش هم مشکلاتیه که دین اسلام به خطر میوفته :109:

alef1
January 9th, 2012, 00:07
من میگم کپی رایت غلطه
بهتره که ما راه غلط دیگران رو نریم چون همین الان هم همین کپی رایت مشکلات بسیار زیادی ایجاد کرده
بهتره از همین الان یه پله جلو تر از اونایی که کپی رایت رو تجربه کردن و دارن به غلط بودنش پی میبرن عمل کنیم و به ازادی روی بیاریم

delta
January 9th, 2012, 00:13
[QUOTE=Mohammad_reza;355032]پاسخی که من به شما می دم:

پ.ن : هیچ وقت انسان نمی تونه مسئولیت کارهای خودش رو گردن دیگری بیاندازه[COLOR="Silver"]

تاحالا گشنت شده و چیزی نتونی برای خوردن گیر بیاری؟ بعد همینطوری گشنه بمونی چند روز؟ به نظرت آن حالت و در ان فشار د ز د ی حلال هست یا حروم؟
داداش من کپی رایت تو ایران برای ایرانی جماعت کاملا هم رعایت میشه. فقط برای خارجی هایی رعایت نمیشه چرا؟ اصلا میایم رعایت میکنیم از این به بعد کپی رایت رو.. مشکلی نیست.. شما میتونید از مایکروسافت برام ویندوز ارجینال بخرید؟ یا از ادوب فتوشاپ بخرید؟ یک خرید هاست میکنی هزار تا مدرک میخوان که ایرانی نباشی.!! اگر قراره با د ز د کی بودن جنس بخریم همون بهتر که د ز د باشیم و رایگان استفاده کنیم تا حالشون جا بیاد.

irmpmn
January 9th, 2012, 00:20

جوابی هم که من به شما میدم اینه :

الان تو مملکتی هستیم که برای کپی رایت در زمینه کامیپوتر هیچ ارزشی قائل نیستن ، نمونش هم همین نرم افزار ها و سیستم عامل ها و ... با این فقر فرهنگی و عدم رعایت کپی رایت توسط همه (فکر نکنم کسی بتونه ادعا کنه قانون کپی رایت رو حداقل 80% رعایت میکنه ) زیر پا گذاشته میشه در صورتی که ضرر مالی به کسی نرسونی اشکالی داشته باشه

کسی این حرفها رو بزنه که خودش واقعا پیرو این حرکت باشه دوست من. من 2تا ایکس باکس360 دارم , کپی خور و ارجینال.
با ارجینال یه بازی تونستم بخرم 100 تومن , فیفا12 و در شبکه جهانی لایو رقابت می کنم. چند درصد از مردم میتونن برن بازی بخرن 100 تومن ؟!!!!!!
قانون کپی رایت باید با نرخ دلار تو کشورت همخونی داشته باشه ! اگه نداشته باشه نباید بیفتی بمیری که ! ها ؟ چون نمی تونن برای این مساله برنامه ریزی کنن که مردم بتونن به قوانین کپی رایت احترام بزارن.
با توجه به این حرف شما, یا باید درآمدها بالا بره (که امکان نداره)
یا باید تولد کنندگان داخلی سطح کیفی رو در حد جهانی بالا ببرن و با قیمت خوب تو ایران بفروشن (صد سال دیگه...)
یا باید ملت سر بزارن بمیرن دیگه ! ها ؟ وقتی من یه ویندوز نداشته باشم (کمترین نیاز) دیگه بگو کامپیوترم رو بندازم دور دیگه...

---------- Post added at 12:20 AM ---------- Previous post was at 12:13 AM ----------

تاحالا گشنت شده و چیزی نتونی برای خوردن گیر بیاری؟ بعد همینطوری گشنه بمونی چند روز؟ به نظرت آن حالت و در ان فشار د ز د ی حلال هست یا حروم؟
داداش من کپی رایت تو ایران برای ایرانی جماعت کاملا هم رعایت میشه. فقط برای خارجی هایی رعایت نمیشه چرا؟ اصلا میایم رعایت میکنیم از این به بعد کپی رایت رو.. مشکلی نیست.. شما میتونید از مایکروسافت برام ویندوز ارجینال بخرید؟ یا از ادوب فتوشاپ بخرید؟ یک خرید هاست میکنی هزار تا مدرک میخوان که ایرانی نباشی.!! اگر قراره با د ز د کی بودن جنس بخریم همون بهتر که د ز د باشیم و رایگان استفاده کنیم تا حالشون جا بیاد.

دقیقا دوست من. کاملا همینطوره ... اینا همه بازیهای س.ی.ا.سی هست که ما تو تحریم هستیم حق نداریم از بقیه مزایایی که مردم جهان استفاده می کنن بحره ببریم ! اگه اینطوریه من امیدوارم روند رعایت نکردن کپی رایت بیشترم بشه

m_dg_farari
January 9th, 2012, 00:20
کپی رایت خوبه ... اما برا همه!
هم برای آقای بیل گیتس هم برای اون بنده خدایی که یه صبح تا شب نشسته چشمام در اومده تا 1 عکس آفر رو طراحی کنه!
وقتی برای این موارد "احترام" قائل بشیم ، میبینیم که این فرد که 1 عکس رو زده ، وقتی طرح هاش کپی نمیشه ، میتونه از هر طرح 10 دلار صاحب بشه. 20 تا طرح که بزنه هزینه ی ویندوزش در میاد! میدونه که طرح 21 امی هم در کاره! نه اینکه الآن یکی یه طرح میزنه ، 2 روز بعد میزنه تو سر خودش! میگه بیا! 1 طرح زدیم واسه 500000 نفر! اونوقت که اون 500000 نفر میان هر کدوم 10 دلار میدن ، چرا نتونه 300 دلار هم پول ویندوز بده؟
مثل بحث رایانه ها میشه ،
میگن طرحش خوب نبست. خیلی هم خوبه! به شرطی که واقعا چیزی که حقیقته اجرا بشه! واقعا با این همه افزایش نرخ حامل های انرژی ، پول واقعی مملکت رو هم به مردم بدن!
اونوقت میبینید که ایرانی دیگه ضعیف واقع نمیشه جلوی چند تا افغانی... (مثال میزنم) .. که صبح خودش با 16 تا بچه هاش بیان تو صف شیر ، شیر دونه ای 200 تومن بگیرن بعد به ایرانیه شیر نرسه بخواد بخره دونه ای 600 و این پول بیت المال ایران هست که میره داخل شکم یک تبعه ی خارجی!

Mohammad_reza
January 9th, 2012, 00:28
من میگم کپی رایت غلطه
بهتره که ما راه غلط دیگران رو نریم چون همین الان هم همین کپی رایت مشکلات بسیار زیادی ایجاد کرده
بهتره از همین الان یه پله جلو تر از اونایی که کپی رایت رو تجربه کردن و دارن به غلط بودنش پی میبرن عمل کنیم و به ازادی روی بیاریم

میشه بیشتر توضیح بدید که چرا کپی رایت غلطه ؟
یکی که چند سال از عمرش رو توی دانشگاه و کالج صرف آموختن برنامه نویسی کرده ، با این حساب باید بره راننده تاکسی بشه. چون برنامه هاش طبق گفته شما باید اوپن سورس بیرون بیاد و بدون درآمد.
مثلاً من بنر میزنم psd رو بزارم همه دانلود کنند ، بعد دیگه بنر نتونم سفارش بگیرم ؟ خوب هر کسی بلده دیگه ، بلد هم نباشه آماده هست ...
درضمن به نظر من ، برخلاف عقیده شما ، اگه کاربران محدود باشن که خودشون ایده ی مستقل ارائه کنند ، شاهد ایده های بیشتری خواهیم بود.
نمونه : نگاه کنید ، وب سایت های ایرانی اکثراً شبیه به همن ، اما سایت های خارجی ، به ندرت شبیه به هم پیدا میشه. هر سایتی که میری یک جذابیت خاص و کمیاب داره.
تو ایران کسی که می خواد قالب بزنه پیش خودش میگه خوب ، 1 هدر ، 1 سایدبار ، 1 بخش اصلی واسه مطالب ، و 1 فوتر. اما تو خارج یک طرح هایی پیدا میشه که آدم دهنش باز میمونه. چون اونجا هرکس باید 1 ایده داشته باشه ... طراح مجبوره خلاقیت داشته باشه

irmpmn
January 9th, 2012, 00:31
اونوقت میبینید که ایرانی دیگه ضعیف واقع نمیشه جلوی چند تا افغانی... (مثال میزنم) .. که صبح خودش با 16 تا بچه هاش بیان تو صف شیر ، شیر دونه ای 200 تومن بگیرن بعد به ایرانیه شیر نرسه بخواد بخره دونه ای 600 و این پول بیت المال ایران هست که میره داخل شکم یک تبعه ی خارجی!

با کلیات حرف شما موافقم ولی قبول دارید یه مقدار ما ایرانیا ن.ژ.ا.د پرستیم ؟

Mohammad_reza
January 9th, 2012, 00:41

اینکه ما مجبوریم به خاطر مسائل دیگه ای ویندوز نداشته باشیم ، مشکلش جای دیگه هست که باید حل بشه.

بحث غذا فرق داره ، شما اگه قالب یک سایت رو ریپ نکنی ، می تونی از قالب های عادی رایگان استفاده کنی...
به نظر من در ان حالت هم ***ی حرومه ، چرا چون می تونی خیلی ساده با طرف صحبت کنی ، راضی کنیش ، تا بهت غذا بده (با میل خودش ، نه اینکه ازش بزنی)
اگه طرف غذا بهت نداد ، اونقت هم مشکل خودته ، قبل از اینکه به گشنگی بیافتی باید به امروزت فکر می کردی ، می تونستی برای خودت پس انداز کنی تا به این روز نیافتی.
هرچند که بحث غذا و کپی رایت اصلاً قابل مقایسه نیستند ...
درضمن بحث تحریم موقتی هست ، ربطی به اصل قضیه نداره

دوستمون هم گفته بودن خوب در اینصورت ما پول ویندوز نداریم باید کامپیوتر رو بذاریم کنار ...
چرا تو خارج کسی این حرف رو نمیزنه ؟ چون پولش رو دارن. چرا دارن اما ما نداریم؟ چون ... {بحث سیاسی ممنوع}

alef1
January 9th, 2012, 00:51
میشه بیشتر توضیح بدید که چرا کپی رایت غلطه ؟
یکی که چند سال از عمرش رو توی دانشگاه و کالج صرف آموختن برنامه نویسی کرده ، با این حساب باید بره راننده تاکسی بشه. چون برنامه هاش طبق گفته شما باید اوپن سورس بیرون بیاد و بدون درآمد.
مثلاً من بنر میزنم psd رو بزارم همه دانلود کنند ، بعد دیگه بنر نتونم سفارش بگیرم ؟ خوب هر کسی بلده دیگه ، بلد هم نباشه آماده هست ...
درضمن به نظر من ، برخلاف عقیده شما ، اگه کاربران محدود باشن که خودشون ایده ی مستقل ارائه کنند ، شاهد ایده های بیشتری خواهیم بود.
نمونه : نگاه کنید ، وب سایت های ایرانی اکثراً شبیه به همن ، اما سایت های خارجی ، به ندرت شبیه به هم پیدا میشه. هر سایتی که میری یک جذابیت خاص و کمیاب داره.
تو ایران کسی که می خواد قالب بزنه پیش خودش میگه خوب ، 1 هدر ، 1 سایدبار ، 1 بخش اصلی واسه مطالب ، و 1 فوتر. اما تو خارج یک طرح هایی پیدا میشه که آدم دهنش باز میمونه. چون اونجا هرکس باید 1 ایده داشته باشه ... طراح مجبوره خلاقیت داشته باشه

دوست عزیز مثال زدم خدمتتون
اینهایی که میفرمایید تو دانشگاه درس میخونن ارزو دارن برن رد هت استخدام بشن! جایی که در لبه تکنولوژی حرکت بکنن، کد بزنن و ایده بدن
کسی راننده تاکسی نمیشه با این مدل
اتفاقا مطمعن باشید که اگر نرم افزار و دانش ازاد فراگیر بشه سود اصلی و زیاد به افراد کار بلد و متخصص میرسه با سهم بسیار بیشتری
شما فکر میکنی اون برنامه نویس هندی که صبح تا شب ایده میده و کد میزنه چند صد هزارم سود مایکروسافت میره تو جیبش؟
من خواستم فقط ایده بدم در مورد همچین طرز تفکری
اطمینان داشته باشید که استدلال های منطقی، عقلانی، شهودی و جامعه شناسانه زیادی پشت این روش هست
برای مطالعه بیشتر شما رو به تحقیق در مورد جنبش نرم افزار ازاد و اقای ریچارد استالمن دعوت می کنم
ایشون از ازمایشگاه هوش مصنوعی دانشگاه ام ای تی استعفا دادن تا بنیان گذار بنیاد نرم افزار ازاد باشن
بنیادی که بسیاری از محصولاتی که هر لحظه ازشون استفاده میکنیم رو بطور فنی مالی و البته فلسفی و حقوقی پشتیبانی میکنه

پ. ن : اگر هر کدوم از دوستان عزیز خواننده یا شرکت کننده در بحث علاقه مند به توضیح بیشتر در این زمینه هستند خوشحال میشم در جلسات حضوری در مکانی که به همین امر اختصاص پبدا کرده (در تهران) پذیرای نظرات و بحث در مورد این موضوع باشیم
در صورت تمایل میتونید به بنده پیام خصوصی بدید

delta
January 9th, 2012, 01:47
[QUOTE=delta;355082]

اینکه ما مجبوریم به خاطر مسائل دیگه ای ویندوز نداشته باشیم ، مشکلش جای دیگه هست که باید حل بشه.

بحث غذا فرق داره ، شما اگه قالب یک سایت رو ریپ نکنی ، می تونی از قالب های عادی رایگان استفاده کنی...
به نظر من در ان حالت هم ***ی حرومه ، چرا چون می تونی خیلی ساده با طرف صحبت کنی ، راضی کنیش ، تا بهت غذا بده (با میل خودش ، نه اینکه ازش بزنی)
اگه طرف غذا بهت نداد ، اونقت هم مشکل خودته ، قبل از اینکه به گشنگی بیافتی باید به امروزت فکر می کردی ، می تونستی برای خودت پس انداز کنی تا به این روز نیافتی.

دوستمون هم گفته بودن خوب در اینصورت ما پول ویندوز نداریم باید کامپیوتر رو بذاریم کنار ...
چرا تو خارج کسی این حرف رو نمیزنه ؟ چون پولش رو دارن. چرا دارن اما ما نداریم؟ چون ... {بحث سیاسی ممنوع}

آنی که وقتی به دنیا آمده پدر مادر بالا سرش نبوده مثل من و شما.. آنی که تو این دنیا تنهاست و کسی نیست کمکش کنه واقعا تقصیر خودشه که پس انداز نکرده؟ این آدم باید قید حلال و حرام رو بزنه تا زنده بمونه..
میرسیم بحث کپی رایت. بله کپی رایت هم حالتهای مختلف داره.. ریپ زدن قالب چیزی جز د ز دی نیست اما استفاده از یک نرم افزار گرانقیمت شاید کپی رایتش واقعا اشتباه باشه.فکرش رو کنید مخترع برق کپی رایت گذاشته بود و میگفت برق مال خودمه! شما اضربودید بدون برق بمونید؟ یا واقعا شما حاضر بودید بدون تلفن و موبایل و ماشین و ... بمونید به علت کپی رایت؟ نگید بحث اینا فرق داره که هیچ فرقی نداره. منتهی کپی رایت داریم تا کپی رایت و روی هر چیزی کپی رایت گزاشتن اشتباه هست.

mohamad-h
January 9th, 2012, 02:44
عجب بحثی شده :78: 3-4 تا قالب دیگه ریپ کنیم از این بحثا راه بندازیم :d

جدا از شوخی

[QUOTE=delta;355082]

دوست عزیز شمایی که میفرمایی پس انداز ! کدوم پس انداز !
دارم میگم من تا ماه پیش 140 واسه پول سرور میدادم الان یهو شده 200 ! تازه جدا از هزینه کنترل پنل و اکانت هایی که باید واسه لیچر و ... بگیرم ! پس انداز در شرایطی میشه انجام داد که ما بدونیم هزینمون چقدره ! نه اینکه یهو مجبور بشیم به خاطر بالا رفتن دلار 60-70 تومن رو الکی بدیم !

بحث ما بحث قالب نیست ، کلی داریم بحث میکنیم

شما ترجیح میدی از گشنگی بمیری تا اینکه مال حروم بخوری ؟ اگه آره پس من دیگه حرفی در این باره ندارم

===

من که رفتم بخوابم ، ادامه بحث فردا
( امتحان دارم )

SEOmoz
January 9th, 2012, 10:22
نکته اینجاست که اگر پول نداریم بدیم بالای ویندوز میتونیم حق کپی رایت را در کشور خودمون در مورد مسائل مربوط به خودمون از یک قالب گرفته تا یک نرم افزار و اسکریپت ساخت داخل رعایت کنیم.
حتما کپی رایت در این خلاصه نمیشه که شما پول بدید ویندوز اصل بخرید کپی رایت در این هم خلاصه میشه که اگر شما از مطلب جایی استفاده کردید و یا قالب جایی استفاده کردید با رضایت خود طرف باشه و اسمش به عنوان صاحب ذکر بشه.
اینو اگر از مسائل خیلی ساده بین خودمون شروع کنیم و سعی کنیم در حد خود ایران و مسائل مربوط به اینترنت ایران رعایت کنیم کم کم یک باور میشه و جا میوفته در بقیه موارد

mohamad-h
January 9th, 2012, 10:25
نکته اینجاست که اگر پول نداریم بدیم بالای ویندوز میتونیم حق کپی رایت را در کشور خودمون در مورد مسائل مربوط به خودمون از یک قالب گرفته تا یک نرم افزار و اسکریپت ساخت داخل رعایت کنیم.
حتما کپی رایت در این خلاصه نمیشه که شما پول بدید ویندوز اصل بخرید کپی رایت در این هم خلاصه میشه که اگر شما از مطلب جایی استفاده کردید و یا قالب جایی استفاده کردید با رضایت خود طرف باشه و اسمش به عنوان صاحب ذکر بشه.
اینو اگر از مسائل خیلی ساده بین خودمون شروع کنیم و سعی کنیم در حد خود ایران و مسائل مربوط به اینترنت ایران رعایت کنیم کم کم یک باور میشه و جا میوفته در بقیه موارد

باز هم همون حرفای دیشبی ... دوست عزیز بنده وقتی میبینم قیمت یک قالب اینقدر بالا هست و کل درآمدی رو که دارم باید بدم تا قالب رو طراحی کنن برام ف به قول بچه ها مگه مغز خر خوردم که بیام قالب رو بخرم ؟

SEOmoz
January 9th, 2012, 10:31
آیه الهی نازل شده شما از اول با صد اون بالا بالاها شروع کنی؟ نه
همه ی ادم های موفق و اونهایی که در حال حاضر موفق هستند از یک چیز ساده شروع کردند حالا شما از یک قالب ساده شروع کن موفق شو پول در بیار برو بده یک قالب طراحی کنند برات.
مشکل اینه که کسی که میخواد مثلا سایت بزنه میخواد از اول همه چیز عالی باشه نمیخواد قبول کنه که میتونه از یک چیز ساده شروع کنه و موفق بشه و موفقیتش اونو به صد برسونه
کلا 2 دسته ادم هستند.
1. اونایی که با برنامه کار میکنند و موفق میشوند
2. اونایی که میخوان با اینجور کارها پا جای پای اون فرد موفق بزارند که هیچ وقت نمیتونند
سایت گویا آیتی که در حال حاضر شناخته شده است برای همه به نظر شما از اول این گویا آیتی بوده؟ نه عزیز برنامه داشته سعی کرده درست کار کنه با اخلاق که الان شده گویا آیتی و هنوزم در حالی که بهترین هست به اصول اخلاقیش در مورد کپی رایت پایبند هست و حتی عکسی که از سایتی میزاره همراه با مبنع هست در حالی که الان که شناخته شده اگر هم نزاره کسی نمیگه چی شد اما انقدر اصول اخلاقی براش مهمه که حتی کپی رایت را در مورد یک عکس ساده هم رعایت میکنه.

Mohammad_reza
January 9th, 2012, 12:50
دوستمون SEOMoz جواب قانع کننده ای بهتون دادند. شما پول سرورت رفته بالا ؟ خوب از یه قالب ساده استفاده کن !

شما پول ویندوز نداری ؟ از لینوکس استفاده کن.

همه اینها به کنار ، تو ایران نه تنها کپی رایت رو نقض می کنند ، بلکه حتی حاضر نیستند منبع رو ذکر کنند ! این مسأله هست که آدم و حرص میده ...

پ.ن : لازم به ذکره که در ایران هم طبق ماده 12 قانون جرایم رایانه ای ، اگه شما طرحتون رو تو وزارت ارشاد ثبت کنید ، و شخصی اونو کپی کنه ، به سادگی می تونید اون شخص رو متهم کنید. خوشم اومد از این مورد ، نشون میده قوانینش هست کافیه خودمون پیگیری کنیم ...

حالا دائم برید ریپ کنید تا ببینیم 1 روز تو دادگاه سر در میارید یا نه ... :67:

پیوست :

فصل سوم ـ‌ سرقت و کلاهبرداری مرتبط با رایانه

‎‎‎ماده (12) هرکس به طور غیرمجاز داده ای متعلق به دیگری را برباید، چنانچه عین داده‌ ها در اختیار صاحب آن باشد، به جزای نقدی از یک تا بیست میلیون ریال و در غیر این صورت به حبس از نود و یک روز تا یک سال یا جزای نقدی از پنج تا بیست میلیون ریال یا هر دو مجازات محکوم خواهد شد.
ماده (13) هرکس به طور غیرمجاز از سیستم‌ های رایانه‌ ای یا مخابراتی با ارتکاب اعمالی از قبیل وارد کردن، تغییر، محو، ایجاد یا متوقف کردن داده ها یا مختل کردن سیستم وجه یا مال یا منفعت یا خدمات یا امتیازات مالی برای خود یا دیگری تحصیل کند علاوه بر رد مال به صاحب آن‌ به حبس از یک تا پنج سال یا جزای نقدی از بیست تا یکصد میلیون ریال یا هر دو مجازات محکوم خواهد شد.

پیوندها | قانون جرایم رایانه ای (http://peyvandha.ir/0-8.htm)