PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : حق کپی رایت در مورد تمپلیت سایت

h_zaman06
September 20th, 2009, 01:10
آیا میشه توی طراحی سایت از یک تمپلیت سایت دیگه استفاده کرد ؟

نه اینکه قالب سایتش را ب***یم .. فقط اینکه خودمون قیافه را به همون صورت طراحی کنیم .. یا شبیه اون ... قانون کپی رایت شامل حال این هم میشه ؟

یه نمونه : قالب سایت ایران هاست در یک نما از دور بسیار شبیه سایت iweb هست ... فقط شاید یکمی رنگ بندی عوض شده باشه و البته کپی صد در صد هم نیست ...

Sajad
September 20th, 2009, 01:17
تو ایران کپی رایت یعنی کشک :-s
استفاده کن دوست عزیز . اما میخوای ادب رعایت کرده باشی یه اجازه هم بگیر ( که البته میگن نه :d )

h_zaman06
September 20th, 2009, 01:24
روحیه بخش بود :)

حالا برای اینکه کپی رایتشم درست بشه ... کپی میکنم با تغییراتی درونش .. اینطوری فکر نمی کنم دیگه مشکلی داشته باشه ... !!؟

Sajad
September 20th, 2009, 01:29
80% سایتهایی که مال ایرانیاست قالباش طراحی خودشون نیست. شما اونی که شما میخوای ازش کپی کنی هم از کس دیگه کپی کرده.
ولی با این حال ادب رو رعایت کن و یه اجازه ای بپرس.
موفق باشی

Online24
September 20th, 2009, 01:40
شما زحمات اون طراح و برنامه نویس رو براحتی استفاده میکنید !
این خارج از اخلاق است .
خود من نه همچین کاری میکنم و نه دوست دارم طراحی من رو کسی استفاده کنه ( واقعا عصبانی میشم )

اما الان در ایران هیچ قانونی برای حمایت از طراحان نیست !
شما اگه میتونی اخلاق رو زیر پات بزاری و از زحمات و ایده اون طراح براحتی استفاده کنی ، هیچ مانع دیگری نداری !

اما میتونی الگو بگیری از اون طرح و خودت از 0 شروع به طراحی کنید .

h_zaman06
September 20th, 2009, 01:53
خوب اون طرحی که میگم خودش کپی از یه جای دیگست ...
اما همین ایده و الگو گرفتن هم خودش باید قوانینی داشته باشه ( شایدم نداره ) ... چون مثلا من یه طراحی میبینم ازش خوشم میاد ... حالا میام اون سبکی که استفاده کرده طرف را ازش استفاده میکنم ... حالا به این کپی کاری میگند یا ایده گرفتن ؟ ... حد و مرزش کجاست اصلا ؟

Online24
September 20th, 2009, 02:00
خوب اون طرحی که میگم خودش کپی از یه جای دیگست ...
اما همین ایده و الگو گرفتن هم خودش باید قوانینی داشته باشه ( شایدم نداره ) ... چون مثلا من یه طراحی میبینم ازش خوشم میاد ... حالا میام اون سبکی که استفاده کرده طرف را ازش استفاده میکنم ... حالا به این کپی کاری میگند یا ایده گرفتن ؟ ... حد و مرزش کجاست اصلا ؟

البته که شما میتونید ایده بگیرید !
فقط کار به کپی برداری سورس و به قول معروف ریپ کردن تمپلت نکشه !
هیچ حد و مرزی در ایده برداری ندارید شما !
با این کار ، کار اون برنامه نویس رو تصدیق کردید .

ولی سعی بر اون داشته باشید نقطه قوت هاشو بردارید و خودتونم چیزهایی اضافه کنید .

هیچ وقت 100 % کپی نکنید !
من خودم وقتی کارهامو کپی میکنند ( با عرض معذرت ، می***ند ) به شدت عصبانی میشم .

WebRang
September 20th, 2009, 11:15
جدا" این یه مسئله خیلی آدم رو رنج میده...

کپی = ***ی

دیگه چرا خودمون گول بزنیم !؟

Sajad
September 20th, 2009, 12:08
نه اینکه قالب سایتش را ب***یم .. فقط اینکه خودمون قیافه را به همون صورت طراحی کنیم .. یا شبیه اون ... قانون کپی رایت شامل حال این هم میشه ؟

ایشون گفتن شبیه... نگفتن کپی کامل...
شبیه سازی هم به شرط اجازه هیچ اشکالی نداره

AfraServer
September 20th, 2009, 12:12
با عرض پوزش
بچه های ایران هم زیاد به خودشون زحمت طراحی نمیدن
قالب های ناز خارجی رو فارسی میکنن
به طراح های عزیزمون بر نخوره ها .. . .

enter
September 20th, 2009, 14:06
سلام h_zaman06 راستي كد اين كه بالاي صفحه سايتت fanooss.com گذاشتي اينجا كليك كنيد چيه ممنون ميشم برام بفرستيش من خيلي دنبالش بودم

h_zaman06
September 20th, 2009, 15:02
این یه کد جاوا هست که تو اینترنت زیاد هست ... اما این چیزی که من استفاده کردم ماژول هست که مربوط به مدیریت سایتم میشه ... توی گوگل pagepeel رو سرچ کن ... پیداش میکنی ;)