PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : راه اندازی isp

sshiran
September 24th, 2009, 13:58
با سلام به دوستان عزیز
آیا بین شما کسی هست که اطلاعاتی در مورد راه اندازی isp داشته باشه ، اطلاعت کلی + تجهیزات مورد نیاز و قیمت تقریبی هر کدوم .

با تشکر >:D<:111:

AfraServer
September 24th, 2009, 14:37
باید پول خوب بالای 20 داشته باشی یه دفتر و نمایندگی یه آنتن خوشکل بچپونی تو خونت که نت اوکی کنی ...
در همین حد میدونم والا
یکی هم پارتیت باید کلفت باشه

sshiran
September 24th, 2009, 16:49
منظور من این ها که گفتین نبود اینا رو میدونم . مشکل پول پارتی مکان اینا نیست اطلاعات اصلی.

WebRang
September 24th, 2009, 18:17
شما میتونی با پیشگامان کویر یزد تماس بیگیری و اطلاعات کسب کنی ... و نمایندگی ازش بگیری
نه نیازی هست که دیش بالا سر ساختمونت نصب کنی نه چیزی..
زنگ بزن ، خودتو خلاص کن :)

sshiran
September 24th, 2009, 18:30
من نمایندگی نمیخوام قصد من بر پا سازی یک isp هست مثل بقیه .

یک شرکت بیشتر میخوام بدونم حدودا چند در میاد دقیق چه وسایلی لازم هست قیمت هر کدوم چه میزانه همین.

WebRang
September 24th, 2009, 18:35
Qazvin.net ما با این شرکت که نماینده پیشگامان هست قرارداد درایم
به جرات میتونم بگم که تو بخث نت تو قزوین حرف اول رو میزنن!

2 الی 3 هزار تا یوسر دارند!
:)

iranwebwork
September 24th, 2009, 21:14
دوست عزيز براي اينكه مستقيم بخواي isp بزني بايد شركت pap باشي و پهناي باند بالا داشته باشي مثلا پورت هاي smp داشته باشي كه اگه اشتباه نكنم 20-30 ميليون هر پورت هست كه قرار بود بشه 17 تومن ( فكر كنم ماهانه !!!‌)‌
بعدش بايد تعدادي سوييچ و روتر بخري كه روترت فقط 100 ميليون ميشه ( البته اون اي اس پي كه شما ميخواي!!!!)‌روتر سري 7600 و سوييچ و اگر ديال آپ هم بدي ميخواي بدي بايد ماژول مودم E1 رو هم مثلا 3 تا بگيري- هر خط E1 معادل 30 خط آنالوگ هست --- اگر بخواي شعبه هاي ديگر هم در شهر هاي ديگر بدي بايد حداقل روتر سري 2600 و اگر ميخواي خوب باشه سري 6500 بگيري با شعب ديگرت wan بزني -- بايد بعدش بري مخابرات بگي ميخوام wan بزنم و از انترانت ملي ميخوام استفاده كنم يك relay frame ميزنن 2 تا عدد lmi & dlci بهت ميده - بعدش يك DMZ zone ميزني اگر ميخواي coffee net هم كنارش بزني - اگر نه زياد لازم نسيت ولي براي اينكه مورد حمله مخصوصا DNS نشي -- بعد ديگه بايد كش سرور و دي ان اس و اينا راه بندازي در ضمن نياز به يك فايروال سخت افزاري مثل PIX cisco داري كه 3-4 ميليون هم براي اين بزار كنار
سوالي بود در خدمتيم

Sepahrad
September 25th, 2009, 23:20
با سلام
-------------
نه !!! اینطور که دوست عزیزمون IRANWEBWORK گفتند هیچ کس نمیتونه ISP بزنه !!! Router برای جاهای بزرگ استفاده میشه نه برای کسی که میخواد تازه شروع کنه !!!
دوست عزیز شما برای DialUp باید یک Access Server بخرید و ISP بزنید ! توضیح مختصر دادم ! Access Server کار شما رو برای DialUp انجام میده و قیمت تجهیزات برای یک سرویس DialUp حدودا 8 تا 10 میلیون این حدود ها در میاد و پهنای باند از مخابرات هم که جدا حساب میشه و اگه لازم باشه فایروال سخت افزاری سیسکو بخرید و نصب کنید !

بعد ها Router و از این حرفها میان ! راتر برای جاهای بزرگ مثل پارس آنلاین و ... استفاده میشه , نه ... ! در کل دوست عزیزمون توشیحاتشون برای جاهای بزرگ بود نه جایی که تازه میخواد شروع کند .

موفق باشید :)

iranwebwork
September 28th, 2009, 13:35
با سلام
-------------
نه !!! اینطور که دوست عزیزمون IRANWEBWORK گفتند هیچ کس نمیتونه ISP بزنه !!! Router برای جاهای بزرگ استفاده میشه نه برای کسی که میخواد تازه شروع کنه !!!
دوست عزیز شما برای DialUp باید یک Access Server بخرید و ISP بزنید ! توضیح مختصر دادم ! Access Server کار شما رو برای DialUp انجام میده و قیمت تجهیزات برای یک سرویس DialUp حدودا 8 تا 10 میلیون این حدود ها در میاد و پهنای باند از مخابرات هم که جدا حساب میشه و اگه لازم باشه فایروال سخت افزاری سیسکو بخرید و نصب کنید !

بعد ها Router و از این حرفها میان ! راتر برای جاهای بزرگ مثل پارس آنلاین و ... استفاده میشه , نه ... ! در کل دوست عزیزمون توشیحاتشون برای جاهای بزرگ بود نه جایی که تازه میخواد شروع کند .

در ادامه صحبت همشهري عزيزم iranhyperhost بايد اين رو اضافه كنم ك بله درسته چيزي كه من گفتم براي جاهاي بزرگه ولي روتر كه فقط براي جاهاي بزرگ نيست >:D<
درسته ولي RAS سرور كه شما فرمودين براي همه جا نياز هست چون بحث اعتبار سنجي نياز هست بالاخره 2 اينكه خوب، پهناي باند از مخابرات گرفتن، يوزر ها پس از authentication چه جوري مي خوان متصل ميشن ؟ در زمان قديم با ازاي هر خط يك مودم تهيه ميكردن و مثلا 40 تا مودم تهيه ميكردت براي 40 خط تا 40 نفر بتونن كانكت شن! بعد كمي پيشرفته تر شدن و روي روتر ماژول NM16 ميزدن كه هر روتر 16 خط رو ساپورت كنه و الان ديگه همه خطوط E1 تهيه ميكنن و روي روتر يك ماژول E1 ميزنن و به اين صورت هم هزينه كم تر ميشه هم هر خط e1 به شما 30 خط ميده و اين براي كسي كه ISP ميخواد بزنه هر چند ابتدايي صدق ميكنه و نياز هست - 3 اينكه شما روتر نداشته باشي نمي توني به اينترنت متصل باشي هر چند پهناي باند اختصاصي داشته باشي چون بايد IP هاي شما NAT و روت بشه به شمت دنياي جهاني اينترنت ( لازمه بگم كسي براي ISP از ISA server براي nat و روت كردن استفاده نميكنه مگر اينكه .... )‌ روتر براي ISP معمولي قيمت زيادي نداره همون 2 ميليون هست :)

موفق باشيد

Veria
September 28th, 2009, 14:01
ممکنه در مورد هزینه ها برای سرویس adsl هم توضیح بدید؟

iranwebwork
September 28th, 2009, 14:29
ممکنه در مورد هزینه ها برای سرویس adsl هم توضیح بدید؟
در مورد تجهزات هموني ميشه كه تو پست اول گفتم - اگر بخواي فقط در سطح شهرتون بكنين بستگي به تعداد كاربرا داره ولي حداقل براي شروع كار 6 تا 8 مگي فكنم نياز باشه كه هزينش ماهانه تقريبا بين 4 تا 5.5 ميليون هست - بعدش ديگه بايد با مخابرات صحبت كني تا اجازه استفاده از تجهيزات DSLAM رو بهت بده ‌( اين وسيله يك سرش خط تلفن و اون يكي سرش روتر هست يعني خط تلفنتو (‌فقط ديتا سمت dslam ميره voice سمت PSTN ميره اينا توي دام ترميناهاي مخابرات جدا ميشه )‌ ميگريه و در واقع به شبكه اترنت نتصل ميكنه انگار با كابل شبكه وصل شدي - يه جور مبدله در واقع ) و ژورتهاي آزاد بهت اختصاص ميده بعدشم يك رنج IP ميكني و عمليات subneting روش ميكني . حالشو ميبري - قيمت تجهيزاتم در مياد فكنم با 50 تومن سر و تهش و بتوني هم بياري - الان بجاي روتر سيسكو توي مخابرات و جاهاي ديگه باي شده از ميروتيك استفاده ميكنن حتي فرم نرم افزاريش كه واقعا عالي داره جواب ميده همه چيو راحت handle ميكنه

Veria
September 28th, 2009, 15:01
ممنونم.
درباره مراحل دریافت مجوز چیزی میدونید؟ دنبالش هستم.
آره خیلی میکروتیک عالیه. 1 سالی هست که کار میکنم. امکانات جالب و در عین حال ساده ای داره.

Sepahrad
September 28th, 2009, 21:31
باسلام
------------
توضیح دادن دوست عزیزمون iranwebwork . باید ذکر کنم تجهیزات رو Access Server دارد بنده گفتم روتر برای جاهای بزرگ هست منطورم روتر های ... ! این تجهیزات ساده برای اول کار بیشترشون روش هست البته دنبال مدل های جدیدش بگردید . و گرنه یکی از شرکت های دیگه ما بعضی از تجهیزات پارس آنلاین رو تهیه میکند و دستمون هست .

از دوست عزیزمون iranwebwork تشکر میکنم .

دوست عزیز هزینه برای سرویس نفهمیدم منظورتون رو ؟؟ چه هزینه ای ؟ یعنی میخواید بفروشید چند بدید ؟

Veria
September 29th, 2009, 00:45
فکر میکنم واضح گفتم
خوب اینجا بحث راه اندازی isp هست و من هم در مورد ارائه سرویس adsl پرسیدم
راه اندازی ISP برای دادن ADSL.

iranwebwork
September 29th, 2009, 20:46
پس بهمون پست اول بنده مراجه كنيد +‌اينكه بايد با مخابرات هم صحبت كني تا توي dslam پورت آزاد بهتون بدن