PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مصرف بالای cpu و ram در pc لطفا راهنمایی کنید

0060
January 1st, 2012, 23:20
با سلام

دوستان دیگه نمیدونم چکار کنم یه مدت این مشکل گریبانمو گرفته ول کن نیست

تا دیروز فقط مصرف CPU بالا بود دیشب هم ویندوز عوض کردم هم انتی ویروس سبک نصب کردم ولی متاسفانه مصرف cpu پایین نیومد مصرف رم هم به صورت ثابت رفته بالا

دیگه نمیدونم چکار کنم لطفا راهنمایی کنید

این عکسو هم که گرفتم فقط یاهو مسنجر باز با فایر فاکس

4214

hannah
January 2nd, 2012, 08:38
cntrl+shift+esc بزن بعد بورو تو قسمت processes ببین کدوم برنامه زیاد استفاده میکنه

taghi.karimi
January 2nd, 2012, 10:38
در قسمت پروسسور ببینید کدام برنامه مصرف داره!
وقتی فایرفاکس و یاهو مسنجر باز نیست مصرف کمه ؟

0060
January 2nd, 2012, 11:40
از Task Manager چک میکنم هیچکدوم مصرفشون اینقد بالا نیست همون دقیقه اول که ویندوز عوض کردم بازم همینجوری بود cpu نوسانش خیلی بالاست از 1 تا 100 همینجوری الکی هی بالا پایین میکنه

Ramin
January 2nd, 2012, 12:00
دوست عزیز به نظر بنده مصرف بالا نیست . در ویندوز 7 در حالت عادی معمولا 1 تا 1/5 گیگ رم اضغال هستش حتی اگر تمام برنامه ها بسته باشه 1 گیگ رم همیشه در حال استفاده هست. مورد دیگر اینکه سی پی یو بنده هم همیشه 7 تا 10 درصد مشغول هست وقتی فقط فایرفاکس در حال استفاده باشه.

تصویر زیر را ببینید:

http://www.img01.nightdl.in/images/kt89qxxyy64cp54fb3.png

فقط فایرفاکس در حال استفاده هستش. به همین دلیل هست که همیشه تاکید می کنند ویندوز 7 بر روی رم 2 به بالا نصب شود :39:

0060
January 2nd, 2012, 12:08
دوست عزیز به نظر بنده مصرف بالا نیست . در ویندوز 7 در حالت عادی معمولا 1 تا 1/5 گیگ رم اضغال هستش حتی اگر تمام برنامه ها بسته باشه 1 گیگ رم همیشه در حال استفاده هست. مورد دیگر اینکه سی پی یو بنده هم همیشه 7 تا 10 درصد مشغول هست وقتی فقط فایرفاکس در حال استفاده باشه.

تصویر زیر را ببینید:

http://www.img01.nightdl.in/images/kt89qxxyy64cp54fb3.png

فقط فایرفاکس در حال استفاده هستش. به همین دلیل هست که همیشه تاکید می کنند ویندوز 7 بر روی رم 2 به بالا نصب شود :39:

ممنون از پاسختون اگه به تاپیکمن توجه کنید گفتم مصرف cpu از 1 تا 100 نوسان داره این طبیعیه ؟؟

بله در مورد رم حق با شماست فکر میکنم مقدار رمی هست که به گرافیک اختصاص داده میشه که به طور دائم بالا هست

Ramin
January 2nd, 2012, 12:44
ممنون از پاسختون اگه به تاپیکمن توجه کنید گفتم مصرف cpu از 1 تا 100 نوسان داره این طبیعیه ؟؟

بله در مورد رم حق با شماست فکر میکنم مقدار رمی هست که به گرافیک اختصاص داده میشه که به طور دائم بالا هست

دوست عزیز ورژن بایوس مادربرد را آپدیت کنید به آخرین ورژن به احتمال زیاد مشکل شما برطرق می شود ! همچنین آخرین درایور چیپ ست برد را هم آپدیت کنید :54:

0060
January 2nd, 2012, 13:25
دوست عزیز ورژن بایوس مادربرد را آپدیت کنید به آخرین ورژن به احتمال زیاد مشکل شما برطرق می شود ! همچنین آخرین درایور چیپ ست برد را هم آپدیت کنید :54:

بایوس آبدیت کردم درست نشد

ولی این درایور چیپست برذ رو نمیدونم چطور باید آبدیت کرد یه توضیح میدید

jafarxan
January 7th, 2012, 14:00
سلام
مهندس جان سیستم من هم مثل رفیقمون شده
اما با این فرق که من توی 1 سال قبلی هر چه قدر فایل یا نرم افزار باز می کردم cpu از 5 بالاتر نمی رفت و رمم که 8 گیگ هست از 10 بالاتر نشده بود و فن داخلی لپ تابم صدا نداشت و به خوبی جواب می داد و اصلا گرم شدنش را ندیده بودم اما 3هفته است که نمی دونم چرا وقتی به اینترنت وصل میشم cpu از 30 پایین تر نمیره و بعضا تا 80 هم میره و رمم هم از 30 کمتر نیاید
حالا من چیکار کنم؟

alfavps
January 7th, 2012, 14:16
سلام

سی پی یو شما Intel هست یا AMD ؟

0060
January 7th, 2012, 14:20
سلام
مهندس جان سیستم من هم مثل رفیقمون شده
اما با این فرق که من توی 1 سال قبلی هر چه قدر فایل یا نرم افزار باز می کردم cpu از 5 بالاتر نمی رفت و رمم که 8 گیگ هست از 10 بالاتر نشده بود و فن داخلی لپ تابم صدا نداشت و به خوبی جواب می داد و اصلا گرم شدنش را ندیده بودم اما 3هفته است که نمی دونم چرا وقتی به اینترنت وصل میشم cpu از 30 پایین تر نمیره و بعضا تا 80 هم میره و رمم هم از 30 کمتر نیاید
حالا من چیکار کنم؟

من ویندوز عوض کردم آنتی ویروس عوض کردم ( آوریرا نصب کردم ) اگه از فایر فاکس استفاده میکنی Plugins و Add Ons هارو یا Disable کن یا حذف کن

نرم افزار System Mechanic Professional رو نصب کن یه حالی به سیستمت بده من همه این کارارو کردم درست شد حالا از کدومش بود درست شد نمیدونم

iranian-portal
January 7th, 2012, 15:16
یک نکته دیگه ای که باید توجه داشته باشید اینه که بعضی از مدل های گرافیگ حالت شیر داره
برای مثال گرافیک شما 1گیگ شیر هست که 512مگ اورجینال خود گرافیک و 512 مگ هم از رم شیر میشه
در حالت کلی درصدی از رم شما باید شیر بشه شما در مدل هایی که تحت این عنوان ساخته و خریداری کردید
امکان شیر شدن فعال و غیر فعال میشه ممکنه شما با ریتینگ گرفتن از ویندوز 7 به صورت غیر ارادی شیر گرافیکت روشن شده باشه و خودت متوجه نشده باشی چون در حالت ریتینگ ویندوز 7 نهایت کارایی سیستم رو فعال میکنه
نکته بعدی این که اگر شما میزان استفاده از منابع کامپیوترت بالا میره ممکنه یک درگیری سخت افزاری وجود داشته باشه
برای مثال خراب شدن سی دی رام های قدیمی و وجود سی دی در اون باعث لودینگ مرتب میشه که حجم بالایی از رم و سی پی یو رو برای خوندن اشغال می کنه که مصداق همین حرف برای انواع فلش مموری ها رم ریدرها و ... وجود داره
و آخرین چیزی که الان به ذهنم خطور می کنه اگر پردازنده قدیمی دارید و مصرف سی پی یو شما بالا میره ممکنه سیلیکون میانی فن و سی پی یو خشک یا سوخته باشه که حرارت بالا کارایی سی پی یو رو کاهش میشه که منجر به هنگ یا ... میشه

HyperServer
January 7th, 2012, 16:13
فایرفاکس یه صبح تا شب باز باشه به تنهایی تا 2.9 گیگ هم رم میگیره !...
روی صفحاتی هم که فلش در آن ها باشه usage سی پی یو بالا میره !

alfavps
January 7th, 2012, 17:08
اونجوری که من فهمیدم رم ایشون 4 گیگ هستش و احتمالا سی پی یود هم دوهسته ای بود.
این مقدار رم که گرفته شده طبیعیه شما بایا این عکس حداقل 4 یا 5 برنامه در حال ران داشتید وگرنه در حالت عادی ویندوز 7 کمی پایین تر از این حد رو رم اشغال میکنه در مورد سی پی یو هم 100% برنامه ی در حال اجرا داشتید اما این مقدار رو که توی عکس گرفتید طبیعیه به هر حال خود ویندوز چندین اپلیکیشن اساسی رو در جال ران داره که معمولا همون مقدار رو اشغال میکنه.

ramtin140
April 5th, 2012, 13:43
برنامه رایگان Process Explorer (http://technet.microsoft.com/en-us/sysinternals/bb896653.aspx) را دانلود کنید.پس از اجرای آن در لیست پروسه ها svchost.exe را پیدا کنید و روی علامت مثبت کنار آن کلیک نمایید تا زیر شاخه های آن نمایان شود.سپس هر پروسه ای را که احساس می کنید برای ویندوز نیست یا لزومی برای اجرا شدن ندارد را Kill کنید.برای غیر فعال کردن کامل آن پروسه ها و برای جلوگیری از شروع دوباره آنها روی My computer راست کلیک کنید و Manage را انخاب نمایید.سپس از لیست سمت چپ Services and Applications را باز کنید و از لیست وسط Services را باز کنید.در لیستی که باز شد پروسه های اضافی را که در Process Explorer دیدید پیدا کنید و Stop کنید.

0060
April 5th, 2012, 14:19
برنامه رایگان Process Explorer (http://technet.microsoft.com/en-us/sysinternals/bb896653.aspx) را دانلود کنید.پس از اجرای آن در لیست پروسه ها svchost.exe را پیدا کنید و روی علامت مثبت کنار آن کلیک نمایید تا زیر شاخه های آن نمایان شود.سپس هر پروسه ای را که احساس می کنید برای ویندوز نیست یا لزومی برای اجرا شدن ندارد را Kill کنید.برای غیر فعال کردن کامل آن پروسه ها و برای جلوگیری از شروع دوباره آنها روی My computer راست کلیک کنید و Manage را انخاب نمایید.سپس از لیست سمت چپ Services and Applications را باز کنید و از لیست وسط Services را باز کنید.در لیستی که باز شد پروسه های اضافی را که در Process Explorer دیدید پیدا کنید و Stop کنید.

این تاپیک مال چند ماه پیش هست

مشکل حل شد البته با انتقال اطلاعات روی یه هارد دیگه و فرمت کردن کل هارد pc و نصب مجدد ویندوز