PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : استفاده 2 برنامه از یک پورت!

arman_gts
January 1st, 2012, 20:37
سلام،
در زمینه شبکه کمی اطلاعاتم پایینه، می خواستم ببینم آیا میشه در ویندوز سرور 2003 ، 2 نرم افزار مشابه ، هر دو همزمان بتونن از یک پورت استفاده کنند!؟ به طور مثال پورت 80
با تشکر

arman_gts
January 2nd, 2012, 15:22
کسی نیست یکم اطلاعات به ما بده که چطور میشه این کار کرد ؟
اصلا میشه یا نه ؟
پورت 80 پورت 21 ، 22 ، میشه اینکارو کرد؟

cartman10mpi
January 2nd, 2012, 17:34
خیر در یک لحظه از روی یک آی‌پی امکان وصل شدن ۲ برنامه به یک پورت امکان پذیر نمی‌باشد . فقط در صورتی‌ که از ۲ کارت شبکه استفاده می‌کنید و دارای ۲ آی‌پی متفاوت هستید میتونید از آی‌پی‌های مختلف روی ۱ پورت از ۲ برنامه استفاده کنید

plastic
January 2nd, 2012, 17:40
سلام،
در زمینه شبکه کمی اطلاعاتم پایینه، می خواستم ببینم آیا میشه در ویندوز سرور 2003 ، 2 نرم افزار مشابه ، هر دو همزمان بتونن از یک پورت استفاده کنند!؟ به طور مثال پورت 80
با تشکر

منظورتون local port هست یا remote port?
remote port که میشه به صورت هم زمان چندین پروسه به یک پورت وصل بشن.
اما local port نمیشه که هم زمان چند پروسه از طریق یک پورت داخلی در شبکه فعالیت بکنن.

arman_gts
January 2nd, 2012, 21:03
خیر در یک لحظه از روی یک آی‌پی امکان وصل شدن ۲ برنامه به یک پورت امکان پذیر نمی‌باشد . فقط در صورتی‌ که از ۲ کارت شبکه استفاده می‌کنید و دارای ۲ آی‌پی متفاوت هستید میتونید از آی‌پی‌های مختلف روی ۱ پورت از ۲ برنامه استفاده کنید

من 3 تا آی پی رو یه سرور مجازی دارم ،2 تا کارت شبکه هم داره، میشه کاری کرد ؟
منظورتون این نیست که به ازای هر پورت 1 کارت شبکه !!؟؟

astro.alireza
January 2nd, 2012, 21:12
پورت روی آی پی معنی می ده نه کارت شبکه. شما به تعداد آی پی هایی که دارید می تونید از لوکال پورتهای مشابه استفاده کنید

arman_gts
January 2nd, 2012, 21:24
منظورتون local port هست یا remote port?
remote port که میشه به صورت هم زمان چندین پروسه به یک پورت وصل بشن.
اما local port نمیشه که هم زمان چند پروسه از طریق یک پورت داخلی در شبکه فعالیت بکنن.
منظور شما رو درست متوجه نشدم!؟
میشه بیشتر توضیح بدید
یکم سرچ کردم ، اینایی که من تو سرچ دیدم نوشتن میشه عوض کرد!

Ports numbers less than 1024 or greater than 49151 are reserved for the system, and some programs will only work with specific source ports, but otherwise you can use any source port number

---------- Post added at 09:24 PM ---------- Previous post was at 09:22 PM ----------

پورت روی آی پی معنی می ده نه کارت شبکه. شما به تعداد آی پی هایی که دارید می تونید از لوکال پورتهای مشابه استفاده کنید
یعنی با مجبور کردن برنامه برای استفاده از یک آی پی خاص می تونم کاری کنم که هر دو برنامه از یک پورت ، به طور مثال 80 استفاده کنند؟

plastic
January 2nd, 2012, 21:28
2 نرم افزار مشابه ، هر دو همزمان بتونن از یک پورت استفاده کنند!؟
یعنی اینکه این 2 نرم افزار همزمان از یک پورت روی سرور خودتون استفاده بکنن؟
یا اینکه این دو نرم افزار همزمان به یک پورت مشابه در یک سرور دیگه وصل بشن؟

arman_gts
January 2nd, 2012, 21:43
یعنی اینکه این 2 نرم افزار همزمان از یک پورت روی سرور خودتون استفاده بکنن؟
یا اینکه این دو نرم افزار همزمان به یک پورت مشابه در یک سرور دیگه وصل بشن؟
نه همزمان از یک پورت روی سرور خودم
به یه سرور دیگه میشه پورت فورواردینگ که منظور من این نیست

plastic
January 2nd, 2012, 21:53
نه همزمان از یک پورت روی سرور خودم
به یه سرور دیگه میشه پورت فورواردینگ که منظور من این نیست
خیر هر پروسه در هر آی پی (هر آی پی یک mac اختصاصی) از لوکال آدرس های منحصر به فرد استفاده میکنه و راه حلش افزایش تعداد ای پی هست و افزودن interface

arman_gts
January 2nd, 2012, 22:11
افزودن interface
این مورد رو یکم بازتر می کنید
شرمنده ، در زمینه شبکه کاملا مبتدی هستم

هر آی پی یک mac اختصاصی
یعنی با این 3 آی پی که من دارم نمیشه ؟! کارت شبکه خوب نمیشه به تعداد آی پی ها داشت!