PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : چند تا سوال در مورد سرور مجازی لینوکس

soheilsan
December 25th, 2011, 13:36
سلام
بنده چند تا سوال در مورد سرور لینوکس داشتم:
1.اینکه من سرورمو خام تحویل گرفتم و الان با پوتی وصل شدم و داره cpanel نصب میشه .با توجه به اینکه نصب تا 3 ساعت هم ممکنه طول بکشه ایا میشه پنجره وتی رو بست و نصب خودش در سرور ادامه پیدا کنه و یعد که دوباره وصل شدم نصب تموم شده باشه؟ (چون در ویندوز اگر چیزی می خواستم نصب کنم می ذاشتم روی نصب و بعد پنجره ریموت رو مبستم و روز بعد که دوباره ریموت می کردم نصب تموم شده بود ) از این لحاض پرسیدم که اینقدر نمی تونم پشت سیستم بشینم تا نصب تموم بشه.
2.اینکه من اول از همه اقدام به نصبcpanel کردم و اپاچی و .. هنوز نصب نکردم و می خواهم بعد از نصب cpanel اونارو نصب کنم. مشکلی نیست؟

reeza
December 25th, 2011, 14:01
1 نباید پیوتی رو ببنیدید و اینترنت هم نباید قطع بشه

2 آپاچی رو خود سی پنل با همه چیزای دیگه نصب می کنه

موفق باشید

soheilsan
December 25th, 2011, 14:15
1. کلا در لینوکس نمیشه چنین کاری کرد؟ مثلا یه چیزی بزرای برای ئانلود بعد فرداش دوباره وصل شی و دانلود تموم شده باشه. چون عرض کردم در سرور ویندوز میشه.
2. نصب cpanel که تموم شد همه چی (آپاچی , php myadmin و...)برای هاست دادن نیاز باشه نصب میشه و دیگ چیزی نباید نصب کنم؟

m.hoseynpur
December 25th, 2011, 14:17
1. کلا در لینوکس نمیشه چنین کاری کرد؟ مثلا یه چیزی بزرای برای ئانلود بعد فرداش دوباره وصل شی و دانلود تموم شده باشه. چون عرض کردم در سرور ویندوز میشه.
2. نصب cpanel که تموم شد همه چی (آپاچی , php myadmin و...)برای هاست دادن نیاز باشه نصب میشه و دیگ چیزی نباید نصب کنم؟

دوست گرامی شما هردستوری در خط فرمان لینوکس وارد کنید اون دستور اجرا میشه چه شما اینترنتتون قطع بشه چه ببندید اون دستور در حال انجام هست

iMohsen
December 25th, 2011, 14:18
1 - اگر مثلا با این دستور سی پنل نصب میشه :

~> ./install_cpanel.sh

با این دستور شما میتونید بزنید بره برای نصب و پوتی رو ببندید

~> ./install_cpanel.sh &&

با این کار پروسه نصب میره در بک گراند اجرا میشه . البته در این حالت اگر خطایی بده شما نمیبینید مگر این که با screen به اون پروسه سوییچ کنید .

۲ - یک سری تنظمیات اولیه مثل dns و این چیزا نیاز داره . نصب احتیاج نداره . مگر نرم افزار های اضافی امنیتی که باید جداگانه نصب بشن .

m.hoseynpur
December 25th, 2011, 14:19
1 نباید پیوتی رو ببنیدید و اینترنت هم نباید قطع بشه

موفق باشید

کی چنین حرفی زده دوست عزیز؟کی گفته نباید اینترنتشونو قطع کنن یا پیوتی رو ببندن؟ایشون اگه نتشون قطع بشه یا پیوتی رو ببنده عملیات نصب ادامه داده میشه و باید منتظر بمونه تا نصب به پایان برسه همین

soheilsan
December 25th, 2011, 14:21
البته من با دستور sh latest گذاشتم برای نصب. یعنی الان پوتی رو ببندم قطع نمیشه درسته>؟

m.hoseynpur
December 25th, 2011, 14:23
البته من با دستور sh latest گذاشتم برای نصب. یعنی الان پوتی رو ببندم قطع نمیشه درسته>؟

خیر دوست گرامی قطع نمیشود.فقط بعدش منتظر بمونید تا نصبش به پیان برسه هروقتی هم که دوباره وصل شدید براحتی میتونید ببینید نصب تمام شده یا نه

soheilsan
December 25th, 2011, 14:26
ممنون دوستان

AvalinHost
December 25th, 2011, 14:44
اگه با این دستور زدید برای نصب قطع میشه.
puty باید همچنان تا انتها باز باشه.
m.hoseynpur شما بر چه اساسی میگین که قطع نمیشه؟ امتحانش مجانی هست!

m.hoseynpur
December 25th, 2011, 14:51
اگه با این دستور زدید برای نصب قطع میشه.
puty باید همچنان تا انتها باز باشه.
m.hoseynpur شما بر چه اساسی میگین که قطع نمیشه؟ امتحانش مجانی هست!

شما چی میگی هم زبان؟شرق گیلانیا نباید خودشونو با شرق گیلانیا در بندازن...
برچه اساس میگم؟بر اساس تجربم میگم...بنده کارم همینه...هزاران بار همین کارو کردم پس شما به من یاد ندهید.

شما دستورات رو دررسته در پیوتی وارد میکنید اما پیوتی یه راه ارتباط با خط فرمان لینوکس هست وقتی دستوری میزنید در خط فرمان لینوکس وارد میشه همون ترمینال لینوکس.و دستورات که در حال اجرا تو خط فرمان لینوکس هست با خاموش شدن سیستمتون یا بستن پیوتر قطع نمیشه دوست من

AvalinHost
December 25th, 2011, 14:57
البته من فقط برای دستور wget این کار رو کردم و انجام شد و مراحل کار رو در یک فایل log ذخیره میکنه.
بنده به شخصه دوست دارم برای انجام کارهایی که در ssh انجام میدم مراجل انجام کار رو زیر نظر داشته باشم.

آگونیس
December 25th, 2011, 15:01
شما به ویندوز ریموت می کنید یه نرم افزارو می ذارید نصب بشه اینترنت قطع شه یا ریموت دسکتاپ رو ببندید نرم افزار دیگه نصب نمی شه؟
در لینوکس هم همین حالت هست جناب حسین پور درست می فرمایند

sos666
December 25th, 2011, 15:21
یعنی باید دوتا && گذاشت تا نیاز به باز بودن پوتی نباشه؟!

iMohsen
December 26th, 2011, 10:24
بستگی به کاری داره که انجام میدید . مثلا پروسه نصب یک نرم افزار در صورتی که ارتباط شما قطع بشه ادامه پیدا میکنه اما پروسه دانلود یک فایل یا نمایش یک خروجی در صورت قطع ارتباط شما اون پروسه هم قطع خواهد شد .

با استفاده از && پروسه کامل منتقل میشه به بک گراند و حتی قطعی ارتباط هم باعث از کار افتادن اون جریان نمیشه .