PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مانیتورینگ یک مودم adsl

ace_gishniz
December 12th, 2011, 21:35
من یه مودم adsl دارم. رفتم تو تنظیمات snmp مودم. عکس پایین:

3938

میخواستم بدونم میشه رو یه سرور مجازی لینوکسی که دارم مودم adsl رو مانیتورینگ کنم؟ اگه آره چجوری باید اینکارو انجام بدم؟

ace_gishniz
December 13th, 2011, 00:07
کسی نمیدونه؟

rn4j1m1
December 13th, 2011, 00:18
snmp
یه پروتکل استاندارد و شناخته شده هست
مشکل شما چیه ؟ خودتون میخاین برنامه بنویسید یا دنبال یه نرم افزار واسه این کار میگردین ؟

ArtexGroup
December 13th, 2011, 00:36
بله, شما میتوانید بصورت کامل مانیتور کنید
فقط کافیست بر روی سرور لینوکس یکی از نرم افزاریهای مانیتورنیگ مثل Cacti, Nagios3 , Zabbix یا ... نصب کنید.

ace_gishniz
December 13th, 2011, 00:41
خیلی خیلی ممنون دوستان. آموزش نصب این نرم افزارهای مانیتورینگ روی لینوکس موجوده؟

---------- Post added at 12:41 AM ---------- Previous post was at 12:40 AM ----------

snmp
یه پروتکل استاندارد و شناخته شده هست
مشکل شما چیه ؟ خودتون میخاین برنامه بنویسید یا دنبال یه نرم افزار واسه این کار میگردین ؟

من میخوام با نرم افزارهای موجود اینکارو بکنم. آموزشی ازشون دارید؟

ArtexGroup
December 13th, 2011, 00:58
نه متاسفانه
اما Cacti در سایت admins.ir اموزش اش هست. میتونید از سایت های اصلی خودشان اموزش را دریافت کنید.

ace_gishniz
December 13th, 2011, 12:34
ممنونم cacti رو نصب کردم. اما یه مشکلی هست. آی پی مودم داینامیکه و با دیسکانکت شدن مودم یا خاموش روشن کردنش تغییر میکنه.
تو cacti هم وقتی device اضافه میکنم حتما باید آی پی مودمو بدم!! واسه همین به مشکل میخورم.

ace_gishniz
December 13th, 2011, 18:13
کسی نیست کمک کنه؟