PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سرور اشتراکی یا اختصاصی ؟

rizux
December 20th, 2011, 17:58
سلام

چند سایت هستند به طور پیش فرض 5 سایت که ثبت نام دارند و دی یک روز برای هر سایت امکان دارد حداکثر 300 نفر اقدام به ثبت نام کنند . وب سایت ها .net هستند و با توجه به اینکه از نظر cache شدن و بهینه سازی وب سایت ها مشکلی ندارند . شما برای بحث هاست با مشخصات بالا چه چیزی را با توجه به تجربه پیشنهاد می کنید در ضمن سرور هم باید ایران باشد . به نظر شما می شه روی share باشه یا vps می خواد و یا اختصاصی ؟ در صورت مجازی یا اختصاصی بودن لطفا پیکربندی مناسب رو بفرمایید

با تشکر

majid67
December 20th, 2011, 18:02
سرور اختصاصی داخل ایران گرونه
شما باید میزان بازدید روزانه رو مشخص کنید

rizux
December 20th, 2011, 18:08
سرور اختصاصی داخل ایران گرونه
شما باید میزان بازدید روزانه رو مشخص کنید

ممنون از پاسختون همونطور گفتم مثلا حداکثری که می شه گرفت در یک روز 1500 بازدید هست البته این مورد مال 10 روز از کل سال هست و در روزهای دیگه بازدید های خیلی کم و عادی هست . ممنون می شم بیشتر توضیح بدید . به هیچ وجه نباید در زمان ثبت نام ها سرور دان بشه یا هاست به دلیل بازدید بالا ساسپند بشه .

majid67
December 20th, 2011, 18:15
ممنون از پاسختون همونطور گفتم مثلا حداکثری که می شه گرفت در یک روز 1500 بازدید هست البته این مورد مال 10 روز از کل سال هست و در روزهای دیگه بازدید های خیلی کم و عادی هست . ممنون می شم بیشتر توضیح بدید . به هیچ وجه نباید در زمان ثبت نام ها سرور دان بشه یا هاست به دلیل بازدید بالا ساسپند بشه .

vps مناسبه. بعدن در صورت بازدید ثابت بیشتر، میتونید اختصاصی بگیرید

smartieuser
December 20th, 2011, 18:17
سلام

چند سایت هستند به طور پیش فرض 5 سایت که ثبت نام دارند و دی یک روز برای هر سایت امکان دارد حداکثر 300 نفر اقدام به ثبت نام کنند . وب سایت ها .net هستند و با توجه به اینکه از نظر cache شدن و بهینه سازی وب سایت ها مشکلی ندارند . شما برای بحث هاست با مشخصات بالا چه چیزی را با توجه به تجربه پیشنهاد می کنید در ضمن سرور هم باید ایران باشد . به نظر شما می شه روی share باشه یا vps می خواد و یا اختصاصی ؟ در صورت مجازی یا اختصاصی بودن لطفا پیکربندی مناسب رو بفرمایید

با تشکر

سلام

اگر برای مدیریت سرور مشکلی ندارید سرور مجازی مناسب تر هست برای کار شما.

Y! : Smartieuser

با تشکر
محمد خسروی

rizux
December 20th, 2011, 18:18
vps مناسبه. بعدن در صورت بازدید ثابت بیشتر، میتونید اختصاصی بگیرید

می شه در رابطه با میزان ram مورد نیاز هم یک راهنمایی کنید چون sql server هست و خوب iis و هردو به طبع رم قابل ملاحظه ای می خوان

Mohammad_reza
December 20th, 2011, 18:27
می تونید از هاست اشتراکی استفاده کید و قبل از خرید تمام این موارد رو با فروشنده هماهنگ کنید شاید یکم بیشتر ازتون پول بگیرن تا ساسپند نکنن

majid67
December 20th, 2011, 18:29
می شه در رابطه با میزان ram مورد نیاز هم یک راهنمایی کنید چون sql server هست و خوب iis و هردو به طبع رم قابل ملاحظه ای می خوان

رم اختصاصی 512 توصیه میشه در ابتدای کار

m_dg_farari
December 20th, 2011, 23:23
سلام
اجرای iis بر روی سرور مجازی که به احتمال 90% شما نیاز دارید به ویندوز سرور 2008 ! تا با برنامه های جدید مچ باشه ، حد اقل 1 گیگ رم مورد نیازتون هست. در مواقع شلوغی هم شاید به 1200 مگ برسه که اصولا رم پشتیبان جوابتون رو میده... پس مشکلی نخواهید داشت.
ولی به هر صورت با رم 512 ، 100% به مشکل میخورید!
سعی کنید از جایی تهیه کنید که معتبر باشه! و قرارداد رسمی ببندید و بهشون هم ذکر کنید که مثلا از 7 مهر تا 15 مهر تاریخ شلوغی سایت ما هست و باید سرور در این موقع خوب جوابگو باشه! اصولا مشکلی نخواهید داشت
شب خوش

rizux
December 20th, 2011, 23:30
با تشکر از دوستان

اگر این تعداد تا 1 ماه آینده به 15 وب سایت برسند شما چه راهکارهایی رو پیشنهاد می کنید . در صورت نیاز به تهیه سرور اختصاصی چه کانفیگی رو پیشنهاد می کنید یا مثلا چه مدل سرور hp و ... رو کلا با توجه به تجربه ای دارید چطور می توانیم بار روی سرور رو مشخص کنیم که به مشکل نخوریم در ضمن برخی از موارد مورد نیاز روی سرور به شرح زیر است :

sql server 2008
windows 2008 r2
.net 4
plesk 10

m_dg_farari
December 20th, 2011, 23:36
سلام
به همین سبب بنده عرض کردم که با سرور مجازی شروع کنید اما از نوع معتبرش! چون مسلما سرور مجازی که تهیه کنید ، سرور اصلی که این سرور روش هست قوی هست و در صورتی که منابعی کم بیاره سریعا امکان ارتقاء هست.
با توجه به این مورد که دقیقا نوع سایت ها و فعالیت سایت مشخص نشده توسط شما و 70% کاربران این انجمن هم در رسته ی پی اچ پی ، اچ تی ام ال و کلا software base حت لینوکس فعالیت میکنن (من جمله خود بنده) زیاد نمیتونم حدودی مشخص کنم!
ولی عرض کردم حد اقل رم 1 گیگ هست. قابل ارتقاء هم خواهد بود....
فعلا به هیچ عنوان هزینه ای برای سرور اختصاصی ندید! چون هنوز چیزی مشخص نیست! شابد باری که سایت های شما وارد میکنن حتی با همین رم 1 گیگ هم بتونید 15 سایت رو میزبانی کنید
در کل بهترین روش تجربه کردن هست...

sa_sh41
December 21st, 2011, 00:34
سرور مجازی 1گیگ کارتو راه می ندازه.فوقش بازدیدات بیشتر شد ارتقا میدی