PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشکل تایم اوت شدن سرور ها

iranian-portal
December 14th, 2011, 10:00
سلام دوستان عزیز
من 2تا وی پی اس از 2موقعیت مختلف آمریکا و آلمان از 2فروشنده متفاوت تهیه کردم
مشکل بنده اینجاست که هردوی این وی پی اس ها به یک نحو دچار مشکل می شن
اون هم بدین نحو که وی پی اس از حالت پینگ خارج میشه اما نرم افزارهای داخل اون که تحت اینترنت کار می کنند همچنان دارن به کار خودشون ادامه میدن و هیچ مشکلی نیست به عبارت ساده تر فرض کنید ما روی وی پی اس یاهو مسنجر رو آنلاین کردیم الان این یاهو مسنجر یا همون آیدی که روش آنلاین شده هنوز آنلاین هست و هیچ مشکلی نداره اما آی پی سرور پینگ نمیده و وارد سرور نمیشه
تنها راه حل مشکل هم ری استارت کردن سرور مجازی هست تا دوباره به پینگ و شبکه برگرده!!!
کسی نظری داره این مشکل کجای کاره؟
در ضمن دوستان نظرات دقیق بدین چون مشکل از سرویس ها یا مجازی ساز یا ... نیست چون دو سرویس دهنده ای که ازشون سرویس تهیه شده معتبر و متفاوت هستند

smartieuser
December 14th, 2011, 10:35
این مشکل عجیبی هست ! اما چند نکته رو باید در نظر بگیرین

1. اینکه یک آی پی پینگ نده معنیش این نیست که توی شبکه نیست
2. لاگ های مربوطه رو بررسی کردین ؟
3. چه سیستم عاملی رو استفاده میکنید ؟
4. از کجا متوجه شدین که مشکل از مجازی ساز نیست ؟

stchost
December 14th, 2011, 10:41
اگر توضیح کامل تر بدید بهتر میشه راهنمایی کرد.
1. چه مواقعی این مشکل پیش میاد ؟
2. بعد از ریست کردن سرور برای چه مدت سرور خوب کار میکنه ؟

iranian-portal
December 14th, 2011, 11:03
این مشکل عجیبی هست ! اما چند نکته رو باید در نظر بگیرین

1. اینکه یک آی پی پینگ نده معنیش این نیست که توی شبکه نیست
2. لاگ های مربوطه رو بررسی کردین ؟
3. چه سیستم عاملی رو استفاده میکنید ؟
4. از کجا متوجه شدین که مشکل از مجازی ساز نیست ؟

ابتدا تشکر می کنم از پاسخگویی شما دوست گرامی و در جواب ها:
2-هنوز خیر چون تا کنون به چشم مشکل به این جریان نگاه نکرده بودم و الان هم به سرویس دسترسی ندارم
2-ویندوز 2003 با رم 512 مگابایت برای هر دو سرور
3-این به نظرم میرسه به دلیل این که دو فروشنده مجزا هستند(امکان وجود مشکل از مجازی ساز برای هز دو فروشنده به یک شکل تا حد زیادی غیر ممکنه),موقعیت سرورها متفاوت هست,کیفیت کانفیگ و سخت افزارها بالاست

---------- Post added at 11:03 AM ---------- Previous post was at 11:00 AM ----------

اگر توضیح کامل تر بدید بهتر میشه راهنمایی کرد.
1. چه مواقعی این مشکل پیش میاد ؟
2. بعد از ریست کردن سرور برای چه مدت سرور خوب کار میکنه ؟

توضیح کامل تر این که تنها چیزی که به ذهنم خطور می کنه ناسازگاری (شاید مجازی ساز) با نرم افزاری که در هر دو سرور در حال اجراست
در پاسخ به سوالات:
1-این مشکل زمان خاصی نداره واقعا نمیدونم کی و به چه دلیل !!!
2-این هم زمان مشخصی نداره اما یکی از سرورها که این چنین شد ریست کردم مجدد 20دقیقه بعد همین مشکل رخ داد با ریست مجدد الان نزدیک 4روزه بدون مشکل داره کار میکنه
وی پی اس آلمان هم نزدیک 1ماه بود هیچ مشکلی نداشت از پری شب این مشکل براش رخ داده و هنوز هم اقدام به ریست نکردم

ezat1
December 14th, 2011, 11:18
سلام شما گفتین مشکل از صبا نت یا مجازی ها ×!
1- اگه مشکل ندارن و کار میکنن !! که البته به این که به یاهو بسنده کنید کافی نیست !! چرا چون یاهو معلو نمیکنه قطع هستش یا وصل ؟!
اگه مبنا چراغ روشن بودن آیدی هست البته !
حالا همزمان که قطع نمیشن ! اگه نتونستین با کامپیوتر خونه ping بگیرین !@ با اون یکی vps اقدام به ping کنید ببینید جواب میده یا نه !!
یا اگر دارین سرویس سا-کز ارائه میدین اینترنت قطع میشه از طرف یوزرها یا نه ؟در زمانی که این مشکل پیش میاد سرور کارش رو انجام میده به درستی یا نه ؟